Οίακας Ναυπλίου 2019

Η αλλαγή της μέρας διεξαγωγής της 21ης αγωνιστικής στη Β’ Εθνική, από Κυριακή σε Σάββατο, δεν επηρέασε κανέναν από τους πρωτοπόρους στους δύο ομίλους, σε Νότο και Βορρά.

Έστω και δύσκολα, η Δάφνη Δαφνίου νίκησε τον Πανελευσινιακό το Σάββατο (09/03) και παραμένει στην κορυφή του πρώτου ομίλου, με τον Τρίτωνα και τον Οίακα Ναυπλίου (κεντρική φωτό από τον αγώνα με την Πεντέλη) να την καταδιώκουν.

Συνέχεια στις νίκες και για το Παγκράτι σε παραδοσιακό αθηναϊκό ντέρμπι με τον Παπάγο.

Στον 2ο όμιλο, συνέχισαν με νίκες οι τρεις πρώτοι, Ανατόλια, Αγρίνιο και Ελευθερούπολη.

1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα

Παρασκευή 8 Μαρτίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Έσπερος Καλλιθέας 76-71

Σάββατο 9 Μαρτίου
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός 71-65
Πεντέλη-Οίακας Ναυπλίου 65-75
Γλαύκος-ΚΑΟ Κορίνθου 49-52
Παγκράτι-Παπάγου 92-86
Ένωση Ιλίου-Δούκας 78-64
Δάφνη Δαφνίου-Πανελευσινιακός 81-78
Πανερυθραϊκός-Τρίτωνας 62-67

Οι αγώνες αναλυτικά

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΠΑΓΟΥ 92-86

Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Γιακείμη

Δεκάλεπτα : 14-25, 40-38, 63-67, 92-86

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 29 (2), Μαγιντόμπε 9 (3), Κούτρας 1, Κατωπόδης 3, Λυτόπουλος 2, Φωτίου 3 (1), Δερμιτζάκης 16 (2), Ροδοστόγλου 26 (5), Μπένος 3, Αρμάος.

Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης, Πίνης 18 (2), Πρισκομάτης 2, Χρυσός 8 (1), Κουτρούλιας 14, Αγγελόπουλος, Μπάλος 7, Ζώρζος 37 (6).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 62-67

Διαιτητές: Ραχιώτης – Σκάλτσης

Δεκάλεπτα: 25-27, 36-40, 46-52, 62-67

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 3 (12 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 4, Καλλιανιώτης 8 (1), Ντουζίδης 10 (2), Κουντούρης, Γιαουρτόγλου 10 (2), Γεωργιάδης 8 (1), Στάθης 15 (2), Αντωνίου 3 (1), Καστανιώτης 1, Ματζιώρης, Σπάχια.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Κούτουλας 6 (1), Ψαρόπουλος 12 (2), Καλαντζής 11 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ 10 (2), Νικολακόπουλος 3 (1), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 2, Κουκουνιάς 11, Τσούτσος 12 (2).

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 78-66

Διαιτητές : Αποστολίδης-Παυλόπουλος

Δεκάλεπτα : 20-17,38-34,59-51,78-66

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 19 (5), Τσακίρης 6, Φουντάς 13 (3), Πανουσόπουλος 3 (1), Μπολάτογλου 2, Μπέλλας Οδ. 13 (1), Τσιουμπρής 10, Μανταλβάνος 10, Γεροκώστας 2, Τσώλης, Κατσαρός, Μούχο

Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 7, Δενδρινός 12 (2), Μποχωρίδης 11 (2), Βουγιούκας 15, Ευστρατίου 11, Ξύδης 4, Πετς 5, Μητσιαλος 1, Γκίνης, Πολύζος, Σακελλαρίου, Λάκκας

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-78

Διαιτητές: Ορφανός Εμ.-Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 16-18, 39-37, 58-55, 81-78

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς, Γκάτζο 8 (2), Κουφόπουλος 20 (4), Γοργόνης 8 (1), Καραμπάτσος 3, Ψημίτης 13 (1), Σάλεχ 11 (2), Δομπρογιάννης 2, Μουστόπουλος 4, Παπαδιονυσίου 5, Τάταρης 3, Αρνόκουρος 4

Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 2, Ηλιάδης 4, Καράμπελας 4, Μουρατίδης, Σταθόπουλος 22, Δούκας 2, Αναγνωστάκης 21 (2), Ψαρόπουλος 23 (2).

