www.allstarbasket.gr

Η ΚΕΔ/ΕΟΚ όρισε τους διαιτητές στους αγώνες των Εθνικών Πρωταθλημάτων Γυναικών και Ανδρών που διεξάγονται το προσεχές Σαββατοκύριακο, 11 και 12 Δεκεμβρίου. 

Αναλυτικά:

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

 

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Λευκάδας Λόρτος-Τσιαπλής-Τσάνταλη (Τζιμογιάννης)

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΠΑΟΚ Σκαλτσής-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Ντάβαρης)

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

Ο αγώνας Ολυμπιακός-Χανιά μετατέθηκε για τις 5 Ιανουαρίου 2022.

Διαιτητές θα είναι Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος-Ελ Ανύ

Ο αγώνας Εσπερίδες Καλλιθέας-Ελευθερία Μοσχάτου μετατέθηκε για τις 22/12 λόγω κρουσμάτων στη φιλοξενούμενη ομάδα.

Διαιτητές ορίστηκαν οι Ζιώγας-Φραγκούλη-Χρηστίδης Π. (Παυλόπουλος)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

1ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Αιγέας Χίου Λάμπος-Λιαρομμάτης (Αλετράς)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Τρίπολης 13.00 Άμιλλα 2000-Άρις Καλαμάτας Χρόνης-Καψιώχας (Κουκάκης)

Α’ Ηλιούπολης 13.00 Ηλιούπολη-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί Λιόνας-Πλέγας (Ζώης)

Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Φοίνιξ Πειραιά Γεωργόπουλος-Αντωνέλου (Παππάς)

3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Θησέας Παναγιούδας Σάλτας-Τσαούση (Κουλούρης)

2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Ζωγράφου 17.30 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πρωτέας Βούλας Πετράκης Ιωάν.-Βαγγάλης (Τζουβάρας)

Κω 17.30 Ιπποκράτης Κω-Αγ. Παρασκευή Φάκαρος-Ασλανίδης (Πλατέλλα)

Υμηττού 18.30 Αμύντας-Αθηναϊκός Τερζής-Παπαδόπουλος Ανδρ. (Ελευθεριάδης Γ.)

Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΚ Περιστερίου Κουλουμπαρίτσης-Αναστασόπουλος (Κυριόγλου)

ΔΑΠΠΟΣ 13.00 Σαντορίνη-Τερψιθέα Περδετζόγλου-Μπαράκου (Παπαδημητρόπουλος)

3ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Ν. Ρύσιου 14.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Αργοναύτες Αγρινίου Γιαννούλης-Λυτροσυγκούνης (Αργυρού)

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Πτ. Χρυσάφης-Κωνσταντινέλλης (Βάτσιος)

Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρισας-ΑΓΕ Πιερίας Δολγυρας-Αβραμίδου (Αγορογιάννης)

4ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Ιερισσού 14.00 Ιερισσός 99-Απόλλων Καλαμαριάς Φίλλιος-Αναστασιάδης Γ. (Ιωαννίδου)

ΜΕΝΤ 14.30 ΜΕΝΤ-Άρης Ντόντης-Αθανασιάδης Αθ. (Μηλιάρας)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Πυλαία Κανελλίδης-Μιχέλη Ευ. (Σακελλαρίου)

Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καβάλας Κώνης-Καρυπίδης (Δραγκίογλου)

Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Ηρακλής Κλεπουσνιώτου-Μιχέλης Θεμ. (Αστρεινίδης)

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Κόροιβος Πουρσανίδης Κ.-Γερακίνης-Ξέρας (Στουπίδης)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Αμύντας Λουλουδιάδης-Καρακώστας-Δολγύρας (Δροσόπουλος)

Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Αγρίνιο Αναστόπουλος-Νάστος-Ρίζος (Ελένης)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Πανερυθραϊκός Θεοδωρόπουλος-Ασλανίδης-Τεφτίκης (Ντίνος)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Παγκράτι Τσαχάκης-Σπυρόπουλος-Φασόλης (Κουλούρης)

Χρ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δ.-Φίλιππος Βέρ. Λιότσιος-Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος (Διμπινούδης)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Μεσολογγίου 15.00 Χαρ. Τρικούπης-Καρδίτσα Καλδίρης-Κωνσταντινόπουλος-Μηλαπίδης (Πατσαντζόπουλος)

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

1ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Τ. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Αργοναύτης Τρ. Καλογερόπουλος Φ.-Σιδέρης-Τζίμης (Δραμεσιώτης)

