allstarbasket.gr

Ο αγώνας Περιστέρι-ΔΕΚΑ στον Β’ όμιλο, αλλά και το Ηράκλειο-Προμηθέας Πάτρας στον Α’, ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα της δεύτερης ημέρας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων ΟΠΑΠ, που διεξάγεται στην Καρδίτσα.

Το Περιστέρι νίκησε χθες τον Ολυμπιακό, ενώ η ΔΕΚΑ είχε πιο εύκολο έργο απέναντι στον Πρωτέα Σχηματαρίου. Με δεύτερη νίκη, το Περιστέρι κάνει άλμα πρόκρισης στα ημιτελικά.

Στον άλλον αγώνα του ίδιου ομίλου, ο Ολυμπιακός παίζει στο Νέο Κλειστό Καρδίτσας, με τον Πρωτέα Σχηματαρίου.

Από κάθε όμιλο προκρίνονται στους “4” οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου.

Ο Παναθηναϊκός παίζει σήμερα (18:30) στο ΔΑΚ με τον Ηρακλή Κοζάνης, στον Α’ όμιλο, ενώ νωρίτερα παίζουν Ηράκλειο-Προμηθέας.

Παναθηναϊκός και Προμηθέας έχουν από μια νίκη, μετά την πρεμιέρα κι αν νικήσουν σήμερα, εξασφαλίζουν μαθηματικά την είσοδό τους στους “4” και θα αναμετρηθούν την Πέμπτη για την πρώτη θέση.

 

Οι όμιλοι

Α’ Όμιλος: ΑΣΠ Προμηθέας, Παναθηναϊκός ΑΟ, Ηράκλειο ΟΑΑ, Ηρακλής ΑΣ Κοζάνης

Β’ Όμιλος: ΔΕΚΑ, Ολυμπιακός ΣΦΠ, ΓΣ Περιστερίου, Ακαδημία Σχηματαρίου Πρωτέας

 

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα

 

Τρίτη 28 Ιουνίου

Προμηθέας Πάτρας-Ηρακλής Κοζάνης 58-42

Παναθηναϊκός-Ηράκλειο 68-42

ΔΕΚΑ-Πρωτέας Σχηματαρίου 83-58

Ολυμπιακός-Περιστέρι 76-79

 

Τετάρτη 29 Ιουνίου

ΔΑΚ Καρδίτσας 16.00 Ηράκλειο-Προμηθέας Πάτρας

ΔΑΚ Καρδίτσας 18.30 Ηρακλής Κοζάνης-Παναθηναϊκός

Νέο Καρδίτσας 16.00 Περιστέρι-ΔΕΚΑ

Νέο Καρδίτσας 18.30 Πρωτέας Σχηματαρίου-Ολυμπιακός

 

Πέμπτη 30 Ιουνίου

Νέο Καρδίτσας 15.00 Προμηθέας Πάτρας-Παναθηναϊκός

Νέο Καρδίτσας 17.30 Ηράκλειο-Ηρακλής Κοζάνης

ΔΑΚ Καρδίτσας 15.00 ΔΕΚΑ-Ολυμπιακός

ΔΑΚ Καρδίτσας 17.30 Περιστέρι-Πρωτέας Σχηματαρίου

 

Παρασκευή 1 Ιουλίου

Νέο Καρδίτσας 15.00 3ος  Α’ Ομίλου-4ος Β’ Ομίλου (Γ3)

Νέο Καρδίτσας 17.30 4ος Α’ Ομίλου-3ος Β’ Ομίλου (Γ4)

 

Σάββατο 2 Ιουλίου

Νέο Καρδίτσας 11.00 Ηττημένος Γ3-Ηττημένος Γ4 (Θ. 7-8)

Νέο Καρδίτσας 13.30 Νικητής Γ3-Νικητής Γ4 (Θ. 5-6)

Νέο Καρδίτσας 16.00 1ος Α’ Ομίλου-2ος Β’ Ομίλου (Γ1)

Νέο Καρδίτσας 18.30 2ος Α’ Ομίλου-1ος Β’ Ομίλου (Γ2)

 

Κυριακή 3 Ιουλίου

Νέο Καρδίτσας 13.00 Ηττημένος Γ1-Ηττημένος Γ2 (θ. 3-4)

Νέο Καρδίτσας 15.30 Νικητής Γ1-Νικητής Γ2 (Τελικός)

 

-Μπορείτε να δείτε ζωντανά, μέσω live streaming τους αγώνες της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων ΕΔΩ

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ 

Πανελλήνιο Παίδων: Οι συνθέσεις των ομάδων και το πρόγραμμα

ΠροηγούμενοΓιούτα Τζαζ: Συμφωνία με τον 34χρονο Γουίλ Χάρντι
ΕπόμενοΝιου Γιορκ Νικς: Έστειλαν Νοέλ-Μπερκς στο Ντιτρόιτ για να “χωρέσει” ο Μπράνσον

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.