ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΟ Δάφνης 80-71
ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΟ Δάφνης 80-71

Σε πλήρη εξέλιξη το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Ανδρών με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής να διεξάγονται σήμερα (4/12).

Τη νίκη της ημέρας την πέτυχε ο Αργοναύτης Ραφήνας που νίκησε τον ΑΟ Δάφνης με 80-71, του “έσπασε” το αήττητο και τον έπιασε στην κορυφή του 3ου ομίλου με ρεκόρ 8-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των έξι ομίλων:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΠ 95-84

ΣΚ Καλαμάτα-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 75-76 (παρ.)

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Καλαμάτα 1980 59-63

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-Παναχαϊκή ΓΕ 62-75

ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-78

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισεύς-ΕΑ Προμηθέας 2014 73-65

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 16 (7-2)

2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 16 (7-2)

3. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 16 (7-2)

4. ΚΑΠ 15 (6-3)

5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 15 (6-3)

6. Παναχαϊκή ΓΕ 15 (6-3)

7. ΣΚ Καλαμάτα 14 (5-4)

8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 13 (4-5)

9. ΑΟ Ερμιονίδας 11 (2-7)

10. ΕΑ Προμηθέας 2014 11 (1-9)

11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 11 (2-7)

12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 9 (1-7)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΠ 95-84        

Δεκάλεπτα: 31-12, 52-39, 76-62, 95-84

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Καραπαπάς

Νήαρ Ήστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπάρμπας 13(1), Τσέλιος 15(4), Παναγιωταράς, Τηλιόπουλος 6(2), Αουτερβάαλ 3(1), Κουπίδης 17(3), Οικονόμου 5(1), Νικολαΐδης, Δημητρίου 14, Αγγελόπουλος 4, Καψάλης 3(1), Φουστέρης 15.

ΚΑΠ (Χαζτηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 23(2), Αγόρης 16(4), Λιμαντζάκης, Παπαπέτρος 2, Πρόφκα 4, Παπαθανασίου 6, Παππάς 30(2), Παρασκευόπουλος 3(1).

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισεύς-ΕΑ Προμηθέας 2014 73-65

Δεκάλεπτα: 17-11, 37-25, 49-42, 73-65

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Δημ. Παπαγεωργίου.

Δίωνας (Μπουσιούτας): Βαλιώτης, Ντάκοβιτς 12, Καμαρινός 17(5), Τζαγισβίλι 15(3), Καστανιώτης 11(1), Πολιτόπουλος 3, Μπακόλιας 6(2), Γιαννόπουλος 9(1).

Προμηθέας 2014 (Χουντής): Λάγιος 5, Σοϊλεμετζίδης 22, Καλλιακούδας 9, Γοργότσης 8, Νικολόπουλος 3 (1), Βασιλείου 8 (2), Πρέκας 6, Καναβός 2, Γρύλλης, Βάλμπεργκ 2.

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Καλαμάτα 1980 59-63

Δεκάλεπτα: 18-17, 31-37, 46-43, 59-63

Διαιτητές: Σάλτας, Κουτίβης

Πήγασος (Κοψαύτης, Γεννιάς): Ταβάνι, Κοκκόρης 7(1), Κοψαύτης 24(1), Μίλιτς 10(2), Μαυρίας 3, Σέπος 4, Μεσίνης, Κιουρτζίδης 11.

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 11(1), Χρονόπουλος 4(1), Καρούτας 5(1), Παυλόπουλος Χ. 8, Ζύμπας 2, Ανδριανόπουλος 10(1), Κομπότης, Σκοπέτος 14(2), Μήλας, Βούλγαρης 10, Πετρόπουλος.

ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-78

Δεκάλεπτα: 24-22, 40-45, 56-60, 77-78

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Ιωάννου

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 9, Τσακίρης 9, Χονδρόπουλος 27(3), Καλογιάννης, Κατσάβελας 2, Πουλής Αν. 4, Ιωάννου 15(5), Κυπραίος, Κοντογιάννης 9(1), Πουλής Γ. 2, Σκούρτης.

ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης): Συνετός 8, Μπαρδάς 14(1), Πρεδάρης 13(4), Μπήλιος, Μουλάς 12, Πατερούδης, Τζαϊδάς 7(1), Τσιαμπάς 8, Σάμαρης, Μπένος 13, Πατουχέας 3(1), Ογκμπολόγλου.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 11/12)

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Νήαρ Ηστ

ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Πήγασος Θυρέας

ΚΑΠ-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Ερμιονίδας

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Καλαμάτα 1980

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πορφύρας ΑΟΦ-ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-52

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 70-65

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 78-77

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΓΣ Εργοτέλης 83-62

ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΕ Πεντέλης 75-67

ΓΣ Κορωπίου-ΑΣ Πέρα 55-73

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1. ΓΣ Ηλιούπολης 16 (7-2)

2. ΑΣΑ Αναγέννηση 15 (7-1)

3. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 15 (6-3)

4. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 14 (5-4)

5. ΑΣ Πέρα 14 (6-2)

6. ΑΕ Πεντέλης 13 (4-5)

7. Πορφύρας ΑΟΦ 13 (4-5)

8. ΑΟΚ Χαλάνδρι 13 (4-5)

9. ΚΑΟ Μελισσίων 12 (3-6)

10. ΓΣ Κορωπίου 11 (2-7)

11. ΓΣ Εργοτέλης 10 (1-8)

12. Πανναξιακός ΑΟΚ 10 (3-4)

Αναλυτικά οι αγώνες

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 70-65

Δεκάλεπτα: 19-13, 32-29, 51-43, 70-65

Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Τσαούση

Πανναξιακός (Βάβουλας, Ονάσογλου): Καραγιάννης, Μαγγιώρος 8(1), Ελευθερίου, Ρούζιος 9(3), Χάχαλος 3(1), Σεϊντίνι, Μάκαρης 19(1), Καραγκιολίδης 7(1), Δημάκος 9(1), Σίμοβιτς 15

Κρόνος (Κατσούλης, Μπαντάς): Καραχάλιοις, Μπιλάλης 5, Ξιούρας 4(1), Αλεξανδρόπουλος 13(2), Παπαβασιλείου 5(1), Κυριακόπουλος 19(2), Κορωνιός, Ντόρβας, Γιαννουλάκης, Τσάβος 5, Ροζάκης 8.

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 78-77

Δεκάλεπτα: 16-14, 44-48, 60-65, 78-77

Διαιτητές: Γεωργόπουλος, Ευφραιμίδης

Μελίσσια (Οικονόμοπουλος, Γκίκας): Βουδούρης 18(2), Σιδερής 2, Πανέρης, Στεργίου Δ. 2, Κοντός Ι., Κοντός Γ. 11(1), Μαράντος 3, Οικονομόπουλος 5(1), Ανδρικόπουλος 14(4), Κρανιάς 23.

Άρης Νίκαιας (Μανδραγός, Κόλλιας): Δρόσος 3(1), Μαραγκίδης 28(5), Δαχρέτζης 16(2), Κωνσταντινάκος 6(2), Καραδολάμης 8, Πρίτσος 6, Κόλλιας 1, Τρίχας 9, Γιάκαϊ.

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΓΣ Εργοτέλης 83-62

Δεκάλεπτα: 21-22, 44-38, 64-48, 83-62

Διαιτητές: Καψιώχας, Αλεξόπουλος

Αναγέννηση (Παπαδάκης, Μαραγκάκης Α.): Μορφιαδάκης, Μητρόπαπας 9(1), Κριθινάκης 7(1), Καμπιτάκης, Καλογεράκης 2, Γκιουλμιχάλης, Μαραγκάκης 20(5), Σολάκης 5(1), Κολαρετάκης, Σπυριδάκης 11(1), Κουρέπης 20, Ραζής 9(1).

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης, Γωνιωτάκης): Μποριμπίδης, Αθανασιάδης 7(1), Καρακωνσταντάκης 12(3), Πρινιανάκης, Δουλγεράκης 2, Κουμάκης 12(2), Εκίζογλου 4, Μανταλβάνος 6, Χαμηλάκης, Καραλής 9, Μπουμπάρης 10.

