Παναθηναϊκός Κορασίδες

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για τον Παναθηναϊκό ο οποίος επικράτησε με 68-23 της Ολυμπιάδας Αλεξανδρούπολης, για την Τελική Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων ΟΠΑΠ που διεξάγεται στη Μεσσήνη.

Οι “πράσινες” από το ξεκίνημα του αγώνα πήραν προβάδισμα στο σκορ και έφτασαν σε διψήφια διαφορά 8-19 (8΄09΄΄), ενώ στο ημίχρονο είχε έναν “αέρα” 23 πόντων (11-34).

Η τρίτη περίοδος ήταν καταστροφική για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει(!) με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός με ένα 0-22 να δημιουργήσει μια χαώδη διαφορά (11-56) και να φτάσει στην επικράτηση με το τελικό 68-23.

Δεκάλεπτα: 8-21, 11-34, 11-56, 23-68

Διαιτητές: Ρίζος, Λιώνας

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Γιαβρίδης): Χονδρού 6, Χιδεκίδου 1, Τσελιπιώτη 2, Καράμπελα 2, Οζέν 8, Βραχιόλογλου, Καραβούζη, Χρηστίδη 4, Πασγανίδου, Καραφυλλίδη.

Παναθηναϊκός (Τσεμπέρης): Ζιάκα 12(1), Μαντζιώρη, Φελούρη 3, Καμπάκα 4, Κεφάλα 2, Σπέντζου 8, Φραγκούλη 15(2), Σωφρονά 6, Κωστακοπούλου 8, Υφαντοπούλου 10, Ρηγοπούλου.

Μπορείτε να δείτε τα πλήρη στατιστικά του αγώνα εδώ

Δείτε φωτογραφίες του αγώνα εδώ

Παρακολουθήστε το βίντεο του αγώνα εδώ

Δηλώσεις

Ειρήνη Χονδρού (αθλήτρια Ολυμπιάδας): «Δεν παίξαμε καλά. Θα μπορούσαμε να παίξουμε σίγουρα καλύτερα, δεν ήμασταν συγκεντρωμένες. Αφήσαμε την αντίπαλη ομάδα να επιβληθεί. Δεν ακούσαμε κατά γράμμα τις οδηγίες του προπονητή μας και είχαμε αυτό το αποτέλεσμα».

Μαρία Κεφάλα (αθλήτρια Παναθηναϊκού): «Μπήκαμε λίγο χαλαρά στην αρχή, αλλά μετά το δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε δυναμικά. Είχαμε θέληση. Πλέον συνεχίζουμε στο αυριανό ντέρμπι. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου».