Χατάι-Παναθηναϊκός Ριντ

H Χατάι (2-1) συνέτριψε με 87-56 τον Παναθηναϊκό (1-2) στην ιστορική Αντιόχεια της Τουρκίας, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του EuroCup Γυναικών.

Οι παίκτριες της Ελένης Καπογιάννη δεν αντιστάθηκαν καθόλου στην τουρκική ομάδα, αφού ο Παναθηναϊκός βρέθηκε να χάνει με 31-11 στο δεκάλεπτο και με 57-30 στο ημίχρονο!

Τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο μισό του αγώνα, η τουρκική ομάδα διατήρησε τη μεγάλη διαφορά στο σκορ φτάνοντας στη νίκη με 87-56.

Καπογιάννη

Πλέον, η τουρκική ομάδα είναι το απόλυτο φαβορί για την κατάληψη της δεύτερης θέσης του 1ου ομίλου, πίσω από την πρωτοπόρο και αήττητη Πολκοβίτσε (3-0), που νίκησε την Τετάρτη (27/10) τη ρωσική Ενισέι (0-3) με 94-80.