Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς νίκησαν με 111-97 τους Λος Άντζελες Λέικερς, ενώ οι Μπόστον Σέλτικς έχασαν στο Τορόντο από τους Ράπτορς, τα ξημερώματα της Τετάρτης σε φιλικά προετοιμασίας στο ΝΒΑ.

Ο Μόουζες Μούντι ηγήθηκε ξανά των Γουόριορς στην 5η νίκη τους σε ισάριθμα φιλικά, αυτήν τη φορά στο Λας Βέγκας, αφού ήλθε από τον πάγκο και πέτυχε 21 πόντους σε 19 λεπτά με 5/8 τρίποντα.

Κάρι (16π.) και Γκριν (10π.) έπαιξαν κανονικά, ενώ κι ο Μπάντι Χιλντ “δένει” όσο περνάει ο χρόνος με τους υπόλοιπους.

Οκτώ παίκτες της ομάδας του Στιβ Κερ ήταν διψήφιοι σκόρερ.

Από την άλλη οι Λέικερς είχαν τον Άντονι Ντέιβις στους 24 πόντους με 10/14 σουτ, ο Ντάλτον Κνεκτ συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις (19π.), ενώ επέστρεψε από τραυματισμό ο Όστιν Ριβς και έπαιξε ένα ημίχρονο.

Ο ΛεΜπρον Τζέιμς έμεινε στους έξι πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-31, 51-58, 70-83, 97-111

Δείτε highlights του αγώνα:

Πρώτη ήττα των Σέλτικς

Oι Πρωταθλητές Μπόστον Σέλτικς γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στην pre-season, μετά από τέσσερις νίκες.

Οι Ράπτορς τους νίκησαν 119-118 στο Τορόντο με block του Κάρλσον στον Γουόλς στην τελευταία φάση κι ενώ ο Ντι Τζέι Κάρτον είχε γράψει από τη γραμμή των βολών το σκορ που έμελλε να μείνει ως τελικό.

Ο Γκρέιντι Ντικ πέτυχε 27 πόντους για τους νικητές, ο Σκότι Μπαρνς πέτυχε άλλους 26 με 5/9 τρίποντα.

Ο Τζέισον Τέιτουμ πέτυχε 24 πόντους με 5/14 τρίποντα, όσα είχε κι ο Ντέρικ Γουάιτ (23π.), ενώ 5/10 είχε ο Πέιτον Πρίτσαρντ.

Συνολικά οι Σέλτικς σούταραν 55 τρίποντα (!) κι έβαλαν τα 18.

Τα δωδεκάλεπτα: 46-27, 66-67, 97-86, 119-118