www.allstarbasket.gr
Ο Α.Ο. Μυκόνου

Η Μύκονος πήρε το ντέρμπι του 3ου ομίλου στη Γ’ Εθνική, κερδίζοντας την πεύκη με 70-66.

Διεύρυνε έτσι το αήττητο ρεκόρ της στο πρωτάθλημα σε 10-0 και πλέον η Πεύκη έχει 9-1.

Αήττητοι ατους έξι ομίλους της Γ’ Εθνικής, παρέμειναν ο Μίλωνας (-0) και ο Σπάρτακος Ιωαννίνων (9-0)

Αναλυτικά οι αγώνες της Κυριακής (23/01):

 

1ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 66-73

ΣΚ Καλαμάτα-ΑΣΣ Αμαλιάδας 64-48

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ- ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 62-50

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΓΣ Εργοτέλης 67-50

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Γλαύκος 70-66

Αναλυτικά οι αγώνες

Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 66-73

Δεκάλεπτα ήταν: 14-19, 33-37, 53-51, 66-73

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Περδετζόγλου

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 20(2), Τριπολίτης 3(1), Νικολάου 14(2), Κούτρας 6(2), Κατωπόδης 2, Γιόβας 4, Τσουλέας 2, Βανδώρος 4, Λυμπερέας, Μπαρδάκας 11.

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Καράβας, Μαρουλλάκης 6(2), Χατζηδημητρίου 12(1), Καταβαίνης 16(3), Μητσού 19(4), Δερμιτζάκης 12(1), Σκλήβας 8.

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΓΣ Εργοτέλης 67-50

Δεκάλεπτα: 13-19, 34-28, 50-40, 67-50

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης-Πετράκης Ιωάν.

Αίολος (Παπαδημητρίου, Ξενούλης): Βουρνάς 7, Παπαβασιλόπουλος 4, Θανόπουλος 9(1), Γιαννικόπουλος 6, Μαναβόπουλος 19, Αγγελακόπουλος 10(2), Χατζόπουλος 4, Κάλλης 6(2), Γοργότσης 2, Βαλάης, Κωνσταντόπουλος.

Εργοτελης (Βισκαδουράκης): Μαχαιριανάκης 11, Γουμενάκης 9(1), Κουμάκης 2, Καραλής 5, Μπουμπάρης 5, Αθανασιάδης 8, Γιαννακόπουλος 6, Μαϊστρέλης 3(1), Μπουραντάς 1.

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ- ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 62-50

Δεκάλεπτα: 24-12, 30-22, 46-34, 62-50

Διαιτητές: Αυγερινός, Κουλουμπαρίτσης

Ήφαιστος/Αχιλλέας (Γιούπης, Φιλίππου): Γιαννούτσος 7, Μανωλόπουλος, Βεργανελάκης 5, Κεφαλάς 15(2), Ιατρόπουλος 4, Καραγιάννης 11, Οικονομόπουλος 2, Ντουλές 8(1), Τσεκλένης 2, Γκόβας 8(2).

Δίων (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 1, Κλεφτάκης Θ. 2, Γιαννόπουλος Η. 5(1), Καμαρινός 15(3), Τζαγισβίλι 2, Καραγιαννίδης 11(2), Πολιτόπουλος 12, Γιαννόπουλος Χ. 2.

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Γλαύκος 70-66

Δεκάλεπτα: 20-17, 40-35, 58-46, 70-66

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Δημουλάς

Τρίπολη (Αλικάκος): Κοκκόρης 12(2), Μαντίκος 16(3), Μπαλής 19(2), Σινανάι, Αγγουράς 7, Σακελλαράκος 12(2), Καρλής 2, Σταματόπουλος 2.

Γλαύκος (Γκοργκόλης, Πολίτης): Διαμαντόπουλος 23(3), Τσαλαπάτας, Σταθόπουλος, Ροκανάς 18(2), Σπύρου 6(2), Παρασκευόπουλος 6(1), Λαμπρόπουλος 5, Παλλαδινός 1, Σιδάς 4, Χουλιάρας 3.

ΣΚ Καλαμάτα-ΑΣΣ Αμαλιάδας 64-48

Δεκάλεπτα: 22-11, 37-22, 50-34, 64-48

Διαιτητές: Στρέμπας, Ανδρεόπουλος

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλλου, Μπούσι, Πετρίδης, Πολίτης 5, Σαλάι 15(3), Περρωτής 3, Πέζος 7(1), Παναγόπουλος, Φραγγέας, Νάκης 25, Μπάκας 9.

