www.allstarbasket.gr

Η ΝΕ Μεγαρίδος “σκόνταψε” στο Π.Φάληρο στον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής και την έπιασε στην κορυφή το Αιγάλεω που νίκησε τον ΟΦΗ στην αγωνιστική που έγιναν την Κυριακή.

Στον πρώτο όμιλο, ο Παπάγος, νίκησε τη Ν.Κηφισιά και τα Φανάρια Νάξου τον Εθνικό.

Στον τρίτο όμιλο ο Ερμής Σχηματαρίου νίκησε τον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ στον τέταρτο, ο Αίας Ευόσμου συνέτριψε 75-52 τη Γέφυρα!

 

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες των αναμετρήσεων της Β’ Εθνικής Ανδρών που έγιναν σήμερα (6/3) είναι:

1ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Κυριακή 6 Μαρτίου

Αχαγιά 82-Πανελευσιανικός 57-56

Φανάρια Νάξου-Εθνικός 79-71

ΚΑΟ Κορίνθου-Έσπερος 79-91

ΝΕΟ Ληξουρίου-Ένωση Ιλίου 83-80

Αργοναύτης Τρ.-Πεντέλη 87-63

Παπάγου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 77-72

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αχαγιά 82-Πανελευσινιακός 57-56

Διαιτητές: Λιότσιος-Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 14-18, 13-13, 19-12, 11-13

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Καφέζας 12 (2), Νεόφυτος 4 (1), Ανδρ. Οικονομόπουλος 7 (1), Καλογιάννης, Φραντζής 16 (2), Τάρναρης 3 (1), Δαβάνης 4 (1), Λυμπέρης 1, Αγγ. Οικονομόπουλος 10 (2)

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 10 (2), Κούτουλας 2, Καράμπελας 6 (1), Σεργιένκο 2, Θεοδοσίου 10 (2), Κρασάκης, Δενδρινός 4, Λεκάκης 3 (1), Παπαφλωράτος, Ρεκουνιώτης 19.

Φανάρια Νάξου-Εθνικός 79-71

Διαιτητές: Αργυρούδης-Τζίμης-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 18-24, 35-39, 57-52, 79-71
ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»  (Τσαουσίδης): Μιλεντίγιεβιτς 27 (2), Πολίτης, Ψαρόπουλος 14 (2), Παπάδης 4 (1), Μάκαρης 2, Προδρόμου 15 (2), Χάρος, Αναγνωστόπουλος 12, Κατσουλάκος 5 (1).
Εθνικός Πειραιά   (Χούμπαυλης): Γεωργιάδης 15 (3), Μπασδέκης 10 (2), Λιβανός, Καραφαντής, Σιδέρης 10, Καρυστινός 4, Παπουτσής 8 (2), Βασιλόπουλος 17 (3), Κασιούμης 7

ΚΑΟ Κορίνθου-Έσπερος 79-91

Διαιτητές: Μακρόπουλος-Λογοθέτης-Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 18-31, 37-52, 64-71, 79-91
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πρεδάρης 3(1), Δ.Μακρής 20(5), Κοντραφούρης 2, Λιακόπουλος 29, Φακοπουλίδης 5(1), Δούκας 2, Κωνσταντίνου 3(1), Τσιάκος 4, Αδαμόπουλος 11(1), Λάκοβ
Έσπερος Καλλιθέας (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 21(5), Οικονόμου 4(1), Καράβολας 13 (2), Αδαμόπουλος 7, Γκαγκαλούδης 15 (2), Τσολάκης 7(1), Χαρούνι 21, Μαγιντόμπε 3(1), Τσακίρης

ΝΕΟ Ληξουρίου-Ένωση Ιλίου 83-80

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Καμήτσος-Τσακιράκη

Δεκάλεπτα: 20-22, 49-41, 63-64, 83-80

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Παππάς 19 (1), Αντωνάτος 6 (2), Χονδρογιάννης 14 (2), Νιφόρας 4, Κασπίρης 2, Μαρούλης 14, Τρυφωνόπουλος 2, Βαβάτσικος 22 (2), Λαμπρόπουλος

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας-Αγγελόπουλος): Δαρμής, Γεροκώστας 3, Φούντας 15 (1), Πανουσόπουλος 7 (2), Μπαρμπαρής 3, Σπυρόπουλος 18 (2), Μπέλλας 6, Γκουντόπουλος, Δουρουντούς 18 (2), Τσιουμπρής 10

