Γιούλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης (10-0) δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο αλλά νίκησε εύκολα με 79-68 την Φουενλαμπράδα (3-6), στο Wizink Center, για τη 10η αγωνιστική της Liga Endesa και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, όντας η μοναδική αήττητη ομάδα στο ισπανικό πρωτάθλημα!

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (33-40), όμως έκανε ένα επιμέρους 28-11 στο τρίτο δεκάλεπτο και έφτασε εύκολα σε μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα Ισπανίας.

Ρεάλ Μαδρίτης-Φουενλαμπράδα

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Τζέισι Κάρολ (18π. με 4/8 τρίποντα), Έντι Ταβάρες (12π., 9ρ., 5 τάπες), Αλμπέρτο Αμπάλντε (13π.), Φακούντο Καμπάτσο (13π.) και Τρέι Τόμπκινς (11π.), ενώ μοναδικός διψήφιος σκόρερ των ηττημένων και πρώτος του αγώνα ήταν ο Τριμπλ (23π.).

Ο Σέρχιο Γιούλ (βασική φωτό) τελείωσε τον αγώνα με 2 πόντους, 1/11 σουτ εντός παιδιάς και ranking -12, στο χειρότερο παιχνίδι της καριέρας του!!!

Για την 8η αγωνιστική της EuroLeague, η Ρεάλ Μαδρίτης (3-4) δοκιμάζεται στην έδρα του Ερυθρού Αστέρα (2-4), την ερχόμενη Παρασκευή (13/11, 20:00).

Τα δεκάλεπτα: 18-24, 33-40, 61-51, 79-68

Στο άλλο μεσημεριανό ματς της Κυριακής (8/11), η Τενερίφη λύγισε με 77-73 την Ρεάλ Μπέτις (Χουέρτας 19, Σερμαντίνι 15 – Ντογιέ 16π., 12ρ.)