Έσπερος-Ληξούρι

Ο Έσπερος Καλλιθέας επικράτησε 78-75 εντός έδρας του ΝΕΟ Ληξουρίου, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.

Κορυφαίος των νικητών του αγώνα για τον 1ο όμιλο ήταν ο Αδαμόπουλος με 17 πόντους, ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων, ο Παππάς σημείωσε 22π. και ο Χονδρογιάννης 18π.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο Έσπερος πήγε στο 12-6 και το Ληξούρι στο 9-8.

Διαιτητές: Δημάδης-Κουτσοδήμος-Κουκουλεκίδης Β.

Δεκάλεπτα: 19-16, 44-38, 60-56, 78-75

ΠΟΚ Έσπερος (Ταυρόπουλος – Καραδήμας): Αγγελόπουλος 9(1), Οικονόμου 3(1), Καράβολας 2, Αδαμόπουλος 17, Γκαγκαλούδης 13, Τσολάκης 12, Ολύμπιος 6(2), Καπρής 7, Χαρούνι 2, Μαγιντόμπε 7

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Παππάς 22(1), Αντωνάτος Γ. 5, Χονδρογιάννης 18, Αντωνάτος Ηλ., Νιφόρας 5, Κασπίρης 6(2), Μαρούλης 12), Τρυφωνόπουλος 4, Ματσούκης, Λαμπρόπουλος 3

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της αγωνιστικής

1ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Μαρτίου

Τ. Βογιατζής 13.30 Πανελευσινιακός-Φανάρια Νάξου Φάκαρος-Ασλανίδης-Αγγελής (Παπαδόπουλος Στ.)

Π. Σαλπέας 18.00 Εθνικός-ΚΑΟ Κορίνθου Καρπάνος-Μαρινάκης-Αγγελής (Μπουρνάς)/ΑΝΑΒΟΛΗ

Β’ Κλειστό Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. Τσολάκος-Ορφανός Ιορδ.-Φασόλης (Άκελ)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αχαγιά 82 Κοντίλης-Μαρίγλη-Μαρουδιάς (Ορφανός)

Απ. Κόντου 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Παπάγου Μαγκλογιάννης-Ζακεστίδης-Τηγάνης (Μωϋσιάδης)

2ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Μαρτίου

Αγ. Θωμά 18.00 Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Σιδέρης (Ζαγκλής)

Μ. Λοϊζος 13.30 Άρης Ν.-Αιγάλεω Σπυρόπουλος-Καρακωνσταντόπουλος-Βελέντζας (Δραμεσιώτης)/ΑΝΑΒΟΛΗ

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-Π. Φάληρο Κατραχούρας-Αναστασίου-Χριστοδουλάκης (Μπορμπαντωνάκης)

ΝΕΜ BC Aρένα 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-Πανιώνιος Τσαχάκης-Ραχιώτης-Λεβεντάκος (Παππάς)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Μανδραϊκός Τσώνος-Φραγκούλη-Δελαγραμμάτικας (Κυριόγλου)/ΑΝΑΒΟΛΗ

Κλαδισού 17.00 ΑΟΚ Χανιά-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Καραβίτης-Στρέμπας-Χατζημάρκος (Πετράκης)/ΑΝΑΒΟΛΗ 30/3

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Πρωτέας Βούλας Σκαλτσής-Κούλης Χ.-Παπαδόπουλος Χ. (Αλετράς)

3ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Μαρτίου

Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρ.-Τιτάνες Παλαμά Σταματόπουλος-Δολγύρας-Μπούργλος Ι. (Χλωρός)

Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρ.-Αναγέννηση Καρδ. Γερακίνης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Γκαρτζονίκας)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ερμής Σχηματαρίου Παπαφωτίου-Γρίβα-Τεφτίκης (Κοτσίμπος)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Ιωάννινα ΣΚ Κοϊμτζόγλου-Παπαγεωργίου-Αγραφιώτης Γρ. (Τσιργούλας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νίκη Βόλου Θεοδώρου-Μπακάλης-Σαρακενίδης (Πλεξίδας)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ. (Τζιμογιάννης)

4ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Μαρτίου

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Λεύκιππος Ξάνθης Μαραμής-Παζώλης-Γεωργούλης (Γκούμας)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Κομοτηνή Πράττος-Βασιλόπουλος-Τσαρδούλιας (Μανιός)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά Ξενικάκης-Εκίζογλου-Λάδας (Θωμόπουλος)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΧΑΝΘ Λουλουδιάδης-Παπαθανασίου Κ.-Τζιοπάνος Γ. (Κασαπίδης)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικό-ΜΕΝΤ Τσιρτσιμάλης-Δέλλας-Τσάνταλη (Αστρεινίδης)

Ομόνοιας 17.00 Πανσερραϊκός-Αίας Ευόσμου Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Χρυσάφης (Δραγκιόγλου)

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΝΕΑ

Παναθηναϊκός: Αποτελέσματα-πρόγραμμα στον όμιλο του EuroCup Γυναικών

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στον Α’ όμιλο του EuroCup Γυναικών, με αντιπάλους τη Λουμπλίν από την Πολωνία, τη Ραμάτ Χασαρόν από το Ισραήλ και τον Ερυθρό Αστέρα...

ALLSTAR VIDEO

Το τεύχος του μήνα!