Αμαλιάδα (Νιπεργιάλης): Συνετός 15, Νοέας 16, Σώκος 1, Θεοδωρόπουλος, Μπουγάς, Πελιγκος 8(2), Δασκαλόπουλος, Αγραπιδάκης 6, Μπεκρής 2.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 17 (8-1)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 16 (7-2)

3. ΣΚ Καλαμάτα 15 (7-1)

4. ΑΣΣ Αμαλιάδας 14 (5-4)

5. ΑΟ Γλαύκος 12 (3-6)

6. ΓΣ Εργοτέλης 11 (4-3)

7. ΣΔΥ Τρίπολης 12 (3-6)

8. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 11 (2-7)

9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 12 (3-6)

10. Παναχαϊκή ΓΕ 9 (1-7)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 6/2)

ΣΚ Καλαμάτα-Παναχαϊκή ΓΕ

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Εργοτέλης

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΑΟ Γλαύκος

2ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-Τελεθριακός ΑΣ 55-62

ΓΣ Κορωπίου-ΑΟΝΣ Μίλων 63-69

ΑΕ Πικερμίου-ΦΟ Βροντάδου 93-73

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΦ Πορφύρας 76-60

ΑΟ Δάφνης-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 83-76

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΕ Πικερμίου-ΦΟ Βροντάδου 93-73 

Δεκάλεπτα: 24-22, 50-41, 74-58, 93-73

Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Λιόνας

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος  25, Στραφιώτης, Σταθάκης 12, Κούσουλας 18, Μελάς 18, Βογιατζής 4, Καπετάνος 16, Μαλέρδος, Ταφίλη, Παλάσκας.

Βροντάδος (Αμέντας): Κιρκινέζης, Μπαγιώκας 2, Λαμπρινούδης, Λεγάτος 5, Πατελίδας 2, Αγγελίδης 14, Φίλος, Χατζηλάμπρου 5, Παπαγεωργίου 7, Ντιφαντής 17, Καγιαμανίδης 14, Σφηκάκης 6.

ΓΣ Κορωπίου-ΑΟΝΣ Μίλων 63-69        

Δεκάλεπτα: 12-18, 36-35, 53-53, 63-69

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Κηπώσης

Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ντίμπ 12(2), Νικόπουλος, Μιχάλης 4(1), Παπαϊωάννου, Μαρκομιχάλης, Αρκουμάνης 13(3), Μαράντος 3(1), Ορφανός 2, Γκίνης 6, Μαντζούκας, Σιδέρης 23.

Μίλων (Καραγιάννης, Σαββάτης): Πετρίδης 7, Χρήστου, Ανέστης 2, Θεοδωρίτσης 2, Κόκκαλης 28(2), Λογοδότης, Μοτσενίγος 8, Παπαπέτρος 1, Δημάκος, Χριστόδουλος 15(1), Κουκουνιάς 2, Μπένος 4.

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΦ Πορφύρας 76-60             

Δεκάλεπτα: 14-08, 36-24, 60-46, 76-60

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μαρίγλη

ΒΑΟΛ (Βούλικας, Συμιακάκης): Κουτσαντωνάκης 6, Σαμιώτης 6, Ανδρουλάκης 7(1), Σουλίκας 10, Ζαχαρίας, Πορτελάνος 10(2), Σπάρταλης, Τσουρής 16, Μαλούκος 18, Τροβάς, Κουϊμτζής, Ουλουσίδης 3(1).

Πορφύρας (Μπάρδας, Μίχος): Γεωργούλης 3, Μπάρδας 11(2), Γουρδομιχάλης 1, Κυριακόπουλος 17(5), Σιδέρης, Τριανταφυλλίδης 3, Καπατσούλιας, Πουρνάρας 4, Συμεωνίδης 8, Παπαδόπουλος 13(2).

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-Τελεθριακός ΑΣ 55-62  

Δεκάλεπτα: 18-18, 32-29, 48-45, 55-62

Διαιτητές: Ροδίτης, Πουλάκης

Παπάδος (Καραμβόλης): Κομνηνός 6(1), Καμινέλλης 8, Αρχιμανδρίτης 7(1), Ζεστός 2, Μιλούσης 11(2), Χατζηκάλφας 6(1), Κιουρτζίδης 15, Αφεντούλης.

