Αντώνης Φώτσης, (φωτό αρχείου)

Το Παλαιό Φάληρο πέρασε από την Ερμιόνη και έμεινε, μόνο πρώτο στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Κερδισμένοι της 9ης αγωνιστικής, είναι επίσης ο Ηλυσιακός και ο Μακεδονικός, καθώς πήραν τα ντέρμπι των ομίλων τους, επί Κορίνθου, εκτός έδρας στην παράταση και επί του Λεύκιππου Ξάνθης, αντίστοιχα!

Αναλυτικά οι αγώνες.

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 61-72

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Π. Φαλήρου 64-76

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΣΔΥ Τρίπολης 76-60

ΑΟ Γλαύκος – ΑΕΝ Κηφισιάς 73-64

ΑΟ Ακράτα – Παναχαϊκή ΓΕ 84-86

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Αχαγιά ’82 87-91

ΚΑΟ Κορίνθου – Ηλυσιακός ΑΟ 78-79 (παρ. κ.α.α 68-68)

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Αχαγιά ’82 87-91

Διαιτητές:  Κοντίλης, Πετράκης

Δεκάλεπτα: 18-17, 45-38, 63-55, 87-91

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 37(6), Ανδρουλάκης 3(1), Βαρσάμος 2, Αυγουλάς, Δεμένεγας, Μορφονιός 8, Μωραῒτης 12(2), Βουλγαράκης, Θεοδωράκης 12 Αυδής 13.

Αχαγιά ‘82 (Μπαζινάς): Τασόπουλος 24(2), Μπουρδάνος 12(2), Σερέτης, Κωνσταντινόπουλος 5, Καλογιάννης 9(2), Γκούτης , Φραντζής 24(5), Μίχος, Τάρναρης, Χριστοδουλόπουλος 5(1), Ζαφείρης 12(3).

 

ΑΟ Γλαύκος – ΑΕΝ Κηφισιάς 73-64

Διαιτητές: Χριστινάκης, Ξυλάς

Δεκάλεπτα: 19-16, 42-38, 58-46, 73-64

Γλαύκος (Δεράος): Βουρνάς 33, Τριπολίδης 2, Λαμπρόπουλος 6, Παπαβασιλόπουλος 7(1), Δημάκος 6, Θανόπουλος 9(1), Αναστασόπουλος 8(1), Χατζηκάλφας 2, Σούντρης, Γαλάνης, Κουκουλομμάτης.

ΑΕΝΚ (Λαδικός): Μανούσος 14, Οικονόμου 15, Δουβλής 17, Μοσχοβίτης 7(1), Φασιανός 4, Μιχαλάκης 5(1), Μακρυγιάννης 2, Μαντζάκος, Σπαχιγάι, Πρέκας.

 

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Π. Φαλήρου 64-76

Διαιτητές:  Ελ Ανύ, Αδαμόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-18, 27-37, 49-60, 64-76

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Π., Αγγελής 6, Χασά, Γκολέμης 6(2), Κεφαλάς 2, Σαρικάς 22(1), Προσίλης 8(2), Ευστρατίου Παν. 8, Κατσαβέλης, Κοριζής 12, Πουλής.

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 2, Μαυροειδής 4, Πρόγκας 5, Γραμματικός 8(2), Βαλιώτης 9(3), Βούζας 11(3), Σολωμός 10, Αγγελόπουλος 24(6), Ανδρεάτος, Τσαπρούνης 3, Λάμπρου, Καψαρίδης.

 

ΚΑΟ Κορίνθου – Ηλυσιακός ΑΟ 78-79 (παρ.)

Διαιτητές: Μαντήλας, Σοφιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-15, 38-27, 49-46, 68-68 (κ.α.), 78-79

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπουτρής 6(2), Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 12(1), Μακρής, Τζαϊδάς, Αυγενικός 5(1), Περρωτής 32, Μήτσου 1, Αδαμόπουλος 14(1), Κωνσταντίνου 6(2).

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 7(2), Κελαϊδής 20(5), Φώτσης 12(1), Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 9(1) , Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο 2, Πατσαντζόπουλος 2, Ταταράκης , Μπάζιος 6(1), Ετζιάκα 8, Παντζούρης 8(1).