ΓΣ Κορωπίου-ΑΣ Πέρα 55-73

Δεκάλεπτα: 16-21, 24-36, 42-57, 55-73

Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Περδετζόγλου

Κορωπίου (Δρακόπουλος): Αγγελίδης 4, Θεοδοσίου 12(2), Πέττας 10, Μαντζούκας 3(1), Παπαϊωάννου, Μαρκομιχάλης 8, Γκίκας, Μερισιώτης 2, Στάνκοβιτς 5(1), Τίλη, Σιδέρης 11, Μουζουράκης.

Πέρα (Χολέβας): Πεφάνης, Δάνα 15(2), Κακαργιάς 11(1), Παναγής 2, Κανελλόπουλος 12(2), Μπούσι 3, Ζούκας 12(1), Ανδρεόπουλος 6, Δημητρίου 5, Μπαμπασίδης, Γεωργόπουλος, Ντόλγκαν 7(1).

Επόμενη αγωνιστική (10η, 11/12)

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-Πορφύρας ΑΟΦ

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΚΑΟ Μελισσίων

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣΑ Αναγέννηση

ΓΣ Εργοτέλης-ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΕ Πεντέλης-ΓΣ Κορωπίου

ΑΣ Πέρα-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 82-71

ΑΕ Πικερμίου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 68-78

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 74-66

ΓΣ Μανδραϊκός-ΦΟ Βροντάδου 73-66

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΟ Δάφνης 80-71  

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 87-69

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 17 (8-1)

2. ΑΟ Δάφνης 17 (8-1)

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 16 (7-2)

4. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 16 (7-2)

5. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 14 (5-4)

6. ΑΕ Πικερμίου 13 (4-5)

7. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 12 (3-6)

8. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 12 (3-6)

9. ΦΟ Βροντάδου 11 (3-5)

10. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 11 (2-7)

11. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 10 (2-6)

12. ΓΣ Μανδραϊκός 10 (1-8)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Μανδραϊκός-ΦΟ Βροντάδου 73-66             

Δεκάλεπτα: 26-10, 41-30, 53-47, 73-66

Διαιτητές: Πετράκης Γεωργ., Τσίγκου

Μανδραϊκός (Πεταλάς): Παπανικολάου 2, Αβραμίδης 21, Μαυρομανωλάκης 13(3), Μόρφος 11, Καδηγιαννόπουλος 7, Πεταλάς 17(2), Όουντε Μπος 2.

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 11(3), Λεγάτος, Τσιλούλης 6(2), Μπριασούλης, Ουλουσίδης 9(1), Κουτσολιάκος 5(1), Ουόκερ 13(1), Γεωργούτσος 19(1), Σουλίκας 3.

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 87-69

Δεκάλεπτα: 23-22, 46-34, 69-52, 87-69

Διαιτητές: Τούσης, Σπυριδάκης

Ίκαρος (Χαριτάτος Κ.): Κοστάβα 2, Θωμάς 6, Μουστάκας 9(3), Λάμπρου 15(1), Βαϊδάκης 3, Βλασσόπουλος 5, Τσιμπιράκης 17(3), Μαυροειδής 8(2), Εξηνταβελώνης 12, Καλαμπόγιας 3(1), Βασιλακάκης 7(1).

Φοίνικας (Ζερβουλάκος, Αντύπας): Βλάμης 2, Γαβρίλης 21, Σταμίρης 13, Αδράμης 7(2), Παπαδάκης 11(3), παπαχρήστος 4, Γλυκόπουλος 2, Σίνης 5(1), Αναστασόπουλος 4.

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 82-71           

Δεκάλεπτα: 20-26, 45-40, 62-56, 82-71

Διαιτητές: Νικολιάς, Καλαβρός

Ποσειδώνας (Μπουζούλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτος, Κουτάντος 8, Φετοκάκης, Κώτσης Β. 17(1), Χουλιάρας 4, Ρουμπέας 17(4), Νάτσης, Κώτσης Γ. 10(1), Παπακωνσταντίνου 6(1), Καγιάντζας 3(1),  Μιλούσης 7,  Παναγιώτου 10.

