www.allstarbasket.gr

Οι πρωτοπόροι νίκησαν στην πλειονότητα των ομίλων της Β’ Εθνικής την Κυριακή (20/02), ενώ στον 4ο όμιλο, οι ήττες των Αίαντα Ευόσμου, Μακεδονικού, σημιουργούν συνωστισμό στην κορυφή!

Στον πρώτο όμιλο, Ένωση Ιλίου και Αχαγιά έκαναν ζημιές στα Φανάρια- και μάλιστα μέσα στη Νάξο- και τον Έσπερο Καλλιθέας, αντίστοιχα.

Στον 4ο, ο Λεύκιππος Ξάνθης νίκησε τον Αίαντα Ευόσμου (κεντρική φωτογραφία άρθρου), έχασε ξανά ο Μακεδονικός και πλέον συγκατοικούν με τη Γέφυρα στην κορυφή.

Αναλυτικά η δραστηριότητα της Κυριακής στη Β’ Εθνική!

1ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πανελευσινιακός 90-78

Παπάγου-Εθνικός Πειραιά 95-89

Αχαγιά 82-Έσπερος Καλλιθέας 79-68

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Ένωση Ιλίου 62-63

ΚΑΟ Κορίνθου-Πεντέλη 90-67

ΝΕΟ Ληξουρίου-Αργοναύτης Ραφήνας 87-70

Ρεπό : Νέα Κηφισιά

Οι αγώνες αναλυτικά:

Παπάγου-Εθνικός 95-89

Διαιτητές: Σκαλτσής, Σπυρόπουλος, Μαυρέλης

Δεκάλεπτα: 20-24, 47-42, 69-66, 95-89

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης 2, Τσούτσος 10 (2), Τρίχας 6 (2), Βούζας 7 (1), Καρούζος 14 (4), Μαράκης 13, Σολωμός 20, Σωφρονάς 13 (1), Δελίδης 10 (2)

Εθνικός (Χούμπαυλης): Γεωργιάδης 6 (2), Μπασδέκης 17 (1), Λιβανός, Καραφάντης, Σιδέρης 4, Καρυστινός 14 (4),Καραδημητρίου, Παπουτσής 5 (1), Βασιλόπουλος 32 (7), Κασιούμης 11

Αχαγιά 82-Έσπερος Καλλιθέας 79-68

Διαιτητές: Τσιμπούρης-Ρίζος-Κουτσοδήμος

Aχαγιά ΄82 (Λιόνας): Καφέζας 15, Κατσογιάννης, Νεόφυτος 5, Καλογιάννης 10 (3), Φραντζής 17 (3), Ανδρ. Οικονομόπουλος 5 (1), Ταρνάρης 4, Δαβάνης 13, Λυμπέρης 8 (2), Αγγ. Οικονομόπουλος 12 (1)

Έσπερος (Ταυρόπουλος): Οικονόμου 15 (2), Καράβολας, Αδαμόπουλος 10, Καπρήςς 18 (2), Γκαγκαλούδης 7 (1), Χαρούνι 2, Μαγιτόμπε 2, Ολύμπιος 2, Τσολάκης

Φανάρια Νάξου-Ένωση Ιλίου 62-63

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Καλογριάς, Κοντογιάννης

Δεκάλεπτα: 15-20, 31-34, 46-46, 62-63

ΑΠΑΣ τα Φανάρια (Τσαουσίδης): Μιλεντίγιεβιτς 21 (2), Πολίτης 3 (1), Ψαρόπουλος 10 (2), Παπάδης, Μάκαρης 3 (1), Προδρόμου 15, Χάρος, Βουτυρόπουλος, Σαρρής, Αναγνωστόπουλος 8, Σεϊντίνι., Κατσουλάκος 2

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Κοντούλης, Δαρμής 4, Γεροκώστας 5, Φουντάς 13 (2), Πανουσόπουλος Θ. 11 (3), Σπυρόπουλος 11 (1), Γκουντόπουλος, Δουρουντούς 8, Τσιουμπρής 11, Κοσμίδης