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Μητσιμπόνας 17(3), Γκιζόγιαννης Σ. 16(1), Γκρινιάρης 16, Κιαπέκος 8, Τσιριμώκος 3(1), Πανταζής 2, Παπανικολάου.

ΑΟ Δάφνης-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 83-76

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Σιδέρης

Δάφνη (Σμυρνιώτης, Σαλίχος): Τζιβελέκας 27, Κούλιος 4, Καραχάλιας, Βαλτατζής 2, Πίνης 9, Κερασοβίτης 10, Μπγιάλας, Σουρλής, Μουστόπουλος 11, Πετρόπουλος, Μέλιος 20.

Ίκαρος (Βλάχος, Ρουμάνι): Ρενέσης, Παπαδιονυσίου 34, Μιχαλόγου, Λαμπρόπουλος, Πέττας 15, Φιλίππου, Αγγελή 9, Μαλτέσιος 7, Τσαγκαράκης 3, Πρωτούλης 8.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 18 (9-0)

2. ΑΟ Δάφνης 16 (7-2)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 16 (7-2)

4. Βούρειος ΑΟΛ 15 (6-3)

5. ΓΣ Κορωπίου 14 (5-4)

6. ΑΟΦ Πορφύρας 12 (3-6)

7. ΑΕ Πικερμίου 12 (3-6)

8. Τελεθριακός ΑΣ 11 (2-7)

9. ΦΟ Βροντάδου 9 (1-7)

10. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 9 (1-7)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 6/2)

ΓΣ Κορωπίου-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας

ΑΕ Πικερμίου-Τελεθριακός ΑΣ

Βούρειος ΑΟΛ-ΦΟ Βροντάδου

ΑΟ Δάφνης-ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας

3ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Πέρα 57-88

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Ερμιονίδας 71-70

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης 70-66

ΚΑΠ-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 84-76

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 57-67

Ρεπό: ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης 70-66

Δεκάλεπτα: 17-13, 30-29, 48-48, 70-66

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Χρόνης

Μύκονος ( Μανωλιτσάκης): Ονάσογλου 14(2), Τσάμης 9(1), Αγγελακόπουλος 3, Μάρτζος 22(3), Τσιάρας 15(1), Μακρής, Στάνκοβιτς 2, Καραμανλής, Σαχάς, Πάππας 2, Κατσαρέας 2, Λεβογιάννης.

Πεύκη (Κτιστάκης): Λέζος, Τσακίρης 18(1), Αποστολίδης 10(1), Κορκοσούρας 5(1), Καραδολάμης 12, Πατσαντζόπουλος, Φιλιππόπουλος, 4, Τσούπρος 5, Σκάνδαλος 7, Υφαντής, Παπαδάκης, Παπανικολόπουλος 6(1).

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 57-67

Δεκάλεπτα ήταν: 13-16, 21-28, 33-52, 57-67

Διαιτητές: Νικολάου, Τσατταλιού

Δικαίου (Τζομάκας): Βάση 2, Δρόσος Μ. 3(1), Τρύπας 12(1), Τριτσάρης 8(1), Παρβαντώνης 8(2), Χατζησταμάτης 16(1), Δρόσος Π. 1, Λάμπρου 4, Καραθωμάς, Χατζηγιακουμής 3(1), Καλής.

Νίκη(Ζωντός): Πετρίδης, Βαφιάς 18(2), Χατζηχαραλάμπους 8(2), Γεωργακόπουλος 10, Κυπριτζόγλου 16(2), Τσιάτσιος 1, Δέλλιος 14, Μαυρομανωλάκης.

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Ερμιονίδας 71-70

Δεκάλεπτα: 15-18, 28-38, 50-50, 71-70

Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Κονδύλης 15(1), Πασχαλίδης 6(2), Αθανασιάδης, Δεμέναγας 8(2), Δημητριάδης 6, Μωραΐτης 5, Παπαδόπουλος, Αμπελάς, Παππάς 1, Φρίμας, Φωτόπουλος 23(3).

Ερμιονίδα (Καλδιτζάκης, Ζώτος): Ευστρατίου 2, Χονδρόπουλος 27(5), Μπινιάρης 4, Τσιαμπάς 11(1), Πουλής Α. 10(2), Ζώτος, Ευστρατίου 16, Πουλής Ι..

