Μιλουτίνοβ
Ο Νίκολα Μιλουτίνοβ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξεκίνησε τα φιλικά της για τη σεζόν 2020-21 με μια άνετη νίκη με 102-67 επί της Ρούνα Μόσχας, ενώ με νίκη (90-82) απέναντι στην Ανδόρρα ξεκίνησε και η Μπαρτσελόνα.

Οι τελευταίοι πρωταθλητές της EuroLeague είχαν ως κορυφαίους τους νεοαποκτηθέντες Νικόλα Μιλουτίνοβ (20π.) και Τόρνικε Σενγκέλια (14π.). Ο Μάικ Τζέιμς ήταν επίσης σε καλή κατάσταση με 17 πόντους, ενώ ο Γουίλ Κλάιμπερν επέστρεψε στη δράση μετά το σοβαρό τραυματισμό του και μέτρησε 9 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Η Μπαρτσελόνα με ένα επιμέρους 24-9 στο τέταρτο δεκάλεπτο λύγισε την Ανδόρρα με 90-82. Ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι υπό τις οδηγίες του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους. Στο ντεμπούτο του ο Νικ Καλάθης πέτυχε 15 πόντους, ενώ οι Νίκολα Μίροτιτς και Μπράντον Ντέιβις πρόσθεσαν 11 πόντους ο καθένας και ο Ρόλαντς Σμιτς σημείωσε 10. Ο Χαουκούρ Πάλσον ήταν ο κορυφαίος για την Ανδόρρα με 19 πόντους.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα όλων των φιλικών των ομάδων της EuroLeague μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου:

