allstarbasket.gr

Ο Ηλυσιακός γνώρισε βαριά ήττα από το Π. Φάληρο με 85-53, Κορωπί και Ληξούρι συνέχισαν με νίκες στον 1ο όμιλο, ενώ στον 2ο όμιλο με νίκες συνέχισαν Αργοναύτης Τριγλίας, Κρόνος Αγ. Δημητρίου και Χαλκίδα στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Ο Αντώνης Φώτσης (16 π.) πάλευε μόνος του κόντρα στο Π. Φάληρο, αλλά ο Ηλυσιακός γνώρισε μάι βαριά ήττα με 85-53, ενώ απο πλευράς νικητών ο Γραμματικός είχε 26 πόντους.

Έτσι, το Π. Φάληρο συνέχισε με νίκη και τη δεύτερη αγωνιστική στη Γ’ Εθνική, όπως και το Κορωπί επί της Ακράτας (70-74), σε έναν αγώνα όπου ο Γιαννούλης δεν αγωνίστηκε καθώς ταλαιπωρείται από τραυματισμό από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Την πρώτη τριάδα του 1ου ομίλου συμπληρώνει το Ληξούρι, το οποίο νίκησε δύσκολα την Κόρινθο με 56-52.

Στον 2ο όμιλο ο Αργοναύτης Τριγλίας πήρε μία πολύ σημαντική νίκη στην έδρα της Πέρας με 61-60 και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μαζί του είναι και ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου, όπως και η Χαλκίδα, καθώς οι δύο ομάδες νίκησαν τον Βούρειο Χίου (62-71) και τον Αίαντα Αυλίδας (52-67)

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από τον 1ο και τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΠΟ Ακράτα – ΓΣ Κορωπίου 70-74

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Ερμιόνης 74-63

ΚΑΟ Κορίνθου – ΝΕΟ Ληξουρίου 52-56

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΣΔΥ Τρίπολης 105-49

Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΟ Π. Φαλήρου 53-85

ΑΟ Γλαύκος – Παναχαϊκή ΓΕ 65-58

ΑΟ Αχαγιά 82 – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ (16/11)

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Γλαύκος – Παναχαϊκή ΓΕ 65-58

Δεκάλεπτα: 18-21,34-29,47-46, 65-58

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Λάμπος

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 2, Βουρνάς 8, Τριπολίδης 4(1), Θανόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 14(1), Λαμπρόπουλος 17, Χατζηκάλφας 10(2), Γαλάνης, Δημάκος 6, Κουκουλομάτης.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 8, Βανδώρος, Γατσούλης 1, Νικολαού 18(1), Χρυσανθόπουλος 3, Λυμπερέας 4, Γκόβας 9(1), Καραγιάννης 10, Μπαρδάκας 5

ΚΑΟ Κορίνθου – ΝΕΟ Ληξουρίου 52-56

Δεκάλεπτα: 14-11, 25-34, 37-45, 52-56

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Ζιώγας

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπουτρής 2, Κόης 10(2), Δανίκας 1, Αναγνωστάκης 3, Τζαῒδας, Αυγενικός 6(1), Περρωτής 18, Μήτσου 5 (1), Αδαμόπουλος 7(1), Κωνσταντίνου.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 13, Ιωάννου 10(2), Ρεκουνιώτης 2, Πολίτης 16(2), Θεοδωράκος 4, Πορτελάνος, Λαμπρόπουλος 7, Τρυφωνόπουλος 4

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Ερμιόνης 74-63

Δεκάλεπτα: 26-14, 9-17, 20-12, 19-20

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Ξυλάς

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 19(5), Σταθάκης 7(1), Ανδρουλάκης, Δεμέναγας, Αυγουλάς, Αυδής 9, Μακρής, Μορφονιός 7, Μωραΐτης 13(3), Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 15(1), Βαρσάμος 2.

Ερμιόνη (Ζωντός): Ευστρατίου Π., Αγγελής 9(1), Θωμάς 6, Χασά 2, Γκολέμης, Κεφαλάς 7, Προσίλης 6(2), Πουλής, Ευστρατίου Π. 9, Σαρικάς 14, Κορίζης 10.

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΣΔΥ Τρίπολης 105-49

Δεκάλεπτα: 32-15, 26-11, 24-15, 23-8

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Καρανικόλα Ελ.

Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 16(4), Μοσχοβίτης 14, Μακρυγιάννης 17(5), Οικονόμου 11, Γιαννούτσος 7(1), Πρέκας 4, Μανούσος 7, Γούνης 3, Σπαχιγάι, Γιακουμής 5(1), Μιχαλάκης 13(3), Φασιανός 8(2).