 

ΑΟ Ακράτα – Παναχαϊκή ΓΕ 84-86

Διαιτητές: Ζιώγας, Γαραντζιώτης

Δεκάλεπτα: 19-22, 48-39, 62-65, 84-86

Ακράτα (Ζίζηλας): Βασιλάτος, Μουρατίδης 24(5), Κατωπόδης 16, Κόστα, Γιαννούλης 18, Δορλής 13(1), Γιοβάς 11(3), Κυρίτσης 2.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 13(1), Βανδώρος, Γτσούλης 4(1), Νικολάου 18(1), Τσουλέας 6, Χρυσανθόπουλος, Παπανικολόπουλος 4(1), Λυμπερέας, Γκόβας 29(5), Μπαρδάκας 12.

 

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΣΔΥ Τρίπολης 76-60

Διαιτητές: Νικολοπούλου, Χρόνης

Δεκάλεπτα: 31-22, 44-34, 65-46, 76-60

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 10 Γ., Ιωάννου, Μπέτι, Αντωνάτος, Συνοδινός 2, Τρυφωνόπουλος 15, Ρεκουνιώτης 13, Πολίτης 19(3), Θεοδωρίτσης 12(4), Πυλαρινός, Λαμπρόπουλος, Πορτελάνος 5.

Τρίπολη (Αλικάκος): Χατζόπουλος 8, Αϊβαλής, Καλούλι 10(1), Παπαμικρός, Μπαλής 20, Σινανάι 11, Αγγουράς 11.

 

ΓΣ Κορωπίου – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 61-72

Διαιτητές: Γρίβα, Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 13-20, 24-36, 36-52, 61-72

ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος): Ιωάννου 8(1), Ντέλλας, Κατωπόδης 5(1), Κεχρής 7(1), Τετζεράκης 3, Κούτρας 9(1), Μερκούρης 4, Αργυρόπουλος, Κλασίδης 9(3), Κουτουφάς 10, Σταμάτης 5, Μερκεβίτσιους 2.

Άρης Νίκαιας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 13, Τζώρτζης, Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος 4, Γαλίτης, Πρίτζος 4, Κόλλιας 10, Χατζόγλου 3(1), Λαζαρίδης 22(3), Πεταλάς 16, Βλάμης.

 

Βαθμολογία

1. ΑΟ. Π. Φάληρο 17 8-1

2. Κορωπί 16 7-2

3. Νέο Ληξούριο 16 7-2

4. Ηλυσιακός 16 7-2

5.  ΚΑΟ Κορίνθου 16 7-2

6. Αχαγιά ’82 15 6-3

7. Παναχαϊκή 14 5-4

8.  Γλαύκος 14 5-4

9. Άρης Νίκαιας 13 4-5

10. ΑΕΝΚ 12 3-6

11. Χαλάνδρι 11 2-7

12. ΑΟ Ερμιόνης 10 1-8

13. Ακράτα 10 1-8

14. Τρίπολη 9 0-9

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12)

ΑΟ Π. Φαλήρου – Κορωπί

Τρίπολη – Ερμιονίδα

ΝΕΟ Ληξουρίου – Γλαύκος

Άρης Νίκαιας – Ακράτα

Παναχαϊκή – Χαλάνδρι

Αχαγιά 82 – ΚΑΟ Κορίνθου

Ηλυσιακός – ΑΕ Ν. Κηφισιάς

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-50

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 79-78

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 66-50

Αίαντας Αυλίδας – ΑΣ Πέρα 62-77

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΚ Χαλκίδας 64-69

ΑΟΚ Χανιά – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 73-58

ΑΣ Άρης Θήβας – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 75-81

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Χανιά – ΒΑΟΛ Χίου 73-58

Δεκάλεπτα: 31-15, 42-31, 52-51, 73-58

Διαιτητές: Φασόλης, Φραγκούλη

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Κιγμέτογλου 20(1), Ζανιδάκης 15(5), Σκαμνάκης 13(2), Κελεσίδης 10(1), Κατράνας 6(1), Ιωακειμίδης 6, Αδοντάκης 3, Μηντζαρίδης, Αλεξίου, Πνευματικάτος, Βρεττός, Κουρουμούσης.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας) Τσουρής 19(2), Κωνσταντινάκος 17(3), Σουλίκας 7(1), Μαρούλης 5, Ανδρουλάκης 3(1), Τρόβας 2, Κουιμτζής 2, Παπαδόπουλος 2, Σιμιτσάκης 1, Κουτσαντωνάκης, Τσιριγώτης, Φουντουλάκος.

