Απίθανη νίκη έκανε το βράδυ της Παρασκευής η Μπάγερν Μονάχου, με 75-71 επί της Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη!

Βρέθηκε να χάνει με 20 πόντους από την πρώτη περίοδο, 45-25 στο ημίχρονο κι όμως επέστρεψε για να νικήσει με 75-71!

Ο Βλάντιμιρ Λούτσιτς πέτυχε 18 πόντους για τους Βαυαρούς και ο Τζέιλεν Ρέινολντς 17!

Όμως το πιο σημαντικό κομμάτι της ομάδας του Αντρέα Τρινκιέρι ήταν η άμυνά της!

Κράτησε στους 26 πόντους σε 20 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο την αντίπαλό της, πίστεψε στην ανατροπή και στο τέλος την ολοκλήρωσε!

Ο Γιαν Βέσελι πέτυχε 25 πόντους για τη Φενέρμπαχτσε και 18 ο Νάντο Ντε Κολό!

Όμως στα δύσκολα, η ομάδα του Ιγκόρ Κοκόσκοφ δεν έδειξε έτοιμη, δεν έδειξε χαρακτήρα και περίμενε από ατομικές προσπάθειες των αστέρων της τη λύση!

Δείγμα της δουλειάς που χρειάζεται για να γίνει και πάλι ομάδα και να προσπαθεί μέσω της συλλογικής οδού να φτάσει στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 28-9, 45-25, 58-48, 71-75