Αργοναύτης Τρ.-Πεντέλη 87-63

Διαιτητές: Μπούκας-Γρίβα-Σιδέρης

Δεκάλεπτα: 28-15, 52-32, 71-43, 87-63

Αργοναύτης Τρ. (Γιαννακόπουλος): Σγουρός 24 (4), Λίτσο 6 (2), Κόρμπος, Γεραμάνης 17, Ντούσια 8, Ζακυνθινός 4, Κορομηλιάς 8 (2), Μανταλβάνος 4, Μητσάκης, Σβαρνάς, Μπαλαμπάνης, Σταμέλος 15 (2)

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μεσίνι, Νάσσης, Γιαννίκος 4, Γραμματικός, Χρυσός 16 (1), Κωνσταντινάκος 6 (2), Καραβανάς 4, Ψαρόπουλος, Παπαπέτρου 17 (2), Τουρτουρόπουλος, Γεροντογιάννης

Παπάγου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 77-72

Διαιτητές: Στρέμπας-Καρακωνσταντόπουλος-Μαρτινάκος

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-35, 60-54, 77-72

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης 2, Τσούτσος 3 (1), Κόης 22 (1), Βούζας 14 (4), Καρούζος, Μαράκης 13, Σολωμός 9, Σωφρονάς 14 (2), Δελίδης

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λαδικός): Ιωάννου 9 (2), Μοσχοβίτης 11 92), Μακρυγιάννης, Στεργίου, Χαρταβέλλας, Πετροδημόπουλος 13 (3), Μανούσος 21, Χατζηνικόλας 2, Κουκάκης 4, Μιχαλάκης 10, Καρακώστας 2

Η Βαθμολογία

(σε 18 αγώνες)

1.Παπάγου (14-3) 31

2.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (12-5) 29

3.ΦΕΑ* (13-3) 29

4.Έσπερος Καλλιθέας (11-6) 28

5.ΝΕΟΛ* (9-7) 25

6.Πανελευσινιακός* (8-8) 24

7.Αργοναύτης Ραφήνας * (8-8) 24

8.Αχαγιά 82 (7-10) 24

9.Νέα Κηφισιά* (7-9) 23

10.ΚΑΟ Κορίνθου (6-11) 23

11.Ένωση Ιλίου (6-11) 23

12.Εθνικός Πειραιά (5-12) 23

13.Πεντέλη (2-15) 19

*Έχει κάνει το ρεπό του

Η επόμενη αγωνιστική (13/3)

Πανελευσινιακός-Φανάρια Νάξου

Εθνικός-ΚΑΟ Κορίνθου

Έσπερος-ΝΕΟ Ληξουρίου

Ένωση Ιλίου Αργοναύτης Τρ.

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αχαγιά 82

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Παπάγου

 

2ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Κυριακή 6 Μαρτίου

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Δούκας 83-78

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Άρης 80-69

Αιγάλεω-ΟΦΗ 92-67

Π. Φάληρο-ΝΕ Μεγαρίδος 79-75

Πανιώνιος-Μανδραϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ

Ηλυσιακός-ΚΑΟ Μελισσίων 56-59

Πρωτέας Β.-ΑΟΚ Χανίων 86-91

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Δούκας 83-78

Διαιτητές: Σκαλτσής-Κούλης Χ.-Παπαδόπουλος Χρ.

Δεκάλεπτα: 21-21, 50-39, 60-57, 83-78

ΕΦΑΟΖ (Μάνος): Μπιλάλης 6, Βάρσος 36 (7), Μαγκουνής 18 (2), Κριζέας 3, Καλαϊτζάκης 4, Μέξης 10, Ανδρεόπουλος 4, Χατζής 2

Δούκας (Σορώτος, Δημητρίου): Γαρμπής 12 (1), Γεωργοπαπαδάκος 14 (2), Λάκκας 4, Τσιτσιγιάννης 2, Μιχαήλ 8, Κορκοντζέλος 8, Λαγός 6, Μαγουλάς, Σωτηράκης 13, Ντιαλό 8, Μαντζιώρης 3 (1)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Άρης Ν. 80-69

Διαιτητές: Τσαχάκης-Αποστολίδης Β.-Ναστούλης

Δεκάλεπτα27-17, 38-33, 53-54, 80-69

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Κατσούνης, Καλούδης): Γκάτζο 6(2),Ανδρακακος, Δήμου 2, Νάτσος 7(2) Ξιουρας 15(4),Δέδες 12(3),Μαραντης, Πιτούλης 21(3), Δρίβας 12(2), Βαρσαμούλης 2, Οικονομίδης , Τσάβος 3

