Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 61-56 του Πρωτέα Βούλας στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 5ηςΑγωνιστικής στην Α1 Γυναικών το Σάββατο (1/12). Σήμερα (2/12) τα υπόλοιπα πέντε παιχνίδια.

Πανιώνιος – Πρωτέας Βούλας 61-56
Διαιτητές: Στρέμπας-Παπαφωτίου
Δεκάλεπτα: 11-14, 30-25, 42-36, 61-56
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Καλογήρου, Σπαθάρου 12(1), Γκριτζά, Μαγκλάρα 3, Στεφανίδου 6(2), Γρηγορίου 10, Δίελα 5(1), Θεοδωρομανωλάκη 5(1), Κόρινεκ 13, Τόμπκινς 7.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης): Χατζηβασιλείου 3(1), Ντέλβα 20, Θεοδώρου, Κολλάτου 11(1), Σακελλαρίου, Χατζηγιακουμή 3, Ντάνου, Μπουντούρη, Χατζηλεοντή 7, Αναστασοπούλου 4, Πέρκινς 3(1), Τζόουνς 5.

Η βαθμολογία

1. Πανιώνιος  9

2. Ολυμπιακός 8

3. Πρωτέας Βούλας 8

4. Νίκη Λευκάδας 7

5. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 7

6. Εσπερίδες 6

7. Ελευθερία Μοσχάτου 6

6. ΠΑΟΚ 6

9. Καλύβια Θορικού 5

10. Αθηναϊκός 5

11. Σπόρτιγκ 4

12. Ηρακλής 4

*Πανιώνιος και Πρωτέας Βούλας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου

Π. Σαλπέας 15.30 Ολυμπιακός-Ελευθερία Μοσχάτου Γιακείμμη-Φραγκούλη (Σαμαρτζή)

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες-Αθηναϊκός Φασόλης-Σκαλτσής (Παλάτος)

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Νίκη Λευκάδας Κοντίλης-Καρακωνσταντόπουλος (Μπεσκάκη)

Καλυβίων 17.30 Καλύβια-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Ορφανός Ιορδ.-Αργυρούδης (Τεφτίκης)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-ΠΑΟΚ Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδης (Παπαδόπουλος Ν.)

 

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα και πρόγραμμα 6ης Αγωνιστικής

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής

Με ένα παιχνίδι άνοιξε το Σάββατο (1/12) η αυλαία της 6ης Αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών. Σήμερα (2/12) τα υπόλοιπα ματς.

Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 48-65
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 12-17, 28-37, 40-56, 48-65
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 2, Σολωμού 3(1), Σουλιώτη 4, Γαϊτάνη 13(1), Λιάσκου 4, Σκαρλή 4, Μπενέκη Μ., Μπενέκη Χ. 18.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Τσιανάκα Ε., Αρσένογλου, Ζωγράφου 2, Κατσαμούρη 9, Τσαμπούρη 10(1), Καραμπατζάκη 11, Τζήμου 7, Τσιανάκα Κ., Φλώρου 12, Κωτούλα 14.

Η βαθμολογία

1. ΑΕ Πυλαίας 12

2. Αρης 9

3. ΠΑΣ Γιάννινα 9

4. Ολύμπια Λάρισας 9

5. Παναθλητικός 8

6. Απόλλων Καλαμαριάς 8

7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 8

8. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 6

9. Πανσερραϊκός 6

10. Τιτάνες Δράμας 6

11. Ολυμπιακός Βόλου 5

12. Πιερικός Αρχέλαος 4

*ΑΕ Πυλαίας και Ολύμπια Λάρισας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο, Παναθλητικός και Πιερικός Αρχέλαος ένα λιγότερο.

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου

1ος Όμιλος

Γ. Γεννηματάς 13.30 Τερψιθέα-Αρκάδι Μαρινάκης-Τσακιράκη (Ντίνος)

Π. Νικολαϊδης 13.00 Φάρος-Πελασγός Καρανικόλα Α.-Τσίγκου (Παππάς)

Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Αμύντας Κοτσώνης-Κηπώσης (Φαλούκας)

Α Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Κιουλαφας-Μπιστιντζάνος (Ζώης)

Μελισσίων 14.30 ΚΑΟ Μελισσίων-Παναθηναϊκός Τεφτίκης-Νικολοπούλου (Σταματόπουλος)

Ζωγράφου 16.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΑ Χανίων Ροδίτης-Κοντογιαννόπουλος (Παπαγιαννόπουλος)

2ος Όμιλος

Ν. Ρύσιου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Τιτάνες Δράμας Γκέκας-Γιατρόπουλος (Λαδόπουλος)

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς Γιαννούλης Στ.-Τσάλας (Σαμάλης)

Εκπ. Μαντουλίδη 12.00 Αστέρας Ιπποδρομίου-Πανσερραϊκός Μπούγλος Ι.-Αγαγιώτου (Ανδρίτσος)

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός Συκεών-Άρης Αναστασιάδης-Λαϊδης (Αστρεινίδης)

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος Γρ. (Παππάς)

ΠροηγούμενοΤο κάρφωμα του Χεζόνια και η αντίδραση α λα Άιβερσον στην κορυφή του Top-10! (videos)
ΕπόμενοΠώς να μείνεις σε φόρμα στις γιορτές

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.