Λυκογιάννης

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Κολοσσό Ρόδου, το Σάββατο (11/2, 16:00) στο PAOK Sports Arena, για τη 16η αγωνιστική της Basket League.

Αυτό θα είναι το τελευταίο παιχνίδι του “Δικεφάλου” πριν από το Final-8 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Είναι ένα πολύ σημαντικό ματς για τον ΠΑΟΚ, με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον και την επιστροφή στις νίκες να είναι το βασικό ζητούμενο και για ψυχολογικούς λόγους, ενόψει των αγώνων που ακολουθούν για το Κύπελλο.

Το σημερινό πρόγραμμα της ομάδας ξεκίνησε με την ανάλυση του αντιπάλου με τη χρήση βίντεο και ολοκληρώθηκε με προπόνηση όπου δόθηκε έμφαση στην τακτική και με την συμμετοχή όλων των παικτών.

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Άρης Λυκογιάννης, αναφερόμενος στον αυριανό αγώνα με τον Κολοσσό τόνισε:

Είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για μας. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά και να μην έχουμε κανένα κενό διάστημα σε άμυνα και επίθεση.

Λάθη και ριμπάουντ είναι δύο τομείς που θα παίξουν πολύ σημαντικό ρόλο στην έκβαση αγώνα.

Με ενέργεια για 40 λεπτά, καθαρό μυαλό και σωστές επιλογές, μπορούμε να φτάσουμε στη νίκη”.