www.allstarbasket.gr

Το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών ολοκληρώθηκε σχεδόν, καθώς απομένει μία αγωνιστική στον 4ο όμιλο, ορισμένες εξ αναβολής αναμετρήσεις και οι αγώνες κατάταξης.

Οι πρωταθλητές κάθε ομίλου, που πήραν  το εισιτήριο γα την Α2 Ανδρών, έχουν αναδειχθεί:

Ο Παπάγου κατέκτησε την κορυφή στον 1ο όμιλο, η ΝΕ Μεγαρίδος στον 2ο, ο Ερμής Σχηματαρίου στον 3ο όμιλο και ο Αίαντας Ευόσμου στον 4ο.

Στον 2ο όμιλο, η Αχαγιά νίκησε τον Αργοναύτη στη Ραφήνα (κεντρική φωτογραφία) και παρέμεινε στην κατηγορία.

Δείτε αναλυτικά τους σημερινούς (8/5) αγώνες και τις βαθμολογίες:

1ος Όμιλος (26η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Σάββατο 7 Μαϊου

ΝΕΟ Ληξουρίου-Φανάρια Νάξου 97-102

Κυριακή 8 Μαϊου

Εθνικός-Πανελευσινιακός 78-73

Έσπερος Καλλιθέας-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 103-89

Ένωση Ιλίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ

Πεντέλη-Παπάγου 77-94

Αργοναύτης Τρ.-Αχαγιά 82 54-58

Οι αγώνες αναλυτικά

Εθνικός-Πανελευσινιακός 78-73

Διαιτητές: Σκαλτσής-Τεφτίκης-Κούλης Χ.

Δεκάλεπτα: 17-12, 37-28, 50-38, 67-67, 78-73

Εθνικός (Χούμπαυλης): Ραπτόπουλος, Γεωργιάδης 10 (1), Λιβανός 13, Σιδέρης 10, Καρυστινός 8 (2), Παπουτσής 4 (1), Ρεμπάμπης, Βασιλόπουλος 22 (3), Σαούλης, Κασιούμης 11

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 14 (3), Πουρής, Καράμπελας 25( 8 ), Σεργιένκο 1, Θεοδοσίου 8 (1), Κρασάκης 4, Μουμπάρακ 5 (1), Λεγάκης, Παπαφλωράτος 11 (3), Ρεκουνιώτης 4, Μαυρομιχάλης, Δενδρινός

Έσπερος ΑΕ Ν. Κηφισιάς 103-89

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Δελαγραμμάτικας-Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα : 25-20, 51-44, 73-69, 103-89

ΠΟΚ Έσπερος (Ταυρόπουλος-Καραδήμας) : Κολιός 3, Αγγελόπουλος 21(3), Οικονόμου 15, Αδαμόπουλος 14, Γκαγκαλούδης 24(4), Ορφανουδάκης, Τόντουα, Τσολάκης, Ολύμπιος, Καπρής 13, Χαρούνι 11, Τσακίρης 2

ΑΕ Νέας Κηφισιάς (Λαδικός-Λαγοπόδης) : Ιωάννου 15(1), Μοσχοβίτης 7(1), Μακρυγιάννης 6(2), Στεργίου 4, Πετροδημόπουλος 8(2), Χατζηνικόλας 14, Κουκάκης 20, Μιχαλάκης 6, Κασούρης, Γιακουμής, Καρακώστας 9(1)

Ένωση Ιλίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 62-97

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Χριστοδουλάκης-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 13-25, 31-48, 47-75, 62-97

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Σπυρόπουλος 8, Γεροκώστας 7, Φουντάς 13 (2), Μπαρμπαρής 2, Δαρμής 6 (1), Μπέλλας 3 (1), Γκουντόπουλος 2, Δουρουντούς 5, Τσιούμπρης 7, Πανουσόπουλος 5, Κοσμίδης 4, Παπανδρέου
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Καρατζάς): Καραμίντζος 9 (1), Γιαννόπουλος 6 (2), Δικαιόπουλος 2, Στεργιάκης 22 (2), Αφαλίδης 4, Ζήρος 6 (2), Λίτσος 9 (1), Κοντός 11 (1), Μπίγγος 5 (1), Καραχάλιος 15, Καραλευθέρης 4, Γεωργοπαπαδάκος 4

