www.allstarbasket.gr

Η Γερμανία νίκησε στην παράταση το Ισραήλ με 112-98 (καν. αγ. 92-92) για να φτάσει στο 8-0, μαζί με την Εθνική μας ομάδα στην κορυφή του ομίλου μας. Ελλάδα, Γερμανία και Τσεχία προκρίθηκαν ήδη στο Παγκόσμιο του 2019, στην Κίνα!

Ο Ντένις Σρέντερ είχε 30 πόντους και 13 ασίστ για τους Γερμανούς κι ο Μπένζινγκ πρόσθεσε 24. Ο Τζέικ Κοέν πέτυχε 24 πόντους για το Ισραήλ.

H Σερβία νίκησε την Εσθονία με 91-65 (Μπιέλιτσα 14π.) και πήρε βαθιά ανάσα, ειδικά έπειτα από την ήττα της Γεωργίας.

Η Γαλλία επέστρεψε στις νίκες, ενώ άλμα στην πρώτη τριάδα του ομίλου της έκανε η Ρωσία μετά τη δύσκολη νίκη επί της Βουλγαρίας. Ο Σάσα Βεζένκοφ έκανε σπουδαία εμφάνιση (22π-12 ριμπ.) αλλά η Βουλγαρία ηττήθηκε με 77-73.

Για τον ίδιο όμιλο, η Τσεχία πέρασε από τη Βοσνία με 85-80 και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου!

Η εικόνα του ομίλου της Ελλάδας

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

16/09/18-2η αγωνιστική

Γεωργία-Ελλάδα 85-86

Γερμανία-Ισραήλ 112-98

Σερβία-Εσθονία 91-65

Η Βαθμολογία

GROUP L 

1    Γερμανία        16           8-0          706-555

2    Ελλάδα           16           8-0          669-580

3    Σερβία            13           5-3          668-584

4    Ισραήλ             11           3-5          701-741

5    Γεωργία            11           3-5          545-575

6    Εσθονία            10           2-6          523-636

 

 

ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ

13/09/18-1η αγωνιστική

Ελλάδα-Σερβία 70-63

Εσθονία-Γερμανία 43-86

Ισραήλ-Γεωργία 80-85

ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΜΑΣ

30/11/18-3η αγωνιστική

Ελλάδα-Γερμανία

Ισραήλ-Σερβία

Εσθονία-Γεωργία

03/12/18-4η αγωνιστική

Σερβία-Ελλάδα

Γερμανία-Εσθονία

Γεωργία-Ισραήλ

21/02/19-5η αγωνιστική

Ελλάδα-Γεωργία

Ισραήλ-Γερμανία

Εσθονία-Σερβία

24/02/19-6η αγωνιστική

Γερμανία-Ελλάδα

Σερβία-Ισραήλ

Γεωργία-Εσθονία

Τα αποτελέσματα  και το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στους υπόλοιπους ομίλους

GROUP I

14/09/18- 1η αγωνιστική

Ουκρανία-Ισπανία 76-65

Λετονία-Σλοβενία 85-74

Τουρκία-Μαυροβούνιο 79-69

17/9/18- 2η αγωνιστική

Ισπανία – Λετονία

Σλοβενία – Τουρκία

Μαυροβούνιο – Ουκρανία

GROUP J

14/09/18- 1η αγωνιστική

Ολλανδία-Ουγγαρία 59-74

Κροατία-Λιθουανία 83-84

Ιταλία-Πολωνία 101-82

17/9/18- 2η αγωνιστική

Ουγγαρία – Ιταλία

Λιθουανία – Ολλανδία

Πολωνία – Κροατία

GROUP Κ

13/09/18- 1η αγωνιστική

Βουλγαρία-Γαλλία 74-68

Τσεχία-Ρωσία 80-78

Φινλανδία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη 85-81

16/9/18- 2η αγωνιστική

Γαλλία – Φινλανδία 83-67

Ρωσία – Βουλγαρία 77-73

Βοσνία/Ερζεγοβίνη – Τσεχία 80-85

www.allstarbasket.gr

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ

GROUP I 

      ΟΜΑΔΑ                Β.           Ν-Η        ΠΟΝΤΟΙ

      ΟΜΑΔΑ                Β.           Ν-Η        ΠΟΝΤΟΙ

1    Ισπανία                 13         6-1       562-507

2    Τουρκία                12         5-2        522-458

3    Λετονία                12          5-2        562-527

4    Ουκρανία              11           4-3       516-515

5    Μαυροβούνιο         10           3-4        523-522

6    Σλοβενία               9             2-5       558-577

 

GROUP J

1    Λιθουανία         14       7-0         596-435

2    Ιταλία               12       5-2        575-487

3    Ουγγαρία           11        4-3        488-480

4    Ολλανδία            10        3-4        493-490

5    Κροατία              10        3-4        514-503

6    Πολωνία            10        3-4        518-511

 

GROUP K 

1    Γαλλία           15           7-1         630-518

2    Τσεχία           15           7-1         629-583

3    Ρωσία            12           4-4         613-581

4    Φινλανδία       12            4-4         605-613

5   Βουλγαρία       11            3-5          613-621

6    Βοσνία            10           2-6          561-651

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.