www.allstarbasket.gr

Με το κυρίως πιάτο της 25ης αγωνιστικής συνεχίζεται την Κυριακή (1/5) η Β’ Εθνική. 

Υπάρχουν αγώνες και στους τέσσερις ομίλους, ενώ η αυλαία άνοιξε από το Σάββατο (30/4)

1ος Όμιλος (25η αγωνιστική)

Σάββατο 30/4

Αχαγιά 82-ΝΕΟ Ληξουρίου 54-64

Φανάρια Νάξου-ΚΑΟ Κορίνθου 96-76

Αχαγιά 82-ΝΕΟ Ληξουρίου 54-64

Διαιτητές: Τσιμπούρης, Νάστος, Ρίζος

Δεκάλεπτα: 16-15, 31-35, 42-43, 54-64

Αχαγιά 82 (Λιόνας): Καφέζας 26 (2), Νεόφυτος 1, Καλογιάννης 2, Φραντζής 16 (2), Οικονομόπουλος 4, Τάρναρης, Δαβάνης 5, Λυμπέρης,

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Παππάς 11 (1), Χονδρογιάννης 14 (2), Νιφόρας 14 (3), Κασπίρης 3 (1), Μαρούλης 4, Τρυφωνόπουλος 2, Βαβάτσικος 11, Λαμπρόπουλος 5 (1)

Κυριακή 1/5

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Έσπερος Καραβίτης-Κονταράτος-Κιουλάφας (Ντάβαρης)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Ένωση Ιλίου Στρέμπας-Καλογριάς-Βελέντζας (Λιμνιάτης)

Απ. Κόντου 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πεντέλη Αποστολίδης Β.-Ουσταμπασίδης-Λαζόγκα (Μωϋσιάδης)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Αργοναύτης Τρ. Αργυρούδης-Φασόλης-Κοντογιάννης (Παπαδόπουλος Στ.)

Η Βαθμολογία

(σε 24 αγώνες)

1.Παπάγου* (19-3) 41

2.ΦΕΑ* (17-5) 39

3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»* (14-9) 37

4.Έσπερος Καλλιθέας* (15-7) 37

5.ΝΕΟΛ* (11-12) 34

6.Πανελευσινιακός* (11-11) 33

7.Εθνικός Πειραιά (10-13) 33

8.Νέα Κηφισιά* (11-11) 33

9.Αργοναύτης Ραφήνας * (10-12) 32

10.Ένωση Ιλίου* (10-12) 32

11.Αχαγιά 82* (9-14) 32

12.ΚΑΟ Κορίνθου (7-17) 31

13.Πεντέλη* (2-19) 23

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

*ΝΕΟΛ, ΑΠΑΣ, Αχαγιά και ΚΑΟΚ έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

2ος Όμιλος

Σάββατο 30/4

Χανιά ΑΟΚ-ΝΕ Μεγαρίδος 70-82

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Κούλης Χ., Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 23-17, 42-33, 53-56, 70-82

Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 10 (1), Βαζούκης 5 (1), Στογιάνοβιτς 17 (2), Ψαράς 5, Σανδραμάνης 6 (1), Νέσσης 3 (1), Κουρέπης 10, Τσιρογιάννης, Παπαδάκης 10 (1)

ΝΕ Μεγαρίδος (Μάνταλος): Παλαιοχωρίτης 11 (3), Γκάτζιας 12 (2), Αγγελόπουλος 5 (1), Γερομιχαλός 16 (1), Μπέμπης 10 (2), Νικολακόπουλος, Τζάιδας 4, Καλλινικίδης 16, Χάσα 2, Κανελλόπουλος 3 (1), Εζόμο 3

Κυριακή 1/5

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος Κωνσταντινόπουλος-Ορφανός Ιορδ.-Τζίμης (Ηπιώτης)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Π. Φάληρο Μηλαπίδης-Αναστασίου-Δελαγραμμάτικας (Κυρτάτας)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αιγάλεω Ζακεστίδης-Χρηστίδης Ηλ.-Σκουλαρίκης (Διμπινούδης)

Αναβλήθηκαν οι αγώνες:

Δούκας-ΟΦΗ

ΚΑΟ Μελισσίων-Άρης Νίκαιας

Ηλυσιακός-Μανδραϊκός

Βαθμολογία

(σε 24 αγώνες)

