Φοβερός και τρομερός ο Τζοέλ Εμπίντ “κατάπιε” στο πρώτο ημίχρονο τον προσωπικό του αντίπαλο Αντρέ Ντράμοντ και τους Πίστονς, νωρίς το Σάββατο και τελείωσε το πρώτο ημίχρονο (69-47) με 32 πόντους!

Ο Καμερουνέζος σέντερ των Φιλαδέλφια 76ερς, έπαιξε σε 18 από τα 24 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και είχε απολογισμό 32 πόντους με 7/8 δίποντα, 1/1 τρίποντο και 15/17 βολές.
Παράλληλα ο Τζοέλ Εμπίντ πήρε 8 ριμπάουντ κι έκανε δύο μπλοκ.

Οι 32 πόντοι του Εμπίντ είναι ρεκόρ ημιχρόνου για το Wells Fargo Center της Φιλαδέλφια, το γήπεδο των Σίξερς!

Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο Εμπίντ δεν συνέχισε στον ίδιο ρυθμό. Οι Σίξερς νίκησαν με 109-99 τους Πίστονς κι ο Εμπίντ σταμάτησε στους 39 πόντους με 9/15 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 18/23 βολές ενώ συνολικά πήρε 17 αμυντικά ριμπάουντ κι έμεινε στα 2 μπλοκ.
Ο Τζέι Τζέι Ρέντικ ήταν δεύτερος σκόρερ της Φιλαδέλφια με 16 πόντους.
Για το Ντιτρόιτ, ο Μπλέικ Γκρίφιν πέτυχε 38 πόντους κι από εκεί και μετά… το χάος!
Δείτε στο κεντρικό Video τα κατορθώματα του Τζοέλ Εμπίντ στο τρομακτικό του πρώτο ημίχρονο!
ΠροηγούμενοΡοντέο και στα social media το Κύμη-Περιστέρι !
ΕπόμενοΗ Φουενλαμπράδα, αντίπαλος της ΑΕΚ την Τετάρτη, έσπασε το αήττητο της Μπαρτσελόνα!