Αιγάλεω

Το Αιγάλεω πήρε μία πολύ σημαντική νίκη επί του Ιωνικού ΝΦ με 73-71, για τη 12η αγωνιστική στη Γ’ Εθνική κατηγορία και πλεόν τρεις ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή του πρώτου ομίλου.

Νίκη και για τον Ηλυσιακό, καθώς επικράτησε της Καλαμάτας με 69-65, σε ένα δραματικό παιχνίδι, με τον Αντώνη Φώτση να πετυχαίνει 21 πόντους με 4 τρίποντα!

Δείτε τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική, τα φύλλα αγώνα, τις βαθμολογίες και τις επόμενες αγωνιστικές στους τέσσερις ομίλους:

1ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Άρης Νικαίας – Πέρα 81-77

Ηλυσιακός – Καλαμάτα 69-65

Αχαγιά – Μεγαρίδα 68-62

Ληξούρι – Κεραυνός Αιγίου 63-50

Αιγάλεω – Ιωνικός ΝΦ 73-71

Ακράτα – Λέοντας 95-60

Κηφισιά – Έσπερος Πατρών 81-73

 

ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

Άρης Νικαίας – Πέρα 81-77

Δεκάλεπτα: 17-19, 40-35, 62-51, 81-77

Διαιτητές: Αργυρούδης, Χρηστίδης Ηλ.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 8, Κριτσωτάκης, Αλεξανδρόπουλος 8, Βασιλακάκης 6(1), Γούνης, Πορτελάνος, Κρητικός 21(3), Κόλλιας 6, Χατζόγλου 9(1), Αλτσατζής 2, Σιδερής, Παπουτσής 21(3).

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 4(1), Θεολογίτης 19(3), Παπάδης 11, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 14(1), Χολέβας, Πιτούλης 7, Σωτηράκης 11 (1), Ντιφαντής 13.

 

Αιγάλεω – Ιωνικός ΝΦ 73-71

Δεκάλεπτα: 23-19, 46-41, 59-61, 73-71

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Καλογερόπουλος Φ.

Αιγάλεω (Ζωντός): Κυριακόπουλος, Μπάρδας, Ντακούλιας 15(2), Καράβολας 17(2), Κούρτης 2, Γκαγκαλούδης 15(3), Αγγελόπουλος 10(1), Καλλινικίδης 14(1).

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 11(1), Μαλτέζος 2, Παπαπέτρος, Γρύλλης 3, Πέττας 25(5), Μουμπάρακ 20(4), Κατιάκος 10, Χριστόδουλος.

 

Ληξούρι – Κεραυνός Αιγίου 63-50

Δεκάλεπτα: 12-12, 29-21, 44-32, 63-50

Διαιτητές: Σκάλτσης, Κοτσώνης

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 8, Σαρικάς 16(3), Ιωακειμίδης 9, Μαρούλης 2, Τρυφωνόπουλος 10, Λαμπρόπουλος 6(1), Αναστασάκης 12.

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μούκας 6, Κουκουλομάτης 3(1), Μπεκρής 7, Αγγελόπουλος 25(2), Λυμπερέας 2, Τζελέπης 7(1).

 

Ακράτα – Λέοντας 95-60

Δεκάλεπτα: 25-19, 53-32, 79-46, 95-60

Διαιτητές: Αναστασίου, Γαρινή

Ακράτα (Βουρνάς): Μαλλής 9(3), Ζέρβας, Τσιακμάς 9(2), Ονάσογλου 22(6), Αμβράζης 8, Θανόπουλος 8(2), Σίνης 11(1), Γκιζόγιαννης 11, Πολύδερας 2, Γκόβας 8(2), Μανωλόπουλος, Βεσκούκης 7(1).

Λέοντας (Κόλλιας): Κατσαούνης 2, Μακρής 8(2), Πασπαλάς 3, Ποτήρης 2, Κούτουλας 4, Ντόρμπαρης 11(1), Μπαλτζής 6(2), Χρήστου, Κουρούπης 4, Κοντόγιωργας 2, Αμπαδιωτάκης 4, Σταυριανόπουλος 14(2).