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Πέρα 57-88

Διαιτητές: Λάμπος, Κωστής

Δεκάλεπτα: 22-21, 33-44, 48-64, 57-88

Ποσειδώνας (Νταλίπης): Γιαννουκάκος, Πατουχέας 8, Μανωλάκος, Τσιλομελέτης 23(3), Τουργέλης, Τσαούσης, Σακελλάρης 23, Παπαγεωργίου 3.

Πέρα (Χολέβας): Δούβλης 12, Τασόπουλος 2, Πρόγκας 3(1), Βλάχος 10(1), Σιδηρόπουλος 2, Κακαργιάς 18(2), Σπέντζος 11(1), Δημητρίου 2, Δαλαμπέκης  8, Κρανιάς 15(1).

ΚΑΠ-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 84-76

Δεκάλεπτα: 21-20, 46-45, 69-57, 84-76

Διαιτητές :Κοντογιάννης, Τζιμινίδης

Αγία Παρασκευή (Χατζηπανηγύρης) : Άρχος 12(2), Φωτητζόγλου 16, Σιλιτζήρης 2, Αγόρης 18(4), Παρασκευόπουλος, Ζερβός 6, Δρικόγιας 7(1), Τζέμης 2, Παπάς 21(2).

Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης 14(3), Παπαγεωργίου 9(1), Παυλιάς, Παλουκάκος 3(1), Γιαμπάνης 14(3), Κωνσταντινάκος 5(1), Κολοφώτης 8, Βασιλόπουλος 4, Κιούσης 9(2), Κατσόγιαννης 10.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 20 (10-0)

2. ΑΟ Πεύκης 19 (9-1)

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 15 (5-5)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 15 (5-5)

5. ΑΟΚ Χαλάνδρι 15 (5-5)

6. ΑΟ Ερμιονίδας 14 (4-6)

7. ΚΑΠ 14 (4-6)

8. ΑΣ Πέρα 14 (5-4)

9. ΑΕ Δικαίου Κω 13 (5-3)

10. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 11 (1-9)

11. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 9 (0-9)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 30/1)

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Πέρα

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Ερμιονίδας

ΚΑΠ-ΑΟ Πεύκης

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό: ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

4ος  Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Αγριάς-ΓΣ Σοφάδων 57-64

Αχέρων Καναλακίου-Αναγέννηση Λαμίας 62-57

ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Τρίκαλα 85-78

Νίκαια Λάρισας-Σπάρτακος Ιωαννίνων 70-105

ΓΕ Αγρινίου-Αμπελώνας 56-77

Αναλυτικά οι αγώνες

Αχέρων Καναλακίου-Αναγέννηση Λαμίας 62-57

Δεκάλεπτα: 19-12, 37-23, 44-42, 62-57

Διαιτητές: Λιότσιος, Διαμαντής

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 7(1), Ροντογιάννης 7(1), Κασκάνης 9(1), Σταύρου, Κακιούζης 4, Χρήστου 2,  Δάσκαλος 8, Πάνου 25.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης, Λιάπης 3, Αντωνόπουλος 2, Κουμπούρας 16(3), Μεϊντάνης 2, Τσιώτας 4(1), Πελεκούδας 10, Χαντζόπουλος 7(2), Χρυσοσπάθης, Καλλίλας, Κονταλάτος 13.

ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Τρίκαλα 85-78

Δεκάλεπτα: 24-15, 47-33, 71-59, 85-78

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Κωνσταντινέλης

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 7(1), Μυλωνάς, Μαμούρας 10(1), Παπούλιας 16(2), Πολίτης 28(5), Χασιώτης 2, Τσαβές 2, Τάσσος 5, Βαλαμούτης 11(3).

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 26(3), Τσιτσάνης 6, Αργύρης 13(4), Απέργης 16(3), Αγαπίου 7(1), Μαρτζέλης, Μπέφας 2, Μερίτσης, Τζιάνης 3, Αθανασόπουλος 4.

Νίκαια Λάρισας-Σπάρτακος Ιωαννίνων 70-105

Δεκάλεπτα: 17-29, 43-55, 57-87, 70-105

Διαιτητές: Σταματόπουλος, Δημητρόπουλος

Νίκαια (Μπελαλίδης): Καμζέλας 5, Ντάφος, Κουραμάς, Τουρναβίτης 9(3), Καραγιάννης, Χήρας 9(3), Πασχάλης 9(1), Μπλιάτσας 15(1), Ξανθόπουλος, Φιλιπόπουλος 18, Ουζούνης 5(1).