ΚΑΟΚ-Πεντέλη 90-67

Διαιτητές: Χουγιάζος, Χάινα, Τσάλας

Δεκάλεπτα: 16-17, 43-34, 67-43, 90-67

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Καπώνης 11(3), Δ.Μακρής 12, Λιακόπουλος 12(1), Φακοπουλίδης 19(2), Δούκας 8, Κωνσταντίνου 3(1), Τσιάκος 8, Αδαμόπουλος 6, Λάκοβ 11(2)

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Νάσσης 5 (1), Γιαννίκος, Γραμματικός 9(2), Χρυσός 14, Κωνσταντινάκος, Καραβανάς 8, Σταυριανόπουλος, Ψαρόπουλος 18(2), Παπαπέτρου 13(3)

NEO Ληξουρίου-Αργοναύτης Τρ. 87-70

Διαιτητές: Λιότσιος-Λογοθέτης-Ασημακάκης

Δεκάλεπτα: 24-15, 49-34, 66-54, 87-70

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Παππάς 20 (4), Αντωνάτος 5 (1), Χονδρογιάννης 5 (1), Νιφόρας 19 (2), Συνοδινός, Χοτζάι , Κασπίρης 10 (2), Μαρούλης 2, Τρυφωνόπουλος 5, Βαβάτσικος 14 (1), Ματσούκης 5 (1), Λαμπρόπουλος 2

Αργοναύτης Τρ. (Γιαννακόπουλος): Σγουρός 17 (4), Λίτσο, Κόρμπος, Γεραμάνης 21 (1), Ντούσιας, Ζακυνθινός 14, Κορομηλιάς 4 (1), Μανταλβάνος 1, Μητσάκης 5 (1), Παναγιάρης, Μπαλαμπάνης 8 (2), Σταμέλος

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες) :

1.Παπάγου (12-3) 27
———————————-
2.ΦΕΑ (12-3) 27
3.Έσπερος Καλλιθέας (10-5) 25
4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» + (10-4) 24
5.Πανελευσινιακός* (8-6) 22
6.Νέα Κηφισιά* (7-7) 21
7.ΝΕΟΛ* (7-7) 21
8.Αργοναύτης Ραφήνας + (7-7) 21
9.ΚΑΟ Κορίνθου (6-9) 21
10.Αχαγιά 82 (6-9) 21
———————————-
11.Ένωση Ιλίου (5-10) 20
12.Εθνικός Πειραιά (4-11) 19
13.Πεντέλη (2-13) 17

*Έχει κάνει το ρεπό του
+Έχουν παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (27/2)

Πανελευσινιακός – Παπάγου
Εθνικός – Αχαγιά
Έσπερος Κ. – ΑΠΑΣ
Ένωση Ιλίου – ΚΑΟΚ
Πεντέλη – Ληξούρι 0
Ν. Κηφισιά – ΦΕΑ
Ρεπό: Αργοναύτης

2ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Ηλυσιακός-Δούκας 75-77

Πρωτέας Βούλας-Άρης Νίκαιας 87-56

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΦΗ 74-51

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΝΕ Μεγαρίδος 72-88

Αιγάλεω-Μανδραϊκός 82-61

Παλαιό Φάληρο-Πανιώνιος 72-62

ΑΟΚ Χανιά-ΚΑΟ Μελισσίων 97-76

Βαθμολογία

(σε 16 αγώνες)

1.Αιγάλεω (14-2) 30

2.Μεγαρίδα (13-2) 28

3.ΕΦΑΟΖ (11-5) 27

4.Χανιά (9-7) 25

 

5.Πρωτέας Βούλας + (10-5) 25

6.Ηλυσιακός (8-8) 24

7.Παλαιό Φάληρο (7-9) 23

8.Πανιώνιος (7-9) 23

9.Δούκας + (7-8) 22

10.Κρόνος Αγ. Δημητρίου (4-12) 20

11.Μανδραϊκός + (5-10) 20

12.ΟΦΗ ++ (5-9) 19

13.ΚΑΟ Μελισσίων (3-12) 18

14.Άρης Νίκαιας ++ (4-10) 18

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (27/2)