 

Αχαγιά – Μεγαρίδα 68-62

Δεκάλεπτα: 22-22, 39-36, 54-46, 68-62

Διαιτητές: Ρίζος, Νάστος

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος 3(1), Βουρνάς 7, Νικολάου 6, Οικονομόπουλος 15(2), Κάλλης 7, Τσάμης 17, Λιμπερης 7(2), Μακρής 6.

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πετρούλας 5, Κοντόπουλος 3(1), Σπυροπούλος 6, Παλαιοχωρίτης 6(2), Ζακυνθινός 10(1), Μπαλάφας 16(2), Αβραμίδης 1, Μαλούκος 8, Θέος 7, Σιδέρης.

 

Ηλυσιακός – Καλαμάτα 69-65

Δεκάλεπτα: 10-24, 30-37, 48-47, 69-65

Διαιτητές: Φάκαρος, Καρανικόλα Αλ.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 7(1), Φώτσης 21(4), Κοψιάς, Μαραγκουδάκης 5(1), Καραμπάς 6(1), Αντωνόπουλος 9(3), Μπουργάνος 14(1), Ζαραϊδώνης, Φουστέρης, Αγγελόπουλος 7(1).

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος, Γκοντόπουλος 17(5), Μπάκας 16, Πέζος 5(1), Μαθιόπουλος 6(2), Γιαννουκάκης, Καλογερόπουλος 14(2), Κοντόπουλος 2, Γιαννακόπουλος 5.

 

Κηφισιά – Έσπερος Πατρών 81-73

Δεκάλεπτα: 17-25, 40-46, 66-61, 81-73

Διαιτητές: Μαραγκάκης, Ξυλάς

Κηφισιά (Κωλέτσης):  Μοσχοβίτης 22(1) Μακρυγιάννης 21((3), Χατζηνικόλας 15(3), Σταθούλης, Προίσκος 3, Σιούτης 7, Σκούταρης 11(3), Δούβλης 2.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης 24(4), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 2, Ροκανάς 8(2), Καλογιάννης, Κατσαβόπουλος 5(1), Δούρος 7(2), Μπαρδάκας 5, Βύρλας 13

 

Βαθμολογία

  1. Αιγάλεω 22
  2. Μεγαρίδα 22
  3. Ιωνικός ΝΦ 22
  4. Αχαγιά 21
  5. Ηλυσιακός 18
  6. Κηφισιά 18
  7. Ακράτα 18
  8. Πέρα 17
  9. Ληξούρι 16
  10. Έσπερος Πατρών 16
  11. Κεραυνός Αιγίου 15
  12. Άρης Νικαίας 15
  13. Καλαμάτα 15
  14. Λέοντας 13

* Κεραυνός Αιγίου και Αιγάλεω έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 27/1)

Καλαμάτα – Αχαγιά

Μεγάριδα – Κηφισιά

Κεραυνός Αιγίου – Ηλυσιακός

Ιωνικός ΝΦ – Ληξούρι

Λέοντας – Αιγάλεω

Πέρα -Ακράτα

Έσπερος Πατρών – Άρης Νικαίας

 

2ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Λοκρός Αταλάντης 54-50

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – ΚΑΠ 83-69

Μελίσσια – Άρης Θήβας 84-59

Κορωπί – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 95-86

Ερμής Σχηματαρίου – Δειλινό 95-80

ΟΦΗ – ΒΑΟΛ Χίου 79-53 (19/1)

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Καλλιθέα 96-61 (19/1)

 

ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Λοκρός Αταλάντης 54-50

Δεκάλεπτα: 15-12, 24-22, 45-40, 54-50

Διαιτητές: Μακρής, Μπανασάκης

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Παλάτζας, Γκόντγουιν 4, Πρόφκα, Ζαρμακούτης 21(3), Γρίβας 3(1), Παπαφωτίου, Κανελλόπουλος 12(1), Βαρνάβας 6, Οκεκουέιν 8, Ιμαριαμπέ, Σαρλής.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φουτζήλας 9(1), Κετεμά, Κεχρής 3(1), Πασσάς 8, Παπαηλίου 1, Καλογερόπουλος 3(1), Μάτος Αν., Μάτος Αγγ. 14(4), Δουρούκης 5(1), Ψάλτου 7.

