Ηρακλής-Κοζούβ

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ο Ηρακλής επικράτησε 84-70 της Κοζούβ σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Ιβανώφειο.

Ο “γηραιός” έβαλε 50 πόντους στο α’ ημίχρονο του αγώνα κόντρα στην ομάδα της Γευγελής, η οποία πέρυσι κατέλαβε την 8η θέση στη regular season του πρωταθλήματος της Βόρειας Μακεδονίας, προτού αποκλειστεί στα playoffs από τη μετέπειτα νικήτρια MZT Σκοπίων.

Ο Σαράντης Μαστρογιαννόπουλος με 17 πόντους και ο Τζάστιν Μπέικερ με 15, ηγήθηκαν των προσπαθειών των γηπεδούχων, οι οποίοι πάτησαν γκάζι στο β’ δεκάλεπτο και πήραν μεγάλο προβάδισμα.

Διαιτητές: Κασαπίδης, Χατζής, Ορφανίδης

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 50-31, 62-47, 84-70

ΗΡΑΚΛΗΣ: Ζορμπάς 9, Σοκ 6(2), Μαστρογιαννόπουλος 17 (2), Πράπας 2, Μπέικερ 15 (3), Προίσκος 11(2), Τόμσον 10(1), Σαρικόπουλος 6, Μερμίγκης 4, Ταχυρίδης 4.