www.allstarbasket.gr

Ο Παπάγος έκανε τη νίκη της αγωνιστικής στη Β’ Εθνική, την Κυριακή (3/4) με 86-85 επί των Φαναριών Νάξου εκτός έδρας, κι είναι πλέον μια ανάσα από την Α2 κατηγορία!

Με νίκες συνέχισαν, το Αιγάλεω στον 2ο όμιλο, Ερμής Σχηματαρίου και Αίολος Γόμφοι Τρικάλων στον τρίτο, και ο Αίαντας Ευόσμου στον 4ο όμιλο.

 

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες των αναμετρήσεων της Β’ Εθνικής Ανδρών:

1ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Αργοναύτης Τρ.-Πανελευσινιακός 60-54

Πεντέλη-Εθνικός 60-73

Ένωση Ιλίου-Έσπερος 85-66

ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 82-70

ΚΑΟ Κορίνθου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 76-84

Φανάρια Νάξου-Παπάγου 85-86

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αργοναύτης Τρ.-Πανελευσινιακός 60-54

Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Τηγάνης -Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα 22-11, 35-22, 42-31, 60- 54

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Σγούρος 13 (3), Λίτσος 7 (1), Συγγούνας, Γεραμάνης 6, Ντούσιας 8 (2), Ζακυνθινός 3, Κορομηλιάς 4, Μανταλβάνος 10, Μητσάκης 3, Σβάρνας 6 (1), Μπαλαμπάνης, Σταμέλος

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 2, Πούρης, Καραμπελας 4 (1), Σεργιένκο, Θεοδοσίου 10 (2), Κρασάκης 1, Μαυρομιχάλης 1, Λεκάκης, Παπαφλωράτος 16 (2), Ρεκουνιώτης 20, Κατσανεβάκης, Δενδρινός

Πεντέλη-Εθνικός 60-73

Διαιτητές: Μηλαπίδης- Χρηστίδης Π.-Βελέντζας

Δεκάλεπτα: 26-32, 41-42, 51-56, 60-73

Πεντέλη (Χατζοματσίδης): Μεσίνη, Νάσσης, Γιαννίκος 8, Γραμματικός 9 (3), Χρυσός, Κωνσταντινάκος 9 (3), Καραβανάς, Σταυριανόπουλος 4, Ψαρόπουλος 16 (3), Παπαπέτρου 12 (2), Τουρτουρόπουλος, Γεροντογιάννης

Εθνικός (Χούμπαυλης): Ραπτόπουλος, Γεωργιάδης 26 (4), Λιβανός 9, Καραφαντής, Σιδέρης, Καρυστινός 6 (1), Καραδημητρίου, Παπουτσής 2, Βασιλόπουλος 21 (4), Σαούλης, Κασιούμης 9

Ένωση Ιλίου-Έσπερος 85-66

Διαιτητές: Καλδίρης – Τζίμης-Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 14-20, 44-37, 61-50, 85-66

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Τσιουμπρής 13, Σπυρόπουλος 20(4), Μπαρμπαρής 1, Μπέλλας 13(2), Γεροκώστας 10, Δραμής 8(1), Πανουσόπουλος Κ. 2, Πανουσόπουλος Θ. 12(2), Φουντάς 3(1), Δουρουντούς 4, Γκουντόπουλος, Κοσμίδης

Έσπερος (Ταυρόπουλος – Καραδήμας): Αδαμόπουλος 8, Καπρης 10, Αγγελόπουλος 14(2), Οικονόμου 6, Ολύμπιος 6(2), Μαγιντόμπε 13(1), Τσολάκης 4, Γκαγκαλούδης 4, Κολιός 1, Χατζησημιάδης, Ορφανουδάκης, Τοντουα

ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 82-70

Διαιτητές: Λιότσιος-Κανελλόπουλος-Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 24-16, 37-39, 57-58, 82-70

ΝΕΟ Ληξουρίου: Παππάς 33 (7/15 τρ.), Αντωνάτος 5 (1), Χονδρογιάννης 6, Νιφόρας 2, Κασπίρης, Μαρούλης 10, Τρυφωνόπουλος 11, Βαβάτσικος 15 (1), Ματσούκης, Λουκέρης, Λαμπρόπουλος