 

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Καλλιθέα 96-61

Δεκάλεπτα: 30-13, 45-26, 73-43, 96-61

Διαιτητές: Τσακιράκη, Λεβεντάκος

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 13(4), Χωματάς 22, Τσίρος 14(3), Συγγούνας 8, Ζερβός 2, Τύρλας 2, Σιλιτζίρης 4, Κορομηλάς 8(2), Μητσάκης 2, Σβαρνάς 2, Σταμέλος 17(3).

Καλλιθέα (Μπίλιας): Τσακίρης 5, Χατζηγεωργίου 6(1), Ματσαμάς, Παναγιωταράκος 3, Γυφτάκης 5(1), Μπιλλιάς, Παρδακάς 5, Μήτσης 11(1), Σκορδάλης, Εκινέ, Παπαδημητρίου 4, Κανύχης 11.

 

Ερμής Σχηματαρίου – Δειλινό 95-80

Δεκάλεπτα: 31-22, 50-40, 68-62, 95-80

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Αγγελής

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 19, Κουτής 3(1), Γκρινιάρης 25(1), Μεϊντάνης, Κώνστας 6(2), Φλώτσιος 6, Σαράφογλου, Τσαπρούνης, Μαλισσόβας, Εζιάκα 27, Γιανναλέτσος 7(1).

Δειλινό (Γωνιωτάκης, Χαραλαμπάκης): Στέβοβιτς 3(1), Λεφής 16(2), Γαϊτανάκης 4(1), Γρυλλής 6, Εκιτζόγλου, Κιριτζί Γ. 7, Γκουτσίδης 12(2), Σπηλιόπουλος 8, Γουμενάκης 24(2).

 

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – ΚΑΠ 83-69

Δεκάλεπτα: 23-18, 43-41, 55-48, 83-69

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Γεράνιος

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Ανέστης 14(1), Χόρτσας, Σταμάτης 18(4), Γιαννακόδημος 12(1), Μιχαλόπουλος 6, Μόσορας, Διαμαντόπουλος 16(2), Μπάζιος 17.

ΚΑΠ (Ταμπάκης): Μόκκας 3(1), Βενιτουράκης 12(2), Χανιάς-Πανταζής, Βαφιάς 6, Χρονόπουλος 13(2), Μαυροειδάκος 7, Παπανίκος, Τσιρίμπασης, Φασιανός 4, Τσαμπής 16(1), Καρυπίδης 6.

 

Μελίσσια – Άρης Θήβας 84-59

Δεκάλεπτα: 21-13, 43-31, 63-49, 84-59

Διαιτητές: Ασλανίδης, Μάρκου

Μελίσσια (Δάγλας): Οικονομόπουλος 10(1), Στεργίου 5, Ηλιόπουλος, Κυλαρίτης 8, Λέπουρης 2, Κοντός 2, Σοφρονάς 11(2), Ζήρος 5(1), Ηλιόπουλος Δ., Τρίχας 15(2), Καραχάλιος 16, Καραβάνας 8.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας, Τσάλεζας): Καδιγιαννόπουλος, τζαβίδας, Ματσαγγούρας 2, Γκόλιας 5(1), Μελετίου, Παναγιωτίδης 2, Καλεμτζάκης 7, Χαραλάμπης 13, Κουμπές, Δαχρετζής 11, Τριανταφύλλου 2, Ντέντα 17.

 

Kopωπί – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 95-86

Δεκάλεπτα: 25-23, 52-56, 67-67, 95-86

Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Μπιτσιντζάνος

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος 4, Καμαρινός 5(1), Τσαγισβίλι 3(1), Αγόρης 12(2), Καραδολάμης 40(5), Μερκούρης 5, Κάτσαρης 9, Σβορώνος 3, Κουτουφάς 14(1), Χρονόπουλος.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Μελέτης): Θεοδωράκος Φ., Κουτσογιάννης 3(1), Σέττος 21(4), Ξιούρας 12(1), Θεοδωράκος Π. 7(2), Μπέλλος 2, Μανιάτης 7 (1), Γκιζόγιαννης 24(3), Λούκας 1, Καραμπέκης 5, Γεωργουσόπουλος 4.

