www.allstarbasket.gr

Την άνοδό τους στη Β’ Εθνική, πανηγύρισαν την Κυριακή (3/4) ο Μίλωνας, η ΔΕΚΑ και ο Αίολος Αγυιάς και πλέον απομένουν δύο θέσεις που οδηγούν στην πιο πάνω κατηγορία!

Στον 3ο όμιλο, το ντέρμπι Πεύκης (18-1) – Μυκόνου (19-0) θα κρίνει τα πάντα την άλλη Κυριακή, τελευταία αγωνιστική, έπειτα από τα αποτελέσματα της Κυριακής! Η Πεύκη πέρασε από το Χαλάνδρι με 66-65!

Ο Μίλωνας νίκησε 75-69 στη Δάφνη, σε αγώνα που εκκενώθηκε το γήπεδο στο τελευταίο λεπτό, ενώ στον 1ο όμιλο, η ήττα του Διαγόρα Ρόδου στην Καλαμάτα, έδωσε την ευκαιρία στον Αίολο Αγυιάς να πανηγυρίσει την άνοδο με νίκη επί του Γλαύκου.

Στον 5ο όμιλο, η ΔΕΚΑ νίκησε στη Φλώρινα τον Αριστοτέλη με νέο ρεσιτάλ και 39 πόντους του Αλέξανδρου Σαμοντούροβ και εξασφάλισε μαθηματικά την άνοδο.

Στον 6ο όμιλο, Σταυρούπολη και Ιωνικός διεκδικούν επίσης την τελευταία αγωνιστική την άνοδο, με την ομάδα των Διαβατών να έχει την ισοβαθμία.

 

1ος Όμιλος – 17η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 87-61

ΣΚ Καλαμάτα-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 75-66

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΓΣ Εργοτέλης 64-57

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΟ Γλαύκος 86-70

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 72-74 (β΄ παρ.)

Αναλυτικά οι αγώνες

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΓΣ Εργοτέλης 64-57     

Δεκάλεπτα: 15-13, 30-29, 48-46, 64-57

Διαιτητές: Ρίζος, Μπαβέλας

Ήφαιστος Αχιλλέας (Φιλίππου, Γιούπης): Γιαννούτσος  5(1), Μανωλόπουλος, Κεφαλάς 21(2), Γκόβας 18(4), Καραγιάννης 2, Οικονομόπουλος, Χριστόπουλος 9, Ντούλες, Τσεκλένης, Ιατρόπουλος 5(1), Τσονακίδης 2, Βεργανελάκης 2.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος, Αθανασιάδης 5(1), Μανιάλης 4, Κουμάκης, Γιαννακόπουλος 8, Χαμηλάκης 2, Καραλής 9(2), Μαχαιριανάκης 11(1), Γουμενάκης 4, Μπουμπάρης 14, Κουμάκης.

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 72-74 (β΄παρ.)

Δεκάλεπτα: 24-8, 33-29, 43-49, 54-54 (κ.α.), 62-62 (α΄ παρ.), 72-74

Δρομείς (Αλικάκος): Παπαπέτρου, Κόκκορης 3(1), Λαύρος, Ζαχαριάς, Μαντίκος 18(2), Καλαμπόγιας, Μπαλλής 31(3), Σπυράκος 2, Αγγουράς 4, Σακελλαράκος, Σταματόπουλος 12(2), Καρλής 2.

Σφήκα (Νιπεργιάλης): Πέππας, Νοέας 19(1), Θεοδωρόπουλος 11(3), Μπουγάς, Δασκαλόπουλος 19(4), Κιουρτζίδης 19, Σαμαράς 3(1), Μπεκρής 3.

Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 87-61

Δεκάλεπτα: 16-11, 38-27, 64-38, 87-61

Διαιτητές: Κούλης Χ., Μαρτινάκος

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 16(2), Σπυριδωνίδης 2, Τριπολίδης, Κατωπόδης 4, Νικολάου 8, Τζίμης 18(3), Γιοβάς 6(2), Τσουλέας 9(1), Βανδώρος 2, Λυμπερέας 6, Μπαρδάκας 4, Κούτρας 12.

