www.allstarbasket.gr

Πραγματοποιήθηκαν στο Ξενοδοχείο Divani Caravel (αίθουσα Ilissos) οι κληρώσεις της Α2 ανδρών, Β΄ Εθνικής ανδρών (1ος όμιλος), Γ΄ Εθνικής ανδρών (1ος και 2ος όμιλος), Α1 γυναικών, Α2 γυναικών (1ος όμιλος), Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών και Γυναικών.

Αντίστοιχα τη Δευτέρα 30 Ιουλίου 2018 και ώρα 13.00, θα πραγματοποιηθούν στην αίθουσα συνεντεύξεων Τύπου του Καυτανζόγλειου Σταδίου στη Θεσσαλονίκη, οι κληρώσεις της Β΄ Εθνικής ανδρών (2ος όμιλος), της Γ΄ Εθνικής ανδρών (3ος και 4ος όμιλος), της Α2 γυναικών (2ος όμιλος).

Πριν από τις κληρώσεις θα γίνουν οι απονομές επάθλων και μεταλλίων στα σωματεία που διακρίθηκαν την αγωνιστική περίοδο 2017-18.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2018-2019:

Διευκρινίζουμε ότι οι 14 ομάδες της Basket League θα μπουν στο θεσμό στη φάση των “16” (3/10) μαζί με τις δύο ομάδες που θα προκριθούν από την Α’ Φάση.

Ο Πρωταθλητής Παναθηναϊκός και η Κυπελλούχος ΑΕΚ θα παίξουν εκτός έδρας στη φάση των “16” με τις δύο ομάδες (χαμηλότερων κατηγοριών) που θα προκριθούν από την πρώτη φάση. Ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Χολαργό και στα προημιτελικά το νικητή του ζευγαριού Κολοσσός Ρ.-Λαύριο.

Ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί στη φάση των “16” τον Πανιώνιο στην Πυλαία και αν προκριθεί θα αντιμετωπίσει, πάλι εντός έδρας, την ΑΕΚ στα προημιτελικά, αν φυσικά και η “ένωση” αποκλείσει την ομάδα της μικρότερης κατηγορίας.

Όσον αφορά τον Παναθηναϊκό, με δεδομένο ότι θα προκριθεί στους “8”, θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά εκτός έδρας το νικητή του ζευγαριού Προμηθέας Π.-Άρης.

Αναλυτικά η κλήρωση:

Α΄Φάση, 1η αγωνιστική (16/9)

1ος Όμιλος

1.Κόρινθος-Δούκας

2.Παγκράτι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

3.Μανδραϊκός-Παπάγου

4.Δάφνη Δαφνίου-Πρωτέας Βούλας

5.Πεντέλη-Πανερυθραϊκός

6.Ένωση Ιλίου-Γλαύκος

7.Τρίτων-Πανελευσινιακός

8.Οίαξ Ναυπλίου-Έσπερος

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (16/9)

9.Ερμής Λαγκαδά-ΣΑ Στρατωνίου

10.ΓΣ Φαρσάλων-ΚΣ Γέφυρας

11.Ανατόλια-Έσπερος Λαμίας

12.Ελευθερούπολη-Μαχητές Δόξα Πεύκων

13.Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας

14.Χαλκηδόνα-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου

15.Νίκη Βόλου-Αγρίνιο

16.Φαίακας Κέρκυρας-Ίκαροι Σερρών

2η αγωνιστική (19/9)

17.Νικητής 15-Διαγόρας Δρυοπιδέων

18.Νικητής 7-Χαρίλαος Τρικούπης

19.Νικητής 16-Αίολος Τρικάλων

20.Νικητής 6-Ιπποκράτης

21.Νικητής 14-Κόροιβος

22.Νικητής 10-Ερμής Αγιάς Λάρισας

23.Νικητής 12-Καβάλα

24.Νικητής 4-Ιωνικός Ν.

25.Νικητής 8-Ψυχικό

26.Νικητής 13-Εθνικός

27.Νικητής 5-Απόλλων Π.