ΑΕ Ν. Κηφισιάς: Ιωάννου, Μοσχοβίτης 7 (1), Μακρυγιάννης 7 (2), Χαρταβέλλας, Πετροδημόπουλος 18 (3), Χατζηνικόλας 8, Κουκάκης 9, Μοίρας, Μιχαλάκης 15 (2), Καρακώστας 6

ΚΑΟ Κορίνθου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 76-84

Διαιτητές: Τσιμπούρης, Κωνσταντινίδου, Μαρινάκης

Δεκάλεπτα: 26-24, 39-44, 57-59, 83-77

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Καπώνης 10(1), Πρεδάρης 3(1), Γ. Μακρής, Δ.Μακρής 22(2), Κοντραφούρης, Λιακόπουλος 22, Φακοπουλίδης, Δούκας 4, Κωνσταντίνου 8(2), Τσιάκος, Αδαμόπουλος 7(1), Λάκοβ

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρακατσάνης):  Γιαννόπουλος, Στεργιάκης 20, Ζήρος 11(3), Λϊτσος 12(1), Μπίγγος, Καραχάλιος 20(1), Καραλευθέρης 18(3), Γεωργοπαπαδάκος 3(1).

Φανάρια Νάξου-Παπάγου 85-86 (παρ.)

Διαιτητές: Τσαχάκης-Σκαλτσής-Τεφτίκης

Δεκάλεπτα : 21-25, 45-42, 65-55, 77-77(κ.α.), 85-86

ΑΠΑΣ (Τσαουσιδης): Μιλεντίγιεβιτς 21(3), Πολίτης 5(1), Δογκλής, Ψαρόπουλος 7(1), Μάκαρης 12, Προδρόμου 13, Βουτυρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 11, Σεϊντίνι, Κατσουλάκος 5(1), Παπαδής 7(1)

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης, Τσούτσος 3(1), Τρίχας 2, Κόης 23(2), Βούζας 5(1), Καρούζος 19(1), Μαράκης 16, Σολωμός 8, Σοφρωνάς , Κωστής, Δελίδης 12(3)

Η βαθμολογία

1.Παπάγου* (17-3) 37
2.ΦΕΑ* (16-4) 36
3.Έσπερος Καλλιθέας (14-7) 35
4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (13-8) 34
5.Πανελευσινιακός* (10-10) 30
6.Νέα Κηφισιά* (9-11) 29
7.ΝΕΟΛ* + (10-9) 29
8.Αργοναύτης Ραφήνας * (9-11) 29
9.Ένωση Ιλίου* (9-11) 29
10.Εθνικός Πειραιά + (8-12) 28
11.ΚΑΟ Κορίνθου (7-14) 28
12.Αχαγιά 82* (7-13) 27
13.Πεντέλη* (2-18) 22

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
+’Εχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (10/4)

Πανελευσινιακός-Πεντέλη

Εθνικός-Ένωση Ιλίου (9/4)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αργοναύτης Τρ.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΝΕΟ Ληξουρίου

Παπάγου-ΚΑΟ Κορίνθου

Αχαγιά 82-Φανάρια Νάξου

2ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

ΝΕ Μεγαρίδος-ΟΦΗ 63-53 (2/4)

Δούκας-Πανιώνιος 80-73

Μανδραϊκός-Άρης Νίκαιας 70-84

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 86-60

Π. Φάληρο-ΑΟΚ Χανιά 80-69

Αιγάλεω-Ηλυσιακός 63-60

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Β. 65-77

Οι αγώνες αναλυτικά:

Νεανική Εστία Μεγαρίδος – ΟΦΗ 63-53

Διαιτητές : Κοντίλης-Μαρουδιάς-Κουτσοδήμος

Δεκάλεπτα : 12-11, 23-26, 48-40, 63-53

Νεανική Εστία Μεγαρίδος (Μάνταλος):Παλαιοχωρίτης 12(2), Γκατζιάς 11(2), Γκοντγουιν,Αγγελόπουλος 8(1),Γερομίχαλος 11(1), Νικολακόπουλος,Κάλλικιδης 14, Χασα 2, Κανελλόπουλος 3(1), Σκληρής, Εζόμο 2

ΟΦΗ(Ράλλης): Λιανός 6, Μποχωρίδης 24(2),Μητρόπαπας 11, Καρλάφτης Χ 4(1),Πρωτογεράκης 2,Θεοδωρίδης 6(2), Καμπάκας, Καψάλης, Μηλαθιανάκης.

