ΠΑΟΚ-Απόλλωνας / Χριστόπουλος
Ο Γιάννης Χριστόπουλος

Στο πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο στάθηκε ο Στάθης Νεραντζάκης μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Απόλλωνα Πάτρας με 87-63.

Ο κόουτς του ΠΑΟΚ δήλωσε:

“Γνωρίζαμε την ιδιαιτερότητα του παιχνιδιού, γιατί δεν ξέραμε τι θα παρουσιάσει στο παρκέ ο αντίπαλος. Όλη την εβδομάδα η προετοιμασία βάδισε στο άγνωστο.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν παρουσιαστήκαμε όπως έπρεπε στο αμυντικό κομμάτι. Έπρεπε να ήμασταν πιεστικοί, αλλά ήμασταν τελικά πιο νωθροί. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα μας άλλαξε στο αμυντικό κομμάτι.

Μιλήσαμε στο ημίχρονο και είπαμε ότι η άμυνα θα μας δώσει τη νίκη. Η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου είναι αυτή που πρέπει να παρουσιάζουμε σε 40 λεπτά για να πάρουμε περισσότερες νίκες.

Την χρειαζόμασταν αυτή τη νίκη, γιατί είχαμε μείνει πολύ καιρό χωρίς νίκη”.

Για τον Απόλλωνα μίλησε ο ασίσταντ Κώστας Τζαμάκος, αφού ο Γιάννης Χριστόπουλος αποβλήθηκε:

“Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για τη νίκη του. Για εμάς είναι μια δύσκολη χρονιά, γιατί δεν έχουμε τη δυνατότητα να πάρουμε κάποιες νίκες. Δυστυχώς, κάποια πράγματα μας έχουν γυρίσει την πλάτη. Ήρθαμε να παλέψουμε με απουσίες.

Αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα για μια ομάδα του μεγέθους μας. Ήμασταν στο παιχνίδι μέχρι την αποβολή του κόουτς. Ήταν καθοριστικό σημείο, για να γυρίσει το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ”.