Κάλυμνος (Μαύρος, Οικονόμου): Θεοφιλάκος 13(1), Βλαγκόγιας 2, Σπέντζος 16, Τσαούσης 7(1), Σιγκούνας 17(3), Κάτρης, Ζούλτσιτς 16(1), Πλευράκης.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 11/12)

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΓΣ Μανδραϊκός

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας

ΑΟ Δάφνης-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

4ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Τρίκαλα-Άμφισσα 86-73

Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια Λάρισας 61-58

Παραμυθιά-Σοφάδες 65-67

Αλμυρός-Τιτάνες Παλαμά 106-82

ΣΚ Ιωάννινα-Ανόρθωση Βόλου (14/12)

Αγριά-Αμπελώνας 64-49

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1. ΑΟ Τρίκαλα 16 (7-2)

2. Αλμυρός 15 (7-1)

3. Τιτάνες Παλαμά 15 (6-3)

4. Σοφάδες 14 (7-0)

5. Άμφισσα  14 (5-4)

6. Παραμυθιά 13 (4-5)

7. Ανόρθωση Βόλου 12 (4-4)

8. Αμπελώνας 12 (3-6)

9. ΣΚ Ιωάννινα 11 (4-3)

10. Αγριά 11 (2-7)

11. Νίκαια Λάρισας 10 (1-8)

12. Αχέρων Καναλακίου 10 (1-8)

*Αλμυρός και Ανόρθωση Βόλου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι Σοφάδες και ΣΚ Ιωάννινα δύο.

Αναλυτικά οι αγώνες 

ΑΟ Τρίκαλα-Άμφισσα 86-73

Δεκάλεπτα: 25-22, 50-38, 66-56, 86-73

Διαιτητές: Αβραμίδου, Παπαγιώτης

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας 2, Τσιτσάνης, Γκαντιάς 21(1), Κατσίμπας, Αργύρης Κ. 12(4), Αρκούδας, Σούλκο 24(5), Ευαγγελακόπουλος, Τζιαννής 14(2), Οκόπο 7(1), Μπαρμπούτης.

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής, Λουπόλ 7(1), Οικονόμου 3, Μουρατίδης 17(3), Τσάρας, Παπαθεοχάρης 2, Τσιγγενόπουλος 9, Σαγαράς 9, Γκιζογιάννης 26(3), Δρίβας, Κωνσταντίνου.

Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια Λάρισας 61-58

Δεκάλεπτα: 13-16, 30-34, 45-46, 61-58

Διαιτητές: Λάμπος, Μπολάνος

Αχέρωντας (Βαβέσης): Ζαμπέτης 9, Τάτσης, Ροντογιάννης 7(1), Κασκάνης 8(2), Σταύρου, Χρήστου 8(1), Κολιούσης, Πάντας, Κακιούζης 9, Δάσκαλος 4, Πάνου 16.

Νίκαια Λάρισας (Φιλιππόπουλος): Καραδήμας 36, Μουράτης, Κουραμάς, Κοντογιάνννης, Σιμόπουλος, Σιαμέτης, Μοσχόπουλος 3, Χασιώτης 10(2), Φιλιππόπουλος 9(2).

Αγριά-Αμπελώνας 64-49

Δεκάλεπτα: 14-11, 32-25, 53-35, 64-49

Διαιτητές: Κανελλίδης, Κασούμης

Αγριά (Στρατίκης): Καραμανλής 6(2), Ρόσσιος 2, Ντάκης 4, Καραμήτσος 13, Αμπάρης 7(1), Τσίρος 4, Βλαχογιάννης 6, Αντωνόπουλος 7, Σαλεπτσής 5(1), Χατζόπουλος 11(3), Μοιρώτσος.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 4, Φλεβαράς 2, Κονδυλόπουλος 2, Παλάσκας 5(1), Τεκούσης 3(1), Κυριακόπουλος 5, Καραγιάννης 3(1), Καράτζιος, Τσιούλκας 16, Γιώτης, Κοτσώνας 10.

Αλμυρός-Τιτάνες Παλαμά 106-82

Δεκάλεπτα: 20-20, 52-39, 82-62, 106-82

Διαιτητές: Γεωργούλης, Γιατρόπουλος

Αλμυρός (Νάνης Π.): Κοντοστάθης 6(1), Μυλωνάς, Μαμούρας 5(1), Πελεκάνος 11(1), Μασούρας, Κανατούλας, Παπούλιας 24, Βαλαμούτης, Πολίτης 41(10), Τάσσος 19.

