www.allstarbasket.gr
Από τον αγώνα του Ψυχικού με τον Τρίτωνα

Με τον αγώνα Ψυχικού-Καβάλας στις 15:00 σε μετάδοση από το ERTS Sports 1, της πλατφόρμας ERTFLIX ολοκληρώνεται την Κυριακή η 9η αγωνιστική στην Α2 Ανδρών. 

Χθες Σάββατο έγιναν οι υπόλοιπες αναμετρήσεις στην Α2.

Σήμερα Κυριακή υπάρχουν δύο αγώνες για την Α1 Γυναικών, με το ήμισυ της αγωνιστικής να έχει γίνει από το Σάββατο, και πλήρης δραστηριότητα στην Α2 Γυναικών, τη Β’ Εθνική Ανδρών και τη Γ’ Εθνική Ανδρών.

 

Α2 Ανδρών

Ψυχικού 15:00 Ψυχικό-Καβάλα Δαρλαμήτσος-Χριστινάκης-Μαρινάκης (Αναστασίου)

Α1 Γυναικών-Το πρόγραμμα

Α’ Μοσχάτου 13:00 Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΣ Γιάννινα Σκαλτσής-Κουκουλεκίδης Β.-Χαϊνά (Ελευθεριάδης Γ.)

Π. Γιαννακόπουλος 14:30 Παναθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Τσάτσης-Δημάδης-Λαζόγκα (Άκελ)

Α2 Γυναικών-Το πρόγραμμα

 

1ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Π. Σαλπέας 14.00 Φοίνικας Πειραιά-Πανιώνιος Πετράκης Ιωάν.-Μπαράκου (Δραμεσιώτης)

Χίου 13.00 Αιγέας Χίου-Άμιλλα 2000  Μαρίγλη-Ροδίτης (Παντέλης)

Τέντα 13.00 Άρις Καλαμάτας-Ηλιούπολη Καμήτσος-Θεοδοσόπουλος (Γιαλικάρης)

Μυτιλήνης 12.00 Θησέας Παναγιούδας-Ατρόμητος Πειραιά Κοντίλης-Πουλάκης (Σαλαβός)

Άργους 17.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Εύνικος Τζιμινίδης-Ραπτογιάννης (Μαυραντζάς)

 

2ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Εφραιμίδης-Αντωνέλου (Βαμβακάς)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω Γεωργόπουλος-Αυγουστόγλου (Σαμαρτζή)

Ανθούπολης 17.45 ΑΕΚ Περιστερίου-Αμύντας Καψιώχας-Σπυρλιδάκης (Μωϋσιάδης)

Μ. Λιούγκας 17.30 Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων Δημουλάς-Βαγγάλης (Τζουβάρας)

Αγ. Δημητρίου 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Σαντορίνη Γαραντζιώτης-Σίμα (Αλετράς)

 

3ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Αγρινίου 16.00 Αργοναύτες Αγρινίου-Πιερικός Αρχέλαος Καμήτσος-Θεοδοσόπουλος (Πατσαντζόπουλος)

Αγ. Δημητρίου 15.00 Απόλλων Πτολεμαϊδας-Ολύμπια Λάρισας Κανελίδης-Διαμαντής (Πλεξίδας)

Κατερίνης 14.00 ΑΓΕ Πιερίας-Λασσάνης Καραβάς-Αβραμίδου (Βάτσιος)

 

4ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πυλαία-Ιερισσός 99 Φίλλιος-Κλεπουσνιώτου (Μηλιάρας)

Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ.-ΜΕΝΤ Κολοκυθάς-Μιχέλη Ευ. (Τοζακίδης)

Αλ. Δημόγλου 12.00 Πάνθηρες Καβάλας-Πανόραμα Αθανασιάδης Αθ.-Χάνος (Μπακλατζής)

Ιβανώφειο 16.00 Ηρακλής-Πανσερραϊκός Αθανασιάδης Βλ.-Ράπτης (Πολυχρονίδης)

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξάνθης-Παναθλητικός Τοπαλίδης-Καρυπίδης (Στουπίδης)

 

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ -ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 