Η Βαθμολογία
(σε 21 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (17-4) 38
2.Τρίτωνας (16-5) 37
———————————-
3 Οίακας Ναυπλιου (15-6) 36
4.Παγκράτι (14-7) 35
5.Πρωτέας Βούλας (12-9) 33
6.Δούκας (12-9) 33
7.Παπάγου (11-10) 32
8.Εσπερος Καλλιθέας (11-10) 32
9.ΚΑΟ Κορίνθου (10-11) 31
10.Μανδραϊκός (9-12) 3
11.Πεντέλη (9-12) 30
12.Πανελευσινιακός (8-13) 29
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (7-14) 28
14.Ένωση Ιλίου (7-14) 28
15.Γλαύκος (6-15) 27
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (4-17) 25

Επόμενη αγωνιστική (22η, 17/03):
Οίακας Ναυπλίου – Πρωτέας Βούλας
ΚΑΟΚ – Πεντέλη
Παπάγου – Γλαύκος
Δούκας -Παγκράτι
Πανελευσινιακός – Ενωση Ιλίου
ΠΟΚ Εσπερος – Δάφνη Δαφνίου
Μανδραϊκός – Πανερυθραϊκός
Τρίτων – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα
Φίλιππος Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας 71-57
ΧΑΝΘ-Έσπερος Λαμίας 83-53
Αγρίνιο-Μακεδονικός 78-64
Φάρσαλα-Νίκη Βόλου 92-76
Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 74-80 (68-68 κ.α.)
Ελευθερούπολη-Χαλκηδόνα / Προποντίς 62-51
Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά 81-67
Γέφυρα-Στρατώνι 101-72

Οι αγώνες αναλυτικά

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 81-67

Διαιτητές: Τζήμα-Φούτζηλας

Δεκάλεπτα: 14-17, 41-33, 61-53, 81-67

Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 7(1), Στεφανίδης , Αμπατζάς 7(1),Μουρατίδης, Γαλανίδης 9(2),Κάτανος , Κωνσταντινίδης 2 , Ξενιτίδης 4,Κιγμέτογλου 14, Ζώτος 5(1), Μπρόζος 17(3),Καραποστόλου 16(2)

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου, Αλτίνης, Μάρουσιτς 20 (2), Τσιρογιάννης 4 (1),  Παπαπασχάλης, Νώτης 8 (1), Παρίτσης 2, Πλιούκας 13 (3), Χριστοδουλου, Πιλκούδης 20

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 62-51

Διαιτητές : Παπαγερίδης-Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα :22-13, 32-22, 49-36, 62-51

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Κελεσίδης 2, Στυλίδης 7, Ιωάννου 6 (2), Απαζίδης 2, Σταμπουλής 9, Χαρισμίδης 22 (1), Βοϊβατόπουλος, Καραγιώργος 11, Γκέλιος 3 (1), Μπουτσακί

Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος) : Φυλακτός 3, Μακρίδης 5 (1), Δανάκης 2, Τσακαλέρης 2, Παπαδόπουλος,Λαίδης, Μυλωνίδης 10, Κούτε, Δελίδης 4, Σιόλογκας 10 (1), Σικαλίδης 15 (3).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 92-76

Διαιτητές : Θεοδώρου-Γαζέτας

Δεκάλεπτα: 19-22, 48-37, 72-51, 92-76

Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος): Λεπενιώτης 18(1), Αναγνωστόπουλος 9(2), Τσιώγκας 22(6), Τοπουζίδης 3 , Συνετός 6, Φιλιππόπουλος 8 , Γκιουλέκας13(1) , Δέσπος 11, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης, Αλεξόπουλος.

Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγέωργος 7(1), Βερτζάγιας, Γιωτόπουλος 2, Κουτίνας 19, Τσαβές, Τασιούδης 10, Τσώλης 3, Τάσσος 6, Φρουσκλιάς 29 (4), Διγενής.

ΧΑΝΘ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 88-53

Διαιτητές :  Μπακάλης-Ζαχαριάδης

Δεκάλεπτα: 18-9, 43-31,66-53, 88-53

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Βαζούκης 3(1), Ντίνος 4, Χονδρόπουλος 19(5), Παπαδόπουλος 10, Μπαλάσκας 16(4), Γεωργάκης, Πέτροβιτς 7(1), Καραγεωργίου , Δεληγεώργης 13(1), Βλαγκόγιας 7, Τσάμης 4.

Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Στογιάκοβιτς 6(2), Ρούζιος 3(1), Τριανταφυλλίδης, Πάππος, Κατσαρές 8(1), Παπανικολάου 2, Ψυχούλης, Αργύρης 4, Τεπετίδης 1, Ολύμπιος 15(5), Παπαργυρόπουλος 14(2), Μαντζούκας.

ΓΕΦΥΡΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 101-72

Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

Δεκάλεπτα : 35-20, 61-35, 78-57, 101-72

ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς -Χρήστου) : Πουλιανίτης 10(1), Καραγιαννάκης 12(1), Ψευτογκάς 3(1), Καταβαίνης 3(1), Αποστολίδης 18(2), Ζιάκας 24(5), Κουτουξίδης 11(1), Σιώμος 10, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 2, Παπαδόπουλος 8(1).

Στρατώνι (Μύθου-Πέγιας) : Δοξάκης 21(2), Μπουρδάνος, Κολοκοτρώνης 4, Δημητράκας 2, Σηδηροηλιάς 5, Μπέγος 10, Φλιάτης 3(1) , Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 17, Κοτζαγιάννης 6.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 74-80 (68-68 κ.αγ)

Διαιτητές : Γερακίνης-Καρακώστας

Δεκάλεπτα : 17-16, 33-36, 52-56, 68-68, 74-80 (παρ.)

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 11 (3), Γεωργιανός 21 (5), Δαλαγκόζης, Παπαδόπουλος, Καραμπέξης 20 (2), Θολιώτης 2, Φώτογλου 18 (3), Κακιούζης 2

Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Βογιατζής (3), Μαυρίδης 18 (1), Χατζημιχαηλίδης 4, Κλωναράς 6, Τσιμίδης 3. Βαϊντερλής, Μητσάκης 18 (4), Ελευθεριάδης 17 (1).

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 78-64

Διαιτητές: Τσιαπλής – Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 16-24, 37-35, 59-45, 78-64

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 8, Μιχάλογλου 9, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 15(1), Μήτσου 14(2), Ψαράς 11(3), Σαπλαούρας, Σταμίρης 1.

Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 6, Κοντσές 4, Μπαρζού 8, Κουντουρατζόγλου 18(2), Τσινόπουλος 4, Κομμάτας, Καραθανάσης 3(1), Ουλουσίδης, Καλογεράτος 14(1), Ιωαννίδης, Χαντζίδης 7.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 71-57

Διαιτητές : Σιμητόπουλος – Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα : 24-15, 37-26, 58-41, 71-57

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Τσεσμετζιδης 4, Σισμανης, Πονοπουλος, Γιαντσιδιώτης, Βαλλιος 18(6/7), Τσιακλαγκανος 9(1), Καβαργυρης, Κοθρας 19(2), Παραπουρας 13(2), Σουτζοπουλος 6, Κανταρκος.

Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Κατέχης, Γρίψιος 8, Ματενίδης, Νεδέλκος, Σιώπης 10(2), Σπιτιέρης, Πεταλωτής 15(1), Νίκας 15(2), Ταουσάνης 9

Η βαθμολογία
(σε 21 αγώνες)
1. Ανατόλια (19-2) 40
2. Αγρίνιο (15-6) 36
————————————–
3. Ελευθερούπολη (15-6) 36
4. Φίλιππος Βέροιας (12-9) 33
5. ΧΑΝΘ (12-9) 33
6. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (12-9) 33
7. Ερμής Λαγκαδά (10-11) 31
8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (10-11) 31
9. Έσπερος Λαμίας (9-12) 30
10. Φαίακας Κέρκυρας (9-12) 30
11. Φάρσαλα (9-12) 30
12. Γέφυρα (8-13) 29
————————————–
13. Στρατώνι (8-13) 29
14. Νίκη Βόλου (8-13) 29
15. Ίκαροι Σερρών (7-14) 28
16. Μακεδονικός (5-16) 26

Η επόμενη αγωνιστική(17/3)
Στρατώνι-ΧΑΝΘ
Φαίακας Κέρκυρας-Γέφυρα
Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας
Νίκη Βόλου-Αγρίνιο
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Φάρσαλα
Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών
Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ελευθερούπολη
Προποντίς-Ανατόλια

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.