Δίωνας (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος, Κλεφτάκης, Οικονόμου 17, Καμαρινός 20(4), Τσαγισβίλι 5, Καραγιαννίδης 3(1), Γιαννόπουλος 4, Πολιτόπουλος 12.

ΣΚ Καλαμάτα-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 75-66              

Δεκάλεπτα: 28-22, 45-41, 60-59, 75-66

Διαιτητές: Γεράνιος, Κοτσίρης

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλλου 12(2), Πετρίδης, Μπούσι 16(4), Πέζος 2, Πολίτης 2, Σαλάι 5(1), Περρωτής 12, Παναγόπουλος, Μαυροειδής 8, Φραγγέας, Νάκης 7(1), Μπάκας 11.

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Μπόζιτς 9(1), Καράβας 1, Μαρουλάκης 5(1), Χατζηδημητρίου 7(1), Δερμιτζάκης 24(2), Γιακιάι , Σκλήβας 5, Μιροσάβιτς 3(1), Μήτσου 12(4).

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΟ Γλαύκος 86-70   

Δεκάλεπτα: 28-17, 50-33, 65-52, 86-70

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Πλέγας

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 15(1), Βουρνάς 2, Βάλαης 2, Γιαννικόπουλος 6, Κωνσταντούλας, Θανόπουλος 13(2), Παπαβασιλοπουλος 4, Μαναβόπουλος 22(1), Καλλής 12(2), Πουλάκης, Γοργότσης 8, Λαμπρόπουλος 2. Γλαύκος (Γκοργκόλης, Πολίτης): Καραπιπέρης, Τσακίρης 9(1), Διαμαντόπουλος 11(1), Αγγελόπουλος, Ροκανάς 15(1), Σπύρου 5(1), Παρασκευόπουλος 5, Πελίγκος 14, Παλλαδινός 4(1), Σιδάς 4, Σταμίρης 3.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 32 (15-2)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 28 (12-4)

3. ΓΣ Εργοτέλης 28 (11-6)

4. ΣΚ Καλαμάτα 27 (10-7)

5. Παναχαϊκή ΓΕ 25 (8-9)

6. ΑΣΣ Αμαλιάδας 23 (7-9)

7. ΑΟ Γλαύκος 22 (6-10)

8. ΣΔΥ Τρίπολης 22 (5-12)

9. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 22 (5-12)

10. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 20 (4-12)

Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-Παναχαϊκή ΓΕ

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΣΚ Καλαμάτα

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

ΑΟ Γλαύκος-ΣΔΥ Τρίπολης

2ος Όμιλος – 17η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ 87-92

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΦ Πορφύρας 71-83

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 62-61

ΑΟ Δάφνης-ΑΟΝΣ Μίλων 69-75

Ρεπό: ΦΟ Βροντάδου

Αναλυτικά οι αγώνες

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 62-61         

Δεκάλεπτα: 17-13, 33-34, 47-52, 62-61

Διαιτητές: Ζιώγας, Παπαδόπουλος Χρ.

ΒΑΟΛ (Βουλίκας): Σαμιώτης 3(1), Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 16(1), Πορτελάνος, Ζαχαρίας, Τσουρής 9(1), Κουιμτζής, Τρόβας5(1), Ουλουσίδης 2, Μαλούκος 17, Σπάρταλης 2.

Ικαρος (Βλάχος): Πρωτούδης 5(1), Παπαδιονυσίου 9(1) Μιχαλόγλου 7(1), Σκάνδαλος 1, Καραμπάτσος 6(2), Μαλτέτσιος 6, Τσαγκαράκης 5(1), Συγγούνας 13, Φίλλιπου 9(1).

