Τρεις ομάδες συνέχισαν αήττητες στη Γ’ Εθνική κατηγορία, καθώς η Μεγαρίδα κέρδισε τον Ιωνικό Ν.Φ. (83-78), το Αιγάλεω την Ακράτα (78-72) και ο ΟΦΗ το Δειλινό (80-62).

Δείτε όλα τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική και στους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής.

1ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα – Πέρα 72-76

Αχαγιά – Έσπερος Πατρών 74-64

Ηλυσιακός – Κηφισιά 88-83

Αιγάλεω – Ακράτα 78-72

Μεγαρίδα – Ιωνικός ΝΦ 83-78

Κεραυνός Αιγίου – Λέοντας 61-54

Ληξούρι – Άρης Νικαίας (ανεβλήθη)

 

ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

Καλαμάτα – Πέρα 72-76

Δεκάλεπτα: 26-15, 31-38, 49-55, 72-76

Διαιτητές: Λεκατσάς, Μαρινάκης

ΣΚ Καλαμάτα (Κούτρης): Μιχόπουλος 9(3), Μπάκας 10, Γκοντόπουλος 30(4), Πέζος 4, Γιαννουκάκης 7(1), Καλογερόπουλος 6, Κοντίβας, Γιαννακόπουλος 6, Σιδέρης.

Πέρα (Γκαναβίας): Παπάζης 1, Τσολάκης 18(1), Σωτηράκης 13, Ντιφαντής 4, Πιτούλης 5, Χολέβας 6(2), Θεολογίτης 10(2), Τσιρόπουλος 6(2), Βαρδάλος 4(1), Παπατζόπουλος 4, Πεταλάς, Αναστασιάδης.

Μεγαρίδα – Ιωνικός ΝΦ 83-78

Δεκάλεπτα: 17-32, 43-45, 63-59, 83-78

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αποστολίδης

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας, Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 6(1), Παλαιοχωρίτης 15(3), Ζακυνθινός 11, Μπαλάφας 17(3), Στεφάνου 2, Βούρτσης, Μαλούκος 13, Θέος 12(1), Παπασπύρος.

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 2, Άρχος, Παπαπέτρος 2, Γρύλλης 13(3), Κουμουνδούρος, Πέττας 22(2), Μουμπάρακ 7(1), Μαλτέζος, Γκίνης 18(5), Κουλούρης 2, Κατιάκος 12, Χριστόδουλος.

Κεραυνός Αιγίου – Λέοντας 61-54

Δεκάλεπτα: 26-13, 41-23, 52-49, 61-54

Διαιτητές: Ντάνος, Καββαδάς

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Αγγελόπουλος 15(2), Κουκουλομάτης 8(2), Μούκας 18(2), Μπεκρής 8, Δημόπουλος 3, Τζελέπης 2, Λυμπερέας 7, Μπιτσάκος, Ράπτης.

Λέοντας (Κόλλιας): Σταυριανόπουλος 5, Μακρής 18(4), Πασπαλάς 4, Μπαλτζής 14(3), Κουρούπης 1, Βασιλόπουλος 5, Αμπαδιωτάκης 2, Σβερκούνος 4, Ντόρμπαρης 1.

Αχαγιά – Έσπερος Πατρών 74-64

Δεκάλεπτα: 20-22, 34-42, 54-51, 74-64

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Ασλανίδης

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 17 (1), Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 10, Ταρνάρης 1, Οικονομόπουλος 18, Κάλλης, Τσάμης 11 (2), Δ. Λυμπέρης 12 (3), Μακρής 5.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 17 (3), Βεργανελάκης 1, Ζαφείρης 12 (2), Ροκανάς 11(3), Καλογιάννης, Κατσαβόπουλος 2, Δούρος 5, Μπαρδάκας 4, Βύρλας 12.

Βαθμολογία

  1. Μεγαρίδα 10
  2. Αιγάλεω 10
  3. Ιωνικός ΝΦ 9
  4. Αχαγιά 9
  5. Κηφισιά 8
  6. Κεραυνός Αιγίου 7
  7. Ακράτα 7
  8. Λέοντας 7
  9. Ηλυσιακός 7
  10. Πέρα 7
  11. Ληξούρι 6 *
  12. Έσπερος Πατρών 6
  13. Καλαμάτα 5
  14. Άρης Νικαίας 4 *

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (6η, 25/11):

Εσπερος Πατρών – Καλαμάτα

Κηφισιά – Αχαγιά

Αρης Νικαίας – Ηλυσιακός

Ακράτα – Ληξούρι

Αιγάλεω – Μεγάριδα

Πέρα – Κεραυνός Αιγίου

Λέοντας – Ιωνικός ΝΦ

 

2ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΠ – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 79-86

ΟΦΗ – Δειλινό 80-62

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ερμής Σχηματαρίου 59-65

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Κορωπί 62-67

Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-77

ΒΑΟΛ Χίου – Άρης Θήβας 88-71

Καλλιθέα – Λοκρός Αταλάντης 51-62

 

ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ερμής Σχηματαρίου 59-65

Δεκάλεπτα: 18-22, 32-38, 45-50, 59-65

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Λεβεντάκος

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Ανέστης, Σταμάτης 15(3), Γιαννακοδήμος 2, Μακρυνιώτης, Μοσώρας 3(1), Μούκας 5(1), Μιχαλόπουλος 11, Διαμαντόπουλος 12(1), Αντωνούσος, Μπάζιος 11)1).

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 7(1), Γκρινιάρης 27(1), Κώνστας, Φλώτσιος 2, Μαράντος 9, Τσαπρούνης 10, Εζιάκα 3, Γιανναλέτσος 5(1), Μεϊντάνης, Κουτής.

ΟΦΗ – Δειλινό 80-62

Δεκάλεπτα: 24-18, 45-33, 64-44, 80-62

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Σκανδαλάκης

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 8(1), Κριθινάκης 3(1), Αντωνόπουλος 2, Τσεκιρτζόγλου 12(3), Τσιλόγλου, Καρλάφτης 5(1), Αγαπιάδης 5(1), Πετράκης 11, Μπουμπάρης 17, Καμπάκας, Καραλής 4, Πάλλης 13.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 10(2), Μπορμπίδης 9(1), Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς, Λεφής 5(1), Γρύλλης 10(2), Εκίζογλου 3(1), Κυρίτση 4, Γκουτσίδης, Σπηλιόπουλος 4, Χασάπης 15(3).

Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-77

Δεκάλεπτα: 20-15, 34-38, 48-57, 73-77

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Βελέντζας

Μελίσσια (Δάγλας, Μπάρτζος): Κυπαρίσης 6, Στεργίου 11(3), Γεραμάνης, Οικονομόπουλος 17, Πολιτόπουλος, Ζήρος 1, Τρίχας, Καραχάλιος 26(1), Καραβανάς 12.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας, Αποστολόπουλος): Παλλαντζάς 7(2), Γκόντουιν 4, Ζαρμακούπης 20, Δρίβας 11(2), Σπανός 23(5), Κανελλόπουλος 6, Βαρνάβας 4, Οκεκουοιιεν, Δήμου 2.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Κορωπί 62-67

Διαιτητές: Ζιώγας, Κούλης

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 5, Χωματάς 7(1), Τσίρος 15(3), Σιγκούνας 6, Γαλιατσάτος, Σιλιτζίρης 9(1), Σταμέλος2, Ζερβός 10, Σβαρνάς 8(1), Κορομηλάς.

Κορωπί (Κακιούζης): Καμαρινός 5(1), Τζακισβίλι 2, Σβορώνος 10(2), Αγόρης 19(1), Καραδολάμης 22(1), Μερκούρης, Κουτουφάς 9(1), Παπαδημητρίου, Χρονόπουλος.

Καλλιθέα – Λοκρός Αταλάντης 51-62

Δεκάλεπτα: 12-13, 21-38, 36-50, 51-62

Διαιτητές: Αυγερινός, Τηγάνης

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 2, Τσακίρης 10(1), Παναγιωταράκος 6, Γυφτάκης, Μπιλλιάς, Παρδακάς 15(3), Κανύχης 7, Μήτσης, Σκορδάλης 6(1), Εκινέ 5.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 19(5), Κετεμά, Κεχρής 2, Πασσάς 2, Παπαηλίου, Μάτος Αν. 13, Μάτος Αγγ. 25(4), Δουρούκης, Ψάλτου 1.

ΚΑΠ – Χαλκίδα 79-86

Δεκάλεπτα: 23-19, 39-39, 51-63, 79-86

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ξυλά

ΚΑΠ (Κακαλιάς, Γαρδέλης): Μόκκας 5(1), Βενιτουράκης 3(1), Χανιάς, Βαφιάς 4, Χρονόπουλος 20(1), Φασιανός 2, Μαυροειδάκος 20, Παπανίκος, Τσιρίμπασης, Γαρδέλης, Τσαμπής 17, Καρυπίδης 8.

