Στη Ρόδο μετέβη το πρωί της Παρασκευής ο Άρης, που αντιμετωπίζει τον Κολοσσό το Σάββατο (26/10, 17:00) στην 4η αγωνιστική της Stoiximan GBL.

Εκτός αποστολής έμεινε ο Γιώργος Γκιουζέλης, λόγω του τραυματισμού του στο χέρι, στον αγώνα με την Τσεντεβίτα/Ολίμπια.

Ο Έλληνας φόργουορντ υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία και τα αποτελέσματα έδειξαν ότι υπέστη διάταση έσω πλαγίου συνδέσμου και οστικό οίδημα στον αντίχειρα.

Ήδη δε, άρχισε αποθεραπεία.

Ο άμεσος συνεργάτης του Γιάννη Καστρίτη, Χρήστος Χασανίδης, δήλωσε για τον αυριανό αγώνα στη  Ρόδο:

“Ακολουθεί μία δύσκολη αναμέτρηση στη Ρόδο, απέναντι σε μία καλή ομάδα όπως ο Κολοσσός.

Ο αντίπαλός μας ξεκίνησε τις φετινές υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα με τρία σερί εκτός έδρας ματς και θα έχει έξτρα κίνητρο παίζοντας για πρώτη φορά μπροστά στον κόσμο του.

Εμείς πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και πιστοί στο πλάνο για 40 λεπτά, για να φύγουμε με τη νίκη από τη Ρόδο. Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Τσεντεβίτα/Ολίμπια είδαμε πολλά απ’ αυτά που θέλουμε να παρουσιάσει η ομάδα φέτος και στόχος μας είναι να αυξάνουμε σταδιακά τα καλά διαστήματά μας στους αγώνες”.