 

Αίαντας Αυλίδας – ΑΣ Πέρα 62-77

Δεκάλεπτα: 15-20, 24-38, 48-58, 62-77

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Τσίγκου

Αίαντας Αυλίδας (Σάλιαρης): Ανδρικόπουλος 15(2), Μούντριχας, Αργυρίου 11(3), Ζυγούρης, Δεληκώστας, Κωνσταντόπουλος 6, Τσιώλης 13(1), Σταμέλος 4, Κωνσταντούρας 8, Λαφτσίδης, Δάβρης 5.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 3, Μαντάκας, Δρόσος 11(3), Βλάχος 14(2), Ζακυνθινός 10(1), Τσολάκης 20(3), Πεφάνης, Κεφαλάς 9(1), Μαντάς, Γονίδης, Βαρσαμούλης 10.

 

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 65-50

Δεκάλεπτα: 12-12, 33-18, 51-31, 65-50

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Χουγιάζος

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Κοντσές 9, Σεϊντίνι, Χονδρόπουλος 10(2), Πολίτης 3(1), Μάκαρης 5, Προδρόμου 20(2), Καραγιάννης, Χάρος 3(1), Δίπλαρος, Ζαφειρούδης 15(4), Μυλωνάς, Ονάσογλου.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαϊτάς): Αλβέρτης, Τσάτας 2, Ξιούρας 13(3), Αλεξανδρόπουλος, Πουρνάρας 15, Αρμάος, Καράμπελας 4, Μαράκης 11, Κοψιάς 3(1), Σάρλης, Ρετσίνας 2, Νάτσος.

 

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 79-78

Δεκάλεπτα: 7-17, 31-40, 56-57, 79-78

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Ουσταμπασίδης

Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς 3, Δαρμής, Γεροκώστας 6, Φουντάς 11, Μπολατόγλου 14(3), Κατσαρός, Μπελλάς Οδ. 20(2), Ραλλάκης, Μανταλβάνος 14, Τσιουμπρής 5, Βάτσιος.

Ζωγράφου (Μάνος): Μπαλαμωτής, Δήμου 9(1), Ζαρμακούπης 14(2), Δρίβας 8(2), Αμβραζής 21(1), Κανελλόπουλος 8, Πιτούλης 2, Κριζέας 5(1), Μπένος 11.

 

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΚ Χαλκίδας 64-69

Δεκάλεπτα: 20-20, 36-34, 51-52, 64-69

Διαιτητές: Φάκαρος, Λεβεντάκος

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς, Σουλινάρης 2, Μόσορας, Μπελίτσης 5, Καραγιαννίδης 5(1), Παπαδάκης 7, Παπανικολόπουλος 8(2), Γαλάνης, Εξηνταβελώνης, Ζούκας 10, Ανδρεόπουλος 4, Ψυλέας 23(2).

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 11(2), Παπάδης 4, Στεφάνου 6(1), Κατσούλας 19, Σταθόπουλος Στ., Σταθόπουλος Δ. 1, Μητσιμπόνας 11, Γεωργιάδης 17, Λούκας, Αναστασόπουλος, Φραγκούλης.

 

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 66-50

Δεκάλεπτα: 15-10, 33-20, 44-31, 66-50

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καμήτσος

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Δημητριάδης 20, Καρακωνσταντάκης, Γκοντόπουλος 2, Γεωργίου 11(1), Μιχαήλ 10, Σακελλαράκης 4, Κοπακάκης, Χάλιος 2, Κουλούρης 6(1), Σιδέρης, Γιανναλέτσος 11(1).

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 1, Παπακώστας, Λίτσος 14(1), Παπαδημητρίου 14(3), Ντούρας, Τύρλας 2, Παπουτσής 9(2), Σταμέλος, Πέζος, Κορομηλάς, Μητσάκης 6, Σβάρνας 4.

 

ΑΣ Άρης Θήβας – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 75-81

Δεκάλεπτα: 25-24, 47-53, 62-63, 75-81

Διαιτητές: Καρακάσης, Λάμπος

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Πανταζής 5(1), Κόλλιας, Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 7(1), Παγώνης, Παρδακάς 28(1), Χαρατσής, Γιώτης, Γκιζογιάννης 14(3), Ντέντα, Τριανταφύλλου 8, Ανέστης 13.