Άρης Νίκαιας (Μωυσιάδης, Ντακοβάνος): Τσιότρας 11, Δαχρέτζης 8(1), Πρίτσος 15(3), Κόλλιας 10, Πεταλάς 17(1), Τσατάς 5, Γαλίτης, Παπαδάκης, Καππής, Καραβανάς 3(1), Μωυσιάδης

Αιγάλεω-ΟΦΗ 92-67

Διαιτητές: Κοντίλης-Μαρίγλη-Ροδίτης

Δεκάλεπτα: 20-17, 48-37, 74-53, 92-67

Αιγάλεω (Ζαβός): Κουμπούρας 7(1), Παπαδόπουλος 16(2), Ντακούλιας 8(2), Λούκας, Πολέμης 9(2), Καρασταμάτης 3(1), Μαχαίρας 19, Ετζιάκα 6, Ψημίτης 18(3), Παπαδολιάς 4, Βλάχος 2

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 15(2), Μποχωρίδης 13(2), Μητρόπαππας 2, Καρλάφτης, Μαρτίνα 1, Αγαπιάδης 6, Πρωτογεράκης 17,Καψάλης 2, Θεοδωρίδης 11(3)

Π. Φάληρο-ΝΕ Μεγαρίδος 79-75 (69-69κ.α.)

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Καλογερόπουλος Φ.-Παπαφωτίου

Δεκάλεπτα: 17-12,19-17,18-21,15-19

Π. Φάληρο (Γούναρης): Λιτόπουλος, Σκόρδος, Κομποδιέτας 15 (2), Αγγελόπουλος 10 (1), Σταθόπολος 10 (2), Καλανιώτης 14, Μπολάτογλου 20 (1), Βλασσόπουλος 2, Χαρούνι 8

ΝΕ Μεγαρίδος (Μάνταλος): Παλαιοχωρίδης 21 (4), Γκάτσιας 8 (1), Αγγελόπουλος 11 (2), Γερομιχαλός 12, Μπέμπης 7 (2), Τζάιδας 1, Νικολακόπουλος 3 (1), Χάσα 2, Καλλινικίδης 10

Ηλυσιακός-ΚΑΟ Μελισσίων 56-59

Διαιτητές: Ραχιώτης-Μαυρέλης-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 13-10, 14-23, 17-9, 12-17

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματίκας 5 (1), Φώτσης 9 (1), Μπινιάκου, Καλδής 9 (2), Μαρκρής, Βούρτσης 3, Ιορδάνογλου, Ύμερι 2, Κεφαλάς 14 (3), Στασινόπουλος 14

ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Πρόφκα 7, Στεργίου 6 (1), Πανέρης, Κοντός Γ. 4, Μαλτέζος 2, Μπακέας 27 (6), Βαλιώτης, Δοξάκης 13 (2)

Πρωτέας Β.-ΑΟΚ Χανιά 86-91

Διαιτητές: Ασλανίδης-Μαρουδιάς-Αγγελής

Δεκάλεπτα: 25-25, 42-27, 59-73, 86-91

Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Δενδρινός 4, Κυρίλης 36 (5), Κουζούκας, Ματσάγγος 12 (1), Μόρφης 7, Σκορδάς 19, Βλάχος 6, Καραμαλέγκος, Χιτς 2

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 25 (2), Βαζούκης, Στογιάνοβιτς 11 (1), Ψάρας, Καραϊσκος 10, Σανδραμάνης 12 (1), Νέσσης 2, Κουρέπης 17, Τσιρογιάννης 2, Παπαδάκης 12 (2)

Βαθμολογία

(σε 18 αγώνες)

1.Μεγαρίδα (15-3) 33

2.Αιγάλεω (15-3) 33

3.ΕΦΑΟΖ (13-5) 31

4.Χανιά (11-7) 29

5.Πρωτέας Βούλας + (11-6) 28

6.Παλαιό Φάληρο (9-9) 27

7.Ηλυσιακός (8-10) 26

8.Πανιώνιος + (8-9) 25

9.Δούκας + (7-10) 24

10.ΟΦΗ + (7-10) 24

11.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (5-13) 23

12.Μελίσσια (4-14) 22

13.Μανδραϊκός ++ (5-11) 21

14.Άρης Νίκαιας ++ (4-12) 20

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (13/3)

Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Άρης Νίκαιας-Αιγάλεω

ΟΦΗ-Π. Φάληρο

ΝΕ Μεγαρίδος-Πανιώνιος

ΚΑΟ Μελισσίων-Μανδραϊκός

ΑΟΚ Χανιά-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Ηλυσιακός-Πρωτέας Βούλας

3ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Δόξα Λευκάδας-Ικαροι Τρικάλων 77-65

Τιτάνες Παλαμά-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 58-63

Αναγέννηση Καρδίτσας-Εσπερος Λαμίας 74-68

Ερμής Σχηματαρίου-Ολυμπιακός Βόλου 77-63

ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου 59-69

ΓΑΣ Μελίκης-Πρωτέας Γρεβενών 54-90

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αναγέννηση Καρδίτσας-Έσπερος Λαμίας 74-68

Διαιτητές: Δολγύρας-Τζιοπάνος Γ.-Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 25-13, 37-30, 52-49, 74-68.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Οικονόμου, Ψυχογιός, Πανταζής, Γεωργατζάς 17 (1), Αρκούδας 10, Πυργιώτης, Χαλιμούρδας, Τσέλιος, Αργύρης 5 (1), Αντωνίου 15 (2), Καλλιάρας 27 (1).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρουζιός 3 (1), Λάππας 22 (3), Τσεσμετζίδης 3 (1), Διαμαντής, Παπαργυρόπουλος 8, Ευθυμίου, Μαγγελάκης, Αργύρης 2, Παππάς 10 (1), Τεπετίδης 18 (6), Νέστορας 2.

Ερμής Σχηματαρίου-Ολυμπιακός Βόλου 77-63

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 23-13, 41-26, 64-49, 77-63.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 19 (5), Ανδρέου, Δουρούκης 2, Ζαρμακούπης 10, Χατζηγιαννάκης 1, Καλημέρης 4, Βεσκούκης 11 (3), Καρακωνσταντάκης 6 (1), Χάλιος 4, Δημητριάδης 20 (1), Μπακέας, Καρακατσάνης.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης, Γκοντόπουλος 15 (1), Μουρατίδης 11 (1), Αναγνωστόπουλος 6 (2), Καραμήτσος 7 (1), Ιλτσόγλου 11, Σιμάκης 5, Ουάμπα 8.

ΓΑΣ Μελίκη – Πρωτέας Γρεβενών 54-90

Διαιτητές: Ξέρας, Παζωλης, Καράκωστας

Δεκάλεπτα: 17-26, 35-44, 44-68, 54-90

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Μόρας 14, Μωυσιδης 11(2), Στοϊτσης 4, Καρκανιας, Τζιοβαρας 17(1), Κυριακού, Ντόβας 3(1), Ρογγότης, Εσερπογλου 1, Πεϊμανίδης, Αλευριδης 2, Ιωάννου  2

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 11(3), Γρίψιος 4, Κλωνάρας 18(1), Παλάσκας 11(3), Καραγιάννης 1, Παπαδόπουλος 16, Σιπητάνος 4, Κωνσταντίνου 11(3), Μπόζιαρης 8(2), Μαλιούρας, Ασλανίδης 2, Κυρατζής 4.

Δόξα Λευκάδας – Ίκαροι Τρικάλων 77-65

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Μαρινάκης, Ελ Ανί

Δεκάλεπτα: 22-19, 37-37, 62-48, 77-65.

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Μάνα, Σταματέλος 2, Αργυρός, Κοντούδης 15(1), Κατοπόδης 3, Βαγενάς 17(3), Κεραμάρης 2, Σκεπετάρης, Μάλφας, Κουρτίδης 33(5), Τζακόπουλος 5(1), Λαζάρου.

Ίκαροι (Παπαδόπουλος): Φρυδάς, Τσιαβές 18(2), Παπαχρήστος 2, Κατσαρές, Κάδρας 3, Παρδακάς 11(2), Μπουργανός 7(1), Τριανταφύλλου 6, Σπυράκος 6, Νταλός, Αμβράζης 12, Τσάκαλος.

Τιτάνες Παλαμά-Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι 58-63

Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 19-13, 25-27, 40-44, 58-63

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 3, Μάνος 2, Κρεμμύδας 1, Καραδήμας 8, Σφακιανός 4, Ξένος, Τσούμας Σ. 18(1), Φαλιάκης, Μανδαλάκης 22, Αρχοντούλης, Βλάχος.

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 2, Μόσιαλος 10, Κολότσιος 8(1), Ευαγγελακόπουλος, Παππάς 9(1), Τσιάκρας, Ιωάννου 2, Τσιγγενόπουλος, Ψύρρας 15(1), Θέος, Δέσπος 17.

ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου 59-69 

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Παπαθανασίου, Δέλλας

Δεκάλεπτα: 12-24, 27-35, 46-51, 59-69

ΣΚ Ιωαννίνων (Παπαδόπουλος): Μπαρτζώκας 2, Τσατάλας 23(1), Σωτηρίου, Καραμπίνης 2, Κωνσταντινίδης 15, Πάντσιος 2, Ξιούρας 10(3), Σφούγγαρης, Σπηλιόπουλος 5(1).

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης, Μπουρδάνος 16(2), Κουτίνας 17(3), Μπουσκολίτης 4(1), Δελετζές, Καλλές 13, Σαριμπαλίδης 4, Σπανόπουλος 2, Λόλας 12, Ξενιτίδης 1

Η βαθμολογία

1.Ερμής Σχηματαρίου    16-1       33

2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι           14-2       30

3.Δόξα Λευκάδας            11-6       28

4.Ίκαροι Τρικάλων           12-3       27

5.’Εσπερος Λαμίας          11-5       26

6.Νίκη Βόλου     8-9       25

7.ΑΓΣ Ιωαννίνων              15-9       24

8.Πρωτέας Γρεβενών     6-10       22

9.Ολυμπιακός Βόλου      5-11       21

10.Αναγέννηση Καρδίτσας          5-11       21

11.Τιτάνες Παλαμά         4-13       21

12.ΓΑΣ Μελίκης 2-15       19

13.ΣΚ Ιωάννινα                 3-12       18

•’Εσπερος Λαμίας, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Πρωτέας Γρεβενών, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας έχουν ένα λιγότερο,  ενώ ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΣΚ Ιωάννινα και Ικαροι Τρικάλων δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (13/3)

Ίκαροι Τρ.-Τιτάνες Παλαμά

Αίολος Τρ.-Αναγέννηση Καρδίτσας

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ερμής Σχηματαρίου

Ολυμπιακός Β.-Ιωάννινα ΣΚ

Πρωτέας Γρεβενών-Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας

4ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Κυριακή 6 Μαρτίου

Λεύκιππος Ξ.-Πανσερραϊκός 58-60

Κομοτηνή-Ευκαρπία 61-72

Ερμής Λαγκαδά-ΚΑΟ Χαλκιδικής 89-50

ΧΑΝΘ-Πολύγυρος 58-62

ΜΕΝΤ-Αρετσού Καλαμαριάς 77-64

Αίας Ευόσμου-Γέφυρα 75-52

Oι αγώνες αναλυτικά:
Λεύκιππος Ξάνθης – Πανσερραϊκός 58-60
Διαιτητές:
 Ευφραιμίδης-Ντόκας – Σαρακανίδης
Δεκάλεπτα: 10-14, 25-26, 48-43, 58-60
Λεύκιππος Ξάνθης (Πέρκος): Μαραβέγιας, Κατσαμούρης, Παλλάκης 14(1), Μακαρατζής 4, Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 15(1), Δεληγιάννης, Μιντζαρίδης, Μανάκας 16, Παπαδήμας, ΒοΪβατόπουλος 7(2), Χρήστου 2.
Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης, Ντίνος 17(2), Δατσιάδης 2, Γεωργιανός 8, Χριστοδούλου 5, Δημητρακάς 6(1), Κεραμάρης 3, Γκούτζιας 5, Γκούνας, Μπίλιος 6, Χαρίτογλου 8(2), Παγωνίδης.

ΧΑΝΘ-Πολύγυρος 58-62 (55-55 κ.α.)

Διαιτητές: Ντούρας-Παπαγερίδης-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 8-18, 24-28, 36-44, 55-55(κ.α.), 58-62

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Mαργαριτόπουλος 9(1), Απαζίδης 7, Αλτίνης 4, Κυλαντωνίδης 4(1), Ζιάκκας 11(2), Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης 7, Τσιριλάκης 6, Σαρρής 2, Χιτικούδης, Παπαπασχάλης, Ιωάννου 8

Πολύγυρος (Τσούρμας): Ζαφειρούδης 1, Πιπιλιάρης 9(1), Χαλάτσης 9, Βαφειάδης 13(3), Ντινάκης 9(1), Καρασίμος, Μπόλδογλου 2, Καντάρκος 19(1).

