www.allstarbasket.gr

Με τους αγώνες της Α1 και Α2 κατηγορίας, συνεχίστηκε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα μπάσκετ με Αμαξίδιο που διοργανώνει η ΟΣΕΚΑ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τιμητική τους στην 4η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας. Ο Μέγας Αλέξανδρος πέρασε από την Κρήτη κι ο Άτλας έφυγε με το «διπλό» από τη Θεσσαλονίκη.

Ο αγώνας Παναθηναϊκός ΑμεΑ-ΓΣ Δωδεκάνησος κατακυρώθηκε στον Παναθηναϊκό. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ηράκλειο – Μέγας Αλέξανδρος 31-82

Διαιτητές: Ξυλάς – Αρτεμάκη.
Τα δεκάλεπτα: 08-22, 16-42, 21-58, 31-82.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Κυριακούδη) : Γαστεράτος, Χουρδάκης, Τζωρμπατζάκης, Μαράκης, Κοκκινάκης, Σέβτσοβ 4, Παπαδάκης Γ. 6, Σταματάκης 14, Στυλιανακάκης 5, Ψαράκης 2.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Χατζηζωγίδου): Διμπιτούζης Α. 10, Ζακχέρι 8, Βάσσης 10, Τσίλης 20, Δίτσης 26, Διμπιτούζης Π. 8.

Άρης – Άτλας 33-57

Διαιτητές: Αθανασόπουλος – Πράττος.
Τα δεκάλεπτα: 05-15, 15-29, 26-36, 33-57.

ΑΡΗΣ (Κοντός – Αποστόλου): Βαρυτμίδης, Καλογιάννης 2, Παντελίδης 4, Κεφαλάς 3 (1), Χρυσοβέργης, Τσιντάρης 16, Οικονόμου 2, Συμεωνίδης 3, Καραδήμος 3.
ΑΤΛΑΣ (Μελεούνης): Ζώης 1, Λεγάκης, Ντομγκιόνι 9, Ράσα 15, Γκατζαράι 6, Χριστοδούλου 17, Κωνσταντινόπουλος 9 (1).

● Παναθηναϊκός – Δωδεκάνησος 20-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΕΠΙΘΕΣΗ-ΑΜΥΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΘΜΟΙ
 

ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑμεΑ

 

4

 

4

 

0

 

223-103

 

120

 

8

 

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 1994

 

4

 

3

 

1

 

272-171

 

101

 

7

 

ΓΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ

 

4

 

3

 

1

 

194-142

 

52

 

6

 

ΑΤΛΑΣ

 

4

 

1

 

3

 

163-214

 

-51

 

5

 

ΑΣΚΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

 

4

 

1

 

3

 

137-260

 

-123

 

5

 

ΑΣΑΘ ΑΡΗΣ

 

4

 

0

 

4

 

148-247

 

-99

 

4

-Το σωματείο ΓΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ έχει έναν (1) μηδενισμό

 

OI 10 ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΣΙΛΗΣ Α.Σ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ’94 89 (1)
ΜΠΛΕΡ Α.Ο. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑμεΑ 76(2)
ΧΑΜΑΝΤΙΝ Γ.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ 68(1)
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Α.Σ. ΑΤΛΑΣ 64
ΔΙΤΣΗΣ Α.Σ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ’94 61
ΔΙΜΠΙΤΟΥΖΗΣ Π. Α.Σ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ’94 57(2)
ΣΑΝΖ ΛΟΝΤΟΝΟ Α.Ο. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑμεΑ 48
ΓΚΙΟΥΡΚΑΝ Γ.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ 48
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΣΑΘ ΑΡΗΣ 36
ΨΑΡΑΚΗΣ Α.Σ.Κ.Α ΗΡΑΚΛΕΙΟ 35

 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

Στην πρώτη αγωνιστική μέρα του 2022, στην Α2 Κατηγορία ΠανσερραϊκόςΗρόδικος και Αργοναύτες πήραν τους βαθμούς στον Βόρειο Όμιλο, ενώ στον Νότιο ο ΠΑΣΚΑ και ο Ήφαιστος ξεκίνησαν προσθέτοντας από μία νίκη στο ενεργητικό τους.

www.allstarbasket.grΑναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Βόρειος Όμιλος

Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ 50-28

Διαιτητές: Στούμπος – Τσαπόγα.
Τα δεκάλεπτα: 10-02, 24-15, 36-26, 50-28.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Καρυοφυλακη): Γκουτζουρέλας 14, Βαφειάδης 2, Γέργος 12, Βαβούρης 4, Γκόγκας 10, Δαμάσκος 8, Κατσούρας, Γκέρης, Κανακάρης.
ΧΑΝΘ (Μητριτζίκης): Σκαλιστής 11, Μαυρίκης 2, Ανατολίτης Κ. 15, Ραπάι, Σερέτης, Ανατολίτης Δ., Κατσαρώνας Γ., Κατσαρώνας Α.

