www.allstarbasket.gr

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, ο Ολυμπιακός έκανε την πρώτη του νίκη, απέναντι στα Καλύβια (79-56), και ο Πανιώνιος πήρε το ντέρμπυ με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ (49-45). Όσα έγιναν στην Α2. 

Ο Ολυμπιακός νίκησε, στο ΔΑΚ Γλυφάδας, τα Καλύβια σχετικά εύκολα. Μετά από ένα “μουδιασμένο” ξεκίνημα ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα των φιλοξενούμενων με 79-56.

Από την άλλη ο ΠΑΟΚ έχασε στις λεπτομέρειες από τον Πανιώνιο, με 49-45.

Τέλος, δραματική νίκη κατάφερε να πάρει η Ελευθερία Μοσχάτου επί του Πρωτέα Βούλας, με 76-71 στην παράταση.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της ημέρας και τον βαθμολογικό πίνακα:

www.allstarbasket.gr

Ολυμπιακός – Καλύβια 79-56

Τα δεκάλεπτα: 15-17, 42-31, 63-45, 79-56

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παντελάκης): Τόμας 7(1), Μάζιτς 11, Σταμάτη 9(1), Αυτζή 2, Σπυριδοπούλου 13(1), Παυλοπούλου 6, Νικολοπούλου 2, Σωτηρίου 8(2), Λίτσι 6, Τζόνσον 8, Κοσμά 7.

ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου): Άλιξ 12, Ντέιβις 16, Ρεντζεμπέρη 3, Κόνιαλη 5(1), Πολίτη, Μαστρογιαννίδου, Σεμανιάκου 5(1), Γιαρόζ 15, Σταμάτη.

 

Εσπερίδες – Ηρακλής 89-61

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 50-25, 66-46, 89-61

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Ρουμπελάκης): Στεφάτου 2,  Ούιλιαμς 16, Τζαμπάζι, Ευμορφοπούλου 5(1), Στεργιοπούλου 8, Λούνα-Κάστρο 14(2), Κεχαγιά 19(3), Κόρτνεϊ 11(1), Πετεράκη 8, Μπαλιούση 2, Λάσκαρη 4, Δανούση.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κοκκινίδης): Τσουμπρέλη 4, Ελευθεριάδου, Πετρίδου 4, Γιαννούδη 6, Ν’Ντία 11, Λιούις 12(3), Κατωπόδη 6, Παππά, Λογδανίδου 2, Μπλέικ 16(2), Κλιματσάκη

 

Σπόρτιγκ – Δάφνη Αγ. Δημ. 53-57

Τα δεκάλεπτα: 13-12, 29-28, 37-37, 53-57

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Νίξινα 4, Μπράουν 10, Μαγγίνα, Φουράκη Β. 6(2), Λιούις 17, Σαλιάι 3(1), Φουράκη 2, Μούρερ 7, Μαρίνη 4,

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Τζέιμς 10(2), Αλεξανδρή 2, Σουλτάνη 10, Γούναρη 5(1), Σίντομ 16, Μπράουν 14(2).

 

www.allstarbasket.gr

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ 49-45

Τα δεκάλεπτα: 11-9, 26-16, 42-33, 49-45

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Καλογήρου 3, Ζότοβα 5(1), Σπαθάρου 12(3),  Γκριτζά, Μαγκλάρα, Δίελα 11(2), Θεοδωρομανωλάκη 6(1), Στεφανίδου, Γρηγορίου 2, Κόρινεκ 10(1).

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Λύμουρα, Κωτούλα, Καρλάφτη, Κριμιλή 9(1), Ταρπάγκου, Καρακούλα 4, Γκόβαν 12(1), Τζάκσον 13, Ουίλιαμς 7

 

Νίκη Λευκάδας – Αθηναϊκός 76-42

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 42-26, 58-34, 76-42

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Τσινέκε Κ.2, Τσινέκε Ε.16(1), Σύρρα 5(1), Παπαμιχαήλ 2, Τζόνσον 12, Μπαλτά 11, Αρώνη 2, Πολίτη, Νάιτ 9, Κοντογιώργου 2, Στεπάνοβιτς 13, Μαρίνη 2 .