Μανδραϊκός-Άρης Νίκαιας 70-84

Διαιτητές: Δημάδης-Φασόλης-Μαυρέλης

Δεκάλεπτα: 23-21, 42-44, 58-62, 70-84

Μανδραϊκός (Σπανός-Κωνσταντώνης): Σπυρίδωνος, Σταματίου 3, Κοψιάς 8, Αλεξανδρόπουλος 9 (1), Τσάμης, Θανάσαινας, Κωστόπουλος 15 (5), Νουρτσελλάρι 5 (1), Λιούνης 10, Δομπρογιάννης 12 (1), Κουμάνταρος 6 (2), Τσιπίδης 2

Άρης Ν. (Μωϋσιάδης, Ντακοβάνος): Τσιότρας 24 (2), Δαχρετζής, Πρίτσος 33 (4), Κόλλιας 10, Πεταλάς 13 (1), Τσάτας 2, Παπαδάκης, Καραβανάς 3, Βαρλάς

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 86-60

Δεκάλεπτα: 21-12, 48-31, 74-50, 86-60

Διαιτητές: Ραχιώτης, Γρίβα, Κοντογιάννης

ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρού): Τουμαζάτος, Μπιλάλης 11 (3), Βάρσος 15 (1), Μαγκουνής 23 (2), Κριζέας 6 (2), Καλαϊτζάκης 13 (1), Ροζακέας 5 (1), Μέξης 6, Σταύρου, Ανδρεόπουλος 3, Χατζής 4, Βασιλάκης

ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας, Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 6, Στεργίου Μ. 7, Πανέρης, Στεργίου Δ. 3 (1), Κόντος Ι., Κόντος Γ. 19, Μπακέας 3, Καμηλιέρης, Βαλιώτης 3, Πολιτόπουλος 2, Μαλτέζος 10 (2), Δοξάκης 7 (1)

Παλαιό Φάληρο-ΑΟΚ Χανιά 80-69

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Κοϊμτζόγλου-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 18-20, 39-36, 59-53, 80-69

Π. Φάληρο (Γούναρης): Λυτόπουλος, Σκόρδος 4, Κομποδιέτας 9, Αγγελόπουλος 15 (1), Σταθόπουλος 11 (2), Βλασσόπουλος 2, Καλιανιώτης 20, Μπολάτογλου 11, Χαρούνι 8

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 13 (2), Βαζούκης 2, Στογιάνοβιτς 14, Καραϊσκος 16, Σανδραμάνης 6, Νέσσης 9, Τσιρογιάννης, Παπαδάκης 9 (1)

Η βαθμολογία

1.Μεγαρίδα (19-3) 41
2.Αιγάλεω + (17-4) 38
3.ΕΦΑΟΖ (16-6) 38
4.Πρωτέας Βούλας (16-6) 38
5.Χανιά (13-9) 35
6.Παλαιό Φάληρο + (11-10) 32
7.Δούκας + (10-11) 31
8.Ηλυσιακός (9-13) 31
9.Πανιώνιος ++ (8-12) 28
10.ΟΦΗ ++ (8-12) 27
11.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (5-17) 27
12.Άρης Νίκαιας ++ (7-13) 27
13.Μανδραϊκός ++ (5-15) 25
14.Μελίσσια + (4-17) 25

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (10/4)

Δούκας-Μανδραϊκός

Άρης Νίκαιας-ΝΕ Μεγαρίδος

ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΦΗ

ΑΟΚ Χανιά-Πανιώνιος (9/4)