Σπάρτακος (Ρήγγας, Καΐκας): Νταβουλτζόπουλος 9, Κολότσιος 8(2), Αναγνωστάκης 24(6), Λαμπρόπουλος 2, Ιωακειμίδης 15(2), Κύρκος, Αγγελόπουλος 13(3), Θώδης 10, Βαράκας 7(1), Σταυρόπουλος 10(1), Δήμος 7(1).

ΓΕ Αγρινίου-Αμπελώνας 56-77

Δεκάλεπτα: 14-18, 28-42, 49-62, 56-77

Διαιτητές: Καμίτσος, Πλέγας

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Τασόπουλος 16, Δάρλας 14(3), Πολύζος, Καραγιάννης 3, Καρακουλάκης, Σταμουλάκης 8(2), Γκρίζης 8(2), Σταμούλης 7(1), Νάκος, Μητσοστέργιος, Παρθένης, Παπαθανασόπουλος.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Χαιρετίδης 15(2), Γιώτης 2, Μπιζιάκης, Καραγιάννης 4, Τσιούλκας 23(3), Βλησαρρούλης, Γκιουλέκας 16(2), Αποστολάκης 17, Παλάσκας, Τεκούσης, Καράτζιος.

ΓΣ Αγριάς-ΓΣ Σοφάδων 57-64

Δεκάλεπτα: 17-12, 31-29, 35-42, 57-64

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Γκέκας

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης, Λουκίδης, Χαρχαρής, Ρόσσιος 2, Αμπάρης 12, Κοψιαλής 3(1), Σακκάς, Καραμανλής 15(1), Διγενής 9(1), Σκαμάγκας 8, Σταυροθεόδωρος 8.

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Σακελλαρίου, Δαουλάρης 18(3), Κυριακόπουλος 11, Ζωϊτσάκος Χρ. 7, Παπαϊωάννου 4, Σιαμέτης 2, Ζωϊτσάκος Τρ. 5(1), Αναγνωστόπουλος 12(2), Μουταρέλος, Ντασιώτης, Δίκαρος 5, Χατζής.

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 18 (9-0)

2. ΓΣ Αλμυρού 15 (7-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 15 (6-3)

4. ΓΣ Σοφάδων 15 (6-3)

5. Αμπελώνας 15 (6-3)

6. Αχέρων Καναλακίου 13 (4-5)

7. Αναγέννηση Λαμίας 11 (3-5)

8. ΓΣ Αγριάς 11 (2-7)

9. ΓΕ Αγρινίου 10 (1-8)

10. Νίκαια Λάρισας  9 (0-9)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 6/2)

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αγριάς

Νίκαια Λάρισας-ΓΣ Σοφάδων

ΓΣ Αλμυρού-Σπάρτακος Ιωαννίνων

Αχέρων Καναλακίου-ΑΟ Τρίκαλα

Αμπελώνας-Αναγέννηση Λαμίας

5ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ανατόλια-ΑΟΚ Βέροιας 68-72

Αετοί Βέροιας-ΔΕΚΑ (30/1)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Γαλάζιοι 70-46

ΦΟ Αριδαίας-Ναύαρχος Βότσης 65-70

Ικαροι Γιαννιτσών-ΑΣ Καστοριάς 75-83

Αναλυτικά οι αγώνες

Ίκαροι Γιαννιτσών-ΑΣ Καστοριάς 75-83

Δεκάλεπτα: 19-23, 43-43, 60-62, 75-83

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Αγραφιώτης Β.

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Πετρίδης Α. 16(2), Μαρκίδης 5(1), Παουλεάνου, Ελευθεριάδης 10, Μπογδάνης 4, Σαμαράς 12(2), Οκλαλιώτης, Πετρίδης Ν. 16(2), Σπόντης, Χαριστός 4, Παπαδόπουλος 8(2).

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 28, Μπέγας 15, Παπαμαργαρίτης, Βλάχος 6(2), Τερσενίδης 12, Κέδρος, Καλαϊτζίδης, Κορομπίλιας 2, Παντελίδης, Παπαδημητρίου 20(4), Δαραβίγκας, Παπαγεωργίου.

