www.allstarbasket.gr

Ο Μίλωνας πήρε το ντέρμπι από τα παλιά με τη Δάφνη, 75-54 και διεύρυνε το αήττητό του σε οκτώ αγώνες, στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Έχασαν για πρώτη φορά φέτος, Καλαμάτα και Σταυρούπολη, ενώ αήττητοι συνεχίζουν Μύκονος, Πεύκη και Σπάρτακος Ιωαννίνων.

Στον αγώνα του Μίλωνα με τη Δάφνη, τιμήθηκε από τους Νεοσμυρνιώτες ο άλλοτε αθλητής της ομάδας, Πέτρος Πουλίδης ο οποιος ελαβε τιμητική πλακετα απο τον Πρόεδρο, Μιχάλη Σακελλαρίδη και τον Γενικό Γραμματέα, Κωνσταντίνο Ασημακόπουλο.

www.allstarbasket.gr

 

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες της Γ’ Εθνικής, την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου.

1ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή ΓΕ 83-72

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΣΚ Καλαμάτα 71-58

ΓΣ Εργοτέλης-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 73-64

ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 49-72

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΣΔΥ Τρίπολης 56-46

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΣΔΥ Τρίπολης 56-46

Δεκάλεπτα: 8-16, 23-28, 45-35, 56-46

Διαιτητές: Κωστής, Λιαρομάτης

Αμαλιάδα (Νιπεργιάλης): Νοέας 14, Τζίμης 9(2), Συνετός 13(2), Πελίγκος 13, Μπεκρής 4, Δασκαλόπουλος 3(1),  Θεοδωρόπουλος , Αγραπιδάκης, Πέππας , Τεφάνης , Βασιλείου.

Δρομείς (Μπαλής, Αλικάκος): Κόκκορης 2, Καρλής 4, Μαντίκος  18(2), Μπαλλής 15, Συνανάι 2, Αγγουράς 5, Σταματόπουλος.

ΓΣ Εργοτέλης-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 73-64     

Δεκάλεπτα: 22-20, 38-30, 56-46, 73-64

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Αδαμόπουλος

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Μαχαιριανάκης21(2), Αθανασιάδης 2, Γουμενάκης 5(1), Μπουμπάρης 14(1), Χριστοδούλου10(2), Κουμάκης3(1), Γιαννακόπουλος 5(1), Καραλής 13(1).

Ήφαιστος(Φιλίππου): Χριστόπουλος5, Κεφαλάς28(4), Ιατρόπουλος4, Γιαννούτσος11(1), Γκόβας3, Καραγιάννης7, Βεργανελάκης, Οικονομόπουλος6, Τσεκλένης, Ντουλές.

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή ΓΕ 83-72

Δεκάλεπτα: 25-14, 48-34, 59-50, 83-72

Διαιτητές: Ρίζος, Τσουβάλης

Δίων (Μυριούνης): Καμαρινός 26(3), Κωνσταντινόπουλος 13(1), Καραγιαννίδης 6(1), Πολιτόπουλος 16, Γιαννόπουλος Ηλ.12(1), Κλεφτάκης, Θ., Τζαγισβίλι 9(1),Γιαννόπουλος Χρ..

Παναχαϊκή (Ζίζηλας, Μενούνος): Μοσχοβάκης 25(5), Τριπολίδης 4, Νικολάου 9, Κούτρας 8, Κατωπόδης 2, Τζούλκας3(1), Βανδώρος, Λυμπερέας, Μπαρδάκας 14, Γιόβας7(1).

ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 49-72

Δεκάλεπτα: 18-19, 26-36, 38-56, 49-72

Διαιτητές: Τσιμπούρης-Νάστος

Γλαύκος (Γκοργκόλης, Πολίτης): Διαμαντόπουλος 7, Καραπιπέρης, Τσαλαπάτας 3(1), Σταθόπουλος 10(1), Ροκανάς 5(1), Σπύρου 5(1), Παρασκευόπουλος 2, Αγγελόπουλος, Λαμπρόπουλος 4, Χουλιάρας 5(1), Σιδάς 8, Στεργίου.

