Ο Άρης αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ το μεσημέρι της Κυριακής στο Nick Galis Hall για τη 13η αγωνιστική της Basket League.

Δείτε τα videos από το ντέρμπι της Basket League και της Θεσσαλονίκης:

(Η σελίδα ανανεώνεται)

Το Nick Galis Hall είναι ασφυκτικά γεμάτο, καθώς όπως ανακοίνωσε από νωρίς ο Άρης, εξαντλήθηκαν τα εισιτήρια.

Δείτε την εικόνα του Παλέ λίγο πριν από το τζάμπολ:

Με το τζάμπολ του αγώνα χιλιάδες χαρτάκια κάλυψαν κάθε σημείο του Nick Galis Hall σε μια εντυπωσιακή εικόνα!

Μέχρι να καθαρίσει ο αγωνιστικός χώρος και να αρχίσει πάλι ο αγώνας, απαιτήθηκαν 9 λεπτά.

Στις εξέδρες βρίσκεται και ο προπονητής της ομάδας ποδοσφαίρου του Άρη, Άλαν Πάρντιου, ο οποίος καταγράφει την ατμόσφαιρα με το κινητό του τηλέφωνο:

Δείτε ένα εντυπωσιακό κάρφωμα του Νέιτ Ρένφρο:

Ο Ισμαέλ Σανογκό είναι το σημείο αναφοράς του Άρη στην Α’ περίοδο (20-16 το σκορ) με 3/3 προσπάθειες:

Δείτε κι ένα εντυπωσιακό κάρφωμα του Χόρχλερ:

Ο Τζέι Ντι Νότε ήταν πολύ δραστήριος στη β’ περίοδο τόσο παραγωγικά (7 από τους 12 πόντους που είχε στο ημίχρονο) όσο και στην άμυνα. Αμέσως μετά από αυτήν τη φάση, όμως, χρεώθηκε με το τρίτο του φάουλ με 4:16 για την ανάπαυλα.

Ο κόσμος δεν ξέχασε τον αδικοχαμένο Άλκη Καμπανό. Υπενθυμίζεται ότι η 13η και η 14η αγωνιστική της Basket League είναι αφιερωμένες στη μνήμη του.

Το πάθος ήταν έντονο. Το μαρτυρά η στιγμή που ο Τολιόπουλος έπεσε άτσαλα πάνω στον Σάιμπερτ για να κλέψει την μπάλα στα 03:45 πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου.

Τρομερό κάρφωμα από τον Γκούντγουιν λίγο πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου.

Ιδανικό φινάλε τρίτης περιόδου για τον Άρη, με τον εκπληκτικό Νότε να πετυχαίνει buzzer-beater τρίποντο, να φτάνει τους 21 πόντους και να γράφει το 59-53.

Σπουδαία ασίστ του Φράνκε σε κομβικό σημείο, ο Ρένφρο κάρφωσε στη λήξη της επίθεσης, έφτασε τους 12 πόντους και έγραψε το 70-68.

Ο Νότε υπέγραψε μία τρομερή εμφάνιση, σκοράροντας από το… σπίτι του για το 77-68 εν μέσω αποθέωσης.