Η Γαλατάσαραϊ νίκησε με 91-75 τη Φενέρμπαχτσε το μεσημέρι του Σαββάτου και κατέλαβε την τρίτη θέση στο τουρνουά της Τόφας στην Προύσα.

Με 14 /29 τρίποντα και πρωταγωνιστή τον Ντι Μποστ (23π. με 6/9 τρίποντα και 11 ασίστ) η Γαλατάσαραϊ προηγήθηκε και με 21 πόντους, 83-62, μετά από δύο λεπτά στην τελευταία περίοδο.

Η Φενέρμπαχτσε ακολουθούσε στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κάνοντας δοκιμές και μην δείχνοντας διάθεση να πάρει για το γόητρο, τον αγώνα με τη μεγάλη της αντίπαλο.

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 50-39, 69-54, 91-75

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: Μποστ 23, Μπλάσιρ 22, Άκουν-Πουρσέλ 17, Καμπατζά 10, Οκμπέν 9, Ριντβάν 3, Τζανμπέρκ  3, Εγκέ 2, Εράι 2.

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ: Μπούκερ 15, Μαχμούτογλου 13, Χένρι 10, Ισμέτ 8, Βέσελι 8, Μπαρτέλ 7, Ντε Κολό 6, Μπιμπέροβιτς 5, Μετετζάν 3.