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Τζανετάτου, Στούπα 4, Δορκοδίκη, Τσιαδή 6(1), Λουκάτου 1, Μακέι 10(2), Γιαμπάνη 4, Κόστοβιτς 14

 

Πρωτέας Βούλας – Ελευθερία Μοσχάτου 71-76 (παρ.)

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 32-38, 43-53, 66-66 (κ.α.), 71-76 (παρ.)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης): Χατζηβασιλείου, Θεοδώρου 2, Κολλάτου 10(2), Χατζηγιακουμή 10(3), Ντάνου 2, Ντάτσκου, Χατζηλεοντή 2, Πέρκινς 19(1), Τζόουνς 11, Ντέλβα 15.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης): Ξεπαπαδέα 3(1), Μίχου 8, Βώλου, Αξιοπούλου 5, Ιωαννίδου 9(3), Καλημέρη 2,  Γεροστεργίου 1, Μπιλ 19, Καμμένου 14(4), Ρόσελ 15.

 

Η βαθμολογία

  1. Νίκη Λευκάδας 2
  2. Εσπερίδες 2
  3. Ολυμπιακός 2
  4. Ελευθερία Μοσχάτου 2
  5. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 2
  6. Πανιώνιος 2
  7. Σπόρτιγκ 1
  8. ΠΑΟΚ 1
  9. Πρωτέας Βούλας 1
  10. Καλύβια 1
  11. Ηρακλής 1
  12. Αθηναϊκός 1

 

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 4/11)

Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας

Ελευθερία Μοσχάτου-Πανιώνιος

ΠΑΟΚ-Σπόρτιγκ

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Εσπερίδες

Ηρακλής-Ολυμπιακός

Καλύβια – Νίκη Λευκάδας

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Όμιλος Νότου

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Ηλιούπολη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 84-88 (γ’ παρ.)

Αμύντας – Χανιά 43-46

Αρκάδι Ρεθύμνου – Κρόνος Αγ. Δημ. 43-80

Πελασγός – Παναθηναϊκός 37-61

Αγία Παρασκευή – Μελίσσια 62-59

Φάρος – Τερψιθέα 45-37

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 4/11)

Παναθηναϊκός – Αρκάδι

Χανιά – Πελασγός

ΕΦΑΟΖ – Αμύντας

Μελίσσια – Ηλιούπολη

Τερψιθέα – Αγία Παρασκευή

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Φάρος Κερατσινίου

Όμιλος Βορρά

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Τιτάνες Δράμας – Άρης  36-80

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολυμπιακός Βόλου 86-32

Πανσερραϊκός – ΑΕ Πυλαίας  64-90

Παναθλητικός – Ολύμπια Λάρισας  58-36

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης  -ΠΑΣ Γιάννινα 51-68

Πιερικός Αρχέλαος – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου  52-70

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 4/11):

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθλητικός

Ολύμπια Λάρισας  – Πανσερραϊκός

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς

Ολυμπιακός Βόλου – Τιτάνες Δράμας

Αρης – Πιερικός Αρχέλαος

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ:

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Ηλιούπολη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 84-88 (γ’ παρ.)

Διαιτητές: Μαρτινάκος-Τούσης

Διαιτητές: 13-21, 33-40, 39-48, 59-59 (κ.α.), 69-69 (α’ παρ.), 81-81 (β’ παρ.), 84-88 (τελικό)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 23(2), Τζουγκράκη 13(2), Γούλα Π., Καββαδά 2, Νεαρχάκου 4, Γούλα Φ., Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 13(1), Παπαδοπούλου 6, Οικονομίδου 19, Αλεξανδρίδη, Λιγνού.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βεροιόπουλος – Φατούρος): Καραβελη 10, Σατρατζέμη 11(1), Κύριου 5(1), Βαμβακά 24, Λιναρά 4, Ντότση, Κεσσέ 25(1), Βυζεντίνη 6, Κουρούβανη, Λέρη 3, Μπαλαμπάνη, Χόνη.