MENT-Αρετσού 77-64
Διαιτητές: 
Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης Β.-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-21, 33-35, 59-49, 77-64
ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης 6(2), Ψευτογκάς 14(4), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 10, Ηλιάδης, Τριανταφύλλου 2, Τοπουζίδης 19(2), Καλιόνας, Πασχαλίδης 14, Κασούρας 12(1), Ντεμιρσά.
Αρετσού (Πετρόπουλος): Βαρύτης 4, Μαυρίδης, Παπασάββογλου, Καπώνης 9(2), Φουρκιώτης, Κυφωνίδης 20, Μαυροχωρίδης, Παπανικολάου 2, Βάθης 9(2), Παπαδόπουλος 6, Ντίαθ 14.

Ερμής Λαγκαδά – ΚΑΟΧ 89-50
Διαιτητές:
 Σελεβός, Καντερές, Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 22-10, 39-28, 64-41. 89-50
Ερμής Λ. (Κυρούδης): Μήνου 11(2), Κυρούδης 2, Μητρόπουλος 26(5), Πλιούκας 8(2), Χρυσόπουλος 3(1), Φυλάκης 8(2), Πεχλιβανίδης 9(2), Γκέλιος 10, Ταουσάνης 4, Λογοθέτης 6, Μπακάλης 2, Διαμαντίδης.
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 10, Λάσκαρης, Σερέτης 11(1), Μαναβάκης, Ράντονιτς 16(2), Τσαρουχάς, Τύπος 5, Χατζής, Σαββίδης, Νταρατάνας 8.

Αίας Ευόσμου-ΚΣ Γέφυρας 75-52
Διαιτητές:
 Λόρτος, Μπακάλης, Πράττος
Δεκάλεπτα: 31-9, 50-28, 59-38, 75-52
Αίας (Κωστόπουλος): Μπαλτζόπουλος, Αναστασόπουλος, Γαλανίδης 6(2), Μάρουσιτς 9(2), Παναγιώτου, Κιγμέτογλου 12(1), Κάντζος 3(1), Καλαμπάκας 17(3), Παπαδόπουλος 4, Ρουστένης, Δεληγιώργης 13(2), Κοτσάνος 11.
Γέφυρα (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 3, Μπρόζος 11, Σαββίδης, Παπαδόπουλος 5(1), Χατζηκυριακίδης, Μπένας 9, Καλαϊτζίδης 10(3), Καλογιαννίδης 14(1).

Κομοτηνή-Ευκαρπία 61-72
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 19-20, 39-38, 49-51, 61-72
Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Μπορμπίδης, Περρής 5, Ζεκιργιέ 5(1), Καρκατσέλης 9(3), Γκιουζέλιδης 4, Κουτσοβασίλης 8(2), Ναλμπάντης 8, Παπανδρεόπουλος 8, Μαλανδρής 9(1), Χαλίλ 5.
Ευκαρπία (Νίκου): Βογιατζής 3(1), Γκαβέζος 5(1), Φόρογλου 6(1), Μελαδιανός 6, Βρεττάς 6, Βουρτζούμης, Χολέβας 16, Μούμογλου 2, Κρίτσικας 5, Πλεξίδας 13, Χαρτόπουλος 10

Η βαθμολογία
1.ΚΣ Γέφυρας 13-4 30
2.Αίας Ευόσμου 13-3 29
3.Μακεδονικός 13-3 29
4.Ερμής Λαγκαδά 12-5 29
5.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 12-4 28
6.ΠΣ Ευκαρπίας 11-5 27
7.Λεύκιππος Ξάνθης 9-7 25
8.Πανσερραϊκός 8-9 25
9.ΧΑΝΘ 7-10 24
10.ΑΟ Πολυγύρου 7-9 23
11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 4-12 20
12.ΜΕΝΤ 3-14 20
13.ΓΑΣ Κομοτηνή 2-15 19
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 1-15 17
*Με βάση τα 17 παιχνίδια, Αίας Ευόσμου, Μακεδονικός, Μαχητές Πειραματικό, Λεύκιππος Ξάνθης, ΠΣ Ευκαρπίας, ΑΟ Πολυγύρου, ΑΟ Αρετσού και ΚΑΟ Χαλκιδικής έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (13/3)

Ευκαρπία-Λεύκιππος Ξάνθης

ΚΑΟ Ευρώπη 87-Κομοτηνή

Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά

Μακεδονικός-ΧΑΝΘ

Μαχητές Πειραματικό-ΜΕΝΤ

Πανσερραικός-Αίας Ευόσμου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.