AUGUST
DateGame
Result
TrophyPlace
20AX Armani Milan vs. Dinamo Sassari86-82Cagliari TournamentCagliari, Italy
21AX Armani Milan vs. Umana Reyer Venice81-78Cagliari TournamentCagliari, Italy
26MoraBanc Andorra vs. FC Barcelona82-90Friendly gameEncamp, Andorra
26CSKA Moscow vs. Runa Moscow102-67Friendly gameMoscow, Russia
27AX Armani Milan vs. CantuLBA Supercoppa 2020Milan, Italy
27FC Bayern Munich vs. Cedevita Olimpija LjubljanaFriendly gameMunich, Germany
28Joventut Badalona vs. Valencia BasketFriendly gameSalou, Spain
28San Pablo Burgos vs. TD Systems Baskonia Vitoria-GasteizFriendly gameBurgos, Spain
28LDLC ASVEL Villeurbanne vs. Elan ChalonAIN Star GameBourg-En-Bresse, France
29Varese vs. AX Armani MilanLBA Supercoppa 2020Varese, Italy
29Unicaja Malaga vs. Real MadridTorneo Costa del SolMalaga, Spain
29FC Barcelona vs. UCAM MurciaFriendly gameLleida, Spain
29LDLC ASVEL vs. JL Bourg or JDA DijonAIN Star GameBourg-En-Bresse, France
29CSKA Moscow vs. MBA MoscowFriendly GameMoscow, Russia
30TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz vs. Bilbao BasketEuskal KopaMendizorrotza, Spain
30Joventut Badalona vs. FC BarcelonaFriendly gameBadalona, Spain
31Olympiacos Piraeus vs. Promitheas PatrasFriendly gameMetsovo, Greece
SEPTEMBER
DateGame
Result
TrophyPlace
1Fenerbahce Beko Istanbul vs. BesiktasFriendly gameTurkey
1Cantu vs. AX Armani MilanLBA Supercoppa 2020Cantu, Italy
2Khimki Moscow Region vs. CSKA MoscowFriendly GameMoscow, Russia
2Movistar Estudiantes vs. TD Systems BaskoniaFriendly gameMadrid, Spain
2Olympiacos Piraeus vs. Promitheas PatrasFriendly gameMetsovo, Greece
3Real Madrid vs. TD Systems Baskonia Vitoria-GasteizFriendly gameMadrid, Spain
3BC Dnipro vs. Anadolu Efes IstanbulGloria Cup 2020 IBelek – Antalya, Turkey
3Valencia Basket vs. Unicaja MalagaTorneo MurciaMurcia, Spain
3Saint-Chamond vs.LDLC ASVEL VilleurbanneFriendly gameSaint-Chamond, France
4AX Armani Milan vs. Germani BresciaLBA Supercoppa 2020Milan, Italy
4FC Barcelona vs. BAXI ManresaLliga Catalana, semisBarcelona, Spain
4UCAM Murcia vs. Valencia BasketTorneo MurciaMurcia, Spain
5Elan Chalon vs.LDLC ASVEL VilleurbanneFriendly gameChalon-Sur-Saone, France
5CSKA Moscow vs. Zenit St PetersburgFriendly GameMoscow, Russia
6FC BarcelonaLliga Catalana, final or 3rd placeBarcelona, Spain
6Tofas Bursa vs. Fenerbahce Beko IstanbulFriendly gameTurkey
7Germani Brescia vs. AX Armani MilanLBA Supercoppa 2020Brescia, Italy
7CSKA Moscow vs. Khimki Moscow RegionFriendly GameMoscow, Russia
8Anadolu Efes Istanbul vs. GalatasarayGloria Cup 2020 IIBelek – Antalya, Turkey
8Roanne vs.LDLC ASVEL VilleurbanneFriendly gameRoanne, France
9TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz vs. San Pablo BurgosFriendly gameVitoria-Gasteiz, Spain
9Fenerbahce Beko Istanbul vs. Pinar KarsiyakaGloria Cup 2020 IIBelek – Antalya, Turkey
9Turk Telekom vs. Zrvena Zvezda mts BelgradeGloria Cup 2020 IIBelek – Antalya, Turkey
9Cedevita Olimpija Ljubljana vs. FC Bayern MunichFriendly gameLjubljana, Slovenia
10CSKA Moscow vs. UNICS KazanZenit TournamentSt Petersburg, Russia
10Zenit St Petersburg vs. Lokomotiv KubanZenit TournamentSt Petersburg, Russia
10Efes, Khimki, ZvezdaGloria Cup 2020 IIBelek – Antalya, Turkey
10Efes, Khimki, ZvezdaGloria Cup 2020 II, finalsBelek – Antalya, Turkey
10AX Armani Milan vs. VareseLBA Supercoppa 2020Milan, Italy
11CSKA, ZenitZenit Tournament, final or 3rd placeSt Petersburg, Russia
12Milan, Panathinaikos, Efes and ZalgirisWE’RE BACK PRESEASON TOURKaunas, Lithuania
12TD Systems Baskonia vs. FC BarcelonaSpanish SuperCup semisTenerife, Spain
12Iberostar Tenerife vs. Real MadridSpanish SuperCup semisTenerife, Spain
12FC Bayern Munich vs. AS MonacoFriendly gameMunich, Germany
12Valencia Basket vs. Olympiacos PiraeusFriendly gameValencia, Spain
13Milan, Panathinaikos, Efes and ZalgirisWE’RE BACK PRESEASON TOURKaunas, Lithuania
13Baskonia, Barcelona, Tenerife and MadridSpanish SuperCup finalTenerife, Spain
13Maccabi Playtika Tel Aviv vs. Ness ZionaFriendly gameTel Aviv, Israel
15Bayern, Olympiacos, ASVEL and ValenciaWE’RE BACK PRESEASON TOURValencia, Spain
15TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz vs. Pau OrthezFriendly gameVitoria-Gasteiz, Spain
16Bayern, Olympiacos, ASVEL and ValenciaWE’RE BACK PRESEASON TOURValencia, Spain
17CSKA Moscow vs. Crvena ZvezdaGomelsky Cup, semisMoscow, Russia
17Lokomotiv Kuban vs. Panathinaikos OPAPGomelsky Cup, semisMoscow, Russia
18CSKA Moscow, Panathinaikos OPAPGomelsky Cup, final or 3rd placeMoscow, Russia
18Maccabi Playtika Tel Aviv vs. HolonFriendly gameTel Aviv, Israel
18-20Fenerbahce Beko IstanbulTubad TournamentIstanbul, Turkey
26Maccabi Playtika Tel AvivIsraeli Winners CupIsrael

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.