Οίακας Ναυπλίου

Η ήττα της πρωτοπόρου του πρώτου ομίλου, Δάφνης Δαφνίου, από τον Έσπερο, μετατρέπει πια σε… θρίλερ το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής αφού συνέχισαν με νίκες Τρίτωνας και Οίακας Ναυπλίου!

Ο Τρίτωνας μάλιστα με το 86-76 επί του Κρόνου Αγίου Δημητρίου έπαισε στην κορυφή της ομάδα της Δάφνης! Κι ένα βαθμό πιο πίσω, βρίσκεται ο Οίακας Ναυπλίου που νίκησε τον Πρωτέα Βούλας!

Στον 2ο όμιλο, το Αγρίνιο και η Ελευθερόπουλη που ακολουθούν το πρωτοπόρο Ανατόλια έχασαν στο Βόλο και τη Λαμία αντίστοιχα!

Αναλυτικά

1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Οίακας Ναυπλ. – Πρωτέας Β. 83-62
Κόρινθος – Πεντέλη 67-74
Παπάγου – Γλαύκος 72-74
Δούκας – Παγκράτι (20/3)
Πανελευσινιακός – Εν. Ιλίου 76-65
Εσπερος – Δάφνη Δ. 80-76
Μανδραϊκός – Πανερυθραϊκός 82-76
Τρίτωνας – Κρόνος Αγ. Δημ. 86-76

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 86-76
Δεκάλεπτα : 27-17, 47-35, 62-54, 86-76
Διαιτητές : Χριστοδουλάκης-Τεφτίκης
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 10 (2), Κούτουλας 3 (1), Ψαρόπουλος 23 (2), Καλατζής 9 (1), Σπυριδάκης 7, Ντίμπ 12 (1), Νικολακόπουλος 5 (1), Δαμιανάκος 2, Μαλτέσιος 7, Ύμερι, Κουκουνιάς 8, Φρέσκος.
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Κακαργιάς, Στραγανιώτης 5, Τσάβος. Ξιούρας 12 (3), Ζαραϊδώνης 12 (1), Βούζας, Κόης 19 (2), Μπακλαβάς, Σολωμός 8, Ανδρεάτος, Στέφος 20.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 82-76
Δεκάλεπτα: 22-21, 42-41, 60-58, 82-76
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Τσολάκος
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Σιμιτζής 12 (2), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 13 (3), Δέδες 4, Γκαϊτάσοφ 2, Σεργιένκο 5, Κοπακάκης 2, Ρεκουνιώτης 18, Χάλαρης 6, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 10 (2), Φωτοπόπουλος 10 (2), Βασιλόπουλος, Παπανικολάου,
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 11, Στογιάνοβιτς 6 (1), Καλλιανιώτης 10, Ντουζίδης 6 (2), Γιαουρτόγλου 14 (2), Στάθης 16 (1), Καστανιώτης 2, Ματζιώρης 11 (2), Γεωργιάδης, Αντωνίου.

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 83-62
Δεκάλεπτα : 24-22, 41-33, 66-46, 83-62
Διαιτητές : Ρίζος-Κανελλόπουλος
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 7, Πασολάρι 2, Πελεκάνος 25 (3), Παπαντωνίου 14, Χάσα 2, Γεωργιάδης 7, Ευστρατίου, Μανάκας 2, Μπουρτσουκλής, Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 11,
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 8, Ματαλιωτάκης 11, Ματσάγγος 5 (1), Αγγελόπουλος 6, Μόρφης 2, Αυγενικός 3, Παπαρέγκας 7 (1), Γάργαλης 6, Γεωργιάδης 2, Καματερός 12.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ  72-74 (66-66 κ.αγ)
Δεκάλεπτα : 24-27, 38-34, 58-45, 66-66 (κ.αγ), 72-74
Διαιτητές : Μακρής-Μπανασάκης
Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Πίνης 14 (1), Πρισκομάτης 3 (1), Χρυσός 12 (1), Ζώρζος 18 (2), Κουτρούλιας 28 (2), Αγγελόπουλος, Γιαννίκος, Μπάλος 7.
Γλαύκος (Παπαδόπουλος) : Μοσχοβάκης 8 (1), Σερέτης 6, Γιαννικόπουλος 6, Καρακωνσταντάκης 14 (2), Μαναβόπουλος 18 (2), Αγγελόπουλος 7 (1), Δάβανης 13 (1), Τσεκλένης 2, Σπυράκος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 76-65
Δεκάλεπτα : 28-22, 46-37, 65-49, 76-65
Διαιτητές : Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 5 (1), Ηλιάδης 3 (1), Καράμπελας, Μουρατίδης 5 (1), Βούλγαρης 3 (1), Σταθόπουλος 14 (2), Κεφάλας, Δούκας 6, Αναγνωστάκης 9 (1), Ψαρόπουλος 31 (3)
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης) : Μπέλλας Γ. 3 (1), Τσακίρης 14 (2), Φουντάς 8 (1), Γεροκώστας 3 (1), Μπολάτογλου 10 (2) Μπέλλας Οδ 19 (2), Τσιούμπρης 6, Μανταλβάνος 2, Τσόλης

