Ναυπλίου

Ο Οίακας Ναυπλίου υποδέχεται τον ΚΑΟ Κορίνθου (17:00) και με δική του νίκη ή ήττα του Τρίτωνα κλειδώνει την υπόθεση ανόδου στην Α2, όπου θα ακολουθήσει τη Δάφνη Δαφνίου.

Ωστόσο, δεν είναι μόνο τα ματς ανόδου που έχουν ενδιαφέρον στην 29η αγωνιστική της Β’ Εθικής, καθώς έξι ομάδες θα παλέψουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Στον δεύτερο όμιλο, η Ελευθερούπολη υποδέχεται το Αγρίνιο, σε ένα παιχνίδι που ενδεχομένως να καθορίσει το ποια ομάδα θα ακολουθήσει το Ανατόλια στην Α2. Βέβαια, κάτι τέτοιο θα γίνει μόνο αν η ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας καταφέρει να πάρει τη νίκη.

Έτσι, σε οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα, η άνοδος θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική, είτε οι γηπεδούχοι καλύψουν τη διαφορά των 16 πόντων που ηττήθηκαν στον πρώτο γύρο, είτε όχι.

Επίσης, ενδιαφέρον παρουσιάζει και η μάχη των Ίκαρων Σερρών με την Γέφυρα, καθώς ο νικητής θα είναι και αυτός που θα συνεχίσει να αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Στη Γ’ Εθνική η αγωνιστική περίοδος ολοκληρώνεται με τα Μελίσσια να φιλοξενούν τον Λοκρό, σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει την άνοδο μίας εκ των δύο ομάδων στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, ενώ ο ΟΦΗ υποδέχεται την ΚΑΠ και οι γηπεδούχοι, με νίκη, θα αγωνίζονται από την επόμενη σεζόν στη Β’ Εθνική.

Στον τρίτο όμιλο, ΠΑΣ Γιάννινα, Δόξα Λευκάδας και Πρωτέας Γρεβενών θα παλέψουν για δύο εισιτήρια ανόδου. Αντίθετα στον τέταρτο όμιλο μένει μόνο να γίνει γνωστή η τέταρτη ομάδα που θα υποβιβαστεί στα τοπικά πρωταθλήματα.

Στα πρωταθλήματα Γυναικών, στις 15:30 θα διεξαχθεί το μπαράζ ανόδου στην Α1 Γυναικών, με τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου να κοντράρεται με τον ΠΑΣ Γιάννινα, μιας και αμφότερες οι ομάδες κατέκτησαν τις δεύτερες θέσεις στην Α2, στο νότιο και βόρειο όμιλο αντίστοιχα.

Το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα της Κυριακής (12/5)

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

(29η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Βούλας – Γλαύκος (Ροδίτης-Σκανδαλάκης)

Χρ. Αγγουράκης 17:00 Δάφνη Δαφνίου – Πεντέλη (Παπαθανασίου-Πολυχρόνης)

Στ. Καλαϊτζής 17:00 Πανερυθραϊκός – Παγκράτι (Αποστολίδης-Γιακείμη)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ένωση Ιλίου (Τσάτσης-Μαρτινάκος)

Εσπέρου 17:00 Έσπερος – Πανελευσινιακός (Αργυρούδης-Ζιώγας)

Στρέφη 17:00 Τρίτωνας – Δούκας (Καραβίτης-Φραγκούλη)

1ο Κλ. Μάνδρας 17:00 Μανδραϊκός – Παπάγος (Ζακεστίδης-Τηγάνης)

Ναυπλίου 17:00 Οίακας Ναυπλίου – ΚΑΟ Κορίνθου (Στρέμπας-Σπυρόπουλος)

 

2ος όμιλος

Μ. Τσίκινας 13:30 ΧΑΝΘ – Φίλιππος Βέροιας (Ντούρας-Μπακάλης)

Ομόνοιας 17:00 Ίκαροι Σερρών – Γέφυρα (Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.)