Χαλκίδα (Δεμέναγας): Θεοδωράκος Β., Κουτσόγιαννης 4(1), Σέττος 14(1), Μπάλας, Θεοδωράκος Π. 3, Ξιούρας 15(2), Μανταλβάνος 4, Μανιάτης 15 (3), Γκιζόγιαννης 21 (2), Λουκάς, Γεωργουσόπουλος 10.

ΒΑΟΛ Χίου – Άρης Θήβας 88-71

Δεκάλεπτα: 21-11, 36-24. 62-46, 88-71

Διαιτητές: Ροδίτης, Γεράνιος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 14, Σερέπας 1, Ανδρουλάκης 6, Σουλίκας 16(1), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 12, Καραφαντής, Τσουρής 9(1), Κουϊμτζής 8, Τροβάς 5, Σουλινάρης 4, Κωνσταντινάκος 13(3).

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 13, Μελετίου 1, Ματσαγγούρας 1, Γκόλιας 9(2), Καδηγιαννόπουλος 2, Παναγιωτίδης 7, Καλεμτζάκης 11(3), Κουμπές, Δαχρετζής 7, Ντέντα 12, Πανδής.

Βαθμολογία

  1. ΟΦΗ 10
  2. ΕΦΑΟΖ 9
  3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 9
  4. Μελίσσια 9
  5. Λοκρός Αταλάντης 8
  6. ΒΑΟΛ Χίου 8
  7. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 8
  8. Κορωπί 7
  9. ΚΑΠ 7
  10. Ερμής Σχηματαρίου 7
  11. Άρης Θήβας 6
  12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 6
  13. Καλλιθέα 6
  14. Δειλινό 5

Επόμενη  αγωνιστική (6η, 25/11)

Δειλινό – ΚΑΠ

Ερμής Σχηματαρίου – ΟΦΗ

Κορωπί – Ικαρος Νέας Σμύρνης

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

Μελίσσια – ΒΑΟΛ Χίου

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Καλλιθέα

Λοκρός Αταλάντης – Αρης Θήβας

 

3ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου 58-49

ΑΟ Καλαμπάκας-Μαντουλίδης 71-73

ΓΑΣ Μελίκης-Ολυμπιακός Βόλου 78-73

Δόξα Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα 78-66

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ικαροι Τρικάλων (αναβλήθηκε)

Τιτάνες Παλαμά-Πρωτέας Γρεβενών (αναβλήθηκε)

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Καλαμπάκα-Μαντουλίδης 71-73

Δεκάλεπτα: 25-13, 40-33, 55-50, 71-73

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Μασάδης 3(1), Μπαλωμένος, Ούτος,  Σπανός, Γαϊτανίδης 12(3), Παουλεάνου 4, Σούλκο 5(1), Στούκας 5(1), Γκάτζιας 18(1), Τούλας, Παπακώστας 24(2), Κιουρτζίδης.

Μαντουλίδης (Νικολαῒδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαῒδης 26(3), Τάκης, Μπέλλος 2, Ρεφατλλάρι 12(4), Γκαντίδης, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 22(3), Φόρογλου 7(1), Λαγός, Μαλανδρής 2, Κεραμάρης, Σίμογλου.

ΑΟΚ Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου 58-49

Δεκάλεπτα: 10-9, 23-22, 38-40, 58-49

Διαιτητές: Γαζέτας-Τζιοπάνος Γ.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης) : Καραθανάσης, Στοϊτσης 10(2), Γκανάς, Βλάχος 11(2), Μαυρίδης 15(3), Καραδήσογλου 2, Κασαμπαλής 9, Ιωαννίδης 2, Χατζηλαμπρινός 9, Χαραλαμπίδης.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 9(2), Ημερίδης 17(1), Μαρκόπουλος, Αθανασίου, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 8(2), Ζωιτσούδης, Τσελέκης 2, Σιδηρόπουλος 7, Κουτούλας 6(2).

Δόξα Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα 78-66         

Δεκάλεπτα: 18-8, 41-16, 59-38, 78-66

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 13(3), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 11(1), Τσιαβές 16(2), Βαγενάς 11(1), Γεωργάκης, Μακρόπουλος 4, Γερονάτσιος, Βλαχάκης, Τριχόπουλος 16(3), Ζαμπάκης 7(1), Κελάριου.

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 8, Πανάρας 6, Tσίρμπας 2, Πρέντζας 10(1), Kαραγκιολίδης 13(1), Mάντζιος Π. 2, Mάντζιος Δ. 4, Πάτρας 17, Πανταζής 2, Πιστιόλης, Γιωτάκης 2.