Αίολος (Παπαδημητρίου, Ξενούλης): Χατζόπουλος 12(2), Βουρνάς 4, Βαλαής, Γιαννικόπουλος 7(1), Δαραμούσκας, Θανόπουλος 19(6), Παπαβασιλόπουλος 9(1), Μαναβόπουλος 12, Καλλής 2, Αγγελακόπουλος 3(1), Γοργότσης 4.

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΣΚ Καλαμάτα 71-58              

Δεκάλεπτα: 16-9, 35-21, 47-35, 71-58

Διαιτητές: Καλογριάς, Παπαγεωργίου

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Καράβας 12(2), Μαρουλλάκης 3(1), Χατζηδημητρίου 3, Καταβαίνης 17(1), Μητσού 2, Δερμιτζάκης 13(1), Γιακάι 2, Σκλήβας 19.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου 2, Μπούσι 12(2), Πολίτης 1, Σαλάι 4, Περρωτής 19(1), Πέζος 3, Νάκης 11(1), Μπάκας 6.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 15 (7-1)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 14 (6-2)

3. ΣΚ Καλαμάτα 13 (6-1)

4. ΑΣΣ Αμαλιάδας 12 (5-2)

5. ΑΟ Γλαύκος 11 (3-5)

6. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 10 (2-6)

7. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 10 (2-6)

8. ΓΣ Εργοτέλης 10 (4-2)

9. ΣΔΥ Τρίπολης 10 (2-6)

10. Παναχαϊκή ΓΕ 6 (0-6)

Επόμενη αγωνιστική (9η, 9/1)

Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

ΣΚ Καλαμάτα-ΑΣΣ Αμαλιάδας

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ- ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΓΣ Εργοτέλης

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Γλαύκος

2ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Τελεθριακός ΑΣ-ΓΣ Κορωπίου 70-75

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Πικερμίου 54-68

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-Βούρειος ΑΟΛ 96-94 (παρ.)

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Δάφνης 75-54

ΦΟ Βροντάδου-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-Βούρειος ΑΟΛ 96-94 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 22-21, 45-46, 72-73, 84-84 (κ.α.), 96-94

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Τσαϊρίδης

Ίκαρος (Νικολαΐδης, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 18(4), Σπανάκος, Λαμπρόπουλος 10(3), Μαλτέσιος 14(1), Φιλίππου 6(1), Πέττας 30(1), Τζαγκαράκης 15, Κουκουλάς 3, Καραμπάτσος, Τσιμπιράκης, Πρωτούλης. Βούρειος (Βουλίκας, Συμιακάκης): Ανδρουλάκης 8(2), Ζαχαριάς, Πορτελάνος, Σπάρταλης 4, Τσουρής 19(3), Ουλουσίδης 6, Κουτσαντωνάκης 2, Σαμιώτης 7(2), Μαλούκος 27, Τρόβας 21(3).

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Πικερμίου 54-68     

Δεκάλεπτα: 16-16, 38-31, 48-48, 54-68

Διαιτητές: Χρόνης, Τζιμινίδης

Πορφύρας(Λειβάδης): Κυριακόπουλος 11(1), Γεωργούλης 5(1), Μπάρδας 8(2), Γουρδομιχάλης 2, Χατζόγλου, Σιδέρης 3(1), Γκαϊντάσοφ 5(1), Κωνσταντίνου 10(2), Καπατσούλιας, Παπαδόπουλος 6, Πουρνάρας 2, Συμεωνίδης 3.

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 20, Σταυράκης 6, Κούσουλας, Ταγάρης 19, Καπετάνος 10(1), Ταφίλη 2, Δαχρετζής 3, Βογιατζής 3, Μαλιοδος 5(1).

Τελεθριακός ΑΣ-ΓΣ Κορωπίου 70-75       

Δεκάλεπτα: 15-20, 31-41, 54-58, 70-75

Διαιτητές: Τσάλας, Ραπτογιάννης

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Πανταζής 7, Γκρινιάρης 18 (1), Τσιτούμης, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 6 (1), Τσιριμώκος 3 (1), Γκιζόγιαννης Σωκρ. 27 (2), Κιαπέκος 9, Κουβλής Κ., Ιωαννίδης.