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 6, Μπάρδας 2, Ρομόσιος 2, Καραλευτέρης 10 (1), Στεργιάκης 16 (1), Αναούνης, Δρακάκης, Λίτσιος 14 (1), Μιχόπουλος 13 (1), Πανουσόπουλος, Μοίρας, Τρικαλιώτης 18 (4).

 

Βαθμολογία

1. Αργοναύτης Τριγλίας 15

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 15

3. Χαλκίδα 15

4. Ένωση Ιλίου 15

5. Τα Φανάρια 15

6.  ΕΦΑΟΖ 14

7. Ερμής Σχηματαρίου 14

8. Πέρα 14

9. Μίλων 13

10. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 13

11. Άρης Θήβας 13

12. ΑΟΚ Χανιά 13

13. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 11

14. Αίαντας Αυλίδας 9

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια

Αργοναύτης – Ενωση Ιλίου

Ερμής Σχηματαρίου – Αίαντας Αυλίδας

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Μίλων

Χαλκίδα – Χανιά

ΒΑΟΛ Χίου – Άρης Θήβας

ΦΕΑ – Πέρα

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 84-69

Τιτάνες Παλαμά – Αίολος Τρικάλων  68-87

ΣΚ Ιωάννινα – Φαίακας Κέρκυρας  87-44

ΦΟ Αριδαίας – Αετοί Βέροιας 61-64

Ικαροι Τρικάλων – Αριστοτέλης Φλώρινας 89-78

ΓΑΣ Μελίκης – Νίκη Βόλου 67-72

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

Φύλλα αγώνα

Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 84-69

Δεκάλεπτα: 16-14, 35-31, 64-53, 84-69

Διαιτητές: Θεοδώρου, Γραικός

Oλυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπουσκολίτης Φ., Μπεκρής 11(1), Μπούρας 4, Ίλτσογλου 19 (3), Καραμήτσος, Μπόγδανος 28(3), Σπανόπουλος, Μπουσκολίτης Β. 9(2), Σκαμάγκας 8(2), Ευτυχίδης, Μούμογλου 5(1), Χροναίος.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός 2, Πανταζής 3, Γεωργαντζάς 12(2), Τσέλιος 4(1), Κοβάτσεβ 4, Νότος 3, Ντούρλιας, Αργύρης 7(1), Αντωνίου 7(1), Καλλιάρας 24(1), Δίκαρος 3.

 

ΣΚ Ιωάννινα – Φαίακας Κέρκυρας 87-44

Δεκάλεπτα: 24-14, 41-28, 64-36, 87-44

Διαιτητές: Καννής, Βίνης

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 10, Ματσάγγας 7(1), Δουρούκης 13, Τσιτσώνης 3, Βάσης 12(2), Κατσίβελος 2, Πατραμάνης 9, Ξιούρας 3(1), Σφουγγάρης 4, Ψιλοδημητρακόπουλος, Τσιρώνης 5(1), Μπάλλας 19.

Φαίακας Κέρκυρας (Αυγερινός): Αγιούς 3(1), Δρακίδης 9, Τσιτσές 3, Βάγιας 2, Παπαγκίκας 8(1), Αυγερινός 14(2), Γουστέρης, Φουσέκης, Ψάρρας 5(1).

 

ΓΑΣ Μελίκης – Νίκη Βόλου 67-72

Δεκάλεπτα: 22-20, 39-42, 58-53, 67-72

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Πράττος

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 15(3), Μαυρίδης 17(1), Στοϊτσης 7(2), Ρογγότης 2, Λαπατούρας, Λέφας 10, Ημερίδης 16, Μαγαλιός.

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 5(1), Σαριμπαλίδης 12(4), Σιμάκης 6, Κουτίνας 9, Τσιώλης 16(3), Τάσσος 19, Σταυροθεόδωρος 5, Ακούνια.

 

Τιτάνες Παλαμά – Αίολος Τρικάλων 68-87

Δεκάλεπτα: 16-26, 31-46, 51-68, 68-87

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 18(2), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 20(1), Σφακιανός 8(2), Ξένος 2, Τσούμας 3, Φαλιάκης 6(2), Μακρής 7(1), Σκουφεζής 4.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 11(1), Πανάρας 21(4), Πρεμέτης 3(1), Αργύρης 8(2), Χατζής, Σούλκο 2, Τσιούλκας 4, Κολότσιος 9(3), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 14(2), Κατσαδούρος 2, Τσότσος 13.