Πεντέλη-Παπάγου 77-94

Διαιτητές: Μπούκας-Κοτσίρης-Βελέντζας

Δεκάλεπτα14-29, 38-41, 77-94

Πεντέλη (Κιτσούλης): Μεσσίνι 23 (3), Νάσσης 29 (2), Ευαγγέλου 6 (2), Μυτσικός 2, Παπαθεοδώρου 2, Θεοχάρης, Λεοντίδης 3 (1), Μαργαρίτης, Νικολάου 2, Αντωνάκης, τουρτουρόπουλος 8, Γάσπαρης 2

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης 10 (2), Τρίχας 16 (5), Κόης 17 (5), Καρούζος, Μαράκης 7 (1), Σολωμός, Υφαντής 7, Κασαπίδης, Οικονόμου 5, Παυλίδης 3 (1), Κώτσης 15, Καπόπουλος 14

Αργοναύτης Τρ.-Αχαγιά 82 54-58

Διαιτητές: Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης-Ξυλάς

Δεκάλεπτα: 17-19, 34-31, 45-47, 54-59

Αργοναύτης: Σγούρος 3, Λίτσο 13 (4), Γεραμάνης 11, Ντούσιας, Ζακυνθινός 4, Κορομηλιάς, Μανταλβάνος 7, Μητσάκης 4, Σβάρνας 2, Μπαλαμπάνης, Σταμέλος 8 (2).

Αχαγιά΄82 (Θανάσης Λιόνας): Καφέζας 24 (2), Κωτσαδάμ, Νεόφυτος 13 (1), Καλογιάννης 6 (2), Φραντζής 5, Ταρνάρης, Δαβάνης 7, Λυμπέρης, Ανδρ. Οικονομόπουλος 4

Η τελική βαθμολογία

 

1.Παπάγου (21-3) 45

——————————–

2.ΦΕΑ (19-5) 44

3.Έσπερος Καλλιθέας (16-8) 40

4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (15-9) 39

5.Πανελευσινιακός (12-12) 6

6.ΝΕΟΛ (11-13) 35

7.Εθνικός Πειραιά (11-13) 35

8.Νέα Κηφισιά (11-13) 35

9.Ένωση Ιλίου (11-13) 35

10.Αχαγιά 82 (10-14) 34

———————————

11.Αργοναύτης Ραφήνας (10-14) 34

12.ΚΑΟ Κορίνθου (7-17) 31

13.Πεντέλη (2-21) 25

2ος Όμιλος (26η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Άρης Νίκαιας-ΑΣΕ Δούκα ΑΝΑΒΟΛΗ

Αιγάλεω-ΚΑΟ Μελισσίων 98-82

ΟΦΗ-ΑΟΚ Χανιά ΑΝΑΒΟΛΗ

ΝΕ Μεγαρίδος-Ηλυσιακός ΑΝΑΒΟΛΗ

Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας 74-71

Πανιώνιος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 85-86

Π. Φάληρο-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-56

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αιγάλεω-ΚΑΟ Μελισσίων 98-82

Διαιτητές: Μαυρέλης-Ουσταμπασίδης-Τζίμης

Δεκάλεπτα:

Μανδραϊκός-Πρωτέας 74-71

Διαιτητές: Βούλας Καραβίτης-Χρηστίδης Π.-Αυγερινός

Δεκάλεπτα:

Πανιώνιος ΓΣΣ –  ΕΦΑΟ Ζωγράφου :  85-86

Διαιτητές :  Τσαχάκης, Καλογριάς, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα : 20-23, 43-44, 61-61, 85-86.

Πανιώνιος ΓΣΣ (Παντελάκης, Μαρούδης):  Μπένος  11,  Κολσούζογλου,  Λάζαρης 2, Μπελίτσης 9(1), Σκαρμούτσος, Κυρίτσης 38(1), Ρουμελιώτης 9(3),  Λυκογιάννης Χ. 9(1), Λιαράκος, Βασιλακάκης 5(1), Αλεξάκης 2, Τρύφωνας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος, Ζωηρού): Τουμαζάτος, Μπιλάλης 10(1), Βάρσος 18(3), Μαγκουνής 13(1), Κριζέας 9(3), Καλλιτζάκης 19(4), Ροζακέας, Μέξης 8,  Σταύρου-Λειβαδίτης, Ανδρεόπουλος 3, Χατζής 6(2), Βασιλάκης