Κορωπί (Κουκουζέλης, Δρακόπουλος): Γκίκας, Ντιμπ 21 (3), Νικόπουλος, Μιχάλης 4, Παπαϊωάννου 2, Μαρκομιχάλης 12 (2), Αρκουμάνης 13 (2), Μαράντος 2, Ορφανός 3 (1), Γκύνης 16 (2), Ρωμαίος 2, Σιδέρης.

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Δάφνης 75-54

Δεκάλεπτα: 22-16, 26-27, 48-39, 75-54

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αυγερινός

Μίλωνας (Καραγιάννης): Πετρίδης 18(1), Χρήστου, Ανέστης 10(1), Θεοδωρίτσης 5(1), Λογοδότης, Μοτσενίγος 23(3), Παπαπέτρος, Δημάκος, Χριστόπουλος 7, Κουκουνιάς 2, Μπένος 10.

Δάφνη (Σαλίχος): Τζιβελέκας 19(2), Κερασοβίτης 8(1), Πίνης, Κούλιος, Μπγιάλας, Σουρλής 2, Μουστόπουλος 12, Πετρόπουλος 5(1), Μέλιος 8.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 16 (8-0)

2. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 15 (7-1)

3. ΑΟ Δάφνης 14 (6-2)

4. Βούρειος ΑΟΛ 13 (5-3)

5. ΓΣ Κορωπίου 13 (5-3)

6. ΑΟΦ Πορφύρας 11 (3-5)

7. ΑΕ Πικερμίου 10 (2-6)

8. Τελεθριακός ΑΣ 9 (1-7)

9. ΦΟ Βροντάδου 8 (1-6)

10. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 8 (1-6)

Επόμενη αγωνιστική (9η,9/1)

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-Τελεθριακός ΑΣ

ΓΣ Κορωπίου-ΑΟΝΣ Μίλων

ΑΕ Πικερμίου-ΦΟ Βροντάδου

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Δάφνης-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας

3ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 81-71

ΑΟ Πεύκης-ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-67

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Μυκόνου 70-85

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΚΑΠ 72-76

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΕ Δικαίου Κω 64-72

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Πεύκης-ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-67             

Διαιτητές: Κηπώσης, Ευφραιμίδης

Δεκάλεπτα: 22-22, 37-40, 54-51, 73-67

Διαιτητές:  Κηπώσης, Ευφραιμίδης

Πεύκη (Κτιστάκης, Γράβαλος, Αλεξιάδης): Λέζος 5(1), Τσακίρης 7(1), Αποστολίδης 10(2), Κορκοσούρας 7, Καραδολάμης 16(1), Πατσαντζόπουλος 2, Φιλιππόπουλος 24(2), Τσούπρος, Υφαντής, Ζουρμπάκης, Παπανικολόπουλος 2, Εξαρχος.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αθανασιάδης, Κονδύλης 12(3), Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης 8(1), Λάμπρου, Δημητριάδης 12, Αμπελάς, Φρίμας, Παπαδόπουλος, Μωραίτης 8(2), Παππάς 1, Φωτόπουλος 26(6).

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΕ Δικαίου Κω 64-72

Δεκάλεπτα: 10-27, 27-41, 42-58, 64-72

Διαιτητές: Περδετζόγλου, Δημουλάς

Τήρων (Μουστάκας): Μουστάκας 11(3), Τσαντύλας 5(1), Φουστέλης, Μανιάτης 14(1), Βασιλόπουλος, Δεκαβάλας 1, Καλεμτζάκης 12(2), Δανίκας 13, Ζαχαρόπουλος, Ζαχαριάδης, Καδηγιαννόπουλος, Βαρσάμης.

Δικαίου (Τζομάκας, Παπούλης): Λάμπρου 7(1), Βάση 2, Δρόσος, Μιχάλης 8(2), Τρύπας 3(1), Γεωργαδάκης 2, Τριτσαρής 16(2), Παρβαντώνης 15(4), Χατζηγιακουμής 5, Καλής, Δρόσος, Πασχάλης, Καραθωμάς 4, Χατζησταμάτης 10(2).

