Για τον αγώνα της Τρίτης με τον Ολυμπιακό, μίλησαν, ο προπονητής της Αρμάνι Μιλάνο, Έτορε Μεσίνα και ο Ζακ ΛεΝτέι, στο επίσημο site της ιταλικής ομάδας, λίγο πριν από την προπόνηση της Δευτέρας.

Η ήττα της Αρμάνι Μιλάνο με 86-75 στο ΣΕΦ, ασφαλώς και υπάρχει στο μυαλό των Ιταλών.

Ο προπονητής της ιταλικής ομάδας, Έτορε Μεσίνα, δήλωσε:

“Αντιμετωπίζουμε μια πολύ καλή ομάδα, με πολλή δύναμη, μεγάλο βάθος, η οποία είναι εξαιρετικά οργανωμένη τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Εκεί, όπου έχει χτιστεί γύρω από τον Κώστα Σλούκα και τον Βασίλη Σπανούλη.

Η άμυνά μας στα pick n roll, ο έλεγχος των ριμπάουντ και η αποτελεσματικότητά μας στις αλλαγές τους στην άμυνα θα είναι τα καθοριστικά στοιχεία για να προσπαθήσουμε να κερδίσουμε τον αγώνα.

Ακόμα, βέβαια, δεν γνωρίζουμε εάν θα έχουν όλους τους παίκτες μας διαθέσιμους”.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Ζακ ΛέΝτέι είπε για τον αγώνα:

Αντιμετωπίζουμε μια σκληρή ομάδα η οποία μας νίκησε στην Ελλάδα, οπότε γνωρίζουμε πόσο επικίνδυνη είναι. Πρέπει να παίζουμε δυνατά για 40 λεπτά και να δείξουμε προσοχή σε κάθε λεπτομέρεια που μπορεί να αποβεί καθοριστική”.