Αμύντας – Χανιά 43-46

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Τσακιράκη

Δεκάλεπτα: 8-13, 15-32, 30-39, 43-46

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιργουτάκη, Τριμέρη  Μαργώνη 14, Καλλιώρα 13(1), Τζέμη, Τσαγκαράκη, Παπαθανασίου, Καράλη 2, Σιδηροπούλου, Αθανασούλια Ντάνου Μαντώ 5, Κόρμπου Μαρία 10.

ΧΑΝΙΑ (Ψυχογιου): Πρασιανακη, Παπαμαρκακη 8(1), Γαλανακη, Βασιλογιαννακη, Κουφογιαννη 11, Ψυχογιου 8(1), Παπαδακη, Σκουμπακη, Δρικακη, Φωτιαδη 9, Δεληγιαννη 10

Αρκάδι Ρεθύμνου – Κρόνος Αγ. Δημ. 43-80

Διαιτητές: Λεβεντάκος-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 12-20, 23-48, 33-65, 43-80

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Καζα 12, κουλούρη Σ. 8, Φοβάκη3, Κουλουρη Μ. 7(1), Γιαλαμα 6, καουκη7(1), Μανδεράκη, Ουρανού, Σταυριανάκη, Ραγγελάκη, Λαζίδου.

ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γκεργκι 14(1), Πανταζη 13,Τσιχλακη 7(1), Αναστασοπουλου 3, Βλάνη 6, Κίτσιου 8, Γασπαρατου 8, Μποσγανά 4, Βιντσιλαίου 11, Ρούτση 4, Ζουρτσάνου.

Πελασγός – Παναθηναϊκός 37-61

Διαιτητές: Μακρόπουλος-Ασλανίδη

Δεκάλεπτα: 11-22, 18-37, 26-49, 37-61

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσουλής):  Μανιάτα, Χρανιώτη 3, Τσουκαλά 8, Θάνου 7 (1), Αγγελοπούλου, Λύκου, Ντάρλα, Τσιντώνη 2, Φωτεινάκη 12, Δουκούρη 3 (1), Μιχολιά, Καντέλη 2.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Ακρίβου, Μούλη 9, Κοίλια Π. 6, Μούτσα 2, Καλαμπάκου 19 (4), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 1, Σλούκα 11 (2), Σιγάλα 2, Βασιλάκη, Εζέτζα 11 και Τριανταφύλλου.

Φάρος Κερ.-Τερψιθέα Γλυφ. 45-37

Διαιτητές: Λαζόγκα-Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 8-12, 18-19, 34-28, 45-37

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού 1,Καρακασιδου 12(1),Ταντουροφσκα 11(3),Παπαϊωάννου,Κοντραφούρη 5, Ισκιογλου 16,  Κουτσοδημου

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος): Κορδαλή 2, Οικονομάκη Κλ. 13, Καναβαρου 4, Λαμπράκη Δ. 4, Φλωκα 2, Λαμπράκη Μ., Καβακιδου, Γαλιατσάτου 8, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 4.

Αγία Παρασκευή – Μελισσια 62-59

Διαιτητές: Βελεντζας, Αγγελής

Δεκάλεπτα: 11-14, 25-25, 46-42, 62-59

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 9(3), Γκάνια 5(1), Γρίσπου 5(1), Τσέρου 19(4), Ακρίβου, Πετυχάκη 6, Αμίτσι, Κούκη 6, Ανωγειανάκη 12.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Μωραιτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 6, Σταμούλη, Πατέρα 7(1), Δούρου, Κοιλιαρίδη 21(5), Βιντσιλαιου Σ. 10, Ζακυνθινού 5(1), Γιαννακοπούλου 10(1), Κανέλλου.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Παναθλητικός – Ολύμπια 58-36

