Μπάγερν Μονάχου

Η Μπάγερν Μονάχου πήρε μία δύσκολη νίκη επί του Ερυθρού Αστέρα στο Βελιγράδι με 78-76, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Euroleague.

Αν και ο Ερυθρός Αστέρας δεν άρχισε καλά τον αγώνα, σκοράροντας μόλις 10 πόντους στην πρώτη περίοδο, στη συνέχεια κατάφερε να επιβληθεί της Μπάγερν Μονάχου και να είναι μπροστά στο σκορ μέχρι την τέταρτη περίοδο.

Η τρίτη περίοδος έκλεισε στο 57-50, υπέρ των Σέρβων, αλλά οι Βαυαροί με κύριο εκφραστή των επιθέσεών τους τον Μπόλντγουιν (27 π.), μείωσαν τη διαφορά και πέρασαν μπροστά στο σκορ (68-70) με δίποντο του Λούτσιτς.

Οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και προσπάθησαν να μείνουν μέσα στην υπόθεση νίκη, με τον Λόιντ να πετυχαίνει ένα απίστευτο τρίποντο μπήκαν και πάλι μπροστά (71-70).

Βέβαια, η Μπάγερν έκανε ένα σερί 8-0 και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη, παρά το τρίποντο του Γουόλντεν στα τελευταία 2.9 δευτερόλεπτα.

Τα δεκάλεπτα: 10-15, 35-31, 57-50, 76-78