Ηλυσιακός-Π. Φάληρο

Πρωτέας Β.-Αιγάλεω

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

3ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

ΣΚ Ιωάννινα-Ίκαροι Τρικάλων 76-78

Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων 67-77

Ολυμπιακός Βόλου-Έσπερος Λαμίας 81-61

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών 74-56

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 100-84

Αναγέννηση Καρδίτσας-Μελίκη 63-46

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αναγέννηση Καρδίτσας – Μελίκη 63-46

Διαιτητές: Παζώλης-Γεωργούλης-Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 16-7, 32-21, 47-31, 63-46

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Πυργιώτης, Ψυχογιός 6(2), Παπακώστας, Γεωργαντζάς 6(1), Αρκούδας 21, Παπαστολόπουλος, Χαλιμούρδας, Αργύρης 5, Αντωνίου 19(1), Ντίνας, Τουφεξής, Οικονόμου 6

Μελίκη (Ασλανίδης): Τζιοβάρας 12(1), Κυριακού 3(1), Μόρας 6, Μωϋσίδης 4(1), Καρκάνιας, Ρογγότης 4, Αμανατίδης 2, Αλευρίδης 4, Στοϊτσης 7(1), Γατόπουλος, Εσερπόγλου 4, Πεϊμανίδης

Ολυμπιακός Βόλου-Έσπερος Λαμίας 81-61

Διαιτητές: Γερακίνης-Πράττος-Αναστασιάδης Β.

Δεκάλεπτα: 19-10, 37-30, 62-45, 81-61

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης, Γκοντόπουλος 20 (4), Μουρατίδης 16 (2), Αναγνωστόπουλος 9 (3), Καραμήτσος, Ίλτσογλου 11 (3), Σταθούρος, Σιμάκης 11 (1), Παρασκευάς 13 (1), Γουάμπα 1.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούσιος 3 (1), Λάππας 22 (4), Τσεσμετζίδης 3 (1), Παπασπύρος 3 (1), Αργύρης, Ρίκος, Φύκας 8 (1), Παπαργυρόπουλος 8, Πάππος 7, Μπακόλιας, Τενετίδης 7 (1), Νέστορας.

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών 74-56

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Τσακιράκη-Μακρόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-7, 45-24, 59-40, 74-56

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σκληρός, Aργυρός, Kοντούδης 12, Kατωπόδης 6(2), Bαγενάς 8, Kεραμάρης 11(2), Σκεπετάρης, Mάλφας 2,Kουρτίδης 15(2), Tζακόπουλος 5(1), Kαραγιαννίδης 15, Λαζάρου

Πρωτέας Γρεβενών (Xασιώτης): Tζιουβάρας 6(2), Γρίψιος 4(1), Kλωνάρας 17(2), Παλάσκας 6(2), Παπαδόπουλος 11, Σιπητάνος 3, Kωνσταντίνου, Mπόζιαρης 5, Mαλιούρα 1, Aσλανίδης, Kυρατζής, Kαραγιάννης 3(1).

Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων: 67-77

Διαιτητές: Μαραμής,  Παπαθανασίου,  Δέλλας

Δεκάλεπτα 18-20, 31-41, 53-66, 67-77

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης 9(1), Μπουρδάνος 13, Τουτουτζόγλου, Ζησόπουλος,  Κουτίνας 21(1), Μπαντέλης,  Δελετζές 5(1), Καλλές 1, Σπανόπουλος,  Λόλας 9, Σούλης 2, Ξενιτίδης 7.

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μόσιαλος 7(1), Παππάς 16(3), Ζώρζος, Κολότσιος 5(1), Τσιγγενόπουλος 4, Μοσχόπουλος, Ιωάννου 2, Ψύρρας 16(2), Θέος 19(1), Δέσπος 8.

Ιωάννινα ΣΚ-Ίκαροι Τρικάλων 76-78

Διαιτητές: Λόρτος, Αγραφιώτης, Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 14-20, 29-47, 47-59, 76-78

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Tσατάλας 22(1), Πάντσιος 21(6), Μπαρτζώκας 10, Ξιούρας 8(1), Κωνσταντινίδης 8, Καραμπίνης 4, Σφουγγάρης 3(1)

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 5, Παπαχρήστος 17(3), Κατσαρές 5, Κάδρας 10, Παρδακάς 17(4), Μπουργανός 11(1), Τριανταφύλλου, Αμβράζης 14

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 100-84

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Ουσταμπασίδης.

