Προμηθέας
Οι Πρωταθλητές του 2019, Παίδες του Προμηθέα Πάτρας

Αρχίζει σήμερα στο Μαρούσι η τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων για την ανάδειξη του Πρωταθλητή Ελλάδας 2020.

Κάθε μέρα, μέχρι την Κυριακή 2 Αυγούστου, θα διεξάγονται τρεις αγώνες και ο πρώτος της βαθμολογίας, θα στεφτεί Πρωταθλητής Ελλάδας.

Οι αγώνες θα γίνουν στο κλειστό της Κοκκινιάς Αμαρουσίου από 29 Ιουλίου έως 2 Αυγούστου.

Έχουν προκριθεί στα τελικά οι ΠΑΟΚ, Κεραυνός Λάρισας, Πανιώνιος, Προμηθέας Πάτρας, Κολοσσός Ρόδου και ο Παναθηναϊκός.

Δείτε τις συνθέσεις των ομάδων ΕΔΩ

Τα έξι τελευταία χρόνια, αναδεικνύεται και διαφορετικός Πρωταθλητής, όπως μπορείτε να δείτε και στη “χρυσή βίβλο”, έπειτα από το πρόγραμμα των φετινών αγώνων.

Πέρυσι τον τίτλο κατέκτησε ο Προμηθέας Πάτρας.

 

Το πρόγραμμα:

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ     ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ                 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
 

ΤΕΤΑΡΤΗ

29-07-2020

 

ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

15.00

18.00

21.00

ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ.– ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

ΠΕΜΠΤΗ

30-07-2020

 

ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

15.00

18.00

21.00

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.– ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΠΑΟΚ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

31-07-2020

 

ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

14.00

17.00

20.00

ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ Λ.– ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΑΟΚ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

01-08-2020

 

ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

13.00

16.00

19.00

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΠΑΟΚ– ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

02-08-2020

 

ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

10.00

13.00

16.00

ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ.– ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.– ΠΑΟΚ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΙΔΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

1968-69   ΧΑΝΘ (Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη)

1969-70   Έσπερος Καλλιθέας (Αθήνα)

1970-71   ΧΑΝΘ (Θεσσαλονίκη)

1975-76   ΓΣ Ηρακλής (Λάρισα)

1977-78   ΠΑΟΚ (Αθήνα)

1978-79   ΑΣ Άρης (Βόλος)

1979-80   ΑΣ Άρης (Ιωάννινα)

1980-81   ΑΣ Άρης (Λάρισα)

1981-82   Πειραϊκός Σύνδεσμος (Βόλος)

1982-83   ΓΣ Περιστερίου (Τρίκαλα)

1983-84   ΑΜΣ Νέστωρ (Χανιά)

1984-85   ΠΑΟΚ (Κομοτηνή)

1985-86   ΑΜΣ Νέστωρ (Αγρίνιο)

1986-87   ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας (Καστοριά)

1987-88   ΠΑΟΚ (Κατερίνη)

1988-89   ΑΣ Άρης (Αλεξανδρούπολη)

1989-90   Πανιώνιος ΓΣΣ (Τρίκαλα)

1990-91   ΠΑΟΚ

1991-92   Πανιώνιος ΓΣΣ

1992-93   Πανιώνιος ΓΣΣ (Ρόδος)

1993-94   ΑΣ Άρης

1994-95   Ολυμπιακός

1995-96   Ολυμπιακός

1996-97   ΑΣ Άρης

1997-98   ΓΣ Ηρακλής

1998-99   ΑΣ Απολλωνιάς Πάτρας (Πάτρα)

1999-00   ΑΣ Απολλωνιάς Πάτρας (Αθήνα)

2000-01   Ολυμπιακός

2001-02   Πανιώνιος ΓΣΣ

2002-03   ΜΑΣ Μαντουλίδης

2003-04   ΜΑΣ Μαντουλίδης

2004-05   ΜΑΣ Μαντουλίδης

2005-06   ΜΑΣ Μαντουλίδης

2006-07   ΑΟ Εκπαιδ. Πλάτων

2007-08   ΜΑΣ Μαντουλίδης (Ρόδος)

2008-09   ΜΑΣ Μαντουλίδης (Καβάλα)

2009-10   Παναθηναϊκός ΑΟ (Κύμη)

2010-11   ΑΣ Άρης (Κύμη)

2011-12   Πανιώνιος ΓΣΣ (Καλαμπάκα)

2012-13   ΠΑΟΚ (Γρεβενά)

2013-14   ΜΑΣ Μαντουλίδης (Χαλκίδα)

2014-15   Πανιώνιος ΓΣΣ (Πάτρα)

2015-16   Καλαθοσφαιρική Ακαδημία Αθηνών (ΒΑC) (Τρίκαλα)

2016-17   ΠΑΟΚ (Μεσολόγγι)

2017-18   Παναθηναϊκός (Αγρίνιο)

2018-19   Προμηθέας Πάτρας (Μέτσοβο)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.