 

ΟΦΗ – ΒΑΟΛ Χίου 79-53

Δεκάλεπτα: 20-13, 35-27, 58-39, 79-53

Διαιτητές: Μαυρέλης, Κούλης Χαρ.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 2, Τσερκιτζόγλου 14(4), Αντωνόπουλος 7(1), Τσίλογλου, Καρλάφτης 8(2), Αγαπιάδης 10(2), Κοκοσάλης 2, Μπουμπάρης 2, Πετράκης 5, Καραλής 24(5), Παλλης 1.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Φουντουλάκης, Σαμιώτης 8, Ανδρουλάκης, Σουλίκας 5, Αγγελίδης 7, Καραφαντης 2, Τσουρης 12(2), Κουιμτζης 10, Τρόβας 12, Σουλίνάρης 2, Κωσταντινάκος 7(1).

 

Βαθμολογία

  1. Μελίσσια 22
  2. ΟΦΗ 22
  3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 21
  4. Λοκρός Αταλάντης 21
  5. ΕΦΑΟΖ 20
  6. Κορωπί 19
  7. ΒΑΟΛ Χίου 18
  8. Ερμής Σχηματαρίου 18
  9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 18
  10. Άρης Θήβας 17
  11. ΚΑΠ 15
  12. Καλλιθέα 14
  13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 13
  14. Δειλινό 11

* Δειλινό και ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 27/1)

ΚΑΠ – ΟΦΗ

ΒΑΟΛ Χίου – Ερμής Σχηματαρίου

Καλλιθέα Ρόδου – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Άρης Θήβας – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

Λοκρός Αταλάντης – Μελίσσια

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Δειλινό – Κορωπί

 

3ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μελίκη-ΑΟΚ Βέροιας 74-61

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 62-66 (παρ.)

Τιτάνες Παλαμά-Νικόπολη Πρέβεζας 84-72

Πρωτέας Γρεβενών-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 71-65

Ικαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου 66-60

Ολυμπιακός Βόλου-Μαντουλίδης 77-89

Ρεπό: Καλαμπάκα

 

ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

Πρωτέας Γρεβενών-ΠΑΣ Γιάννινα 71-65

Δεκάλεπτα: 25-19, 46-28, 60-44, 71-65

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Λουλουδιάδης

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 11(1), Γρούδος 15(2), Μαλούτας 14(2), Μιχαηλίδης 8(2), Τζιουβάρας, Κολοβός, Συλλάκος 1, Τακίδης 3, Μπόζιαρης 7(2), Σιούμουρας , Μητρόπουλος Β., Μακρής 8(2), Μαλιούρας 4.

ΠAΣ Γιάννινα(Κωστόπουλος): Γεωργίου 20(3), Πανάρας, Mουζακίτης, Tσίρμπας, Πρέντζας 7, Kαραγκιολίδης 8, Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 14, Πάτρας 15, Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης.

 

Ικαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου  66-60

Δεκάλεπτα: 13-15, 32-36, 44-45, 66-60

Διαιτητές: Σελεβός, Παπαθανασίου

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 6, Μέξης 4, Βλάχος 17(5), Κολότσιος Β., Αργύρης 14(4), Χατζής, Ντούρβας 9(3), Τζιοβάρας, Φούντας 11(1), Μπαρμπαρούσης 2, Στάνκοβιτς 3(1).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 7(1), Ημερίδης 21(1), Αθανασίου 6(2), Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 5(1), Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 6(2),  Κουτούλας 11(3).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 62-66 (62-62)

Δεκάλεπτα: 20-20, 33-41, 47-52, 62-62 (κ.α.), 62-66

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Βασιλόπουλος

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννης 2, Ζαμπέτης 16(2), Σαχπαχίδης, Αντωνίου, Πουρνάρας 3, Xρυσής 13, Mάκης 3, Παπανικολάου, Θυμνιός 22, Φίλιος 3(1), Θώδης.

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 2, Αργυρός 9(2), Αναγνωστόπουλος 13(2), Τσιαβές 15(1), Βαγενάς 7(1), Γεωργάκης 8, Μακρόπουλος 6, Βλαχάκης, Φέτσης, Ζαμπάκης 6, Κόγκας, Κελάριου.