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΦ Πορφύρας 71-83

Δεκάλεπτα: 16-27, 40-47, 50-68, 71-83

Διαιτητές: Κούλης Κ., Λαζόγκα

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Φωτόπουλος): Στραφιώτης 3, Κούσουλας 9, Βογιατζής 7, Μελάς 16(1), Ταφίλη 10(2), Κουκουλάς 13, Μαλέρδος 13.

Πορφύρας (Λειβάδης): Γεωργούλης 19(1), Μπάρδας 14(2), Γουρδομιχάλης 4, Καδηγιαννόπουλος 5(1), Γκαϊντάσοβ 15(1), Ταγάρης 10, Κυριακόπουλος 3(1), Καπατσούλιας 5(1), Παπαδόπουλος 8(2).

ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ 87-92

Διαιτητές: Ροδίτης, Πουλάκης

Δεκάλεπτα: 19-17, 44-43, 60-71, 87-92

Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Γκίκας, Λεμπέσης 5(1), Νικόπουλος 23(6), Μιχάλης 11(2), Παπαϊωάννου , Μαρκομιχάλης 13, Μαράντος 12, Γκίνης 3 (1),  Σιδέρης 20(1). Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Παπανικολάου, Πανταζής 9, Στεφάνου 20(4), Γκρινιάρης 23(4), Τσιριμώκος 6(2), Γκιζόγιαννης Σ. 20(1), Κιαπέκος 14(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 28 (13-2)

2. ΑΟ Δάφνης 26 (11-4)

3. Βούρειος ΑΟΛ 25 (10-5)

4. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 24 (10-4)

5. ΓΣ Κορωπίου 21 (6-9)

6. ΑΟΦ Πορφύρας 21 (6-9)

7. ΑΕ Πικερμίου 20 (6-8)

8. ΦΟ Βροντάδου 18 (3-12)

9. Τελεθριακός ΑΣ 18 (2-14)

Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)

ΑΟΝΣ Μίλων-ΓΣ Κορωπίου

ΦΟ Βροντάδου-ΑΕ Πικερμίου

ΑΟΦ Πορφύρας-Βούρειος ΑΟΛ

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΟ Δάφνης

Ρεπό: Τελεθριακός

3ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Ερμιονίδας 70-86

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Πεύκης 65-66

ΑΟ Μυκόνου- ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 83-55

ΚΑΠ-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 86-84

ΑΕ Δικαίου Κω- ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων (ματαιώθηκε, 20-0)

Ρεπό: ΑΣ Πέρα

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Πεύκης 65-66             

Δεκάλεπτα: 15-17, 30-33, 51-47, 65-66

Διαιτητές: Αυγερινός, Ροδόπουλος

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αθανασιάδης 3, Κονδύλης 10(2), Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης 2, Δημητριάδης 12, Αμπελάς, Φρίμας, Δεμέναγας 6(1), Παπαδόπουλος, Λάτσης 11(1), Παππάς, Φωτόπουλος 21(3).

Πεύκη (Κτιστάκης, Γράβαλος, Αλεξιάδης): Λέζος 2, Τσακίρης 12(2), Αποστολίδης 9, Κορκοσούρας 8(1), Καραδολάμης 11(2), Πατσαντζόπουλος, Φιλιππόπουλος 8, Τσούπρος , Παπανικολόπουλος 16, Υφαντής, Μουάτσος, Ζουρμπάκης.

ΑΟ Μυκόνου- ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 83-55

Δεκάλεπτα: 19-11, 35-26, 59-33, 83-55

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Κουλουμπαρίτσης

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Ονάσογλου 7(1), Τσάμης 24(1), Μακρής 8, Μάρτζος 8(2), Καράμπουλας 15(2), Τσιάρας 9, Παπαθανασίου 2, Κατσαρέας 6, Αγγελακόπους 2, Στάνκοβιτς, Καραμανλής, Σαχάς.

Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης 10(3), Παπαγεωργίου 6(3), Δέλλιος, Γιαμπάνης 8, Βασιλόπουλος 3(1), Κιούσης 2, Πετράς 9(3), Κολοφώτης, Κατσόγιαννης 10, Παλουκάκος 4.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 38 (19-0)

2. ΑΟ Πεύκης 37 (18-1)

3. ΚΑΠ 34 (15-4)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 30 (11-8)

5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 28 (9-10)

6. ΑΕ Δικαίου Κω 27 (8-11)

7. ΑΟΚ Χαλάνδρι 27 (8-11)

8. ΑΟ Ερμιονίδας 27 (8-11)

9. ΑΣ Πέρα 26 (7-12)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 21 (1-19)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 20 (1-18)

Τελευταία αγωνιστική (22η, 10/4)

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΑΟ Πεύκης-ΑΟ Μυκόνου

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΚΑΠ

Ρεπό:  ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

4ος Όμιλος – 17η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Σοφάδων 71-77

ΓΣ Αγριάς-Σπάρτακος Ιωαννίνων  51-74

Νίκαια Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα  57-67

ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας 79-68

Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας 63-68

Αναλυτικά οι αγώνες

Νίκαια Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα 57-67

Δεκάλεπτα: 18-15, 30-29, 43-48, 57-67

Διαιτητές: Δολγύρας, Μπουγλός Π.

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 6(1), Νταφός 9(1),  Καραγιάννης, Χήρας 10(2), Πασχάλης 14, Φιλιππόπουλος 14, Μπλιάτζας 4(1).

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 17, Γκάντιας 5(1), Τσιτσάνης 4, Αργύρης 15(2), Αγαπίου, Μαρτζέλης 9(3), Τζιαννής 17, Μερίτσης, Αθανασόπουλος, Φέτσης.

ΓΣ Αγριάς-Σπάρτακος Ιωαννίνων 51-74

Δεκάλεπτα: 2-19, 22-45, 40-58, 51-74

Διαιτητές: Καρακώστας, Αγραφιώτης Β.

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης 3(1), Αρχοντής, Καραμανλής 9(1), Σακκάς, Σταυροθεόδωρος 2, Διγενής 14(2), Κοϊτσάνος 4, Φιλίππου 2, Ρόσσιος 2, Αμπάρης 8, Σκαμαγκάς 5(1), Χαρχαρής 2

Σπάρτακος (Ρήγγας, Καΐκας): Νταβουλτζόπουλος 5, Κολότσιος 5(1), Αναγνωστάκης 13(3), Καστανιώτης 13, Ιωακειμίδης 9(1), Λαμπρόπουλος 4, Αγγελόπουλος 9(3), Θώδης 6, Κύρκος 4, Πρεμέτης 4, Βαράκας, Δήμος 2.

Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας 63-68

Δεκάλεπτα: 8-15, 27-35, 47-55, 63-68

Διαιτητές: Καμήτσος, Κωστής

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 8(2), Μπάρης, Οικονομίδης, Πάντας, Βασιλείου, Σταύρου 2, Ροντογιάννης 12(2), Κακιούζης 17(1), Χρήστου 7(1), Δάσκαλος 6, Πάνου 12.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 6(2), Γιώτης 23(1), Μπιζιάκης, Καραγιάννης 5(1), Τσιούλκας 11, Κατσώνας, Βλησσαρούδης, Γκιουλέκας 21(3), Αποστολάκης, Καράτζιος, Παλάσκας, Μπεχλιβάνος 2.

ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας 79-68

Δεκάλεπτα: 24-14, 38-36, 58-54, 79-68

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Τοπαλίδης

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 19(5), Μυλωνάς 6, Μαμούρας, Παπούλιας 11,  Καρπέτης, Ξηρομερίσιος, Πολίτης 23(5), Νάκος, Κανατούλας 1, Τσαβές 3, Τάσσος 5, Βαλαμούτης 11(1). Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης 4, Λιάπης 13, Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 12(1), Μεϊντάνης 2, Χρυσοσπάθης, Πελεκούδας 10, Χαντζόπουλος 12(4), Καλλίλας, Κονταλάτος 13(1).