ΦΟ Αριδαίας-Ναύαρχος Βότσης 65-70

Δεκάλεπτα: 13-19, 31-33, 51-51,65-70

Διαιτητές: Λύγουρας, Τοπαλίδης

Αριδαία (Ροδάς): Γιόρτσης 3(1), Φόρογλου 2, Μπακιρτζής 16, Θωμαΐδης 8, Πυδαράκης 8, Μακρόπουλος, Γκαβέζος 7(1), Καραμπέκης 21(2).

Βότσης (Καραμουσαλίδης): Δεμερτζής 16(2), Καραγιαννάκης 2, Αποστολίδης 25(3), Σιώπης 2, Καναράς 5(1), Γιαννακίδης 17(3), Γκίζης 3(1), Αγάθος.

Αριστοτέλης Φλώρινας-Γαλάζιοι  70-46

Δεκάλεπτα: 18-16, 39-25, 55-31, 70-46

Διαιτητές: Ιορδανίδης, Σταμπουλής

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Η., Τσίρμπας 2, Ναϊπλής 13(1), Ντρίζα Φ., Πεταλωτής 16, Τασιούδης 14(1), Κύρτσος, Κωστούλας, Παπαδόπουλος 17(1), Ματούλας 3(1), Ντρίζα Α.. Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Μεσκούρης 9, Σαχμπατιάν 6, Μούτσιος 9, Παγώνης 6, Καμπούρης 3, Καραθανάσης 10(1), Αϊμέκε, Τζίμας, Πάντσιος 3(1), Γιανναράς.

Ανατόλια-ΑΟΚ Βέροιας 68-72

Δεκάλεπτα: 15-20, 31-32, 48-50, 68-72

Διαιτητές: Λόρτος, Καντζουρίδης

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Τζουβάρας 21(2), Δημητρόπουλος, Βελισσαρίου 19(3), Κογκαλίδης, Χρυσανθάκης Χ. 9(3), Τασούδης 2, Ντολόπουλος 5, Καρανώτας 12, Χρυσανθάκης Θ.

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Τσαχουρίδης, Μέλλιος 10(1), Κόγκας, Ζάννος, Κοτζαμπάσης 3(1), Κολοβός 4, Κασαμπαλής 9, Τριχόπουλος 15(5), Κοχλιαρίδης 8, Χαραλαμπίδης 23.

Βαθμολογία

1. Ναύαρχος Βότσης 17 (8-1)

2. ΑΣ Καστοριάς 16 (7-2)

3. ΔΕΚΑ 15 (7-1)

4. Αριστοτέλης Φλώρινας 14 (5-4)

5. ΑΟΚ Βέροιας 13 (4-5)

6. ΦΟ Αριδαίας 12 (3-6)

7. Ανατόλια 12 (3-6)

8. Αετοί Βέροιας 11 (3-5)

9. Ικαροι Γιαννιτσών 11 (2-7)

10. Γαλάζιοι 11 (2-7)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 6/2)

Ικαροι Γιαννιτσών-Ανατόλια

ΦΟ Αριδαίας-ΑΟΚ Βέροιας

Αριστοτέλης Φλώρινας-Ναύαρχος Βότσης

Αετοί Βέροιας-Γαλάζιοι

ΑΣ Καστοριάς-ΔΕΚΑ

6ος  Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αρίων Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας 54-78

ΑΟ Γαλάτιστας-Ζέφυρος 99-55

Ιωνικός Ιωνίας-Απόλλων Καλαμαριάς 68-73

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΒΑΟ 83-74

Σταυρούπολη-Ασπίδα Ξάνθης 67-58

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Γαλάτιστας-Ζέφυρος 99-55

Δεκάλεπτα: 26-25, 43-38, 71-47, 99-55

Διαιτητές: Αθανασιάδης Βλ., Αναστασιάδης Γ.

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Καλπαξίδης 7, Πομάκης 3(1), Σπουργίτης 9, Καζλάρης, Δέτσικας, Αμπατζίδης 12(2), Κωνσταντάς 5, Σιούλας , Μυλωνάς 13(3), Καφαντάρης 3(1), Ανετούδης 3(1), Κουλαξής 18(3), Νουκάρης 26(4).