 

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Μυκόνου 70-85

Δεκάλεπτα: 25-20, 36-41, 54-67, 70-85

Διαιτητές: Αγγελής, Τσατταλιού

Ελευθερία (Σίμος, Ποτόσογλου ): Κρεμαστούλης 4(1), Παπαγεωργίου 7, Πασσαλίδης 5, Γιαμπάνης 11, Κωνσταντινάκος 8(2), Βασιλόπουλος, Κιούσης 6(2), Πετράς 8(2), Κολοφώτης 8(2), Κατσογιαννης 2, Παλουκάκος 9, Ζένελι 2.

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Ονάσογλου 7(2), Τσάμης 22(1), Καράμπουλας 26(3), Μάρτζος 6, Τσιάρας 10, Μακρής, Σαχάς Γ., Καραμανλής 4, Σαχάς Ι 2., Γούαμπα, Κατσαρέας 8, Λεβογιάννης.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 18 (9-0)

2. ΑΟ Πεύκης 18 (9-0)

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 14 (5-4)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 13 (4-5)

5. ΑΟ Ερμιονίδας 13 (4-5)

6. ΑΟΚ Χαλάνδρι 13 (4-5)

7. ΑΣ Πέρα 12 (3-6)

8. ΚΑΠ 12 (5-2)

9. ΑΕ Δικαίου Κω 12 (4-4)

10. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 10 (1-8)

11. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 9 (0-9)

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 9/1)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Πέρα

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Ερμιονίδας

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης

ΚΑΠ-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

4ος  Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Σοφάδων-ΓΕ Αγρινίου 100-81

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Αγριάς 96-44

ΑΟ Τρίκαλα-Νίκαια Λάρισας 81-59

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αλμυρού (ανεβλήθη)

Αμπελώνας-Αχέρων Καναλακίου 71-64

Αναλυτικά οι αγώνες

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Αγριάς 96-44

Δεκάλεπτα: 33-19, 56-25, 77-36, 98-44

Διαιτητές: Κωνής, Κωνσταντινέλλης

Σπάρτακος  (Ρήγγας Ν.): Νταλβουτζόπουλος 4, Κολότσιος 14(4), Αναγνωστάκης 18(3), Λαμπρόπουλος 8, Ιωακειμίδης 11(3), Αποστολίδης 5(1), Σταυρόπουλος 7, Αγγελόπουλος 16(2), Δήμος 5, Θώδης 4, Βαράκας 3.

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης 4(1), Λουκίδης 2, Χαρχαρής, Ρόσσιος 4, Αμπάρης 6, Σακκάς 5(1), Καραμανλής 5, Σούλκο 10, Χριστάκης,  Σκαμάγκας, Σταυροθεόδωρος 8.

ΓΣ Σοφάδων-ΓΕ Αγρινίου 100-81

Δεκάλεπτα: 31-18,53-36, 92-62, 100-81

Διαιτητές: Δόλγυρας-Αβραμίδου

Σοφάδες (Παππάς-Ρίζος): Σακελλαρίου, Δαουλάρης 41(8), Κυριακόπουλος 3(1), Ζωιτσακος Χρ. 15(1), Παπαϊωάννου 25, Σιαμετης 11(3), Ζωιτσακος Τρ., Αναγνωστόπουλος 14(1), Μουταρελος 2, Ντασιώτης 3, Σαλταγιάννης, Σφέικος.

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Νάκος, Μητσοστέργιος, Σταμουλάκης 21(4), Σταμούλης 10(1), Παρθένης 6, Μακρής 5, Δάρλας 12(1), Καραγιάννης, Καρακουλάκης, Παπαθανασόπουλος 6.

Αμπελώνας-Αχέρων Καναλακίου 71-64

Δεκάλεπτα: 22-9, 35-23, 57-42, 71-64

Διαιτητές: Γιαννούλης, Δημητρόπουλος

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 3, Χαιρετίδης 11, Γιώτης 2,  Καραγιάννης, Κοτσώνας 4, Τσιούλκας 16(1), Βλησσαρούλης 3, Γκιουλέκας 21(3), Αποστολάκης 11, Καράτζιος, Μπεχλιβάνος.

Αχέρων Καναλακίου (Τζομάκας): Ματσάγγας 5, Ροντογιάννης 2, Κασκάνης 6, Κακιούζης 2, Χρήστου 6(2), Μπαρτζώκας 6, Δάσκαλος 17(2), Πάνου 20.