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 67-74
Δεκάλεπτα :  17-16, 36-40, 48-57, 67-74
Διαιτητές :  Καρακάσης-Καμήτσος
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 8, Γεωργίου, Μακρής 11 (1), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 16 (1), Περρωτής 13, Κωνσνταντίνου 13 (3), Πράτης, Σακελλαράκης 3 (1), Μπαλής, Δανικάς.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 1, Γεωργακόπουλος , Λίτσος 3 (1), Αποστολόπουλος 6 (2), Κούσουλας 19 (4), Καρούζος 3 (1), Μπέλη 10, Κουκάκης 5 (1), Σαλτουρίδης 11, Τάγαρης 10, Μπίγγος 6 (1).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 22 αγώνες)
1. Δάφνη Δ. 17-5 39
2. Τρίτωνας 17-5 39
—————————–
3. Οίακας Ναυπ. 16-6 38
4. Παγκράτι 14-7 35
5. Πρωτέας Β. 12-10 34
6. Εσπερος 12-10 34
7. Δούκας 12-9 33
8. Παπάγου 11-11 33
9. Πεντέλη 10-12 32
10. Μανδραϊκός 10-12 32
11. Κόρινθος 10-12 32
12. Πανελευσινιακός 9-13 31
——————————————-
13. Πανερυθραϊκός  7-15 29
14. Εν.Ιλίου 7-15 29
15. Γλαύκος 7-15 29
16. Κρόνος Αγ. Δημ. 4-18 26
* Δούκας και Παγκράτι έχουν έναν αγώνα λιγότερο

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23η – 24/3)
Πρωτέας Β. – Κόρινθος
Πεντέλη – Παπάγου
Γλαύκος – Δούκας
Παγκράτι – Πανελευσινιακός
Δάφνη Δ. – Εν. Ιλίου
Παερυθραϊκός – Οίακας Ναυπ.
Κρόνος Αγ. Δημ. – Μανδραϊκός
Εσπερος – Τρίτωνας

2ος Όμιλος
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Φαίακας Κέρκυρας-Γέφυρα 80-73
Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας 80-84
Νίκη Βόλου-Αγρίνιο 75-74
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Φάρσαλα 73-77
Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών 77-61
Έσπερος Λαμίας-Ελευθερούπολη 67-65
Χαλκηδόνα / Προποντίς-Ανατόλια 76-94
Στρατώνι-ΧΑΝΘ 60-53

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 77-61
Δεκάλεπτα : 23-16, 40-38, 55-49, 77-61
Διαιτητές : Τσουμαχίδης-Δολγύρας
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 6 (2), Αλτίνης, Μάρουσιτς 13 (1), Τσιρογιάννης 21 (1), Παπαπασχάλης, Νώτης 9 (1), Παρίτσης 5 (1), Πλιούκας 15 (4), Χριστοδούλου, Πιλκούδης 8.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 6 (2), Σιδερίδης 8 (2), Γεωργιανός 2, Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 3, Γκούτζιας 2, Καραμπέκης 2, Θολιώτης 13 (2), Φώτογλου 6, Κακιούζης 15.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 76-94
Δεκάλεπτα : 19-26, 36-51, 60-70, 76-94
Διαιτητές : Θεοδώρου-Λουλουδιάδης
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος): Μαρκίδης 13 (1), Δανάκης,  Τσακαλέρης 12 (1),  Παπαδόπουλος 4, Λαΐδης 3 (1), Μυλωνιδης 12 (1), Κούτε 2,  Δελίδης 15 (2), Σιόλιογκας 6,  Σικαλίδης 7, Φυλαχτός 2
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 2, Στεφανίδης , Αμπατζάς 12 (4), Μουρατίδης,  Γαλανίδης 15 (4), Κάτανος , Κωνσταντινίδης 4 , Ξενιτίδης 3 (1), Κιγμέτογλου 12, Ζώτος 8, Μπρόζος 17 (3) , Καραποστόλου 21 (2) , Μουρατίδης .

