O ΠΑΟΚ νίκησε με 81-68 το Λαύριο στο κλειστό της Γλυφάδας, σε φιλικό αγώνα που έγινε την Κυριακή.

Μια μέρα μετά από το φιλικό στο Περιστέρι, ο ΠΑΟΚ mateco έδωσε το δεύτερο κατά σειρά στο διήμερό του στην Αθήνα.

Ο ΠΑΟΚ mateco προηγήθηκε 25-18  στο πρώτο δεκάλεπτο και διατήρησε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου (43-34).

Στο τρίτο δεκάλεπτο το Λαύριο ήταν πολύ καλό και με επιμέρους σκορ 23-11 προηγήθηκε με 57-54. Ο ΠΑΟΚ απάντησε με 9-0 σερί και έφτασε στη νίκη με διαφορά 13 πόντων.

Δεν αγωνίστηκε ο Τζαμούνι ΜακΝις που χτύπησε στο φιλικό με το Περιστέρι, όπως και οι Μαργαρίτης-Σχίζας.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 34-43,57-54, 68-81

ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT: Μουρ 13 (2), Καστανέντα 13 (3), Χέλεμς 10 (1), Καββαδάς 11, Δεϊμέζης, Γκρόμοβς, Ζάρας 14 (3), Θόρντον 3 (1), Σπρίντζιος, Οικονομόπουλος, Παπαδάκης 4, Τζόνσον.

ΠΑΟΚ mateco: Φλάτεν, Γκίλμορ 7 (1), Χάρισον 26 (4), Τσιακμάς 8 (2), Τσαϊρέλης 12, Φρίντρικσον 11 (1), Κωνσταντινίδης, Αρσενόπουλος 7 (1), Σκουλαριώτης, Σωτηρίου 4, Μπελιάουσκας 6 (1).