ΑΟ Τρίκαλα-Νίκαια Λάρισας   81-59

Δεκάλεπτα: 21-16, 37-29, 64-43, 81-59

Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Μπούγλος Π. Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 21(1), Γκαντιάς 19(2), Τσιτσάνης 6, Αργύρης 3(1), Απέργης 5, Αγαπίου 8(1), Μαρτζέλης 6(2), Μπέφας, Τζιάννης 8, Αθανασόπουλος 2,Φέτσης 3(1), Γοργότσης.

Bαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 16 (8-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα 14 (6-2)

3. ΓΣ Αλμυρού 13 (6-1)

4. ΓΣ Σοφάδων 13 (5-3)

5. Αμπελώνας 13 (5-3)

6. Αχέρων Καναλακίου 11 (3-5)

7. ΓΣ Αγριάς  10 (2-6)

8. Αναγέννηση Λαμίας  10 (3-4)

9. ΓΕ Αγρινίου  9 (1-7)

10. Νίκαια Λάρισας  8 (0-8)

Επόμενη αγωνιστική (9η, 9/1)

ΓΣ Αγριάς-ΓΣ Σοφάδων

Αχέρων Καναλακίου-Αναγέννηση Λαμίας

ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Τρίκαλα

Νίκαια Λάρισας-Σπάρτακος Ιωαννίνων

ΓΕ Αγρινίου-Αμπελώνας

5ος  Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών 60-39

Ναύαρχος Βότσης-Ανατόλια 81-65

Γαλάζιοι-ΦΟ Αριδαίας  59-77

ΔΕΚΑ-Αριστοτέλης Φλώρινας  71-53

ΑΣ Καστοριάς-Αετοί Βέροιας 83-63

Αναλυτικά οι αγώνες

ΔΕΚΑ-Αριστοτέλης Φλώρινας 71-53

Δεκάλεπτα: 19-8, 38-23, 57-32, 71-53

Διαιτητές: Χατζηκώστας, Γιατρόπουλος

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 19(5), Τζαμπασλής, Τσιμερίκας 2, Λιοτόπουλος, Τσιροπούλης Γ. 6, Τσιροπούλης Μ. 10, Ιωαννίδης, Σαμοντούροφ 19, Καλαντζής 3, Ζωίδης 2, Καλαποθαράκος 6, Καρυώτης 4.

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας 8, Τσίρμπας, Ναϊπλής 7(1), Ντρίζα Ι., Πεταλωτής 13, Τασιούδης 13, Κύρτσος, Παπαδόπουλος Α., Καραγιαννίδης 2, Παπαδόπουλος 8, Ματούλας, Ντρίζα Ε. 2.

Ναύαρχος Βότσης – Ανατόλια 81-65

Δεκάλεπτα: 13-16, 34-28, 58-48, 81-65

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κανελλίδης

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης 4, Παπαδόπουλος 8(2), Καραγιαννάκης 19, Γκοβεδάρος 2, Δεμερτζής 10, Δουβής 4, Αποστολίδης 25(2), Ηλιόπουλος, Αγάθος, Γιαννακίδης 9(3).

Ανατόλια (Τασούδης): Τζουβάρας 15, Δημητρόπουλος 10(2), Χρυσανθάκης Χ.Π. 5(1), Τασούδης 2, Χρυσανθάκης Θ. 2, Βελισσαρίου 15(3), Μακαντάσης, Ντολόπουλος 4, Καρανώτας 12.

ΑΣ Καστοριάς-Αετοί Βέροιας 83-63

Δεκάλεπτα: 21-19, 37-35, 60-46, 83-63

Διαιτητές: Σελεβός, Τοπαλίδης

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 18(1), Μπέγας 6(2), Παπαγεωργίου, Παπαμαργαρίτης 8(2), Βλάχος 23(5), Τερσενίδης 6(1), Κέδρος 2, Καλαϊτζίδης 4, Ξάνθης 2, Κορομπίλιας, Παντελίδης, Παπαδημητρίου 14(3).

Αετοί (Τυριακίδης): Λιόλιος 21(2), Ζαμπάκας 2, Γκανάς 3(1), Παπαγρηγορίου 14(1), Λέφας 1, Γκίτκος, Μαυρίδης 14, Γαβριηλίδης, Ιωσηφίδης 8(1).

