Η πιστοποίηση της εξαιρετικής κατάστασης που βρίσκεται τον Μάιο ο Παναθηναϊκός Superfoods καλά κρατεί, αν και κόντρα στον Κολοσσό Ρόδου στην πρεμιέρα των play offs δεν συνδυάστηκε με 100άρα.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 96-65 κι έκανε το 1-0, αλλά τα βιβλία… των ρεκόρ έκλεισαν ξαφνικά στα επτά τελευταία λεπτά του αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 86-42 με 7.25 για το φινάλε, αλλά μετά τράβηξε το πόδι από το γκάζι.

Ο Κολοσσός έκανε επιμέρους σκορ 23-10 κι η διαφορά έπεσε σε πιο αξιοπρεπή επίπεδα.

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ “φωνάζει” ότι έχει φορμαριστεί για αυτή την περίοδο, έχασε στις λεπτομέρειες την τρίτη συνεχόμενη 100άρα και στους έξι τελευταίους αγώνες του κινείται σε μέσ όρο πόντων γύρω στους 100!

Το απόγευμα της Τετάρτης, στο 1-0, σκόραραν όλοι οι παίκτες, και πρώτος όλων ήταν ο Νίκος Παππάς με 16.

Ο Νικ Καλάθης έδωσε 11 ασίστ σε 17 λεπτά, κι ο Μάικ Τζέιμς πήρε περισσότερο χρόνο συμμετοχής από όλους τους “πράσινους” ώστε να βρει σιγά-σιγά το ρυθμό του.