Δεκάλεπτα: 28-14, 61-37, 75-571 100-84.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 23 (5), Μπόρσης, Δουρούκης 5 (1), Ζαρμακούπης 17 (1), Χατζηγιαννάκης, Καλημέρης 10, Βεσκούκης 25 (3), Καρακωνσταντάκης 15 (3), Χάλιος, Δημητριάδης 2, Μπακέας 3 (1), Ζορμπάνος.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 11 (2), Γυφτάκης 13 (2), Γκατζέλης, Καννής 7 (1), Μυλωνάς 2, Βαγγέλης 22, Ιωαννίδης 10 (3), Παππάς, Ψάλτου 19.

Η βαθμολογία

1.Ερμής Σχηματαρίου 38 18-2
2.Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι 37 17-3
3.Ικαροι Τρικάλων 35 15-5
4.Δόξα Λευκάδας 33 13-7
5.ΑΓΣ Ιωαννίνων 33 13-7
6.Νίκη Βόλου 30 9-12
7.Εσπερος Λαμίας 29 11-7
8.Πρωτέας Γρεβενών 29 9-11
9.Αναγέννηση Καρδίτσας 28 7-14
10.Ολυμπιακός Βόλου 26 6-14
11.ΣΚ Ιωάννινα 25 5-15
12.Τιτάνες Παλαμά 25 5-15
13.ΓΑΣ Μελίκης 22 2-18
*Με βάση τα 20 παιχνίδια, Νίκη Βόλου και Αναγέννηση Καρδίτσας έχουν ένα περισσότερο, ενώ ο Εσπερος Λαμίας δύο λιγότερα.

Η επόμενη αγωνιστική (10/4)

Ίκαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου

Αίολος Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών-Έσπερος Λαμίας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα

Μελίκη-Ερμής Σχηματαρίου

Δόξα Λευκάδας-Τιτάνες Παλαμά

4ος Όμιλος

Λεύκιππος Ξάνθης-Μακεδονικός 56-48

Κομοτηνή-Αρετσού Καλαμαριά 74-80

Ερμής Λαγκαδά-Μαχητές Πειραματικό (13/4)

ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ 78-67

Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος 74-68

Γέφυρα-ΚΑΟ Χαλκιδικής 85-57

Πανσερραϊκός-Ευκαρπία 75-60

Οι αγώνες αναλυτικά:

Λεύκιππος Ξάνθης-Μακεδονικός 56-48

Διαιτητές: Ταρενίδης, Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 15-12, 25-27, 35-35, 56-48

Λεύκιππος Ξάνθης (Bοϊβατόπουλος-Δώδος): Μαραβέγιας 5, Κατσαμούρης 5(1), Παλλάκης 7(2), Μακαρατζής 3, Mαυρογιάννης 10(1), Δεληγιάννης, Μιντζαρίδης 4, Μανάκας 13, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 3(1), Χρήστου 6

Μακεδονικός (Μαυροκεφαλίδης): Δημητριάδης 3, Αμπαράς 11(1), Ρόπουτης, Βαρδής, Γκίζης 5(1), Αζίζης 3(1), Στόλης, Φωταρούδης, Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 6, Φλιάτης Γ. 13, Γεωργάκης 7.

ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ 78-76

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός-Τσαρδούλιας

Δεκάλεπτα: 17-15, 30-26, 49-48, 69-69, 78-76

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος, Απαζίδης 13(1), Αλτίνης 6, Κυλαντωνίδης 5(1), Ζιάκκας 17(3), Δημητρίου, Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης 24, Τσιριλάκης, Σαρρής 2, Χιτικούδης, Ιωάννου 11

ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης 11(3), Ψευτογκάς 3(1), Ζωγράφος 6(1), Μιχαηλίδης 15(1), Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 10(1), Ηλιάδης, Πασχαλίδης 21, Κάσουρας 10, Ντεμιρσά,  Χατζηβασιλείου