 

ΓΑΣ Μελίκη-ΑΟΚ Βέροιας 74-61

Δεκάλεπτα: 13-11, 37-37, 60-44, 74-61

Διαιτητές: Γαζέτας, Κουκουλεκίδης

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 22(4), Μαυρίδης Β. 17(1), Κυριακού,  Καποδίστριας, Λέφας 10(2), Μαγαλιός, Καρατζάς 3(1), Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 9(1), Κοτζαμπάσης 11(1), Λαπατούρας, Ρογγότης 2.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Στοϊτσης, Γκάνας 2, Βλάχος 27(4), Μαυρίδης 13(3), Ντουλαβέρης, Κασαμπαλής 12, Καραθανάσης, Ιωαννίδης 3, Χατζηλαμπρινός 4, Χαραλαμπίδης.

 

Τιτάνες Παλαμά-Νικόπολη Πρέβεζας 84-72

Δεκάλεπτα: 21-26, 41-32, 65-49, 84-72

Διαιτητές: Καλέσης, Λαδάς

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ζωϊτσάκος 15(1), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Χανέλι 7(1), Γκογκίδης 15(2), Κατσαδούρος 15(3), Καραϊσκάκης 11(1), Φαλιάκης, Μακρής 6(2), Καραδήμας 15(2), Γκαγκανάσιος.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Κοντογιάννης 23, Ζήκας, Τζίμας, Παπαχρηστος 2, Κακιούζης 23(4), Παπαμιχαήλ 10, Ρέμπης 2, Μουλάς 10, Βαβέτσης 3(1), Δουβλής.

 

Ολυμπιακός Βόλου-Μαντουλίδης 77-89

Δεκάλεπτα: 16-26, 29-55, 59-71, 77-89

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Χατζημπαλίδης

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 10(2), Ιλτσογλου 16(2), Κυριακόπουλος, Μπόγδανος 23(2), Κωστούλας 15, Μπουσκολίτης 6(1), Σκαμάγκας 3(1), Αναστασόπουλος 3, Χαρχαρής, Λουλούδης 1.

Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 21(2), Τάκης 17(1), Μπέλλος 10(2), Ρεφατλλάρι 6(2), Ψαθάς 4, Ντίαθ, Σίμογλου 7(1), Καλόγηρος 24(2), Φόρογλου, Λαγός, Μαλανδρής, Καναγκίνης.

 

Βαθμολογία

  1. Πρωτέας Γρεβενών 21
  2. Δόξα Λευκάδας 20
  3. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 20
  4. ΑΓΣΙ 19
  5. Μαντουλίδης 17
  6. Τιτάνες Παλαμά 17
  7. Ίκαροι Τρικάλων 16
  8. Εύαθλος Πολυκάστρου 16
  9. Ολυμπιακός Βόλου 16
  10. Μελίκη 15
  11. ΑΟΚ Βέροιας 14
  12. Καλαμπάκα 13
  13. Νικόπολη Πρέβεζας 12

*Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη  αγωνιστική (13η, 27/1)

ΑΟΚ Βέροιας-Καλαμπάκα

Δόξα Λευκάδας -Μελίκη

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Παλαμά

Εύαθλος Πολυκάστρου-Πρωτέας Γρεβενών

Μαντουλίδης-Ίκαροι Τρικάλων

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

 

4ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΔΕΚΑ-Ασπίδα Ξάνθης 79-55

Πολύγυρος-ΜΕΝΤ 90-62

Αστέρας Σίνδου-Ζέφυρος 58-65

ΒΑΟ-ΠΣ Ευκαρπίας 60-87

ΓΑΣ Κομοτηνή-Λεύκιππος Ξάνθης 63-58

Αίας Ευόσμου-Απόλλων Καλαμαριάς 79-78

Νέα Μουδανιά-Μακαμπή 73-75 (παρ.)

 

ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ 91-62

Δεκάλεπτα: 25-21 ,43-33, 70-50, 91-62

Διαιτητές: Καρακώστας, Γκέκας

ΑΟ Πολυγύρου: Πιπιλιάρης 14 (2), Κουλαξής 21 (3), Ρίζος 6, Μπάρδος, Αζίζης 11, Παυλέας 7, Στυλιανίδης 8 (2), Νικολόπουλος ,Φωτακίδης, Νουκάρης 20 (2) Σπουργίτης 2.