NIKH BOΛΟΥ – ΑΓΡΙΝΙΟ 75-74
Δεκάλεπτα: 22-17, 40-36, 56-58, 75-74
Διαιτητές : Τζίμα-Αγραφιώτης Τζ
Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγέωργος 9 (3), Βερτζάγιας 5, Γιωτόπουλος, Κουτίνας 11 (1), Τσαβές, Τασιούδης 7, Τσώλης 15 (3), Τάσσος 12, Φρουσκλιάς 16 (2), Διγενής, Δελεντζές, Καρπέτης
Α.Ο. Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μιχάλογλου 12 (2), Καπινιάρης 16 (2), Τσατάς 2, Σταμούλης , Γκρέκας 13, Μήτσου 10 (2), Ψαράς 10 (2), Μπερερής 7 (1), Χρήστου, Σταμίρης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΦΑΡΣΑΛΑ 73-77
Δεκάλεπτα : 23-26, 42-41, 64-55, 73-77
Διαιτητές : Ταρενίδης Κ.-Παπαγεωργίου
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Βογιατζής 3 (1), Καραγιαννίδης 6 (2), Δήμας 2, Μαυρίδης 11, Χατζημιχαηλίδης 10 (1), Κλωναράς 5, Βαιντερλής 2, Μητσάκης 23 (4), Λαζάρου 6, Ελευθεριάδης 5.
Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 16 (2) ,Αναγνωστόπουλος 6 (2 ),Τσιώγκας 3, Συνετός 6 (1), Τοπουζίδης 17 (3), Γκιουλέκας 24 (1), Δέσπος 5, Φιλιπόπουλος

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 80-84
Διαιτητές : Ντούρας και Δημάδης
Δεκάλεπτα : 17-22, 37-49, 60-60, 80-84
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 11, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 3(1), Πονόπουλος, Γιαντσιδιώτης, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 11, Καβαργύρης, Κόθρας 26(2), Παραπούρας 8(2), Σουτζόπουλος 16(1),  Καντάρκος 4.
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 18(1), Κοντσές 2, Μπαρζού 2, Κουντουρατζόγλου 14, Τσινόπουλος 16(2), Κομμάτας, Καραθανάσης, Ουλουσίδης 22(2), Καλογεράτος, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 6.

Η βαθμολογία
(Σε 22 αγώνες)
1. Ανατόλια (20-2) 42
2. Αγρίνιο (15-7) 37
3. Ελευθερούπολη (15-7) 37
4. Φίλιππος Βέροιας (13-9) 35
5. ΧΑΝΘ (12-10) 34
6. Μαχητές (12-10) 34
7. Ερμής Λαγκαδά (11-11) 33
8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (10-12) 32
9. Έσπερος Λαμίας (10-12) 32
10. Φαίακας Κέρκυρας (10-12) 32
11. Φάρσαλα (10-12) 32
12. Στρατώνι (9-13) 31
13. Νίκη Βόλου (9-13) 31
14. Γέφυρα (8-14) 30
15. Ίκαροι Σερρών (7-15) 29
16. Μακεδονικός (5-17) 27

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 24/3):
ΧΑΝΘ – Φαίακας Κέρκυρας
Γέφυρα – Μακεδονικός
Φίλιππος Βέροιας – Νίκη Βόλου
Αγρίνιο – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ικαροι Σερρών – Φάρσαλα
Ελευθερούπολη – Στρατώνι
Ανατόλια – Εσπερος Λαμίας
Ερμής Λαγκαδά – Χαλκηδόνα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.