Γέφυρα-ΚΑΟΧ Ευρώπη: 85-57

Διαιτητές: Βασιλόπουλος – Κολοκυθάς – Καντερές

Δεκάλεπτα: 22-16, 51-24, 70-38, 85-57

Κ.Σ Γέφυρας (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 1, Μπρόζος 7(1), Μπάρμπας 2, Σαββίδης 3(1), Παπαδόπουλος 14(1), Ανδρέου 15, Χατζηκυριακίδης 17(5), Στράτος 4, Μπενας 5(1),Καλαϊτζίδης, Καλογιαννίδης 15(1), Σαμανδαράς 2

Κ.Α.Ο.Χ. Ευρώπη 87 (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 6, Λάσκαρης 16(3), Σερέτης 3(1), Μαυρίδης 2, Ραντονιτς 9, Τσαρούχας , Σακκοράφας 2, Πούλος, Τύπος 11(1), Νταραντάνας 8

Πανσερραϊκός-ΠΣ Ευκαρπίας 75-60

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 22-16, 41-34, 51-47, 75-60

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 14(1), Ντίνος 21(2), Δατσιάδης 2, Γεωργιανός 11(1), Χριστοδούλου 2, Κεραμάρης, Γκούτζιας 2, Ασημάκης 10(1), Γούνας, Μπίλιος 13(2), Χαρίτογλου, Παγωνίδης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 12 (1), Φόρογλου 6(1), Βρέττας 9, Χολέβας 15(1), Κράσι, Γκαβέζος, Μούμογλου, Βουρτζούμης 3, Κρίτσικας 9 (1), Χαρτόπουλος 6(1)

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 74-80

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 18-17, 36-34, 53-55, 74-80

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κιατίπ 4, Μπορμπίδης 2, Περρής 13(1), Ζεκεριέ 5(1), Γκιουζελίδης 11(1), Κουτσοβασίλης 18(4), Ναλμπάντης 2, Ρίννης, Κάλτσος, Μαλανδρής 14(3), Χαλίλ 4.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 2, Βαρίτης 19(5), Παπαδόπουλος, Κυφωνίδης 31(2), Καπώνης 8(2), Ντίαθ, Μαυροχορίδης, Παπανικολάου 5, Βάννης 16(1).

Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος 74-68

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Τσιαπλής-Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 15-23, 31-40, 49-58, 74-68

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Μπαλτζόπουλος, Αναστασόπουλος, Γαλανίδης 19(4), Μάρουσιτς 12(2), Κιγμέτογλου 6, Κάντζος, Καλαμπάκας 9, Δεληγιώργης 6, Κοτσάνος 22.

Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 5(1), Χαλάτσης 13(3), Βαφειάδης 17(4), Κουτουξίδης 17(2), Ντινάκης 3(1), Καρασίμος, Μπόλδογλου 2, Καντάρκος 10, Κατιρτζίδης.

Η βαθμολογία
1.Αίας Ευόσμου 37 17-3
2.ΚΣ Γέφυρας 36 16-4
3.Μακεδονικός 35 15-5
4.Λεύκιππος Ξάνθης 33 13-7
5.Ερμής Λαγκαδά 33 13-7
6.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 32 14-4
7.ΠΣ Ευκαρπίας 31 11-9
8.ΧΑΝΘ 30 9-12
9.Πανσερραϊκός 29 9-11
10.ΑΟ Πολυγύρου 29 9-11
11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 25 6-13
12.ΓΑΣ Κομοτηνή 24 3-18
13.ΜΕΝΤ 22 3-16
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 21 1-19

  • ΧΑΝΘ και ΓΑΣ Κομοτηνή έχουν ένα περισσότερο, Αρετσού και ΜΕΝΤ έχουν ένα λιγότερο, ενώ οι Μαχητές Πειραματικό Πεύκων δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (24η)

Αρετσού Καλαμαριάς-Λεύκιππος Ξάνθης

Μαχητές Πειραματικό-Κομοτηνή

ΜΕΝΤ-Ερμής Λαγκαδά

Μακεδονικός-Αίας Ευόσμου

Πολύγυρος-Γέφυρα

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Πανσερραϊκός

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.