www.allstarbasket.gr

Στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων προκρίθηκαν την Κυριακή (15/5) Ολυμπιακός Βόλου, Άμιλλα Τρίπολης και Κρόνος Αγίου Δημητρίου.

Το “παζλ” της τελικής οκτάδας του Πανελληνίου Κορασίδων συμπληρώθηκε την Κυριακή (15/5) με την πρόκριση των ομάδων του Ολυμπιακού Βόλου, της Άμιλλας Τρίπολης και του Κρόνου Αγίου Δημητρίου, καθώς από χθες (14/5) είχαν ήδη προκριθεί και οι αντίστοιχες των Ανδρογέα και Ολυμπιάδας, ενώ απευθείας έχουν περάσει στα τελικά Παναθηναϊκός, Εσπερίδες Καλλιθέας και Παναθλητικός.

Στην τρίτη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν είναι τα εξής:

Α΄ Όμιλος (Αλεξανδρούπολη)

Παρασκευή 13/5

Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ηρακλής Κοζάνης 27-71

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Πιερικός Αρχέλαος 56-30

Σάββατο 14/5

Πιερικός Αρχέλαος-Ξέρξης Ν. Ρόδων 69-35

Ηρακλής Κοζάνης-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 31-42

Κυριακή 15/5

Ξέρξης Ν. Ρόδων-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 33-67

Διαιτητές: Νέδογλου-Κατσουρίδης

Δεκάλεπτα: 8-20, 20-37, 27-46, 33-67

Ξέρξης Ν. Ρόδων (Κιακιλίδης): Ταλέα 6, Κολοκυθά 6, Χατζηλιδου 13, Κιακιλιδου Σ., Χαδαλη, Καραμπατάκη 2, Καμπλιέ 5, Κιακιλιδου Στ. 1

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Γιαβρίδης): Χονδρού 13(1), Χιδεκίδου, Τσελιπιώτη 13(1), Καράμπελα 2, Οζεν 15(1), Βραχιόλογλου 8, Καραβούζη 2, Χρηστίδη 8(2), Πασναγιδου 4, Καραφυλλίδη 2.

Ηρακλής Κοζάνης-Πιερικός Αρχέλαος 55-27

Διαιτητές: Νέδογλου-Καντζουρίδης

Δεκάλεπτα: 14-8, 29-15, 48-21, 55-27

Ηρακλής Κοζάνης (Τοπάλης): Καρατζούλια, Παπαζήση 7, Ζιντζιόβα 8, Σταμκοπούλου, Μελά 2, Γκούμα 6, Καρατάτσιου 4, Παρασκευά 7, Αντωνοπούλου 6, Μαυρίδου, Μυλωνά, Τοπάλη 15

Πιερικός Αρχέλαος (Ζουγκουρίδου): Στράτου 5, Γελαστοπούλου 2, Σιμενίδου, Ζαμάνη, Πιπερίδου 2, Γιβανοπούλου, Κιολέογλου 13(1), Σωπιάδου, Τσακίρη, Σφήκα, Παντζιαλά, Σισμανίδου 5

Β’ Όμιλος (Χαλκίδα, Γήπ. Βασιλικού)

Παρασκευή 13/5

ΑΟ Έξω Παναγίτσας-Νικόπολη Πρ. 37-55

Αίολος Μυτιλήνης-Ολυμπιακός Βόλου 25-61

Σάββατο 14/5

Ολυμπιακός Β.-ΑΟ Έξω Παναγίτσας 52-31

Νικόπολη Πρ.-Αίολος Μυτ. 58-27

Κυριακή 15/5

ΑΕ Έξω Παναγίτσας-Αίολος Μυτ. 39-32

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης

Δεκάλεπτα: 12-9, 21-13, 32-22, 39-32

ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Σπυροπούλου): Δούκα, Ρωμανού, Μουργιά 9, Χουλιαρά Αικ., Ανδρούτσου, Φραντζέσκου, Σαμαντά 8, Μήτρογλου, Ροποτού 10, Μουρατίδη 6, Μαδαρού 2, Χουλιαρά Δ. 4

Αίολος Μυτιλήνης ( Γιαννίκος): Ισμιρλιάν, Αργυρού Α, Τιτίκη 4, Γιαννίκου 8 (2), Συνοδινού 5, Καραβατάκη 7 (1), Λιαδάκη, Ντούνια, Χατζηχρυσάφη 2, Αργυρού Ε. 6

Ολυμπιακός Β.-Νικόπολη Πρ. 44-39

Διαιτητές; Σπυρλιδάκης-Γαραντζιώτης

Δεκάλεπτα: 11-10, 18-20, 27-32, 44-39

Ολυμπιακός Βόλου (Παπαθανασίου-Δέρβος): Ράπτη 6, Πολύζου Α., Δραγατζίκη, Κωστοπούλου, Νιφόρου, Σιουμουρέκη 25 (4), Λογοδότη 2, Καραστάθη 3, Κοτοπούλη 2, Δαλιάμαγκα, Φούτρα , Πολύζου Κ. 6

Νικόπολη Πρέβεζας (Αντύπας-Σταμάτη): Μπάμπη 10, Ρεμέντζα, Λιάλιου 11 (1), Κωστή 9 (1), Σουλιώτη 4, Ντάτσα-Μαστρογιάννη, Γκοράτσα, Παππά 5, Μπάκα, Φλώρα-Καχριμάνη, Μικρούλη, Τούση.