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών 60-39

Δεκάλεπτα: 14-3, 27-17, 44-27, 60-39

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Κλεπουσνιώτου

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Μποτζακάκης 3, Τσαχουρίδης, Μέλλιος 6, Κοτζαμπάσης 6(2), Κολοβός 7, Κασαμπαλής 7, Τριχόπουλος 6(2), Κοχλιαρίδης 6(2), Κόγκας, Χαραλαμπίδης 19.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 3, Παουλεάνου 2, Ελευθεριάδης 10, Μπογδάνης 1, Ακονίδης, Οκλαλιώτης, Πετρίδης Ν. 16(2), Χαριστός, Παπαδόπουλος 7(1).

Γαλάζιοι-ΦΟ Αριδαίας 59-77

Δεκάλεπτα: 15-22, 30-38, 53-59, 59-77

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Ράπτης

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Μεσκούρης, Μστροδημήτρης, Σαχμπατιάν 6, Μούτσιος 4, Παγώνης 6, Καμπούρης 6(1), Καραθανάσης 15(4), Πάντσιος 11(3), Αϊμέκε 2, Τζίμας, Γιανναράς 3(1).

ΦΟ Αριδαίας (Τζιόμαλος): Γιώρτσιος 3(1), Φόρογλου 9(2), Καραμπέκης 8, Πυδαράκης 12, Θωμαΐδης 7(1), Μπακιρτζής 18, Κανονίδης, Γκαβέζος 20(1).

Βαθμολογία

1. Ναύαρχος Βότσης 15 (7-1)

2. ΔΕΚΑ  15 (7-1)

3. ΑΣ Καστοριάς   14 (6-2)

4. Αριστοτέλης Φλώρινας 12 (4-4)

5. ΦΟ Αριδαίας   11 (3-5)

6. ΑΟΚ Βέροιας  11 (3-5)

7. Αετοί Βέροιας 11 (3-5)

8. Ανατόλια  11 (3-5)

9. Ικαροι Γιαννιτσών 10 (2-6)

10. Γαλάζιοι  10 (2-6)

Επόμενη αγωνιστική (9η, 9/1)

Ανατόλια-ΑΟΚ Βέροιας

Αετοί Βέροιας-ΔΕΚΑ

Αριστοτέλης Φλώρινας-Γαλάζιοι

ΦΟ Αριδαίας-Ναύαρχος Βότσης

Ικαροι Γιαννιτσών-ΑΣ Καστοριάς

6ος  Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Δράμας-Σταυρούπολη 77-69

ΒΑΟ-Αρίων Ξάνθης 57-83

Απόλλων Καλαμαριάς-Ελπίδα Αμπελοκήπων 67-77

Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας 50-85

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Γαλάτιστας 63-55

Αναλυτικά οι αγώνες

ΒΑΟ-Αρίων Ξάνθης 57-83

Δεκάλεπτα: 20-28, 33-54, 43-67, 57-83

Διαιτητές: Νεδόγλου, Καντζουρίδης

ΒΑΟ (Φρύδας): Ταζόπουλος Κ. 8 ,Παντολέων, Μαγής 3, Ταζόπουλος Γ. 15, Ζαχαρίας 8, Πιτσινέλης Γ. 7(2), Εξίζογλου 2, Αμανατίδης 9, Παπαποστόλου, Νάκος, Καψάλης 2.

Αρίων (Θερμός): Μαγαλιός 2, Κουρτίδης, Γρούδος 17(1), Θεοδωρίδης 3(1), Χριστοφορίδης 12(1), Σαβουλίδης 17(4), Καρανικολίδης, Μπουτσακτσή 8, Ζαμπάκης 21(4), Ράπτης 4.

Απόλλων Καλαμαριάς-Ελπίδα Αμπελοκήπων 67-77

Δεκάλεπτα: 13-14, 32-39, 50-50, 67-77

Διαιτητές: Παπαθανασίου Στ., Καραβάς

Απόλλων (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ. 10(2), Σμυρλής 3, Μπαγκντασαριάν 2, Πολυμένης 10(2), Λαγός 10(2), Μπακογλίδης, Μακούλης 14(2), Γκαντίδης Μ. 15.

