Με πρώτο σκόρερ τον Κέβιν Πόρτερ Jr. οι Λος Άντζελες Κλίπερς νίκησαν τους Ντάλας Μάβερικς με 110-96 σε φιλικό αγώνα που έγινε τα ξημερώματα της Τρίτης στο Ίνγκλγουντ της Καλιφόρνια.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ που προσπαθεί να κάνει νέα αρχή στο ΝΒΑ, πρόλαβε να πετύχει 18 πόντους σε 19 λεπτά συμμετοχής με τους Κλίπερς.

Είχε 7/12 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 1/1 βολή, ενώ πήρε 5 ριμπάουντ και έδωσε 6 ασίστ, κάνοντας 3 κλεψίματα και 4 φάουλ.

Δείτε δύο εντυπωσιακές του φάσεις στα πιο κάτω video:

Τα βλέμματα ήταν στραμμένα και στον Κλέι Τόμπσον που έκανε το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ντάλας.

Χωρίς Ντόντσιτς και Ίρβινγκ πλάι του, όμως, ο πρώην παίκτης των Γουόριορς ήταν άστοχος, τελειώνοντας χωρίς πόντο, με 0/9 σουτ, τα 0/6 τρίποντα σε 21 λεπτά.

Ο Κουεντίν Γκράιμς ήταν πρώτος σκόρερ των Μάβερικς με 20 πόντους.

Για τους Κλίπερς επίσης, ο Τζέιμς Χάρντεν είχε 10 πόντους με 12 ασίστ, 13 πόντους ο Νόρμαν Πάουελ κι από 12 ο Ντέρικ Τζόουνς Jr. και ο Κάι Τζόουνς.