Μόρναρ Μπαρ-Ηρακλής

Την ήττα με 88-65 γνώρισε ο Ηρακλής από την Μόρναρ Μπαρ σε εκτός έδρας αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική του FIBA Europe Cup.

Οι “κυανόλευκοι” δεν έπιασαν καλή απόδοση στο “Topolica Sports Hall”, στο ματς που έκανε το ντεμπούτο του ο Στέργιος Κουφός.

Συνεπώς, τρίτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες στον 5ο όμιλο της διοργάνωσης για τον Ηρακλή.

Ο αγώνας:

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο πρόβαλε αντίσταση ο Ηρακλής, ο οποίος μάλιστα πέτυχε υψηλό αριθμό πόντων.

Όμως, η άμυνά του δεν απέδιδε καλά, με αποτέλεσμα η Μόρναρ Μπαρ να πάει τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα στη β’ περίοδο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν αμυντικά, αλλά με μόλις 15 πόντους ενεργητικό, χαΐρι δεν θα μπορούσαν να δουν.

Κατά συνέπεια, η ήττα με κάτω τα χέρια ήρθε δικαιολογημένα.

Ντάγκλας και Κουζέλογλου σημείωσαν 16 και 11 πόντους αντίστοιχα για την ελληνική ομάδα, ενώ ο Γιάννης Αγραβάνης είχε 9 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Να σημειωθεί ότι αρκετοί φίλοι του Ηρακλή βρέθηκαν στο γήπεδο του Μαυροβουνίου, αλλά έφυγαν απογοητευμένοι.

Τα δεκάλεπτα: 25-24, 47-37, 69-52, 88-65