28.Νικητής 9-Ηρακλής 2017

29.Νικητής 1-Καρδίτσα

30.Νικητής 2-Αμύντας

31.Νικητής 3-Καστοριά

32.Νικητής 11-Μαρούσι

3η αγωνιστική (22-23/9)

33.Νικητής 26-Νικητής 23

34.Νικητής 31-Νικητής 32

35.Νικητής 24-Νικητής 20

36.Νικητής 19-Νικητής 22

37.Νικητής 27-Νικητής 18

38.Νικητής 25-Νικητής 30

39.Νικητής 17-Νικητής 28

40.Νικητής 21-Νικητής 29

4η αγωνιστική (26/9)

41.Νικητής 39-Νικητής 37

42.Νικητής 38-Νικητής 36

43.Νικητής 40-Νικητής 34

44.Νικητής 33-Νικητής 35

5η αγωνιστική (29/9)

45.Νικητής 41-Νικητής 44

46.Νικητής 42–Νικητής 43

Β’ Φάση (3/10)

47.Ρέθυμνο-Κύμη

48.Ολυμπιακός-Χολαργός

49.Νικητής 46-Παναθηναϊκός

50.Προμηθέας Π.-Άρης

51.Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου

52.Κολοσσός Ρ.-Λαύριο

53.ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

54.Νικητής 45-ΑΕΚ

Γ’ Φάση (3-4/11)

55.Νικητής 47-Νικητής 51

56.Νικητής 53-Νικητής 54

57.Νικητής 50-Νικητής 49

58.Νικητής 48-Νικητής 52

Οι ημιτελικοί θα γίνουν στις 13/2 και ο τελικός στις 17/2

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ, 1η αγωνιστική:

1η Αγωνιστική – 06/10/18
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡΙΣ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α’ Φάση

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική (30/9)

1.Αγία Παρασκευή-Αρκάδι

2.Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου

3.Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ

4.Τερψιθέα-Πελασγός

5.ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΑ Χανίων

6.Αμύντας-Ηλιούπολης

2η αγωνιστική (7/10)

*Απευθείας στην τρίτη αγωνιστική περνούν ο Νικητής 6 και ο Νικητής 1

13.Νικητής 5-Νικητής 3

14.Νικητής 2-Νικητής 4

3η αγωνιστική (14/10)

17.Νικητής 13-Νικητής 1

18.Νικητής 14-Νικητής 6

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (30/9)

7.Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου

8.Άρης Θ.-ΠΑΣ Γιάννινα

9.Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

10.Παναθλητικός ΑΕ Συκεών-ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

11.ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937

12.ΑΕ Πυλαίας-ΑΣ Τιτάνες Δράμας

2η αγωνιστική (7/10)

15.Νικητής 8-Νικητής 12

16.Νικητής 10-Νικητής 9

*Απευθείας στην τρίτη αγωνιστική περνούν ο Νικητής 7  και ο Νικητής 11

3η αγωνιστική (14/10)

19.Νικητής 11-Νικητής 15

20.Νικητής 7-Νικητής 16

Β’ Φάση (20-21/10)

21.Ελευθερία Μοσχάτου-Πανιώνιος

22.Νίκη Λευκάδας-Αθηναϊκός

23.Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

24.Νικητής 18-Νικητής 19

25.Πρωτέας Βούλας-Ηρακλής

26.Εσπερίδες-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

27.Καλύβια-Σπόρτιγκ

28.Νικητής 17-Νικητής 20

Γ’ Φάση (22/12)

29.Νικητής 28- Νικητής 24

30.Νικητής 26-Νικητής 27

31.Νικητής 23-Νικητής 25

32.Νικητής 21-Νικητής 22

 

Πρεμιέρα χωρίς ντέρμπι στην Α1 Γυναικών

Ο νταμπλούχος Ελλάδας Ολυμπιακός, ο οποίος πριν από λίγο ανακοίνωσε την απόκτηση της Τζέσικα Τόμας, θα υποδεχθεί στην πρεμιέρα τον ΓΑΣ Καλυβίων. Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών:

1η Αγωνιστική – 27/10/18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡ.
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ
ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ

Όσον αφορά την κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών, ο Παναθηναϊκός θα ξεκινήσει την προσπάθεια επιστροφής του στην Α1 από την Μεγαλόπολη, καθώς την πρώτη αγωνιστική (27/10) θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΚΟΜ Πελασγό.

ΠροηγούμενοΑνακοίνωσε Ντάριν Ντόρσεϊ ο Χολαργός
Επόμενο«Με θυσίες κρατάμε ψηλά το ελληνικό μπάσκετ»

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.