Ελευθερούπολης 17:00 Ελευθερούπολη – Αγρίνιο (Λόρτος-Κοϊμτζόγλου)

Ανατόλια 17:00 Ανατόλια – Φάρσαλα (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

Λαγκαδά 17:00 Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Θεοδώρου-Βασιλόπουλος)

Χαλκηδόνας 17:00 Χαλκηδόνα – Νίκη Βόλου (Παπαγερίδης-Τσιαπλής)

Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας – Μακεδονικός (Τσουμαχίδης-Γεωργούλης)

Ευκαρπίας 14:00 Στρατώνι – Φαίακας Κέρκυρας (Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.)

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

(26η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Κάτω Αχαγιάς 17:00 Αχαγιά – Καλαμάτα (Aσλανίδης-Τσακιράκη)

Δ. Βικέλας 17:00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΝΕ Μεγαρίδας (Λύρας-Σιδέρης)

Α. Φώτσης 14:00 Ηλυσιακός – Κεραυνός Αιγίου (Μαρίγλη-Χουγιάζος)

Ληξουρίου 14:00 Νέο Ληξούριο – Ιωνικός Ν.Φ. (Παντελίδης-Ρίζος)

Στ. Βενέτης 17:00 Αιγάλεω – Λέοντας 2014 (Κοντογιαννόπουλος-Τσίγκου)

Ακράτας 14:00 Ακράτα – Πέρα (Φάκαρος-Τσιμπούρης)

Νίκαιας «Ο Πλάτων» 17:00 Άρης Νίκαιας – Έσπερος ΑΟΠΑ (Κουτσοδήμος-Ντάνος)

 

2ος όμιλος

Δύο Αοράκια 17:00 ΟΦΗ – ΚΑΠ (Τσακαλογιάννης-Λεβεντάκος)

Σχηματαρίου 15:00 Ερμής Σχηματαρίου – Βούρειος ΑΟΛ Χίου (Πόντας-Κιουλάφας)

Ραφήνας 17:00 Αργοναύτης – Άρης Θήβας (Μαρουδιάς-Μάρκου)

Μελισσίων 17:00 ΚΑΟ Μελισσίων – Λοκρός Αταλάντης (Αναστόπουλος Αντ.-Νάστος)

Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ – Έξω Παναγίτσα (Παπαφωτίου-Λαζόγκα)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Δειλινό Αυγερινός-Σκουλαρίκης (Ζώης)

 

3ος όμιλος

Μελίκης 17:00 Μελίκη – Δόξα Λευκάδας (Γαζέτας-Δέλλας)

Νέα ΚΓ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – Νικόπολη (Διαμαντής Θ.-Κάννης)

Παλαμά 14:30 Τιτάνες Παλαμά – ΠΑΣ Γιάννινα (Ντόγκας-Χατζηχαρίσης)

Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος (Πράττος-Τσαρδούλιας)

Μπάρας 17:00 Ίκαροι Τρικάλων – Μαντουλίδης (Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης)

 

4ος όμιλος

Σίνδου 18:00 Αστέρας Σίνδου – ΜΕΝΤ (Αναστασιάδης-Θρασυβουλίδης)

11ο Δημ. Σχ. Ευόσμου 18:00 Δέκα – Ζέφυρος 02 (Κουκουλεκίδης-Σελεβός)

Πολυγύρου 18:00 Πολύγυρος – Ευκαρπία (Παπαγεωργίου-Ζαχαριάδης)

Μ. Γκράτσιος 18:00 ΒΑΟ – Λεύκιππος Ξάνθης (Κοντογιάννης-Γιαννούλης Στ.)

Κομοτηνής 18:00 Κομοτηνή – Απόλλωνας Καλαμαριάς (Ελευθεριάδης-Εκίζογλου)

Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου – Μακαμπή (Σαρακενίδης-Κωνσταντινέλλης)

Ν. Μουδανιών 16:00 Ν. Μουδανιά – Ασπίδα Ξάνθης (Ηλιόπουλος-Καντερές)

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(Αγώνας ανόδου στην Α1)

Περιβόλας 15:30 Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΠΑΣ Γιάννινα (Κοντίλης-Δολγύρας)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.