ΣΔΥ Τριπολης (Μπαλής): Χαντζόπουλος 2, Καλούλι 4, Παππάς 2, Νταγιαντής 4, Μικρός 3, Μπάλης 11, Σινανάι 3(1), Σπυράκος 11, Χρονοπούλος, Καρλής 5, Καραγιάννης 4, Αγγουράς.

ΑΠΟ Ακράτα – ΓΣ Κορωπίου 70-74

Διαιτητές: Μάντηλας, Κουτσοδήμος

Δεκάλεπτα: 24-19, 38-35, 55-57, 70-74

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Δορλής 10, Μουρατίδης 21(2), Κατωπόδης Δ. 10, Πολυδέρας 2, Βασιλάτος, Κυρίτσης 4, Μάλλης 9(2), Γιόνας 11(2), Πετρόπουλος, Σαχίτι, Κώστα 2.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 10, Ντέλλας, Κατωπόδης 2, Κεχρής, Κοκκορόγιαννης 6, Κούτρας 4, Μερκούρης 11, Αργυρόπουλος, Κλασίδης 15(3) Κουτουφάς 19(2), Σταμάτης, Μερκεβίτσιους 7.

Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΟ Π. Φαλήρου 53-85

Δεκάλεπτα: 16-21, 12-18, 14-25, 11-21

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Μαρτινάκος

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 7(1), Κελαϊδής 2, Φώτσης 16, Μαραγκουδάκης 3(1), Κωστόπουλος 3 (1), Μπινιακού, Πλευράκης 3 (1), Ετζιάκα 6, Ουντίτζο 6, Μπάζιος 3, Πασιούρας, Ταταράκης 4.

Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 5, Μαυροειδής 4, Πρόγκας 2, Γραμματικός 26(6), Τσορμπατζόγλου 6 (2), Βούζας, Βαλιώτης 5(1), Λάμπρου 2, Σολωμός 10, Αγγελόπουλος 14(3), Ανδρεάτος 8, Τσαπρούνης 3(1).

Βαθμολογία

1. Π. Φάληρο 4 2-0

2. Κορωπί 4 2-0

3. Ληξούρι 4 2-0

4. Ερμιόνη 3 1-1

5. Κόρινθος 3 1-1

6. Κηφισιάς 3 1-1

7. Γλαύκος 3 1-1

8. Χαλάνδρι 3 1-1

9. Ηλυσιακός 3 1-1

10. Αχαγιά 82 2 1-0

11. Ακράτα 2 0-2

12. Παναχαϊκή 2 0-2

13. Τρίπολη 2 0-2

14. Άρης Νικαίας 1 0-1

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Άρης Νικαίας και Αχαγιά 82

Επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Κορωπί – Χαλάνδρι

Ερμιόνη – Κόρινθος

Ληξούρι – Κηφισιά

Τρίπολη – Ηλισιακός

Π. Φάληρο – Αχαγιά 82

Άρης Νίκαιας – Παναχαϊκή

Γλαύκος – Ακράτα

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 84-46

ΑΟΚ Χανιά – ΑΟ Ένωση Ιλίου 85-75

ΑΣ Άρης Θήβας – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 88-76

ΑΣ Πέρα – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 60-61

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 83-74

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 62-71

Αίαντας Αυλίδας – ΑΚ Χαλκίδας 52-67

Φύλλα αγώνα

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 83-74

Δεκάλεπτα: 25-20, 43-37, 55-53, 83-74

Διαιτητές: Ραχιώτης, Κούλης

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 13(1), Μπάρδας 20(6), Τσακίρης 12(2), Στεργιάκης 13(1), Λίτσιος 4, Καραλευθέρης 17(2), Πανουσόπουλος 2, Τρικαλλιώτης 2, Πανταζής, Ρωμοσιός, Αναούνης, Μοίρας.

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμώτης, Δήμου 13(1), Ζαρμακούκης 22(1), Δρίβας 6(2), Βαρνάβας, Αμβράσης 7, Κανελλόπουλος 4, Πιτούλης 20, Κριζέας, Μπένος 2, Ραλλάτος.

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 62-71

Δεκάλεπτα: 20-15, 32-31, 45-57, 62-71

Διαιτητές: Λαμπίρης, Τσακιράκη

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Σαμιώτης 2, Χριστοβασίλης 4(1), Ανδρουλάκης, Σουλίκας 7, Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 16, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 13(1), Μαρούλης 5, Γρίβας 8(1), Κουιμτζής, Κωσταντινάκος 7(2).

Κρόνος (Δεγαϊτάς): Αλβέρτης, Ρετσίνας, Νάτσος 14(1), Ξιούρας 19(6), Αλεξανδρόπουλος, Πουρνάρας 5, Αρμάος 2, Καράμπελας 12(2), Μαράκης 5, Κοψιάς 2, Σαρλής, Τσαβός 11.