Τιτάνες (Βαρδακούλης): Τσούμας 14(2), Μάνος 3(1), Σαριμπαλίδης 20(2), Πασχάλης 3(1), Σφακιανός, Λαγός, Φαλιάκης Ε., Φαλιάκης Σ., Μπουσκολίτης, Λόλας 22, Αντώνιου 20(2), Αρχοντούλης.

Παραμυθιά-Σοφάδες 65-67

Δεκάλεπτα: 15-12, 29-31, 39-51, 65-67

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Λυγούρας

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάϊδος 12(2), Ματσάγκας 2, Μάστορας, Ψιλοδημητρακόπουλος 20, Μάλλιος 2, Σωτηρίου 10(1), Κατσίβελος 17(3), Βάτσιος, Κρίπσι 2, Τσιρώνης.

Σοφάδες (Παππάς): Παππάς 9(1), Αλεξιάδης 17(2), Σφέικος 2, Παπαϊωάννου 7(1), Ζωιτσάκος 3(1), Κακλαμάνος 17(5), Μουταρέλος, Θέος 12(1), Δίκαρος.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 11/12)

Αχέρων Καναλακίου-Αγριά

Νίκαια Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα

Αμφισσα-ΣΚ Ιωάννινα

Ανόρθωση Βόλου-Αλμυρός

Τιτάνες Παλαμά-Παραμυθιά

Σοφάδες-Αμπελώνας

5ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αρετσού-ΜΕΝΤ 63-60

Άθλος Αλεξάνδρειας-Εθνικός Κοζάνης 69-64

ΓΑΣ Μελίκης-Κου.Πα. Κιλκίς 61-82

ΑΣ Καστοριάς-Ιωνικός Ιωνίας 62-53

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Πιερικός Αρχέλαος 56-66

Ρεπό: Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1. ΑΟ Αρετσού 16 (8-0)

2. ΜΕΝΤ 14 (6-2)

3. Κου.Πα. Κιλκίς 14 (5-4)

4. Ιωνικός Ιωνίας 13 (5-3)

5. Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 13 (5-3)

6. Πιερικός Αρχέλαος 12 (4-4)

7. Άθλος Αλεξάνδρειας 12 (3-6)

8. ΑΣ Καστοριάς 11 (3-5)

9. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας  11 (3-5)

10. Εθνικός Κοζάνης 10 (2-6)

11. ΓΑΣ Μελίκης 9 (1-7)

*Άθλος Αλεξάνδρειας και Κου.Πα. Κιλκίς δεν έκαναν το ρεπό τους.

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Καστοριάς-Ιωνικός Ιωνίας 62-53

Δεκάλεπτα: 16-18, 29-31, 46-46, 62-53

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Νικολαΐδης

Καστοριά (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 18(4), Παντελίδης 6, Μπέγος 4, Δημητρόπουλος 8, Τερσενίδης 16(4), Κουρομπίλιας, Κέδρος 3, Ξάνθης, Δαραβίγκας 7(1), Πιπερόπουλος, Κωστάρας.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 8(2), Στόλης 15, Παναγιώτου, Ματενίδης 5, Τολιόπουλος, Γκαβέζος 8, Αντωνιάδης 2, Περιστεράκης 13(1), Ζωγράφος 2, Δημητριάδης, Κοτζακιουλάφης.

Άθλος Αλεξάνδρειας-Εθνικός Κοζάνης 69-64

Δεκάλεπτα: 13-15, 30-32, 45-45, 69-64

Διαιτητές: Γιαννούλης, Μπούγλος Ι.

Άθλος (Αγγέλης): Σαμαράς, Μούτσα 3(1), Σπόντης 8, Σιτσάνης 15, Γκεκόπουλος 16, Σανιώτης, Κομματάς 1, Αγγέλης, Γκίτκος, Τσαρούχας 18(2), Στυλίδης, Κοχλιαρίδης 8(1).

Εθνικός (Καλομενίδης): Μπίγγας, Ματούλας 12(2), Τρίντης, Σούπουρας 27(6), Γιαμούζης, Παπαδόπουλος 15(4), Κυρατλίδης, Πάπιστας, Γκουτζομήτρος, Καπένης 6, Μακρίδης 4.