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τσίφος 2, Ζόγκου 5(1), Φλετούρης, Σιόβας 4, Κώνστας 6, Ζάγκας 10(3), Φαρμάκης, Τσάμογλου 2, Μακρής 8, Στρατίδης 3, Τσίγκας 14(1), Τσιούκλης.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΒΑΟ 83-74

Δεκάλεπτα: 22-30, 41-46, 57-56, 83-74

Διαιτητές: Καννελίδης, Κλεπουσνιώτου

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 14(1), Παπαπασχάλης Γ., Ριζόπουλος 3, Στεάι, Μαλακόπουλος 1, Μανδράς 2, Παπαπασχάλης Π. 8, Κουτούλας, Τζιβεριώτης 15(1), Καραγιώργος 13(2), Τραπεζάνογλου 20(1), Τερζίδης 8.

ΒΑΟ (Αραϊτζόγλου): Ταζόπουλος Κ. 6, Παντολέων, Γαλατόπουλος 6(2), Μαγής 6, Ταζόπουλος Γ. 21(2), Ζαχαρίας 3, Πιτσινέλης 13(1), Πισιώτης 3, Αμανατίδης 14, Νάκος 2.

Ιωνικός Ιωνίας-Απόλλων Καλαμαριάς 68-73

Δεκάλεπτα: 18-25, 37-34, 52-53, 68-73

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Μιχέλης Θ.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης): Σαρακατσάνος 15(3), Παναγιώτου 3, Ματενίδης 8(2), Κουτσακιουλάφης 4, Αντωνιάδης 4, Αγγελόπουλος 17(4), Παπάς, Βαϊράμης 3(1), Κεϊσίδης, Γιαμούκης 6(1).

Απόλλων (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ. 20(3), Μπακογλίδης, Σμυρλής 5(1), Μπαγντασαριάν 14(2), Πολυμένης 15(2), Λαγός 7(1), Παπαδόπουλος, Γκαντίδης, Κουκουβάτος, Βουτσινάς, Φωτιάδης, Μακούλης 12(2).

Σταυρούπολη-Ασπίδα Ξάνθης 67-58

Δεκάλεπτα: 26-15, 40-34, 55-38, 67-58

Διαιτητές: Μπούγλος, Αβραμίδου

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Κολογοσίδης): Καπάτσης, Καδής, Τετράδης-Γαρούφος, Φωτιάδης 12(2), Καζάνης, Τσιμπής 4, Χατζημιχαηλίδης 6, Ταμπάρης, Δημαλής, Κακαρούδης 23, Κουντουρατζόγλου 5(1), Δασκαλόπουλος 17.

Ασπίδα (Κασαρτζίδης): Στεργίου 2, Παπαδάκης 9(1), Μαντζουράνης 3, Τερζάκης 6, Παπανικολάου 4, Σανούδος 6, Παυλάκης 13(2), Κουτσογιάννης 7(1), Παναγιωτόπουλος 6(2), Μπουραζάνης 1, Κάλφας 1.

Αρίων Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας 54-78

Δεκάλεπτα: 8-24, 17-39, 31-62, 54-78

Διαιτητές: Δέλλας, Κωνής

Αρίων (Θερμός): Χριστοφορίδης 5(1), Γρούδος 16, Θεοδωρίδης, Μπουτσακτσί 6, Ζαμπάκης 11, Σαββουλίδης 7(1), Κουρτίδης 1, Πενλίδης, Ράπτης 6, Καρανικολίδης 2, Μελαδιανός, Τσίτσος.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Σιταρίδης 3(1), Στυλίδης 15(2), Γαϊτανίδης 4(1), Γρηγοριάδης 9(1), Γρηγορίου, Κεραμιτσόπουλος, Κουμλέλης 21(2), Μπόζης 7, Χαρισμίδης 5(1), Σαββόγλου, Μούκας 14 (3).

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 17 (8-1)

2. ΚΑΟ Δράμας  16 (7-2)

3. Ιωνικός Ιωνίας 15 (6-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 14 (5-4)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 14 (5-4)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 14 (5-4)

7. Αρίων Ξάνθης 13 (4-5)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 13 (4-5)

9. ΒΑΟ 10 (1-8)

10. Ζέφυρος 9 (0-9)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 6/2)

Σταυρούπολη-Αρίων Ξάνθης

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΚΑΟ Δράμας

Ιωνικός Ιωνίας-ΒΑΟ

ΑΟ Γαλάτιστας-Απόλλων Καλαμαριάς

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος

ΠροηγούμενοΈντονος διάλογος Λάσο-Γιασικεβίτσιους μετά το clasico (video)
ΕπόμενοΣερέλης: Η χειρότερη εμφάνισή μας στην Α1! (video)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.