Γ’ Όμιλος (Τρίπολη)

Παρασκευή 13 Μαϊου

Άμιλλα Τρίπολης-Ερμιονίδα 84-28

Βούρειος-Προμηθέας 2014 45-88

Σάββατο 14 Μαϊου

Προμηθέας 2014-Άμιλλα 2000 59-70

Ερμιονίδα-Βούρειος 26-57

Κυριακή 15 Μαϊου

Άμιλλα 2000-Βούρειος 63-47

Διαιτητές: Ρίζος-Τσούβαλης

Δεκάλεπτα 20-14, 12-8, 17-13, 14-12

Άμιλλα (Τσουκαλάς): Μάγκλαρη 2, Αρχοντάκου, Στιβακτάκη, Μίχαλου 5(1), Πολυχρονοπούλου, Ι. Μάγκλαρη 17(3), Κοκκώνη, Παναγιωτοπούλου 17, Βυτόγιαννη, Κοράκη 5, Παπαζαφειροπούλου 12(1), Κωνσταντινέα 5

Βούρειος: Πρέλια 8(2), Βαβακά 2, Χαβιάρα 4, Τσιμπουκα 4, Πολυχρόνη, Πατάπη 8, Αμέντα 2, Πατεράκη, Τακτικού, Σ. Πατεράκη 3, Οικονόμου 16(4)

Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα 49-24

Διαιτητές: Ρίζος-Τσούβαλης

Δεκάλεπτα 9-4, 12-0, 10-10, 18-10

Προμηθέας (Νάκης): Στεφανάτου 9(3), Αθανασοπούλου 2, Παπαδοπούλου 4, Αναστασοπούλου 2, Κατέβα 1, Σαρρή 10, Κατσαντώνη 7(1), Γιαννακοπούλου 6, Οινομοπούλου, Λιάπη 8

Ερμιονίδα: Πραχαλία 2, Τσέλα, Ζώτος 4, Κοτσώνη 4, Κωνσταντίνου 4, Σάββα 2, Κρητικού 8, Ηλία, Ζαβαλάρη

Δ’ Όμιλος (Ηράκλειο, Λίντο)

Παρασκευή 13/5

Άνδρος-Ανδρογέας 22-81

Κυριακή 15/5

Άνδρος-Ηρακλής 2000 Κω 35-49

Διαιτητές: Πετράκης Γεώργ.-Τσαϊρίδης

Δεκάλεπτα: 17-7, 25-29, 28-39, 35-49
Α.Ο. Άνδρου (Μουστάκας): Λεμπέση Π., Πέτσα 20(2), Λεμπέση Κ. 5(1), Εσάι, Νασοπούλου, Χέλμη 3, Φυρίου, Σπυρόπουλου, Λανέ 7(1), Ζαχαρώδη, Κουμένη, Φούντα
Ηρακλής 2000 (Γιασεμής): Τσίτση, Σακελλαρίου Α., Ντόστι 1, Σακελλαρίου Μ. 8, Διακομανώλη, Διακαντώνη 2, Κασιώτη, Τσολερίδη 4, Αγρέλλη 18, Καραναστάση 16, Φάσκο

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Μελίσσια)

Παρασκευή 13/5

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιάσων Κολωνού 50-39

Σάββατο 14/5

Ιάσων Κολωνού-Άρης 50-46

Κυριακή 15/5

Άρης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 62-69

Διαιτητές: Νάστος-Μπακετέα

Δεκάλεπτα: 15-12, 33-34, 42-58, 61-69

Άρης (Τσαμπούρη): Τσαχτσίρα 12, Βαλαβάνη 8, Καλογήρου 12, Γιαντάη 1, Ρίμπα, Τόλιου 16, Βλάχου 11, Καλαβά, Σακκοράφα, Μαστροδημήτρη, Καραγιαννίδου 2, Τριανταφύλλου

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ανδρεοπούλου): Κατσούλη 4, Σεγούρα 21, Τσιρογιώργη, Ανδρέου 3, Κατσούλη Δ. 19, Κατσούλη Ε. 3, Καλλιπολίτη, Παπακώστα 8, Δελημήτρου 1, Ζαφείρη 7, Πολυχρονοπούλου 3, Μούκα

 

ΠροηγούμενοΟλυμπιακός: Η παρακάμερα του αγώνα με τον Κολοσσό (video)
ΕπόμενοΖίμπαρτς: Συγχαρητήρια σε όλη την οικογένεια του Ολυμπιακού

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.