 

ΦΟ Αριδαίας – Αετοί Βέροιας 61-64

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-28, 42-46, 61-64

Διαιτητές: Παπανικολάου, Λυγούρας

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 9, Τοπαλίδης 8, Πονόπουλος 5(1), Αβραμίδης 3(1), Γεωργάκης 6, Μακρόπουλος 11, Παουλεάνου 15(1), Στρέπκος 4.

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης 2, Αναστασιάδης 3, Σιδηρόπουλος 6(2), Γιαννουζάκος 8(2), Κουσιάντζας, Σταυρουλάκης 5(1), Μαραπίδης 3(1), Αλευρίδης 10, Ιωσηφίδης 10(2), Γκανάς 9(2), Γκεκόπουλος 8.

 

Ικαροι Τρικάλων – Αριστοτέλης Φλώρινας  89-78

Δεκάλεπτα: 27-15, 44-37, 64-53, 89-78

Διαιτητές: Αγραφιώτης Τζ., Τσάνταλη

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας 8, Βλάχος 2, Κολότσιος 15(5), Κρεμμύδας 2, Κατσαρές 28(3), Τζορμπατζάκης 4, Ραμμίδης 1, Μέξης 6, Γεωργόπουλος 2, Μπαρμπαρούσης, Μπάρδας 6, Μακρής 15.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 14(3), Τσιάμης 13(2), Παπαγρηγορίου 6, Γκόνος 22(3), Γκουτζιομήτρος 14, Ντρίζα Τ., Σαββίδης 3(1), Ντρίζα Ε., Παπούλιας 4, Καραδήσογλου 1.

 

Βαθμολογία

1. Νίκη Βόλου 17

2. Αίολος Τρικάλων 16

3. ΣΚ Ιωάννινα 15

4. ΓΑΣ Μελίκης  13

5. Αετοί Βέροιας 13

6. Τιτάνες Παλαμά  13

7. Ικαροι Τρικάλων 12

8. Αναγέννηση Καρδίτσας  12

9. Ολυμπιακός Βόλου 12

10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 11

11. Αριστοτέλης Φλώρινας  11

12. ΦΟ Αριδαίας 9

13. Φαίακας Κέρκυρας 8

*Νίκη Βόλου, ΣΚ Ιωάννινα, Τιτάνες Παλαμά και Αριστοτέλης Φλώρινας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12)

Αίολος Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου

Φαίακας Κέρκυρας-Τιτάνες Παλαμά

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΦΟ Αριδαίας

Αετοί Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΓΑΣ Μελίκης

Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: ΣΚ Ιωάννινα

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Μαντουλίδης  77-67

Απόλλων Καλαμαριάς – Πανσερραϊκός  64-57

Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΜΕΝΤ  98-70

Ζέφυρος – ΔΕΚΑ 59-56

Μακεδονικός – Λεύκιππος Ξάνθης  78-76

Ικαροι Σερρών – Μέγας Αλέξανδρος 82-60

Ρεπό: Κένταυρος Καλικράτειας

 

Φύλλα αγώνα

Μακεδονικός – Λεύκιππος Ξάνθης 78-76

Δεκάλεπτα: 17-17, 39-43, 60-60, 78-76

Διαιτητές: Παφίλης, Κουφούδης

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής, Καραθανάσης 7(2), Παλιαχάνης, Καραμπέκης 6, Κομμάτας, Φλιάτης 13, Λυχριδάς, Τσιόγκας 16, Αζίζης 5(1), Πρωτούλης 31(5).

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Νταβουλτζόπουλος  8, Ιορδάνογλου 9(3), Στεργίου 2, Χρήστου 16(1),  Βοϊβατόπουλος 2, Νικολόπουλος 13(3), Μακαρατζής 2, Γρούδος 11(1), Παλλάκης 13(1).

 

Ασπίδα Ξάνθης – Μαντουλίδης 77-67

Δεκάλεπτα: 22-14, 34-36, 51-51, 77-67

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης, Παπαδάκης 4, Δώδος 1, Τερζάκης, Μπόζης 10, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 25, Μανδαλάκης 31(2), Μπουραζάνης 3, Κάλφας, Καναράς 3(1).