Δούκας – Πρωτέας Β.
Άρης Νικ. – ΕΦΑΟΖ
ΟΦΗ – Κρόνος Αγ. Δ.
Μεγαρίδα – Αιγάλεω
Μανδραϊκός – Π. Φάληρο
ΚΑΟ Μελισσίων – Πανιώνιος
Χανιά – Ηλυσιακός

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ηλυσιακός-Δούκας 75-77

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Κονταράτος-Καρακωνσταντόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-21, 33-33, 55-61, 75-77

ΑΣΕ Δούκα (Σορώτος): Γαρμπής 14 (2), Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Λάκκας 9 (1), Αναστασόπουλος, Τσιτσιγιάννης 1, Μιχαήλ 8 (1), Κορκόντζελος 2, Λαγός 5 (1), Μαγουλάς, Σωτηράκης 24 (3), Ντιαλλό 5, Ματζιώρης 6 (2).

Πρωτέας Βούλας-Άρης Νίκαιας 87-56

Διαιτητές: Μπούκας, Φραγκούλη, Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 16-20, 27-15, 22-14, 22-7

Πρωτέας Β. (Τερζής-Σουλιώτης): Δενδρινός 15 (3),Κοπασκάκης, Τσακναρίδης 2, Κυρίλης 7 (1), Παπαδάκος, Ματσάγγος 19 (4), Γάργαλης 11 (1), Σκόρδας 9, Μόρφης 4 (1), Καραμαλέγκος 7 (1), Βλάχος 5 (1), Βισνιέφσκι 8

Άρης (Μωϋσίδης, Ντακοβάνος): Τσιότρας 12, Δαχρέτζης 2, Πρίτσος 10 (3), Κόλλιας 9, Τσολάκης, Πεταλάς 14, Τσάτας 3, Γαλίτης, Παπαδάκης 3 (1), Κάππης 2, Καραβανάς 1

Αιγάλεω – Μανδραϊκός 82-61

Διαιτητές: Αναστασίου-Δελαγραμμάτικας-Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 17-14, 38-42, 57-48, 82-61

Αιγάλεω (Ζαβός): Κουμπούρας 5, Παπαδόπουλος 3, Ντακούλιας 12(1), Πολέμης 6, Καρασταμάτης 6(2), Μαχαίρας 14, Ετζιάκα 15, Ψημίτης 10, Παπαδολιάς 9, Βλάχος 2

Μανδραϊκός (Κωνσταντώνης): Σπυρίδωνος 2, Κουμάνταρος 16(2), Παπανικολάου 1, Κοψιάς 13(2), Αλεξανδρόπουλος 6, Τσάμης 1, Θανάσαινας 5(1), Κωστόπουλος 12(4), Τσιπίδης 5, Νουρτσελλάρι

ΑΟΚ Χανιά-ΚΑΟ Μελισσίων 97-76

Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Κουκουλεκίδης, Γεράνιος Λ.

Δεκάλεπτα: 23-15, 53-38, 70-61, 97-76

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Χουχούμης 13 (3), Βαζούκης, Στογιάνοβιτς 12 (3), Ψάρας 8 (2), Καραϊσκος 6, Σανδραμάνης 12 (3), Νέσσης 7 (1), Κουρέπης 20, Κοκκινάκης, Τσιρογιάννης 5 (1), Παπαδάκης 14 (1)

ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Πρόφκα 13, Στεργίου 4, Πανέρης, Στεργίου, Κοντός, Κοντός Γ. 2, Μπακέας 14 (2), Βαλιώτης 9 (1), Μαλτέζος 13, Δοξάκης 21 (4)

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Μελίκη-Ίκαροι Τρικάλων 43-84

