Παναθηναϊκός

Με νίκη συνέχισε την πορεία του ο Παναθηναϊκός στο Πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, καθώς είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Πελασγό (61-27) ανήμερα των γενεθλίων του συλλόγου.

Ο Παναθηναϊκός από το ξεκίνημα του αγώνα έδειξε ότι θέλει να τελειώσει από νωρίς την υπόθεση νίκη.

Έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 28-10 υπέρ των “πράσινων”, με την ομάδα του Γιώργου Καντζιλιέρη να παίζουν εξαιρετική άμυνα στην επανάληψη και να παίρνουν τη νίκη με το επιβλητικό 61-27.

Κορυφαία για τις “πράσινες” ήταν η Καλαμπάκου με 19 πόντους, με τον Παναθηναϊκό πλέον να είναι στο 11-1 και να παραμένει στην κορυφή της Α2 Γυναικών.

Παναθηναϊκός-ΚΟΜ Πελασγός 61-27

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Τσίγκου

Δεκάλεπτα: 13-6, 28-10, 44-23, 61-27

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Μούλη 6, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 19, Ευαγγελάτου 2, Αρβανίτη, Σλούκα 5 (1), Εζέτζα 14, Τριανταφύλλου 1, Κούκη 2, Ακρίβου 4, Μούτσα 8 (2) Σιγάλα.

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Σεφερού, Χρανιώτη 4, Τζανετοπούλου, Γεωργοπούλου, Αγγελοπούλου 2, Λύκου, Ντάρλα 6 (2) , Τσιντώνη 5, Δουκούρη 8 (1), Μιχολιά, Καντέλη 2.