Π. Σαλπέας 18.00 Εθνικός-Πεντέλη Ουσταμπασίδης-Σπυρόπουλος-Χρηστίδης Π. (Τεφτίκης)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Ένωση Ιλίου Παπαφωτίου-Γρίβα-Παπαδόπουλος Χ. (Τηγάνης)

Δ. Βικέλας 21.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΝΕΟ Ληξουρίου Ξυλάς-Καραμπιτσάκος-Αγγελής (Ορφανός)

Απ. Κόντος 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΚΑΟ Κορίνθου Καρακάσης-Λογοθέτης-Ελ-Ανύ (Άκελ)

Παπάγου 13.30 Παπάγου-ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια» Χαλαμπαλάκης-Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης (Μωϋσιάδης)

2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Δούκας Καρακωνσταντόπουλος-Χρηστίδης Ηλ.-Αντωνιάδης (Ζερδεβάς)

Νίκαιας «Ο Πλάτων» 13.30 Άρης Νίκαιας-Μανδραϊκός Στρέμπας-Ορφανός Ιορ.-Γεράνιος (Βαμβακάς)

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-ΝΕ Μεγαρίδος Κατραχούρας-Τηγάνης-Κουκουλεκίδης Β. (Μαγγανάς)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Κονταράτος-Κούλης Χ.-Χριστοδουλάκης (Λιμνιάτης)

Κλαδισού 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Π. Φάληρο Αναστασίου-Σκανδαλάκης-Χατζημάρκος (Πετράκης)

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Αιγάλεω Καραβίτης-Αποστολίδης Β.-Ναστούλης (Μπουρνάς)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Ραχιώτης-Λαζόγκα-Αυγερινός (Ηπιώτης)

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου (εξ αναβολής)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 19.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλυσιακός Ουσταμπασίδης-Χριστοδουλάκης-Λεβεντάκος (Ζώης)

3ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρ.-Ιωάννινα ΣΚ Θεοδώρου-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Γκαρτζονίκας)

Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρ.-Νίκη Βόλου Τσιρτσιμάλης-Ντόγκας-Σαρακενίδης (Χλωρός)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ολυμπιακός Β. Τσαχάκης-Φασόλης-Τεφτίκης (Κοτσίμπος)

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Δόξα Λευκάδας Γερακίνης-Καρακώστας-Ξέρας (Βόντζας)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ερμής Σχηματαρίου Λόρτος-Τσιαπλής-Τσάνταλη (Σταμάτης Φιλ.)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Αναγέννηση Καρδίτσας Παπαθανασίου Στ.-Παπαθανασίου Κ.-Κολοκυθάς (Ντόγκας)

4ος Όμιλος (10η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεβρίου

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικού-Λεύκιππος Ξ. Ελευθεριάδης-Τζιοπάνος Γ.-Ζαχαριάδης (Τοζακίδης)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Κομοτηνή Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.-Νέδογλου (Τζιοπάνος Ι.)

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου Κοϊμτζόγλου-Αφραγιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος (Φωτιάδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Γέφυρα Πουρσανίδης Κ.-Λουλουδιάδης-Αναστασιάδης Β. (Πολυχρονίδης)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Πανσερραϊκός Πράττος-Δέλλας-Τσαρδούλιας (Θωμόπουλος)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ευκαρπία Εκίζογλου-Χατζημπαλίδης-Λαδάς (Μανιός)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

1ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Παναχαϊκής 14.00 Παναχαϊκή-Εργοτέλης Μπούκας-Γαραντζιώτης (Κοκορδάτος)

Βενετόκλειο 15.00 Διαγόρας Ρόδου-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς Αδαμόπουλος-Εφραιμίδης (Ξάνθος)

Τέντα 17.00 ΣΚ Καλαμάτα-ΣΔΥ Τρίπολης Χρόνης-Καψιώχας (Γιαλικάρης)

Αιγίου 17.00 Ήφαιστος Αχιλλέας-Γλαύκος Κηπώσης-Τζιμινίδης (Πίγκας)

Παν. Αλεξιώτισσας 17.00 Αίολος Αγυιάς-ΑΣΣ Αμαλιάδας Μαρτινάκος-Παπαγεωργίου Δημ. (Παπαδόπουλος Γ.)