 

1ος Όμλος – 8η αγωνιστική

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Ληξουρίου 13.30 ΝΕΟΛ-Πανελευσινιακός Καρακάσης-Τσακιράκη-Ασημακάκη (Θεοδωρόπουλος)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Εθνικός Ραχιώτης-Κούλης Χ.-Κούλης Κ. (Τεφτίκης)

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Έσπερος Αποστολίδης Β.-Αντωνιάδης-Τζίμης (Λιμνιάτης)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Νάστος-Ρίζος-Καραμπιτσάκος (Τρίγκα)

Νάξου 14.30 ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια»-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Κονταράτος-Τεφτίκης-Γεράνιος

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Παπάγου Κωνσταντινόπουλος-Αργυρούδης-Κουτσοδήμος (Θεοδοσόπουλος)

 

2ος Όμιλος 8η αγωνιστική

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Δούκας Παπαφωτίου-Ορφανός Ιορδ.-Παπαδόπουλος Χ. (Ηπιώτης)

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Άρης Νίκαιας Φασόλης-Φραγκούλη-Κοτσίρης (Πετρίδης)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΟΦΗ Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος-Λάμπος (Παππάς)

NEM BC Arena 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων Σπυρόπουλος-Καλογριάς-Αυγερινός (Τηγάνης)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-ΑΟΚ Χανιά Μηλαπίδης-Φάκαρος-Αγγελής (Παπαδόπουλος Στ.)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-Πρωτέας Βούλας Καραβίτης-Γρίβα-Χρηστίδης Π. (Κουλούρης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 19.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλυσιακός Ουσταμπασίδης-Χριστοδουλάκης-Λεβεντάκος (Ζώης)/ΑΝΑΒΟΛΗ 15/12, 19.00

 

3ος Όμιλος 8η αγωνιστική

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων Ευφραιμίδης-Κατωτικίδης-Χατζημπαλίδης (Κάλφα)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αίολος Τρικάλων Τσιαπλής-Λιότσιος-Παπανικολάου Γ. (Τζιμογιάννης)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας Κοϊμτζόγλου-Τσαρδούλιας-Τσάνταλη (Τσιργούλας)

ΕΑΚ Βόλου 17.30 Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών Μπακάλης-Ξέρας-Σαρακενίδης (Γκουντέλιας)

Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Γερακίνης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Τέγα)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη Παζώλης-Ηλιόπουλος-Καντερές (Μανάσης)

 

4ος Όμιλος 9η αγωνιστική

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος-Αρετσού Ντούρας-Εκίζογλου-Λαδάς (Στουπίδης)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Μαχητές Πειραματικού Ξενικάκς-Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ. (Γουρτζελίδης)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Ερμής Λαγκαδά Ελευθεριάδης-Δέλλας-Βασιλόπουλος (Παπαδόπουλος Νικ.)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι.-Πράττος (Γκούμας)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Πολύγυρος Παπαγερίδης-Καρακώστας-Χρυσάφης (Κασαπίδης)

Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Παπαθανασίου ΣΤ.-Ντόγκας-Αναστασιάδης Β. (Δραγκίογλου)

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ -ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 

 

1ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Παναχαϊκή Καρπάνος-Λογοθέτης (Μάρκου)/ΑΝΑΒΟΛΗ (15/2, 18.00)

Κυπαρισσίας 17.00 ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Καλαμάτα Καμήτσος-Θεοδοσόπουλος (Γιαλικάρης)

Αμαλιάδας 17.00 ΑΣΣ Αμαλιάδας-Ήφαιστος Αχιλλέας Τσιμπούρης-Τζουβάλης (Ηλιόπουλος)

Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Αίολος Αγυιάς Τηγάνης-Περδετζόγλου (Κουκάκης)

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

Εργοτέλης-Διαγόρας Ρόδου 54-69

 

2ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 6 Δεκεμβρίου

Εσπέρου 15.00 Ίκαρος Κ.-Παπάδος Γέρας Τσάλας-Μπαβέλας (Μπουρνάς)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Τελεθριακός Χατζημάρκος-Πετράκης Γ. (Δραμεσιώτης)