ΑΣ Άρης Θήβας – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 88-76

Δεκάλεπτα: 24-22, 42-39, 65-56, 88-76

Διαιτητές: Φασόλης, Σιδέρης

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 13(1), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 17(1), Παγώνης, Παρδακάς 6, Χαρατσής 9, Γιώτης, Γκιζόγιαννης 19(2), Ντέντα, Τριανταφύλλου 4, Ανέστης 20(2).

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Δημητριάδης 8, Καρακωνσταντάκης 8, Γκοντόπουλος 5(1), Γεωργίου 20(1), Δέδες 7(2), Μιχαήλ 14(1), Σακελλαράκης, Κοπακάκης 3(1), Χάλιος 2, Κουλούρης 3 (1), Σιδέρης, Γιανναλέτσος 6(1).

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 84-46

Δεκάλεπτα: 18-10, 42-25, 63-36, 84-46

Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Αντωνίου Γ.

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 3, Σουλινάρης 12, Ραυτόπουλος 2, Τζανικιάν, Καραγιαννίδης 5(1), Παπαδάκης 21(5), Παπανικολόπουλος 3(1), Γαλάνης 3(1), Εξηνταβελώνης 2, Ζούκας 8, Ανδρόπουλος 7, Ψυλέας 18(3).

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Κοντσές 2, Σεϊντίνι 4, Χονδρόπουλος 2, Καραγιάννης 4, Μάκαρης 10(1), Προδρόμου 22, Ονάσογλου 2, Χάρος, Ζαφειρούδης 1, Βουτυρόπουλος, Ναυπλιώτης.

ΑΣ Πέρα – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 60-61

Δεκάλεπτα: 10-14, 18-17, 18-16, 14-14

Διαιτητές: Ορφανός Εμμ., Παπαδόπουλος Χρ.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 3, Δρόσος 6(1), Βλάχος 2, Ζακυνθινός 4, Τσολάκης 12, Κεφαλάς 10(1), Μαντάς 2, Γονίδης, Βαρσαμούλης 13, Καβαλαράκης 8(2).

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 5, Παπακώστας 6(1), Λίτσο 11(3), Παπαδημητρίου, Τύρλας 13, Παπουτσής 7(1), Πέζος, Γαλιατσάτος 3(1), Μητσάκης, Σβαρνάς 3, Κορομηλιάς 3(1), Σταμέλος 10.

Αίαντας Αυλίδας – ΑΚ Χαλκίδας 52-67

Δεκάλεπτα: 19-13, 34-29, 38-51, 52-67

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κούλης Κ.

Αυλίδα (Σάλιαρης): Ανδρικόπουλος 3, Μουντρίχας 3 (1), Αργυρίου 5 (1), Καλεμντζάκης 10(2), Καζάκης, Παπαχαραλάμπους, Κωνσταντόπουλος 4, Τσιώλης 17, Σταμέλος 5, Κωνσταντούρας 5, Λαφτσίδης, Δάβρης.

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος, Παπάδης 3(1), Στεφάνου 8(2), Κατσούλας 7, Σταθόπουλος 4, Μητσιμπόνας 14(1), Γεωργιάδης 10(1), Λουκάς 6(2), Φραγκούλης 2, Σιδέρης 13.

ΑΟΚ Χανιά – ΑΟ Ένωση Ιλίου 85-75

Δεκάλεπτα: 22-16, 43-35, 65-58, 85-75

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

Χανιά (Παπανικολάου): Ιωακειμίδης 23(4), Κελεσίδης 20(1), Κατράνας 11(3), Κιγμέτογλου 11, Σκαμνάκης 6, Αλεξίου 5, Ζανιδάκης 5, Αδοντάκης 4, Βρεττός, Μηντζαρίδης.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπολάτογλου 21(1), Μπελλάς 17, Μανταβάνος 10, Μιτέλας 8, Φούντας 7, Γεροκώστας 6, Τσιούμπρης 6, Ραλλάκης2, Κατσαρός, Ραγιάς.

 

Βαθμολογία

1. Αργοναύτης Τριγλίας 4 2-0

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 4 2-0

3. Χαλκίδα 4 2-0

4. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 3 1-1

5. Μίλων 3 1-1

6. Ερμής Σχηματαρίου 3 1-1

7. Τα Φανάρια 3 1-1

8. Ένωση Ιλίου 3 1-1

9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 3 1-1

10. Χανιά 3 1-1

11. Άρης Θήβας 3 1-1

12. Αίαντας Αυλίδας 2 0-2

13. Πέρα 2 0-2

14. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 2 0-2

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Τα Φανάρια – ΑΟΚ Χανιά

Ένωση Ιλίου – Αρης Θήβας

Ερμής Σχηματαρίου – Πέρα

Αργοναύτης Τριγλίας – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΒΑΟΛ Χίου

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΑΚ Χαλκίδας

Αίαντας Αυλίδας – Μίλων

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.