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου (εξ αναβολής)

Γλαύκου 18.00 Γλαύκος-Παναχαϊκή Καρπάνος-Λογοθέτης (Μάρκου)

2ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Μυτιλήνης 16.00 Παπάδος Γέρας-Πορφύρας Κοντίλης-Πουλάκης (Τσεκούρας)

Ιστιαίας 20.00 Τελεθριακός-ΦΟ Βροντάδου Κοτσίρης-Δημουλάς (Κάλφα)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Δάφνη Ζιώγας-Λεβεντάκος (Αναστασίου)

Διώνης 17.00 Πικέρμι-Ίκαρος Καλλιθέας Θεοδωρόπουλος-Κούλης Κ. (Φαλούκας)

Χίου 16.00 Βούρειος ΑΟΛ-Μίλων Μαρίγλη-Ανδρεόπουλος (Μάρης)

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου (εξ αναβολής)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Κορωπί Μαρτινάκος-Κοτσίρης (Δραμεσιώτης)

3ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Γ. Γαλανόπουλος 17.00 Ποσειδών Λουτρακίου-Πεύκη Μπακετέα-Τζουβάλης (Μαυρατζάς)

Βυζαντινός 17.00 Πέρα-Ερμιονίδα Λιόνας-Πλέγας (Σταματόπουλος)

Ν. Πέρκιζας 17.00 Χαλάνδρι-Ελευθερία Μοσχάτου Τσάτσης-Σπυρλιδάκης (Παπαδόπουλος Στ.)

Π. Χανιώτη 13.30 Μύκονος-Νίκη Αμαρουσίου Ραπτογιάννης-Ροδόπουλος (Κουνάνης)

Κοντόπευκου 12.00 ΚΑΠ-Τήρων Αγ. Θεοδώρων Τσαϊρίδης-Τσατταλιού (Ζερβούδης) / ΑΝΑΒΟΛΗ, 12/1, 19.00

4ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Αγριάς 18.00 Αγριά-Τρίκαλα Ζαχαρής-Καντερές (Μηναρετζόπουλος)

Σοφάδων 17.00 Σοφάδες-Σπάρτακος Ιωαννίνων Αγραφιώτης Β.-Γιατρόπουλος (Μάνασης)

Αερογέφυρας 17.00 Αγρίνιο-Αχέρων Καναλακίου Καμήτσος-Κωστής (Πατσαντζόπουλος)

Ι. Πατάκης (Νίκ.) 17.00 Νίκαια 2012-Αναγέννησις Λαμίας Δολγύρας-Αβραμίδου (Βαρνάς)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Αμπελώνα 1986 Χρυσάφης-Κωνσταντινέλλης (Τσιργούλας)

5ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Γαλάζιοι ΚΟΘ Ντόντης-Αθανασιάδης Αθ. (Δέλλας)

Βικέλας 17.00 Βέροια-Ναύαρχος Βότσης Λυγούρας-Αναστασιάδης Π. (Παπαδόπουλος Θεοφ.)

Έλλη Μυστακίδου 17.00 Ίκαροι Γιαννιτσών-Αετοί Βέροιας Παπαπέτρου-Βινής (Παραλυκίδης)

Αριδαίας 17.00 Αριδαία-ΔΕΚΑ Μπουγλός Ι.-Σταμπουλής (Καλότσης)

Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-Καστοριά Ηλιόπουλος-Ντίγκο (Πλεξίδας)

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου (εξ αναβολής)

Βικέλας 19.00 Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Παπαθανασίου Κ.-Κώνης (Παπαδόπουλος Θεοφ.)

6ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

Ξάνθης 17.00 Αρίων Ξ.-Απόλλων Καλ.  Παπαδόπουλος Γρ.-Χάνος (Σαλικίδης)

Κραχτίδη 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Βυζαντινός ΑΟ Κώνης-Καρυπίδης (Στουπίδης)

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη-Γαλάτιστα Γιαννούλης-Λυτροσυγκούνης (Κασαπίδης)

Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-Ζέφυρος 02 Κλεπουσνιώτου-Μιχέλης Θεμ. (Σιμητόπουλος Ι.)

Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιων.-Ασπίς Ξάνθης Τοπαλίδης-Ράπτης (Παπαδόπουλος Ι.)

ΠροηγούμενοΤζέιμς Κέλι: Τρίτη σερί φορά Stoiximan MVP με… απλησίαστο μέσο όρο! (pic)
ΕπόμενοΕΟΚ: Το ευχαριστώ στη Θεσσαλονίκη για τη μεγάλη αγκαλιά στην Εθνική

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.