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 33 (16-1)

2. ΓΣ Αλμυρού  31 (14-3)

3. ΑΟ Τρίκαλα 30 (13-4)

4. ΓΣ Σοφάδων  30 (13-4)

5. Αμπελώνας 25 (8-9)

6. ΓΣ Αγριάς 23 (6-11)

7. Αχέρων Καναλακίου 23 (6-11)

8. Νίκαια Λάρισας  21 (4-13)

9. Αναγέννηση Λαμίας 20 (3-14)

10. ΓΕ Αγρινίου 19 (2-15)

Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)

ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αγριάς

Αναγέννηση Λαμίας-Αχέρων Καναλακίου

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Αλμυρού

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Νίκαια Λάρισας

Αμπελώνας-ΓΕ Αγρινίου

5ος Όμιλος – 17η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ικαροι Γιαννιτσών-ΑΟΚ Βέροιας 61-69

Ανατόλια-Ναύαρχος Βότσης 87-81

ΦΟ Αριδαίας-Γαλάζιοι 80-77

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΔΕΚΑ 85-92

Αετοί Βέροιας-ΑΣ Καστοριάς 68-85

Αναλυτικά οι αγώνες

Αετοί Βέροιας-ΑΣ Καστοριάς 68-85

Δεκάλεπτα: 13-21, 34-36, 50-57, 68-85

Διαιτητές: Νέδογλου, Ράπτης

Αετοί (Τυριακίδης) : Λιόλιος 9(1), Γαβριηλίδης, Ζαμπάκας, Γκανάς, Λαζαρίδης 5(1), Λέφας 6, Τσακαλέρης 22(1), Γκίτκος, Μαυρίδης 15(2), Τσιόγκας 11, Μπουζίκας.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 21, Μπέγας 10(2), Παπαμαργαρίτης 11(1), Βλάχος 11(2), Κωστάρας, Τερσενίδης 14(2), Πιπερόπουλος, Καλαϊτζίδης, Παπαγεωργίου 2, Παντελίδης 8, Παπαδημητρίου 7(1).

Ικαροι Γιαννιτσών-ΑΟΚ Βέροιας 61-69

Δεκάλεπτα 21-23, 32-32, 42-48, 61-69

Διαιτητές: Διαμαντής, Βίνης

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Σανκαρέ 4, Καραχαρίδης, Σπόντης,

Ελευθεριάδης 9, Μποϊδάνης 4, Σαμαράς 20(4), Παουλεάνου 7, Οκλαλιώτης, Χαριστός, Παπαδόπουλος 13(1), Μαρκίδης 4.

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας):  Τσαχουρίδης, Κογκας, Μέλλιος 16(2), Κοτσαμπάσης 5(1), Κοχλιαρίδης 27(6), Κασαμπαλής 11, Ζάννος, Τριχόπουλος, Χαραλαμπιδης 10(1).

Ανατόλια-Ναύαρχος Βότσης 87-81

Δεκάλεπτα: 16-23, 41-33, 57-56, 87-81

Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Αθανασιάδης Βλ.

Ανατόλια (Ηλιάδης): Τζουβάρας 14(1), Κογκαλίδης 10(3), Ιατρίδης 12, Βελισσαρίου 23(6), Χρυσανθάκης Χ., Τασούδης, Μακαντάσης, Ντολόπουλος 2, Καρανώτας Τ. 14, Χρυσανθάκης Θ. 12(1).

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης, Παπαδόπουλος, Καραγιαννάκης 3, Δεμερτζής 25(3), Αποστολίδης 20, Σιώπης 2, Καναράς 8(2), Αγριόπουλος, Καρανώτας Σ. 3, Γιαννακίδης 20(5).