ΑΟ Αρετσού-ΜΕΝΤ 63-60

Δεκάλεπτα: 28-32, 32-39, 51-53, 63-60

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Αναστασιάδης Β.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 9, Καραμπέκης 12(1), Πλιούκας 13(3), Καπώνης 4, Κυφωνίδης 17(2), Παπανικολάου, Γεωργάκης 8, Τσιουπλής.

ΜΕΝΤ (Τσούρμας): Γκύζης 13(2), Ρουκουνάκης, Μιχαηλίδης, Δημητρίου 7(1), Παραπούρας 12(3), Κάσουρας 20(2), Καντάρκος 8(1).

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Πιερικός/Αρχέλαος 56-66

Δεκάλεπτα: 12-23, 21-41, 39-53, 56-66

Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης, Σκρίνος

ΠΑΟΚ Μ. (Τζιλίνης): Ζόγου, Δήμου 5(1), Φούφας 3(1), Ρέπας 3(1), Γκλιάνας 9(1), Τσολάκης 11(1), Παγανάς 10, Πανίδης 2, Βελαώρας, Μαλλιούρας 10, Σακαλίδης, Γιαννουζάκος 3.

Πιερικός/Αρχέλαος (Ευγενειάδης): Λιόλιος 5(1), Κοντσές 11(1), Πολυχρόνης, Τσορτανίδης, Γκογκίδης 12 (1), Τζιοβάρας, Βουλγαράκης 5(1), Ροδοστόγλου 15, Τσιόγκας 10(2), Τερζόπουλος 8.

ΓΑΣ Μελίκης-Κούπα Κιλκίς 61-82

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Κλεπουσνιώτου

Δεκάλεπτα: 14-29, 25-48, 44-71, 61-82

Μελίκη (Τοπούζης): Πάντσιος 8(2), Κυριακού, Γιαντσιδιώτης 2, Ντόβας, Στάκταρης 6(1), Ντινάκης 10(1), Ματράκας 2, Γατόπουλος, Στοΐτσης 10(1), Σαχμπατιάν 17, Εσέρπογλου 2, Πεϊμανίδης 4(1).

Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος): Θεογιάννης, Παπαδόπουλος 10(2), Ημερίδης 10(2), Ποζίδης 2, Μέλλιος, Μιροσάβιτς, Θεοδωράκος 13(1), Φιλιππίδης 1, Σιδηρόπουλος, Ακριτίδης 15, Μανούσος 31(3).

Επόμενη αγωνιστική (10η, 11/12)

Εθνικός Κοζάνης-ΑΟ Αρετσού

ΜΕΝΤ-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Καστοριάς

Ιωνικός Ιωνίας-ΓΑΣ Μελίκης

Κου.Πα. Κιλκίς-Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

Ρεπό: Άθλος Αλεξάνδρειας

6ος όμιλος

Αποτελέσματα

Ανατόλια-Αρίων Ξάνθης 97-70

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Χαλκιδικής 89-67

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς 76-75

Γαλάτιστα-ΚΑΟ Δράμας 64-80

Βασιλικά-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 68-60

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1. ΓΑΣ Κομοτηνή 15 (7-1)

2. ΚΑΟ Δράμας 15 (7-1)

3. Βασιλικά  14 (6-2)

4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 14 (5-4)

5. Ανατόλια 13 (5-3)

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων  13 (4-5)

7. Γαλάτιστα 12 (4-4)

8. Ασπίδα Ξάνθης 11 (3-5)

9. Απόλλων Καλαμαριάς 10 (2-6)

10. ΚΑΟ Χαλκιδικής 10 (2-6)

11. Αρίων Ξάνθης 8 (0-8)

*Ρούπελ Σιδηροκάστρου και Ελπίδα Αμπελοκήπων έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

Βασιλικά-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 68-60

Δεκάλεπτα: 18-13, 29-23, 46-44, 68-60

Διαιτητές: Ντούρας, Ισιγώνης

Βασιλικά (Σίνος): Ζέκας, Καραγιαννόπουλος Ντισλής 20(3), Τσιάμης 4, Πατίκας 12(2), Θάνο 6, Σύρος, Οικονόμου 19, Πασούδης 7,  Χατζηελευθερίου, Κουτσμανής.