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Μπάρπας 4, Τάκης 9(1), Φόρογλου 15(4), Κεραμάρης 11, Λαγός 2, Μαλανδρής 6(2), Ντίαθ 4, Στεργιόπουλος, Καπουράνης, Σίμογλου 16.

 

Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΜΕΝΤ 98-70

Δεκάλεπτα: 27-20, 21-17, 20-16, 98-70

Διαιτητές: Φούντζηλας, Βασιλόπουλος

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Τασούδης 13(3), Φωτόπουλος 5, Μπόζιτς 3, Σαμαράς 6(2), Μύθιλλος 16(2), Δημάκης 6(2), Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος 8(1), Ξηρόπουλος 22(1), Σπουργίτης 9, Συμεών 10.

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου, Παπαπασχάλης 7, Ζεϊμπέκης 5(1), Ρόπουτης 9(1), Μιχαηλίδης 14(3), Μπέλλος 13(1), Πασχαλίδης 5, Σιόλογκας 17.

 

Ζέφυρος – ΔΕΚΑ 59-56

Δεκάλεπτα: 22-15, 27-22, 41-39, 59-56

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Σαρακενίδης

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 6, Αποστόλου 19(3), Κουλαξής 4, Ματενίδης 3(1), Γιαννάκης, Παγωνίδης, Μόρας, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 3, Σαρρής 16(1), Καρκανιάς, Καραγιαννάκης 8.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 14, Μπόλδογλου, Κρίτσικας, Βενετίδης, Χατζηχρήστος 6, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 6(1), Παπασάβογλου Αν. 10(2), Θεογιάννης 6(2), Καρανώτας Τ., Μπούσκαλης, Παπασάβογλου Αρ. 14(4).

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Πανσερραϊκός 64-57

Δεκάλεπτα: 21-15, 39-28, 47-40, 64-57

Διαιτητές: Γεωργούλης, Γιαννούλης Στ.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 11(3), Βογιατζής Λ., Σκεμπής 7(1), Γεροστάθης, Ανδρεάδης 2, Κυφωνίδης 28(1), Καρασίμος 2, Κεραμάρης 2, Μακρής, Κόκκιος 10(1), Γιαννακός, Τσίγκας 2.

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 2, Γρίψιος 13, Γεωργιανός Π. 7(1), Τράκας 8(1), Δατσιάδης, Χατζηανδρέου, Ντίνος 12(2), Θολιώτης 6, Σταματόπουλος, Κάτος 8(1), Βασιλείου, Χορτομάρης 2.

 

Ικαροι Σερρών – Μέγας Αλέξανδρος 82-60

Δεκάλεπτα: 22-12, 44-27, 67-40, 82-60

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Τοπαλίδης

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 7(1), Σιδερίδης 12(4), Καμπέρης 15(4), Δαλαγκόζης 20(4), Κουτσοκώστας 4, Γκούτζιας 6, Παρχαρίδης 5(1), Σταμπουλής, Μπίλιος 3(1), Κακιούζης 10.

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Σουλτάνης 7, Τσιαουσίδης 7, Μαλολλάρι 7(1), Μαδεμλής 6, Γιαχανατζής 4, Νικολάτος 4, Μακούλης 10, Κωστακίδης 3, Χατζηβούρκογλου 3(1), Μέλλιος 3, Πισιώτης 6.

 

Βαθμολογία

1. Μακεδονικός 15

2. Λεύκιππος Ξάνθης 15

3. Ικαροι Σερρών  14

4. Πανσερραϊκός  14

5. Ελπίδα Αμπελοκήπων   13

6. ΜΕΝΤ 13

7. ΔΕΚΑ 12

8. Κένταυρος Καλικράτειας 12

9. Μέγας Αλέξανδρος 12

10. Ασπίδα Ξάνθης 12

11. Απόλλων Καλαμαριάς 11

12. Ζέφυρος  10

13. Μαντουλίδης   8

*Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

**Πανσερραϊκός, Ελπίδα Αμπελοκήπων, Ασπίδα Ξάνθης και Απόλλων Καλαμαριάς έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12)

Κένταυρος Καλικράτειας-Ασπίδα Ξάνθης

Απόλλων Καλαμαριάς-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Μαντουλίδης-Ζέφυρος

ΔΕΚΑ-Μακεδονικός

Λεύκιππος Ξάνθης-Ικαροι Σερρών

Μέγας Αλέξανδρος-ΜΕΝΤ

Ρεπό: Πανσερραϊκός

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.