Π. Φάληρο-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-56

Διαιτητές: Φασόλης-Σιδερής-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα:

Βαθμολογία (σε 26 αγώνες) :

1.Μεγαρίδα* (22-3) 47

————————————-

2.Αιγάλεω (21-5) 47

3.ΕΦΑΟΖ (19-7) 45

4.Πρωτέας Βούλας (19-7) 45

5.Χανιά* (15-10) 40

6.Παλαιό Φάληρο (13-13) 39

7.Πανιώνιος (11-15) 37

8.Δούκας** (12-12) 36

9.Ηλυσιακός** (9-15) 33

10.ΟΦΗ** (9-15) 33

————————————

11.Άρης Νίκαιας** (9-15) 33

12.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (6-20) 32

13.Μανδραϊκός* (6-19) 31

14.Μελίσσια* (5-20) 30

*Έχουν αγώνα λιγότερο

3ος Όμιλος (26η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Αίολος Τρικάλων-Ίκαροι Τρικάλων 77-72

Αναγέννηση Καρδίτσας-Πρωτέας Γρεβενών 63-56

΄Έσπερος ΓΣ Λαμίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 68-63

Ολυμπιακός Βόλου-Μελίκη 76-43

Ιωάννινα ΣΚ-Δόξα Λευκάδας 65-71

Ερμής Σχηματαρίου-Τιτάνες Παλαμά 77-66

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αίολος Τρικάλων-Ίκαροι Τρικάλων 77-72

Διαιτητές: Κατωτικίδης – Τσιρισιμάνης – Αγραφιώτης

Δεκάλεπτα: 26-13, 45-36, 62-51, 77-72.

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μόσιαλος 12 (1), Παππάς 10 (1), Ζώρζος, Κολότσιος 6 (1), Τσιγγενόπουλος 6, Μοσχόπουλος, Ιωάννου 6, Θέος 22 (2), Δέσπος 15.

Ίκαροι Τρικάλων(Γιασσάρης): Τσιαβές 13, Παπαχρήστος 11, Κατσαρές 9 (2), Κάδρας 8, Μπουργανός 5 (1), Τριανταφύλλου 19 (2), Αμβράζης 6.

Ιωάννινα ΣΚ-Δόξα Λευκάδας 65-71

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 18-20, 37-43, 55-61, 65-71

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Τσατάλας 18(1), Ξιούρας 18(3), Σπηλιόπουλος 11(3), Πάντσιος 9, Κωνσταντινίδης 4, Γκλίναβος 3(1), Μπαρτζώκας 2, Σφουγγάρης, Καραμπίνης

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Τζακόπουλος 4, Κατωπόδης 3(1), Αργυρός 3(1), Βαγενάς 10(1), Κουρτίδης 22(2), Κεραμάρης 9(3), Καραγιαννίδης 16, Κοντούδης 4, Λαζάρου

Έσπερος Λαμίας- Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων 68-63

Διαιτητές: Γερακίνης, Μαράμης, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 12-16, 30-35, 54-45, 68-63

Έσπερος (Σοφογιαννης Ι,Τσουκαλαδελης Ν.): Ρούζιος 4(1), Λάππας 17(3), Τσεσμετζίδης 1, Ευθυμίου, Φύκας 7(1), Πάππος 11(2), Μπακολιάς, Τεπετίδης 18(6), Νέστορας 4, Παπαργυρόπουλος 6, Μαγγελάκης, Αργύρης

Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων (Μητρόπουλος ): Νικόπουλος 12(3), Γκέτακης 8(2), Ιωαννιδης 3(1), Μάντζιος 24, Ψαλτου 16

Ερμής Σχηματαρίου-Τιτάνες Παλαμά 77-66

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος-Τσάλας.

Δεκάλεπτα: 26-14, 41-38, 60-49, 77-66.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 3 (1), Καρακατσάνης 2, Δουρούκης, Ζαρμακούπης 24 (3), Χατζηγιαννάκης 5 (1), Καλημέρης 8, Βεσκούκης 11 (1), Καρακωνσταντάκης 5 (1), Χάλιος, Δημητριάδης 14 (1), Μπακέας 5 (1), Ζορμπάνος.