Ρούπελ (Κοκολιός, Ιωαννίδης): Κάτος 12(1), Φραγκούλης 2, Δατσιάδης 5, Δαλαγκόζης 11(1), Λουλούδης 2, Γκανάτος 4, Γκούτζιας 4, Νιφορίδης, Σιδερίδης 20(3), Μπαζτέκας, Τοπολίγκας.

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Χαλκιδικής 89-67

Δεκάλεπτα: 19-7, 46-24, 67-48, 89-67

Διαιτητές: Νέδογλου, Καντζουρίδης

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Ζώτος, Αρχιμανδρίτης 21(2), Ναλμπάντης 5 (1), Παπανδρεόπουλος 21, Χριστοφορίδης 4, Τσουμπρής 8(2), Χαλίλ, Μάντιτς 8, Γεωργίου 5, Κουτσοβασίλης 4, Κάφκε 3, Περρής 10(2).

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Βέτσος 2, Γκιουζελίδης 8, Ζωγράφος 22 (2), Μάρκου 2, Παναγιώτοπουλος 7(1), Ράντονιτς, Σκουφετζής 4, Τσιγγελίδης 2, Τύπος 7, Χαρδαβέλας 6, Σμυρλής 7.

Ανατόλια-Αρίων Ξάνθης 97-70

Δεκάλεπτα: 21-23, 51-40, 78-60, 97-70

Διαιτητές: Λαδάς, Ράπτης

Ανατόλια (Μυστιλιάδης): Καραγιαννάκης 13(1), Μηντζαρίδης 16(4), Ριζόπουλος 32(7), Αζίζης 5, Παρίσης 2, Καμπούρης 2, Βελισσαρίου 11(2), Τερζίδης, Ανδρικάκης 5, Καρανώτας 5, Ιατρίδης 6.

Αρίων (Παπαδόπουλος): Κουρτίδης 11, Παντελούκας 2, Ζαβρακίδης 2, Καρανικολίδης 24(4), Σαββουλίδης 11(3), Γεωργιάδης, Κομποχόλης, Αδαμίδης 6, Μελαδιανός 12(1), Ράπτης 2, Κατσινέλης, Κλωνάρας.

Γαλάτιστα-ΚΑΟ Δράμας 64-80

Δεκάλεπτα: 20-27, 33-49, 54-59, 64-80

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αθανασιάδης Αθ.

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης 14(2), Καλπαξίδης 17, Σιδηράς 3, Καφαντάρης, Μυλωνάς, Κάζλαρης, Τυροβούζης, Νούκαρης 4, Κωστακίδης 11, Πιπιλιάρης 15.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαρκόπουλος 5(1), Σιταρίδης, Στυλίδης, Γαϊτανίδης 8(2), Γρηγοριάδης 4, Γρούδος 23(2), Μπέσσας 2, Κουμλέλης 7, Παπαπασχάλης 4, Καβαργύρης 7(1), Ραντοσάβλιεβιτς 18,  Στεφανίδης 2.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς 76-75

Δεκάλεπτα: 18-17, 35-30, 57-57, 76-75

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Καραβάς

Ελπίδα (Σπασέγκος): Καμπέρης 6(1), Στεάι 3, Λάττος 3, Θώμα 15(2), Τζιβεριώτης 21(1), Γαλατσόπουλος, Σαββίδης 5(1), Ράπι, Παπαδόπουλος Χ. 2, Παπαδόπουλος Ο., Μαλακόπουλος 13(3), Μητρόπουλος 8(1).

Απόλλωνας (Πολυμένης): Γκαντίδης 18(3), Καρυπίδης, Ζάγκας 3(1), Βούκα 7, Λίλης 14(1), Λαγός 23(3), Λιούκας 2, Μακούλης 4, Γιαννούδης 2, Τσίγκας 2.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 11/12)

ΓΑΣ Κομοτηνή-Βασιλικά

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Ανατόλια

Αρίων Ξάνθης-Γαλάτιστα

ΚΑΟ Δράμας-Ασπίδα Ξάνθης

Απόλλων Καλαμαριάς-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Ρεπό: Ελπίδα Αμπελοκήπων

 

Σημείωση:

1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.

2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν.

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Γ’ Εθνική 2022-23: Το σύστημα διεξαγωγής