Δόξα Λευκάδας-Έσπερος Λαμίας 58-54

Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 73-54

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 69-74

Ερμής Σχηματαρίου-ΣΚ Ιωάννινα 87-71

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών 85-77

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μελίκη-Ίκαροι Τρικάλων 43-84
Διαιτητές: Θεοδώρου-Ξέρας-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 10-25, 29-50, 39-75, 43-84
Μελίκη (Ασλανίδης): Μόρας 7, Μωϋσίδης 8(2), Στοϊτσης, Καρκανιάς, Κυριακού, Ντόβας, Ιωάννου 2, Τζιοβάρας 12, Εσερπόγλου 2, Αμανατίδης, Αλευρίδης 12(1), Πεϊμανίδης
Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Φρυδάς 7, Τσιαβές 11(1), Αμβράζης 5, Παπαχρήστος 10, Τσάκαλος, Κάδρας 19, Πάρδακας 8, Μπουργάνος 13(1), Τριανταφύλλου 9 (1), Σπυράκος 2, Ντάνος
Δόξα Λευκάδας-Έσπερος Λαμίας 58-54
Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-15, 27-24, 43-40, 58-54
Δόξα Λευκάδας (Zαφειρούδης): Μάνα, Κουρτίδης 18(2), Tζακόπουλος 12(2), Λαζάρου, Kεραμάρης 6(2), Μάλφας, Σκεπετάρης, Kατωπόδης, Σταματέλος, Bαγενάς 12(2), Kοντούδης 9, Aργυρός 1, Λαζάρου
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούζιος 2, Τσεσμετζίδης 1, Διαμαντής, Φύκας 15(3), Πάππος 11(3),Παπασπύρος, Τεπετίδης 6(1), Νέστορας 4, Παπαργυρόπουλος 15, Στεφάνου, Ευθυμίου, Αργύρης
Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 73-54
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Πράττος-Δέλας
Δεκάλεπτα: 16-15, 30-33, 48-40, 73-54
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 13(2), Μάνος, Κρεμμυδας 2, Καραδήμας 10, Τσούμας Σ. 15(1), Σφακιανός 5, Ξένος , Φαλιάκης, Μανδαλάκης 24(1), Αρχοντούλης 4, Βλάχος
Oλυμπιακός Βόλου (Bλιώρας): Αγκρής 1, Νικολής, Γκοντόπουλος 9(2), Μουρατίδης 7(1), Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος 8(2), Ιλτσόγλου 11(1), Σταθούρος, Παρασκευάς 18, Γουάμπα
Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 69-76
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μπακάλης-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 12-18, 27-39, 52-55, 69-76
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 16(5), Πανταζής 13(1), Γεωργαντζάς 12(1), Καλλιάρας 20(1), Οικονόμου 4, Τσέλιος 4, Παπακώστας, Παπαστολόπουλος, Κακκαβάς
Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Μπουρδάνος 12(2), Βερτζάγιας 18(4), Κουτίνας 11(1), Καλλές12, Λόλας 4, Ξενιτίδης 17(2), Σαριμπαλίδης 2
Ερμής Σχηματαρίου-Ιωάννινα ΣΚ 87-71
Διαιτητές: Μαραμής-Παζώλης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 25-15, 41-37, 62-57, 87-71
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 19 (5), Δουρούκης 2, Ζαρμακούπης 17 (1), Χατζηγιαννάκης, Καρακατσάνης 2, Καλημέρης 11, Βεσκούκης 4, Καρακωνσταντάκης 18 (4), Δημητριάδης 11 (1), Μπακέας 3 (1), Χάλιος, Ζορμπάνος
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Βρασταμήνος, Χατζηαγοράκης, Τσατάλας 32 (1), Σωτηρίου 3 (1), Μαγκλάρας, Κωνσταντινίδης 10, Πάντσιος 4, Σφουγγάρης 5, Σπηλιόπουλος 11 (2), Μπαρτζώκας 6
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών 85-77
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 16-25, 40-40, 59-54, 85-77
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 12(2), Νικολόπουλος 20(5), Καννής 22(2), Ιωαννίδης, Βαγγέλης 2, Μάντζιος 16(2), Μητρόπουλος, Ψάλτου 13, Μυλώνης, Παπαγιάννης, Γεωργίτσης
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3, Γρίψιος 6(2), Κλωνάρας 13(1), Παλάσκας 18(5), Παπαδόπουλος 15, Σιπιτάνος 4, Κωνσταντίνου 11(3), Μπόζιαρης 5(1), Μαλιούρας 2, Κυρατζής