Χίου 16.00 ΦΟ Βροντάδου-Κορωπί Μαρίγλη-Ροδίτης (Τσαρδάκας)

Α Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Πικέρμι Χρόνης-Παπαγεωργίου Δημ. (Παυλόπουλος)

Μιχ. Μουρούτσος 15.00 Δάφνη-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Ξυλάς-Τσικριτσάκη (Σταματόπουλος)

Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου

Χίου 16.00 Βούρειος ΑΟΛ-Κορωπί Ροδίτης-Τσαγκατζής (Μάρης)

 

3ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Α Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Ποσειδών Λουτρακίου Κωστής-Λιαρομάτης (Ασημομύτης)

Β Πεύκης 17.00 Πεύκη-Πέρα Μπούκας-Αναστασόπουλος (Ζερβούδης)

Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Χαλάνδρι Χρηστίδης Ηλ.-Ανδρεόπουλος (Ζερδεβάς)

Κρομμυώνιο 12.00 Τήρων Αγ. Θεοδώρων-Μύκονος Σιδέρης-Παπαδόπουλος Ανδρ. (Πετρόπουλος)

Κω 13.30 ΑΕ Δικαίου Κω-ΚΑΠ Αδαμόπουλος-Κηπώσης (Πλατέλλα)

 

4ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Χαλκιοπούλειο 17.00 Αναγέννηση Λαμίας-Αγριά Καρακωνσταντόπουλος-Μαυρέλης (Κοτσίμπος)

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-Σοφάδες Δολγύρας-Γιαννούλης (Βαρνάς)

ΕΑΝΚΙ 17.00 Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αγρίνιο  Λυγούρας-Σταμπουλης (Καραδήμας)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Νίκαια 2012 Μπουγλός Ι.-Λυτροσυγκούνης (Σταμάτης)

Καναλακίου 17.00 Καναλακίου Αχέρων-Αλμυρός Μακρόπουλος-Πλέγας (Τσιγγέλης)

 

5ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Ιβανώφειο 18.30 Γαλάζιοι ΚΟΘ-ΑΟΚ Βέροιας Αθανασιάδης Βλαδ.-Ράπτης (Φωτιάδης)

Μίκρας Α 17.30 Ναύαρχος Βότσης-Ίκαροι Γιαννιτσών Ιορδανίδης-Ντίγκο (Τζιοπάνος Ι.)

Καστοριάς 17.00 Καστοριά-ΦΟ Αριδαίας Αγραφιώτης Β.-Αναστασιάδης Π. (Καλότσης)

Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλ. Παπαθανασίου Κ.-Κώνης (Παπαδόπουλος Θεοφ.)/ΑΝΑΒΟΛΗ 15/12, 19.00

Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου

11ο Δημ. Ευόσμου 21.00 ΔΕΚΑ-Ανατόλια Κολοκυθάς-Μιχέλης Θεμ. (Αστρεινίδης)

 

6ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-Αρίων Ξάνθης Δικταπανίδης-Αναστασιάδης Γ. (Δέλλας)

Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας Μελανίδης-Κωνσταντινέλλης (Δροσόπουλος)

Μ. Γκράτσιος 20.00 Βυζαντινός ΑΟ-Σταυρούπολη Φίλλιος-Κλεπουσνιώτου (Σιμητόπουλος Ι.)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Ελπίς Αμπελοκήπων Τοπαλίδης-Καρυπίδης (Σαλικίδης)

Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Ιωνικός Ιωνίας Νέδογλου-Καντζουρίδης (Μανιός)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Οι τηλεοπτικές και διαδικτυακές μεταδόσεις της Κυριακής

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα και πρόγραμμα της περιόδου 2021/22

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα, πρόγραμμα και βαθμολογία της περιόδου 2021/22

ΠροηγούμενοΑΕΚ: Η παρακάμερα της νίκης επί του Προμηθέα Πάτρας (video)
ΕπόμενοΑΕΚ: Τρίτος μπλοκέρ στην ιστορία της ο Μαυροειδής, ρεκόρ από Φλιώνη

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.