Διαιτητές: Ιορδανίδης-Λυγούρας

Δεκάλεπτα: 12-9, 23-17, 43-28, 58-36

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 12, Αντωνιάδου Σ., Κιλαζίδου 8(1), Γιαννοπούλου 22, Γράψα 5, Μιχαλιά 2, Αθανάτου Αρ. 2, Σιδηροπούλου, Βουζούκου 2, Μπαχαρίδου, Θωμά 3(1), Βατσιούρη 2.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Μοδέα 2, Σολωμού 6, Σουλιώτη 9(1), Λιάσκου 2, Σούρδα, Γαϊτάνη Ε. 5, Πατούνη 2, Μπενέκη Μ. 1, Μπενέκη Χ. 9(2), Μαργαρίτη 6.

Τιτάνες Δράμας – Αρης 36-80

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 8-11,  13-37, 27-58, 36-80

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Τσίμου): Τερτλίδου 5, Καριώτη 5, Δημούδη 1, Καρατζά 4, Παλλάδα 3, Σαμολάδα 10(1), Μαμαλίγκατζη, Ντελή 6, Βαρσάμη, Κολοκυθά, Κοσκερίδου, Αθανασιάδου 2.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 16, Γράψα 13, Λάλου 11, Τζιαμπάζη 2, Μαργαρίτη 2, Παπαϊωάννου 10, Βεντούρα 5, Σακουλάκη 6, Λαγκαδιώτου 3(1), Κυριακοπούλου, Βατσιτσίδου 10, Ευσταθίου 2.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολυμπιακός Βόλου 86-32

Διαιτητές: Χατζηκώστας –Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 17-6, 32-15, 66-26, 86-32

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (ΑτακτΊδης-ΚαρακασΊδου): Οικονόμου 5, Καραβέλη 6(1), Ιγγλέζου 9, Παλάνη 3(1) Κουλουμπή 16, Γιαννουσίου 8, Τράντα 13(1), Διαμαντίδου 11(1), Γκλεζακη 4, Δέλλιου 2, Μαϊδάτση, Γκομπετζισβίλι 9.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος) : Κανελλοπούλου 3, Λιόλιου, Σιουμουρέκη, Παρασχακη 10, Αρτεμισίου 7(1), Γκέτσιου, Τεβετζίδου 10, Ντόβα 2, Κώττη, Γκρίνια.

Πιερικός/Αρχέλαος – Αναγέννηση Ν.Ρ.52-70

Διαιτητές: Γκέκας-Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 14-23, 35-38, 40-56, 52-70

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή 2, Τελλίδου 19(1), Κιολέογλου, Χρυσοστομίδου 13(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Δριστέλλα 2, Γκρίτζαλη 2, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου, Δημητριάδου 4.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 8(2), Κωστανάκη, Τσαλή, Κουλακιώτη 8, Καλομιτσίνη 15(3), Τζίκου 11, Τζιότζιου 18, Τσελεμπή 2, Νάστου 8.

Πανσερραϊκός – ΑΕ Πυλαίας 64-90

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 16-17, 36-38, 48-64, 64-90

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 14, Πλεύρη, Χύσα 14(2), Τσάντα 19(1), Βλάχβεη, Πελτέκη 3(1), Πιτσιάβα 6(2), Γκανάτσιου 2, Θανοπούλου 2, Δαμιανάκου, Κεφάλα, Μίχου 4.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Τσιανάκα Ε., Σταμπή 17(2), Αρσένογλου 2, Κατσαμούρη 20, Τσαμπούρη 14(4), Καραμπατζάκη 6, Παπαρδέλα 7, Τζήμου 2, Φλώρου 14, Πλουμπή 2, Κωτούλα 6, Τσιανάκα Α.

ΠροηγούμενοΜανωλόπουλος: “Ήμασταν τελείως ασόβαροι”
ΕπόμενοΜπάνκι: “Δεν βρήκαμε λύση στην αθλητικότητα του Προμηθέα”

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.