ΓΑΣ Μελίκη-Ολυμπιακός Βόλου  78-73

Δεκάλεπτα: 21-16, 32-37, 55-56, 78-73

Διαιτητές: Σιταρίδης-Δέλλας

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 14(2), Μαυρίδης Β. 12(1), Κυριακού 3(1), Καποδίστριας, Λέφας 7, Μαγαλιός, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 16(3), Κοτζαμπάσης 16(3), Λαπατούρας 10, Ρογγότης.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 3(1), Ιλτσογλου 11, Κυριακόπουλος 8, Μπόγδανος 24(1), Αγγελακόπουλος, Μουστάκας, Μπράμι, Μπουσκολίτης 12(2), Σκαμάγκας 5(1), Αναστασόπουλος 8, Χαρχαρής, Λουλούδης 2.

Βαθμολογία

  1. ΠΑΣ Γιάννινα 9
  2. Δόξα Λευκάδας 8
  3. Μαντουλίδης 8
  4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 7
  5. Εύαθλος Πολυκάστρου 7
  6. ΓΑΣ Μελίκης 7
  7. Πρωτέας Γρεβενών 6
  8. ΑΟΚ Βέροιας 6
  9. Τιτάνες Παλαμά 6
  10. Ολυμπιακός Βόλου 6
  11. ΑΟ Καλαμπάκας 5
  12. Νικόπολη Πρέβεζας 5
  13. Ικαροι Τρικάλων 4

*Δόξα Λευκάδας, ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΑΟΚ Βέροιας, Τιτάνες Παλαμά και Νικόπολη Πρέβεζας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Πρωτέας Γρεβενών και Ικαροι Τρικάλων δύο.

Επόμενη αγωνιστική (6η, 25/11)

Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Καλαμπάκας

Ικαροι Τρικάλων-ΓΑΣ Μελίκης

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Εύαθλος Πολυκάστρου-Δόξα Λευκάδας

ΠΑΣ Γιάννινα-Νικόπολη Πρέβεζας

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

 

4ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Μακαμπή 86-76

Αστέρας Σίνδου-Ασπίδα Ξάνθης  49-69

ΑΟ Πολυγύρου-ΔΕΚΑ 80-68

ΒΑΟ-ΠΟ Νέων Μουδανιών 85-62

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου  79-63

Ζέφυρος-Λεύκιπος Ξάνθης  72-63

ΠΣ Ευκαρπίας-Απόλλων Καλαμαριάς 103-68

 

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ – ΠΟ Νέων Μουδανιών 85-62

Δεκάλεπτα: 19-20, 46-31, 61-46, 86-62

Διαιτητές:  Γιαννούλης Αν., Νέδογλου

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Μπαγκντασαριάν 12, Πετρίδης 11, Τζουβάρας 11(3), Ζησόπουλος 5, Ταζόπουλος 1, Χότζα 7, Μαδεμλής 15(1), Πισιώτης 6, Βουνάκης 2, Γιαννούλης 3, Πυδαράκης 7, Καδηγιαννάκης 5.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος, Τσοπουρίδης): Ψαρράς, Κασσανανώλης, Φιλοξενίδης 11, Τσιγγελίδης 2, Τεζετζίδης 2, Κουτζούχας 11, Ευγενείου 2, Τσοπουρίδης 7, Ζάχαρης 13, Τογανίδης 4, Θαλασσινός 10(1), Καρατζίδης.

Βαθμολογία

  1. ΠΣ Ευκαρπίας 9
  2. ΜΕΝΤ 9
  3. ΑΟ Πολυγύρου 9
  4. Αίας Ευόσμου 8
  5. ΒΑΟ 8
  6. ΓΑΣ Κομοτηνή 8
  7. ΔΕΚΑ 8
  8. Ασπίδα Ξάνθης 8
  9. Απόλλων Καλαμαριάς 8
  10. Ζέφυρος 7
  11. Μακαμπή 7
  12. Λεύκιπος Ξάνθης 6
  13. Αστέρας Σίνδου 5
  14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 5

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 25/11)

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ

ΔΕΚΑ-Αστέρας Σίνδου

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΑΟ Πολυγύρου

Αίας Ευόσμου-ΒΑΟ

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ζέφυρος

Μακαμπή-ΠΣ Ευκαρπίας

Απόλλων Καλαμαριάς-Λεύκιπος Ξάνθης

ΠροηγούμενοΜε σούπερ Μαρκ Γκασόλ, το Μέμφις 100-87 στην Μινεσότα ! (video)
ΕπόμενοΔιαστημικός ΛεΜπρον , εύκολα οι Λέικερς 113-97 τους Χιτ (videos)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.