Ελπίδα (Κασαπίδης-Βέκιου): Μουρατίδης 19(6), Παπαπασχάλης Γ., Ριζόπουλος 3(1), Στεάι , Μαλακόπουλος 8, Μάνδρας, Τσιβεριώτης 7, Γαλής , Καραγιώργος 8, Τραπεζάνογλου 15(4), Ιατρίδης, Τερζίδης 4(1), Παπαπασχάλης Π. 13.

Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας 50-85

Δεκάλεπτα: 19-17, 28-36, 41-61, 50-85

Διαιτητές: Φίλλιος, Μιχέλη Ευ.

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Γεωργιάδης, Χατζηευστρατιάδης , Τσέφος 2, Πάρος 18(3), Ζόγκου 2, Φλετούρης, Κώνστας 5(1), Ζάγκας 7(1), Οικονομίδης, Φαρμάκης,  Τσαμογλου 9(1), Στρατίδης, Τσίγκας 7(2).

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Βουλκίδης): Παππάς 2, Σαρακατσάνος 9(3), Αγγελόπουλος 3, Παναγιώτου 10(2), Ματενίδης 17(3), Κοτζακιουλάκης, Βαϊράμης 5(1), Περιστεράκης 7(1), Ζωγράφος 16(1), Κεϊσιδης 6, Γιαμούκης 4(1), Αντωνιάδης 6.

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Γαλάτιστας 63-55

Δεκάλεπτα: 12-15, 28-30, 43-46, 63-55

Διαιτητές: Μελανίδης, Παπαδόπουλος Γρ.

Ασπίδα (Στεφανίδης, Κασαρτζίδης): Στεργίου 12(1), Παπαδάκης 8, Σαλεπτσής, Τερζάκης, Παπανικολάου 16(1), Σανούδος 6(2), Παυλάκης 2, Κουτσογιάννης 12(2), Παναγιωτόπουλος 2, Μπουραζάνης 5, Κάλφας 2, Ρούμογλου 2.

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Καλπαξίδης 12, Αμπατζίδης 5(1), Κουλαξής 12(2), Σπουργίτης 1, Καζλάρης, Κωνσταντάς 4, Νουκάρης 16(1).

ΚΑΟ Δράμας-Σταυρούπολη 77-69

Δεκάλεπτα: 13-16, 27-34, 49-49, 77-69

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Αγραφιώτης Β.

Δράμα (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Γαϊτάνης, Σιταρίδης 2, Στυλίδης 17(2), Γαϊτανίδης 3(1), Γρηγοριάδης 13(2), Μελιάδης, Γεωργιάδης, Κουμλέλης 21, Μπόζης 13(2), Χαρισμίδης 8(2), Μούκας, Μπέσσας.

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Κολογοσίδης): Μάρκου 6, Καδής, Τετράδης 5(1), Φωτιάδης 3(1), Τσιμπής, Χατζημιχαηλίδης 7(1), Κακαρούδης 19(1), Κουντουρατζόγλου 18(2), Δεληγιάννης, Καλαϊτζής, Δασκαλόπουλος 11(1).

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 15 (7-1)

2. ΚΑΟ Δράμας  14 (6-2)

3. Ιωνικός Ιωνίας 14 (6-2)

4. Ασπίδα Ξάνθης 13 (5-3)

5. Αρίων Ξάνθης 12 (4-4)

6. Απόλλων Καλαμαριάς 12 (4-4)

7. ΑΟ Γαλάτιστας  12 (4-4)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων  11 (3-5)

9. ΒΑΟ 9 (1-7)

10. Ζέφυρος   8 (0-8)

Επόμενη αγωνιστική (9η, 9/1)

Αρίων Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας

ΑΟ Γαλάτιστας-Ζέφυρος

Ιωνικός Ιωνίας-Απόλλων Καλαμαριάς

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΒΑΟ

Σταυρούπολη-Ασπίδα Ξάνθης

 

ΠροηγούμενοΚαντζούρης: Μεγάλη Νίκη – Τόμιτς: Συγχαρητήρια στον Ζούγρη (vids)
ΕπόμενοΖούρος: Από τους καλύτερους προπονητές ο Πρίφτης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.