Η βαθμολογία
1.Ερμής Σχηματαρίου 14-1 29
2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 12-2 26
3.Ίκαροι Τρικάλων 11-2 24
4.Δόξα Λευκάδας 9-5 23
5.Έσπερος Λαμίας 9-5 23
6.ΑΓΣ Ιωαννίνων 8-6 22
7.Νίκη Βόλου 7-7 21
8.Πρωτέας Γρεβενών 5-9 19
9.Τιτάνες Παλαμά 4-11 19
10.Ολυμπιακός Βόλου 4-10 18
11.Αναγέννηση Καρδίτσας 4-10 18
12.ΣΚ Ιωάννινα 3-11 17
13.ΓΑΣ Μελίκης 2-13 17

  • Έσπερος Λαμίας, Πρωτέας Γρεβενών, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Δόξα Λευκάδας, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι Ίκαροι Τρικάλων δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 27/2)

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Δόξα Λευκάδας

Εσπερος Λαμίας-Τιτάνες Παλαμά

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Νίκη Βόλου-Ερμής Σχηματαρίου

Πρωτέας Γρεβενών-ΣΚ Ιωάννινα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Ευόσμου 77-75

Κομοτηνή-Γέφυρα 59-74

Ερμής Λαγκαδά-Πανσερραϊκός 63-61

ΧΑΝΘ-Ευκαρπία 51-75

ΜΕΝΤ-Πολύγυρος 71-78

Μαχητές Πειραματικό-Μακεδονικός 63-52

Οι αγώνες αναλυτικά:
Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Ευόσμου 77-75
Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Ντούρας-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 27-15, 40-34, 56-53, 77-75
Λεύκιππος Ξάνθης (Πέρκος): Κατσαμούρης 10(2), Μακαρατζής 3, Τσιλόγλου, Παλλάκης 6(1), Μαυρογιάννης 27(4) Μηντζαρίδης 9(2), Μανάκας 18, Δεληγιάννης, Βοϊβατόπουλος 4, Καλέντζη
Αίας (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος 3, Γαλανιδης 8(2), Μάρουσιτς 10(1), Παναγιώτου, Κιγμέτογλου 6, Κάτζος , Καλαμπάκας 19(2), Παπαδόπουλος 9, Ρουστένης, Δεληγιώργης 14(2), Κοτσάνος 6

Κομοτηνή-Γέφυρα 59-74
Διαιτητές: Δημάδης-Χατζηχαρίσης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 24-20, 35-44, 50-61, 59-74
Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Μαλαμίδης, Μπορμπίδης 4, Περρής 18(3), Ρίννης, Καρακατσέλης 3(1),Κουτσοβασίλης, Γκιουζελίδης 11, Παπανδρεόπουλος 9, Μαλανδρής 12(3), Καδίρ 2.
Κ.Σ Γέφυρας (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης, Μπρόζος 15(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 1, Παπαδόπουλος, Ανδρέου, Χατζηκυριακίδης 18(4), Στράτος, Μπένας 23(2), Καλαϊτζίδης 4, Καλογιαννίδης 13(1), Σαμανδαράς