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 12, Μιχαηλιδης 15, Μητακίδης 4, Παπαδόπουλος 6, Χατζηλάμπρου 2, Ακσεχέρογλου 6, Καρανώτας 7, Βελέντζας, Καρατόλιος, Μάνδρας.

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Μακαμπή 73-75 (63-63)

Δεκάλεπτα: 24-14, 36-33, 48-53, 63-63(κ.α.), 73-75

Διαιτητές: Σαρακελίδης, Χρυσάφης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Τσοπουρίδης): Σερέτης, Βέτσος 9, Τσιγγελίδης 6, Κουτσούχας 2, Τσοπουρίδης 12, Ζάχαρης 14 (2), Τσάτσαρης, Φιλοξενίδης 8, Σαρχώσης 17 (5).

Μακαμπή (Κοντός-Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης, Κλουτζός 15 (3), Σκουφέζης 2, Σαμαράς, Πετράκης 12 (3), Μπαδής 2, Σαββίδης 12, Αρούχ 17, Μύζιου 7, Αργυρίου 4.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή-Λεύκιππος Ξάνθης 63-58

Δεκάλεπτα: 11-11, 31-25, 38-40, 63-58

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκίζογλου

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 3, Παλάσκας 8 (2), Αθανασίου, Κουτσοβασιλης 3, Λεχούδης 9, Μπορμπίδης, Μαγούλας 7, Ζολώτας 9 (3), Πέντζος 23 (2), Χαλίλ 1.

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης:) Παλάκης 5, Στασινόπουλος 10, Σταματέλος 2, Κουμπανης 12, Νταβουρτζόπουλος 17, Δώδος 3, Στεργίου 2, Σαββίδης, Κυφωνίδης, Δάτσης, Κάλφας, Χρήστου 7 (1).

 

ΒΑΟ-ΠΣ Ευκαρπίας 60-87

Δεκάλεπτα: 16-21, 25-43, 54-62, 60-87

Διαιτητές: Γραικός, Αγραφιώτης Γρ.

ΒΑΟ (Νομικός-Κατσής): Λεπτοκαρίδης 10, Μπαγκντασαριάν, Πετρίδης 16(2), Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 12(1), Χότζα 4, Μαδεμλής 6, Βουνάκης 6(1), Γιαννούλης 2, Μαγής, Πυδαράκης, Γκούθας 2.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 6(1), Πρεδάρης 3(1), Κιούρκας 2, Τσολακίδης 5(1), Γκαβέζος Αρ. 4, Βαρίτης 12(3), Χολέβας 20, Απιδόπουλος, Πλεξίδας 15(3), Τσελεντάκης 2, Γκαβέζος Άντ. 16(3), Κοσμίδης 2.

 

Βαθμολογία

  1. ΠΣ Ευκαρπίας 22
  2. ΓΑΣ Κομοτηνή 20
  3. Πολύγυρος 20
  4. ΔΕΚΑ 19
  5. Λεύκιππος Ξάνθης 19
  6. ΜΕΝΤ 19
  7. Ζέφυρος 19
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 19
  9. Αίας Ευόσμου 18
  10. Αστέρας Σίνδου 17
  11. Ασπίς Ξάνθης 17
  12. Μακαμπή 16
  13. ΒΑΟ 15
  14. Νέα Μουδανιά 12

 

Επόμενη  αγωνιστική (13η, 27/1)

ΜΕΝΤ-Αστέρας Σίνδου

Ζέφυρος-ΔΕΚΑ

ΠΣ Ευκαρπίας-Πολύγυρος

Λεύκιππος Ξάνθης-ΒΑΟ

Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μακαμπή-Αίας Ευόσμου

Ασπίδα Ξάνθης-Νέα Μουδανιά

ΠροηγούμενοΤα ρεκόρ του Νίκολα Μιλουτίνοβ που πέρασε τον Μπέρι και πάει πάλι για MVP!
ΕπόμενοΈχασε στην παράταση η Μακάμπι πριν τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ!

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.