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 3 (1), Μάνος 9 (1), Σφακιανός 5 (1), Ξένος, Φιλιάκης 3 (1), Μανδαλάκης 25 (1), Αρχοντούλης 6, Βλάχος, Κρεμμύδας 2, Τσούμας Σ. 13 (1)

Ολυμπιακός Βόλου-Μελίκη 77-43

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Τσιακλής, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 20-11, 47-22, 67-26, 77-43.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης 4, Γκοντόπουλος 10 (2), Μουρατίδης 17 (2), Αναγνωστόπουλος, 6 (2) Καραμήτσος 6, Ίλτσογλου 8 (2), Σταθούρος 5 (1), Παρασκευάς 8, Γουάμπα 13.

Μελίκη (Θ. Τοπούζης): Μόρας 11, Μωυσίδης, Τζιοβάρας 8 (2), Κυριάκου 8 (2), Στοΐτσης 5 (1), Ντόβας, Εσέρπογλου 2, Ρογγότης, Πεϊμανίδης 9 (3), Αμανατίδης, Αλευρίδης, Γατόπουλος.

Αναγέννηση Καρδίτσας – Πρωτέας Γρεβενών 63-56

Διαιτητές: Παζώλης-Δολγύρας-Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 17-13, 31-25, 48-36, 63-56

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Τουφεξής, Ψυχογυιός 5(1), Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 9, Αρκούδας 4, Παπαστολόπουλος 2, Παπακώστας, Οικονόμου 2, Αργύρης 13(3), Αντωνίου 11(3), Καλλιάρας 15

Πρωτέας Γρεβενών: Τζιουβάρας 2, Γρίψιος 9, Κλωνάρας 16, Παλάσκας, Παπαδόπουλος, Σιπητάνος 8(2), Κωνσταντίνου 12(3), Μπόζιαρης 5(1), Μαλιούρας 2, Κυρατζής 2

Η τελική βαθμολογία  

1.Ερμής Σχηματαρίου 45 21-3

2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 44 20-4

3.Έσπερος Λαμίας 40 16-8

4.Δόξα Λευκάδας 40 16-8

5.Ίκαροι Τρικάλων 40 16-8

6.ΑΓΣ Ιωαννίνων 38 14-10

7.Νίκη Βόλου 35 11-13

8.Πρωτέας Γρεβενών 33 9-15

9.Αναγέννηση Καρδίτσας 33 9-15

10.Ολυμπιακός Βόλου 33 9-15

11.ΣΚ Ιωάννινα 31 7-17

12.Τιτάνες Παλαμά 31 7-17

13.ΓΑΣ Μελίκης 26 2-22

 

4ος Όμιλος (29η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά 78-63

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 67-39

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 68-50

Ευκαρπία-Μαχητές Πειραματικό 75-88

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Αρετσού Καλαμαριάς 43-112

Πολύγυρος-Μακεδονικός 72-74

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Λεύκιππος Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά 78-63

Διαιτητές: Nτούρας, Ζαχαριάδης, Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 11-18, 33-41 , 58-51, 78-63

Λεύκιππος (Bοϊβατόπουλος-Δώδος): Μαραβέγιας 8(2), Kατσαμούρης, Παλλάκης 5(1), Mακαρατζής, Τσιλόγλου 2, Μαυρογιάννης 14(1), Δεληγιάννης 2, Μιντζαρίδης 4, Μανάκας 22(1), Παπαδήμας, Bοιβατόπουλος 3, Χρήστου 18(3)

Eρμής Λαγκαδά (Kυρούδης): Μήνου 7(1), Μητρόπουλος 5(1), Πλιούκας 15(2), Φυλάκης, Kωνσταντινίδης, Γκέλιος 12(1), Καμαριώτης 11(2), Λογοθέτης 12, Μπακάλης 1

Πανσερραϊκός – ΜΕΝΤ 68-50

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Βασιλόπουλος, Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-12, 32-24, 56-41, 68-50

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 14(1), Ντίνος 7, Δατσιάδης 7(1), Γεωργιανός 4, Χριστοδούλου 10, Δημητρακάς 2, Κεραμάρης 3, Ασημάκης 5(1), Γούνας 1, Μπίλιος 12(2), Χαρίτογλου, Παγωνίδης 3

ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Φούρναρης, Ζεϊμπέκης 10(2), Ψευτόγκας 6(1), Ζωγράφος 3, Μιχαηλίδης 10, Αποστολίδης, Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης, Πασχαλίδης 12, Κασούρας 9, Νεοχωρίτης

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 67-39

Διαιτητές: Πράττος, Δέλλας, Τσαρδούλιας

Δεκάλεπτα: 22-17, 37-25, 50-30, 67-39

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Μπαλτζόπουλος 3(1), Αναστασόπουλος 3(1),Γαλανίδης 5(1), Μάρουσιτς 2, Κιγμέτογλου 21, Κάντζος 5(1), Καλαμπάκας 6, Παπαδόπουλος 11, Ρουστένης, Δεληγιώργης 2, Κοτσάνος 9

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 8(1), Επαμεινώνδας, Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκκας 4, Ρουκουνάκης 2, Ιωαννίδης 10, Σαρρής, Χιτικούδης 4, Παπαπασχάλης 5, Ιωάννου 4, Δημητρίου, Αλεμζάρ

ΠΣ Ευκαρπίας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 75-88

Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ.-Αναστασιάδης Β.-Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 17-25, 41-43, 63-65, 75-88

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 8, Κρίτσικας 2, Βογιατζής 7 (1), Τουλούπης 15(1), Φόρογλου 20(4), Βρεττάς 5, Γκαβέζος 13(2), Βουρτζούμης 3(1), Μούμογλου 2.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου 12(2), Ματενίδης 8(2), Παπασάββογλου 10(1), Πετράκης 12(2), Νώτης 18, Καραγιώργος 8(2), Βαιντερλής, Κόνσουλας 12(1), Μπάδης 5(1), Βαζούκης 3(1), Μισαηλίδης.

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 43-112

Διαιτητές: Σελεβός-Κολοκυθάς-Καντερές

Δεκάλεπτα: 16-23, 26-56, 32-81, 43-112

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 14(1), Προβατίδης 3(1), Χατζής, Τσαρούχας 2, Μαντζίνος 8, Μπούτσας, Πούλος, Γιαννακόπουλος, Ελευθερούδης 5, Ταμπούρλος 6, Μαυρίδης 3

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 2, Βαρίτσης 10(2), Κυφωνίδης 27(1), Καπώνης 16(1), Φουρθιώτης 14(3), Μαυροχορίδης 15(1), Παπανικολάου 6, Βάννη; 16(2), Παπαδόπουλος 8.

ΑΟ Πολυγύρου-Μακεδονικός 72-74

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 18-20, 29-43, 52-59, 72-74

Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 9(1), Χαλάτσης 7(1), Βαφειάδης 11, Κουτουξίδης 27(4), Ντινάκης 3(1), Καρασίμος 7(1), Μπόλδογλου, Καντάρκος 8, Κατηρτζίδης, Ιγγλέζος.

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Δημητριάδης 16, Αμπαράς 15(1), Ρόπουτης 2, Βαρδής 5(1), Αζίζης 15(4), Στόλης 2, Φωταρούδης, Φλιάτης Ι. 6, Φλιάτης Γ. 6, Γεωργάκης 7.

Βαθμολογία

1.Αίας Ευόσμου 47 22-3

2.ΚΣ Γέφυρας 44 20-4

3.Μακεδονικός 44 18-8

4.Λεύκιππος Ξάνθης 43 18-7

5.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 43 18-7

6.Ερμής Λαγκαδά 41 16-9

7.ΠΣ Ευκαρπίας 40 15-10

8.Πανσερραϊκός 39 13-13

9.ΑΟ Πολυγύρου 35 10-15

10.ΧΑΝΘ 35 10-15

11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 31 7-17

12.ΓΑΣ Κομοτηνή 29 4-21

13.ΜΕΝΤ 28 3-22

14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 26 1-24

Η επόμενη αγωνιστική (30η αγωνιστική, 15/5)

Κομοτηνή-Λεύκιππος Ξ.

Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου

ΧΑΝΘ-Γέφυρα

ΜΕΝΤ-Ευκαρπία

Μαχητές Πειραματικό-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

Αρετσού Καλαμαριά-Πολύγυρος

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.