1.Μεγαρίδα* (22-3) 47

2.Αιγάλεω (19-5) 43

3.Πρωτέας Βούλας (18-6) 42

4.ΕΦΑΟΖ (17-7) 41

5.Χανιά* (15-10) 40

6.Δούκας (12-12) 36

7.Παλαιό Φάληρο (12-12) 36

8.Πανιώνιος (11-13) 35

9.Ηλυσιακός (9-15) 33

10.ΟΦΗ (9-15) 33

11.Άρης Νίκαιας (9-15) 33

12.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (6-18) 30

13.Μελίσσια (5-19) 29

14.Μανδραϊκός (5-19) 29

*Έχουν έναν αγώνα επιπλέον

3ος Όμιλος

Σάββατο 30/4

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 60-74

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 18-26, 25-41, 41-49, 60-74

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 11(1), Γυφτάκης 11(1), Καννής 15(2), Βαγγέλης, Ιωαννίδης, Μάντζιος 12(1), Παππάς, Ψάλτου 11.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 21(5), Μουρατίδης 22(4), Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος, Ίλτσογλου 4, Σταθούρος 9(3), Σιμάκης Παρασκευάς 12, Γουάμπα 6.

Κυριακή 1/5

Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Παζώλης-Μπουγλός Ι.-Γιαννούλης (Χλωρός)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αίολος Τρικάλων Λουλουδιάδης-Αναστασιάδης Β.-Τσάνταλη (Βόντζας)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Νίκη Βόλου Ευφραιμίδης-Δημάδης-Νέδογλου (Καλότσης)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Ερμής Σχηματαρίου Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης-Μακρόπουλος-(Κανελλόπουλος)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Π.-Αναγέννηση Καρδίτσας Γερακίνης-Μαραμής-Γεωργούλης (Τέγα)

Η βαθμολογία

1) Ερμής Σχηματαρίου 42 1792-1451 341

2) Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 40 1600-1348 252

3) Ικαροι Τρικάλων 38 1756-1608 148

4) Δόξα Λευκάδας 36 1536-1410 126

5) Εσπερος Λαμίας 36 1551-1502 49

6) ΑΓΣ Ιωαννίνων 36 1655-1677 -22

7) Νίκη Βόλου 33 1642-1584 58

8) Πρωτέας Γρεβενών 31 1590-1621 -31

9) Ολυμπιακός Βόλου 31 1634-1676 -42

10) ΣΚ Ιωάννινα 30 1629-1700 -71

11) Αναγέννηση Καρδίτσας 30 1422-1572 -150

12) Τιτάνες Παλαμά 28 1481-1628 -147

13) ΓΑΣ Μελίκης 24 1254-1765 -511

*ΑΓΣ Ιωαννίνων, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

4ος Όμιλος

Κυριακή 1/5

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης Κατωτικίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Πολυχρονίδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λ.-Κομοτηνή Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς (Ανδρίτσος)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Γέφυρα Τσιρτσιμάλης-Σαρακενίδης-Σελεβός (Δροσόπουλος)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικού-Πανσερραϊκός Ξέρας-Καρακώστας-Μπουγλός Π. (Αστρεινίδης)

Καλαμαριάς 17.00 Αρετσού Καλαμαριάς-Ευκαρπία Θεοδώρου-Πράττος-Αγραφιώτης Γρ. (Παπαδόπουλος Ι.)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Βασιλόπουλος-Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος (Αργυρού)

Η βαθμολογία

1) Αίας Ευόσμου 43 20-3

2) ΚΣ Γέφυρας 42 19-4

3) Μακεδονικός 340 16-8

4) Λεύκιππος Ξάνθης 39 16-7

5) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 39 16-7

6) Ερμής Λαγκαδά 38 15-8

7) Πανσερραϊκός 36 12-12

8) ΠΣ Ευκαρπίας 35 13-9

9) ΑΟ Πολυγύρου 34 10-14

10) ΧΑΝΘ 33 10-13

11) ΓΑΣ Κομοτηνή 28 4-20

12) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 27 6-15

13) ΜΕΝΤ 23 3-20

14) ΚΑΟ Χαλκιδικής 22 1-21

ΠροηγούμενοΜπόστον Σέλτικς: Με Τζέιλεν Μπράουν κόντρα στους Μιλγουόκι Μπακς
ΕπόμενοΠανελλήνιο Εφήβων: Live ο τελικός Περιστέρι-ΔΕΚΑ (15:30) και για την 3η θέση Παναθηναϊκός-Προμηθέας (13:00)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.