Προμηθέας

Σε αγώνα της Γ’ Εθνικής (1ος Όμιλος, 16η αγωνιστική) ο Προμηθέας 2014 επικράτησε στην παράταση της Καλαμάτας με 78-71.

Ο Βλάσσης ήταν ο κορυφαίος των νικητών με 28 πόντους, ο Λάγιος ακολούθησε με 16, ο Αδαμόπουλος είχε 14, ενώ στον αντίποδα, ο Μπαλής έβαλε 20 και ο Μπάκας 14.

Έντονα παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα είχαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι μεταξύ άλλων αναφέρουν σε ανάρτησή τους: “Ήττα για την ομάδα μας σε ένα κλειστό παιχνίδι όπου σουτάραμε 22 βολές έναντι 40 των αντίπαλων και δώρο 3 τεχνικές ποινές εκ των οποίων οι δύο στον κόουτς, ο οποίος αποχώρησε από τον πάγκο της ομάδας μας για πρώτη φορά στην προπονητική του καριέρα 3 λεπτά πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας”.