Αστέρας Τρικάλων – Ηρόδικος 28-73

Διαιτητές: Φασούλας – Δημοβέλης.
Τα δεκάλεπτα: 7-14, 20-26, 24-46, 28-73.

Γ.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ (Φιλίππου X.): Χατζής 9, Φιλίππου 11, Μανώλης 4, Λεοντάρης 2, Καλαϊτζίδης, Ζησόπουλος 2.
ΗΡΟΔΙΚΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Γιώρας): Γκατζή 15, Σαπρανίδης 2, Λεχούδης Κ. 26, Μιμίκος 18, Παπαδόπουλος Γ. 12 (1), Αβραμίδης.

● Καβάλα – Αργοναύτες Βόλου 0-20.

Νότιος Όμιλος

ΠΑΣΚΑ – Μαρούσι 65-39

Διαιτητές: Ζακεστίδης – Σκαλτσής.
Τα δεκάλεπτα: 25-12, 45-20, 58-29, 65-39.

ΠΑΣΚΑ (Σκλαβούνος): Σουλιώτης Στ., Σγαρδέλης, Τσούμας 12, Κουτρούλης, Σουλιώτης Γ., Παπαστάμος 6, Μακρής Γ. 29, Λιανός 18.
ΜΑΡΟΥΣΙ (Βιτσαρόπουλος): Τσαουσίδης 14, Μιχαλόπουλος 4, Φέρετος 2, Μίνα 2, Καλτσή, Αντζολιδάκης, Κορκίδης 17.

● Ήφαιστος – Αετοί Κρήτης 20-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ-ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΕΠΙΘΕΣΗ-ΑΜΥΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΘΜΟΙ
 

Α.Σ. ΗΡΟΔΙΚΟΣ

 

4

 

4

 

0

 

239-138

 

101

 

8

 

ΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΒΟΛΟΥ

 

4

 

3

 

1

 

170-141

 

29

 

7

 

Γ.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ

 

4

 

3

 

1

 

175-171

 

4

 

7

 

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

4

 

1

 

3

 

167-184

 

17

 

5

 

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4

 

1

 

3

 

133-146

 

-13

 

4

 

ΧΑΝΘ

 

4

 

0

 

4

 

94-198

 

-104

 

4

Το σωματείο ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ έχει ένα (1) μηδενισμό

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ-ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΕΠΙΘΕΣΗ-ΑΜΥΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΘΜΟΙ
 

ΑΕΚ

 

3

 

3

 

0

 

209-85

 

124

 

6

 

Α.Σ. ΠΑΣΚΑ

 

4

 

3

 

1

 

236-158

 

78

 

7

 

ΗΦΑΙΣΤΟΣ

 

3

 

1

 

2

 

72-142

70

 

4

 

ΑΣΚΑ ΜΑΡΟΥΣΙ

 

2

 

0

 

2

 

73-134

 

-61

 

2

 

ΠΑΣΚΑΠ ΑΕΤΟΙ ΚΡΗΤΗΣ

 

2

 

0

 

2

 

24-95

 

-71

 

1

  • Οι Ομάδες ΑΣΚΑ ΜΑΡΟΥΣΙ, ΠΑΣΚΑΠ ΑΕΤΟΙ ΚΡΗΤΗΣ, ΗΦΑΙΣΤΟΣ & ΑΕΚ έχουν κάνει το ρεπό τους
  • Ο αγώνας ΜΑΡΟΥΣΙ – ΑΕΟΙ ΚΡΗΤΗΣ: Αναβλήθηκε λόγω covid
  • Το σωματείο ΑΕΤΟΙ ΚΡΗΤΗΣ έχει ένα (1) μηδενισμό

OI 10 ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

 

ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΠΟΝΤΟΙ
ΜΑΚΡΗΣ Α.Σ. ΠΑΣΚΑ 101
ΠΛΕΞΙΔΑΣ Α.Σ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΒΟΛΟΥ 80
ΦΙΛΙΠΠΟΥ Γ.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ “ΑΣΤΕΡΑΣ” 72(3)
ΚΟΤΣΑΡΗΣ ΑΕΚ 72
ΑΝΑΤΟΛΙΤΗΣ Κ. ΧΑΝΘ 72
ΦΑΝΤΙ ΑΕΚ 60
ΛΙΑΝΟΣ Μ. Α.Σ. ΠΑΣΚΑ 59
ΓΚΟΥΤΖΟΥΡΕΛΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 57
ΓΚΑΤΖΗ ΧΑΣΑΝ Α.Σ. ΗΡΟΔΙΚΟΣ 56
ΧΑΖΗΣΑΒΒΑΣ Δ. Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ 55

 

 

ΠροηγούμενοΣτην Πολωνία και την Άρκα Γκντίνια η Πηνελόπη Παυλοπούλου (pics)
ΕπόμενοGenosophy: Το διατροφογενετικό τεστ στο γραφείο της Κλεοπάτρας Κετσελίδη

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.