Ερμής Λαγκαδά-Πανσερραϊκός 63-61
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Παπανικολάου Γ.-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 19-14, 32-29, 44-44, 63-61
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 5(1), Μητρόπουλος 1, Πλιούκας 5(1), Χρυσόπουλος 21(3), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 16(1), Καμαριώτης 9(1), Λογοθέτης 5, Μπακάλης 1
Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 17, Ντίνος 5(1), Δατσιάδης 2, Γεωργιανός 10, Χριστοδούλου 7, Δημητρακάς 2, Κεραμάρης 4, Ασημάκης 11(1), Μπίλιος 5(1), Χαρίτογλου

ΧΑΝΘ-Ευκαρπία 51-75
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Σαρακενίδης-Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα: 18-18, 29-35, 42-49, 51-75
Χ.Α.Ν.Θ. (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος, Απαζίδης 18(2), Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκας 5(1), Δημητρίου, Συμεωνίδης 5, Αλτίνης, Τσιριλάκης 2, Σαρρής 6(1), Χιτικούδης 2, Παπαπασχάλης 5, Ιωάννου 6
ΠΑΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 6, Φόρογλου 4, Μελαδιανός 9, Βρεττάς 12, Χολέβας 14(1), Πλεξίδας, Γκαβέζος 5(1), Βουρτζούμης 5(1), Μούμογλου 13(1), Κρίτσικας 2, Χαρτόπουλος 5

ΜΕΝΤ-Πολύγυρος 71-78
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Ντόγκας
Δεκάλεπτα: 9-19, 31-50, 54-65, 71-78
ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Ζειμπέκης 5(1), Ψευτογκάς 24, Ζωγράφος 3(1), Μιχαηλίδης 12(1), Τοπουζίδης 8(2), Τριανταφύλλου 4, Πασχαλίδης 12, Κάσουρας 3, Ντεμίρσα, Κούδρογλου
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Ζαφειρούδης, Χαλάτσης 9, Κουτουξίδης 13(2), Καντάρκος 18(1), Ζήσης, Ντινάκης, Μπόλδογλου, Καρασίμος 5(1), Βαφειάδης 25(5), Κατιρτζίδης 2, Πιπιλιάρης 6, Ιγγλέζος

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων—Μακεδονικός 63-52
Διαιτητές: Λόρτος-Τσιρτσιμάλης-Αναστασιάδης Β.
Δεκάλεπτα: 15-16, 35-29, 47-38, 63-52
Μαχητές (Χατζούλης): Γεωργίου 15, Ματενίδης 3(1), Παπασάββογλου 11(2), Πετράκης 15(3), Κουτσοκώστας 3(1), Βαιντερλης 2, Κόνσουλας 8(1), Μπάδης 6(2).
Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριαδης 4, Αμπαράς 12(1), Ρόπουτης 1, Βαρδής 3(1), Γκύζης 7(1), Φλιάτης Ι. 17(3), Φλιάτης Γ. 4, Γεωργάκης 4

Η βαθμολογία
1.Αίας Ευόσμου 12-3 27
2.Μακεδονικός 12-3 27
3.ΚΣ Γέφυρας 12-3 27
4.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 11-4 26
5.Ερμής Λαγκαδά 11-4 26
6.Λεύκιππος Ξάνθης 9-5 23
7.ΠΣ Ευκαρπίας 9-5 23
8.ΑΟ Πολυγύρου 6-9 21
9.ΧΑΝΘ 6-8 20
10.Πανσερραϊκός 5-9 19
11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 4-10 18
12.ΜΕΝΤ 2-13 17
13.ΓΑΣ Κομοτηνή 2-13 17
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 1-13 15

  • Λεύκιππος Ξάνθης, ΠΣ Ευκαρπίας, ΧΑΝΘ και Πανσερραϊκός, ΑΟ Αρετσού και ΚΑΟ Χαλκιδικής έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (27/2)

ΚΣ Γέφυρας-Λεύκιππος Ξάνθης

Πανσερραϊκός-ΓΑΣ Κομοτηνή

ΠΣ Ευκαρπίας-Ερμής Λαγκαδά

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΧΑΝΘ

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Ρεπό: ΑΟ Πολυγύρου, Αίας Ευόσμου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.