Η ένταση που σημειώθηκε στην διάρκεια του αγώνα με το σκορ-ρεκόρ, του Ιωνικού επί του Εθνικού, με 197-116 στη Νίκαια αφορούσε στο fair play, με ιθύνοντες του Εθνικού να σκέφτονται αποχώρηση από το ημίχρονο του ματς στον Πλάτωνα το Σάββατο (20/4).

Ο Ιωνικός προσπαθεί φέτος να σπάσει κάθε προηγούμενο ρεκόρ και με τους 102 πόντους που είχε στο ημίχρονο του αγώνα με τον Εθνικό (102-57 σκορ ημιχρόνου) έγραψε ένα ακόμα ρεκόρ.

Μόνο που η ουραγός και ήδη υποβιβασμένη ομάδα του Εθνικού, θεώρησε, σε επίπεδο ιθυνόντων, ότι οι γηπεδούχοι δεν τηρούσαν το fair play αφού η διαφορά δυναμικότητας ήταν τεράστια ανάμεσα στον πρώτο και τον τελευταίο της βαθμολογίας στην Α2.

Για αυτό σκέφτηκαν να μην βγουν για το δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο πολύπειρος Νίκος Μίχαλος, του Εθνικού, δεν αγωνίστηκε στο δεύτερο μισό του αγώνα και φέρεται να το αποφάσισε για να μη συμμετάσχει σε έναν αγώνα που δεν τηρήθηκε Fair play έναντι μιας αδύναμης ομάδας.

Δείτε φωτογραφίες από την ένταση που σημειώθηκε, με φιλάθλους των γηπεδούχων και ανθρώπους του Εθνικού.