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΔΕΚΑ  85-92

Δεκάλεπτα 28-21, 47-43, 69-67, 85-92

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηκώστας

Αριστοτέλης (Παπαδόπουλος): Τσιόγκας 16, Τσίρμπας 8(2), Ματούλας, Ντρίζα Ε., Παπαδόπουλος, Δούκας, Πεταλωτής 20(1), Ντρίζα Τ., Τασιούδης 7(1), Καραποστόλου 28(3), Κωστούλας 6.

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 17(2),  Πούντος, Τσιροπούλης Ι. 9, Τσιροπούλης Μ. 6, Ιωαννίδης, Πατρίκης, Παλαμίδας, Σαμοντούροβ 39(2), Καλατζής 3(1), Καλαποθαράκος 4, Καρυώτης 4, Λιοτόπουλος 10(2).

ΦΟ Αριδαίας-Γαλάζιοι 80-77

Δεκάλεπτα: 24-19, 46-38, 58-56, 80-77

Διαιτητές: Λυγούρας, Αναστασιάδης Π.

Αριδαία (Ροδάς): Γιώρτσιος 8(2), Καραμπέκης 15(1), Πυδαράκης 8, Θωμαΐδης 28, Κανονίδης, Γκαβέζος 21(3), Αμπάρης.

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Μπάρδας 31, Χριστιάνος 2, Μεσκούρης 2, Μούτσιος 8(1), Παγώνης 6, Καμπούρης 7, Μίχος 9(2), Αϊμέκε 2, Τζίμας, Γιανναράς 10(2), Ασβεστόπουλος.

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ 33 (16-1)

2. Ναύαρχος Βότσης 30 (13-4)

3. ΑΣ Καστοριάς 27 (10-7)

4. Αριστοτέλης Φλώρινας 27 (10-7)

5. ΦΟ Αριδαίας 25 (8-9)

6. Αετοί Βέροιας 25 (8-9)

7. ΑΟΚ Βέροιας 24 (7-10)

8. Ανατόλια  24 (7-10)

9. Γαλάζιοι 20 (3-14)

10. Ικαροι Γιαννιτσών 20 (3-14)

Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)

ΑΟΚ Βέροιας-Ανατόλια

ΔΕΚΑ-Αετοί Βέροιας

Γαλάζιοι-Αριστοτέλης Φλώρινας

Ναύαρχος Βότσης-ΦΟ Αριδαίας

ΑΣ Καστοριάς-Ικαροι Γιαννιτσών

6ος Όμιλος – 17η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σταυρούπολη-ΚΑΟ Δράμας 80-64

Αρίων Ξάνθης-ΒΑΟ 77-57

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς 78-72 (παρ.)

Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος 84-55

ΑΟ Γαλάτιστας-Ασπίδα Ξάνθης 63-75

Αναλυτικά οι αγώνες

Αρίων Ξάνθης-ΒΑΟ 77-57

Δεκάλεπτα: 20-25, 44-34, 58-44, 77-57

Διαιτητές: Ντούρας, Καντζουριδης

Αρίων (Θερμός, Παπαδόπουλος): Γρούδος 18(2), Θεοδωρίδης 6, Μπουτσακτσί 16, Σαββουλίδης 13(4), Καρανικολίδης, Τσίτσος 1, Κλωνάρας, Χριστοφορίδης 4, Πενλίδης 4, Ζαμπάκης 15(3).

ΒΑΟ (Νάκος): Ταζόπουλος Κ. 3, Βούκα 12(2), Παντολέων, Γαλατσόπουλος 11(1), Μαγής 4, Ζαχαρίας 13(3), Πιτσινέλης, Εξίογλου 2, Αμανατίδης 8, Νάκος 2, Παπαποστόλου, Καλαϊτζίδης 2.

