Παναθηναϊκός Πρωταθλητής Νεανίδων 2021-22

Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε Πρωταθλητής Νεανίδων για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022, έχοντας 13 νίκες και μόλις 1 ήττα, σε 14 παιχνίδια.

Όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα της ΕΣΚΑ:

“Η τελευταία αγωνιστική των Play Offs της Α’ Νεανίδων ολοκληρώθηκε. Παρά την ήττα του από την Ηλιούπολη με σκορ 47-44, ο Παναθηναϊκός στέφθηκε Πρωταθλητής Νεανίδων για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022, έχοντας σε 14 αγώνες 13 νίκες και μόλις 1 ήττα!

Στον χθεσινό αγώνα έγινε και η απονομή του Κυπέλλου στις Νεανίδες του Παναθηναϊκού από τον Επικεφαλής της Επιτροπής Πρωταθλημάτων Κοριτσιών κύριο Βασίλη Κωνσταντακόπουλο.

Με την χθεσινή νίκη του ο ΓΣ Ηλιούπολης, κατέκτησε την δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα, έχοντας 9 νίκες και 4 ήττες στα play offs. Έτσι, ως δευτεραθλήτρια ομάδα, μαζί με τον Πρωταθλητή Παναθηναϊκό ΑΟ, θα συμμετάσχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων 2021-2022.

Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό, την Ηλιούπολη, αλλά και σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν στο Πρωτάθλημα και έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, καταφέρνοντας να ολοκληρώσουν τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις σε μια αγωνιστική περίοδο, με την πανδημία του covid19 να υπάρχει στο προσκήνιο, αλλά να μην μπορεί να σταθεί εμπόδιο στους στόχους των αθλητριών και των ομάδων!”