ΑΟ Γαλάτιστας-Ασπίδα Ξάνθης 63-75

Δεκάλεπτα: 17-19, 27-30, 38-54, 63-75

Διαιτητές: Κωνής, Κλεπουσνιώτου

Γαλάτιστας (Παπαδόπουλος): Καφαντάρης 2, Ανετούδης, Καλπαξίδης 8, Πομάκης 4, Κουλαξής 3, Καζλάρης 3(1), Δέτσικας 6, Κωνσταντάς, Σιούλας , Μυλωνάς 2, Αμπατζίδης 16(3), Νουκάρης 19(2).

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 6(1), Παπαδάκης 16(2), Στουρνάρας 14(3), Καρανικολίδης, Σαλεπτσής 8(2), Παπανικολάου 4, Λυμπεράκης 2, Κουτσογιάννης 12(1), Παναγιωτόπουλος 3(1), Μπουραζάνης, Κάλφας 3, Ρούμογλου 8.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς 78-72 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 16-15, 31-24, 41-39, 62-62(κ.α.), 78-72

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης Γ.

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Τερζίδης, Παπαπασχάλης 1, Ριζόπουλος 11(2), Στεάι 2, Μαλακόπουλος, Ντίτσιος 4, Μανδράς, Τζιβεριώτης, Μουρατίδης 7, Δημητρόπουλος 7(1), Καραγιώργος 21, Τραπεζάνογλου 25(3).

Απόλλων (Κασικτσόγλου): Γκαντίδης Θ. 9(3), Βουτσινάς, Μπαγκντασαριάν 2, Πολυμένης 18(2), Λαγός 16(2), Μπακογλίδης, Νησιώτης 6, Παπαδόπουλος, Πανούδης 10, Γκαντίδης Μ. 11.

Σταυρούπολη-ΚΑΟ Δράμας 80-64

Δεκάλεπτα: 31-17, 42-32, 58-44, 80-64

Διαιτητές: Ταρενίδης, Κατωτικίδης

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Κολογοσίδης):Μάρκου 11(2),  Φωτιάδης 6(2), Χατζημιχαηλίδης 10(2), Κουντουρατζόγλου 24(3), Δασκαλόπουλος 11, Καδής, Ταμπάρης , Κακαρούδης 15(1),Καρακαλίδης, Τσιμπής 3(1).

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαιτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 19(2), Γαϊτανίδης 3, Γρηγοριάδης 8(1), Κουμλέλης 15, Μπόζης 15(2), Χαρισμίδης 2, Μούκας 2.

Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος 84-55

Δεκάλεπτα: 20-7, 30-23, 54-40, 84-55

Διαιτητές: Μιχέλης Θ., Μιχέλη Ευ.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Παπάς 5(1), Σαρακατσάνος 17(5), Αγγελόπουλος 5, Παναγιώτου, Ματενίδης 10(2), Λόγυρος 9(3), Κοτζακιουλάφης 4, Σκουλαριώτης 12(3), Βαϊράμης 5(1), Φασουλάς, Περιστεράκης 8, Ζωγράφος 10.

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Γκοτζαμανίδης 21(1), Ζόγκου 3(1), Σιόβας 2, Κώνστας 8(2), Ζάγκας 15(5), Τσάμογλου 6, Στρατίδης.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 32 (15-2)

2. Ιωνικός Ιωνίας  31 (14-3)

3. ΚΑΟ Δράμας 30 (13-4)

4. Αρίων Ξάνθης 27 (10-7)

5. Ασπίδα Ξάνθης 27 (10-7)

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 24 (7-10)

7. ΑΟ Γαλάτιστας  24 (7-10)

8. Απόλλων Καλαμαριάς 23 (6-11)

9. ΒΑΟ 20 (3-14)

10. Ζέφυρος 17 (0-17)

Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)

ΚΑΟ Δράμας-Αρίων Ξάνθης

Ζέφυρος-ΑΟ Γαλάτιστας

Απόλλων Καλαμαριάς-Ιωνικός Ιωνίας

ΒΑΟ-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Ασπίδα Ξάνθης-Σταυρούπολη

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.